چه بلایی دارید سر جیم ما می‌آورید!؟
اقای دبیر جیم...

چه بلایی دارید سر جیم ما می‌آورید!؟

نویسنده : مریم نیک‌پور

از آخر که بازش می‌کنم نصفه شدن صفحه 15 زیادی به چشمم می‌آید! با خودم می‌گویم حالا چرا این‌قدر شلوغش می‌کنی یک تبلیغات است دیگر. یک ورق که می‌زنم دوباره پایین صفحات جایی قد یک ستون، قد فکر، قد کلماتی که از ذهن‌های یک نویسنده می‌گذرد را آن‌ها گرفته‌اند!

دوباره که صفحه می‌زنم، این‌بار نه خدا را شکر، قاب جادویی همه چیزش سر جایش هست. بلایی سر جزیره هم نیامده. اما به جزرومد که می‌رسم باز هم قد یک ستون، قد یک فکر، قد چند کلمه را گرفته‌اند؛ سر پنجره هم همین بلا آمده!

این بدترین بلایی بود که سر جیم آمد، تنها هفته نامه‌ای که شش، هفت سالی از عمرم را با آن سر کردم این تنها بدترین اتفاقی است که می‌توانست سر جیم بیاید.

 

در این چند سال، هیچ‌گاه جیم این‌طور نشده بود. از ذهنم نشریه‌های زرد می‌گذرند، چطور بودند!؟ وای بر ذهن من که دارد چندتایی از آن‌ها را با جیم یکی می‌کند. سر ذهنم فریاد می‌کشم که نه حق نداری نشریه محبوبم را ربط دهی به آن‌ها اما دوباره که ورق می‌زنم، باز دوباره که چشمم به آن تبلیغات‌ها که بین صفحه‌هایش پخش شده می‌افتد...

آقای دبیر می‌شود بگویید چه بلایی دارید سر جیم ما می‌آورید!؟

می‌خواهید زردش کنید!؟

جیم بیشتر از شادمانی در یک بطری است. بیشتر از این‌هاست که رویش آمده. دارید سر جیم چه می‌آورید!؟

مگر این نشریه مال مخاطبش نیست!؟ پس این‌ها چیست!؟ لطف قدیمی بودن جیم خوانی به این است که کم و بیش با جیم همراهی.

اول از همه جسارتش را از آن گرفتید، دیگر جیم عین قبل جسور نیست، بی باک نیست، نقد نمی‌کند، کنایه نمی‌گوید، سرش را زیر انداخته و شاید بخواهد حتی طرفی هم برود که خدا کند، لااقل سر هیچ طرفی بودنش بماند.

 

سکوت کردیم. بعد آن گزارش‌های زرد شروع شد، گزارش‌هایی که نه تهش معلوم بود، نه سرش. گزارش‌هایی که...

باز هم سکوت کردیم. بعد آن بعضی ستون‌ها حذف شد، بعضی نویسنده‌ها عطایش را به لقایش بخشیدند و بعضی...

باز هم سکوت. حالا که به آرشیوم نگاه می‌کنم به جیم‌های چندسال پیشم، به این جیمی که مقابلم است. بهتر است برای خودم لااقل نشمارم کاستی‌هایش را. این روزها جیم فقط دارد سر گرم می‌کند، فقط و فقط همین! قبل‌ترها فکر رشد می‌داد، چالش داشت، سوال به جان جوان می‌انداخت اما امروز فقط سر گرم می‌کند همین!

 

گفتن این‌ها به نشریه‌ای که همیشه جور دیگری دوستش داشتم، برای خودم هم بد است. گاهی وسط‌های نوشتنم به خودم می‌گویم نخیر به چه حقی به جیم این‌ها را نسب می‌دهی!؟ اما خودم می‌دانم که حرفم تعصبی است که روی دوست داشته‌هایم دارم. شاید همین تعصب است که دلیل نوشتن این‌ها شده، دلیلی برای این‌که بپرسم چه بلایی قرار است سر جیم بیاید!؟

همین تعصب روی دوست داشته‌هایم است که نگذارم دوست داشته‌هایم خراب شوند! و در آخر آقای دبیر عطا را به لقا بخشیدن شیرین‌تر از خراب کردن چیزی است که دیگران برایش زحمت کشیدند تا به این‌جا برسد!

 

============

-گمانم مطلبم از زیر اره که بگذرد چیزی از آن نماند، گفتم تهش تعریف و تمجید بدهم اما دیدم آدم باید یا حرفش را نزند یا اگر زد همه‌اش را بزند اصلش را بزند!

- چقدر دوست داشتم آقای دبیر این‌ها را بخواند!

- شاید هیچ وقت دیگر جیم نخرم، می‌خواهم همان نشریه دوست داشتنی‌ام بماند. طاقت دیدن خراب شدنش را ندارم، زرد شدنش را ندارم، حتی طاقت تبدیلش به نیازمندی‌ها را هم ندارم!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
خوب اینا پولشونو از کجا بیارن؟
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٢
٠
تا الان از کجا می آوردن!؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
درمورد بعضی قسمت ها ب مریم حق میدم / حداقل فایده خوندن این متن این بود ک نظرتو درمورد گزارش ها دیدم ....
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
نظرم راجب گزارشهای الان نبود یک موج بین گزارشها راه افتاد قبلتر از اینکه تو هم گزارش بنویسی تاریخش چیزی حدودهای پایژ یا زمستان پارسال بود!اما این موج کمتر شد!تا الان کمتر شده!اما هنوزم مثل قبل نیست گاهی دلم برای گزارشهایی که مریم ملی مینوشت سعید برند مینوشت تنگ میشود!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
مریم جونم کاملا حق داری ولی خب این ها هم گناهی ندارند *:)
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
آدم که مسءول چیزی میشود مسءول همه چیز آن میشود بخصوص خوب ماندنش!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
خب مشکلات مالی هم هست دیگه ولی واقعا خیلی تبلیغات زیاد بودن..........تازه من که اونقدرام جیم کاغذی رو دقیق و خوب نمی خونم و بعضی وقتا کلا نمی خوانم....ولی این تبلیغات زیادش بدجور میزد تو ذوق آدم
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
اگر عین من با جیم کاغذی بزرگ شده بودید و کلی خاطره ریز و درشت از آن داشتید آن وقت چاپ این تبلیغات بیشتر از اینها روی دلتان سنگینی میکرد!
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
اینی که خانوم نیک میگین پولشو از همونجا که قبلا در میورده الانم از اونجا در بیاره، این حرفتون منطقی نیست... اگه یه روزی پدری منبع درآمدش رو از دست بده، و با سیلی صورتش رو سرخ نگه داره، اینی که فرزنداش متوقع بشن، بجای همکاری، یا دلگرمی دادن بهش بگن: پدر از همون جا که قبلا پول در می آوردی برو پول در بیار و جواب نیاز های ما رو بده! .... کمی دور از عدالته!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... چرا منطقي نست ؟ خيلي هم منطقي است دليلش هم اين است كه منبع نا معلوم بوده و اگر منبع چپه شده فرق مي‌كند
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٢
٠
راستش بخواهید من نمیدانم هزینه های جیم چه طور تامین میشه ولی به نظرم بابا خراسان یک بودجه ای به این ضمبمه جوانش تعلق داده!بازم هر چه باشد نباید این بلا سر جیم میامد نباید پر میشد از تبلیغ دبیر جیم نباید این اجازه را میدتد این اولین بار است بعد اینهمه سال چنین شده!!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٩/٢١
٠
٠
لایک میکنیم برادر بهمنی :)
ati200
ati200
٩٢/٠٩/١٩
١
٠
اره والا....قبلا جیم جذابتر بود..الان بعضی وقتا اصلا نم یخونمش یه ورق میزنم..می بینم حیف وقت بذارم پاش..میندازم یه گوشه.........اون روزم ماشالا اگهی نامه بود نه هفته نامه جیم.........کم مونده پوستر بازیگرم بزنن وسطش مث این نشریه ها ی زرد به قول مریم جان..........خب ازاونور پول ندارن...اما می تونن مث بعضی نشریه ها اگهی هارو تو یکی دوصفحه اضافه منسجم کنن..اینجوری ازمطالبشونم نمی زنن
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... من كه تا حالا دو يا سه بار بيشتر نخوانده ام . هيچ كدام ارزش نداشته نه اولي نه دومي بخصوص اگر قرار باشد پول بابتش بدهيم
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
آقای روشناوند با اینکه جیم دیگر مثل قبل نیست و با اینکه شما خیلی از ما بزرگترید و احترامتان واجب ولی من اجازه نمیدم راجب نشریه ای که چندین سال پای ثابتش بودم اینجوری بگید!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... : m-nik110 عزيز خيلي دوست دارم يكي از اين هفته نامه را با هم خط به خط نقد نمايم البته انتخاب و برداشت شما قابل احترام است
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
١
٠
سلام ... طولاني بود نخواندم . اطمينان دارم سر دبير هم نميخواند خخخخخخ
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
ولی من اطمینان دارم میخوانند!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... اگر مي‌خواندند جواب من را هم مي دادند خخخخخ
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
از انتشار مطلب فقط سه ساعت گذشته!!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... چشم صببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببر مي‌كنيم
admin
admin
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
من جرئت ندارم چیزی بگم :|
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
ادمین پدر شما سایتو اینجوری نکنید ها!مثلن نیایید وسط تخته تبلیغات بذارید!!سایتم از دست بره دیگه واقعنی نا امید میشیم!!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
راستشو بخواین منم از جیم کاغذی دیگه به جز ذهن زیباش هیچیشو نمیخونم.دیگه دوسش ندارم
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
هفته پیش هیچی از جیم کاغذی برایم نبود که بخوانم و عین قبلها که از جیم لذت میبردم لذت ببرم!!رفتم آرشیوم یک نگاهی کردم بعد اینها را نوشتم!!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... شنيده ام جنسش براي شيشه پاك كردن عاليه
admin
admin
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
نظر دادن در مورد این موضوع باید با توجه به محدودیت ها باشه... امیدوارم آقای اسدی دبیر جیم خدمت شما دلایلشون رو بگن. اگر بخوام به عنوان یک مخاطب نظر بدم باید بگم تبلیغات داشتن برای یک رسانه نه تنها چیز بدی نیست بلکه باعث میشه اون رسانه حرفه ای تر بشه... اقتصاد اگر در کنار فرهنگ نباشه، از توش کار پایدار و درست در نمیاد. من حسم این بود که باید شیب اضافه شدن تبلیغات به جیم کندتر می بود. اگر این موضوع ظرف یک فرآیند دو الی سه ماهه اتفاق می افتاد به نظرم واکنش ها در این حد نبود.
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
با کند بودن شیب موافقم اما هنوزم با تبلیغات مخالفم در این حد تبلیغات نه!!این یک فاجعه بود برای جیم برای جیمی که اینها سال دور مانده بود از این خطر پر تبلیغ شدن از این خطر محل تبلیغ شدن تین اول کار است چند ماه دیگر به جای هشت صفحه پایین شانزده صفحه میشود تبلیغ و من به عنوان یک مخاطب فقط دبیر را مسءول این اتفاق میدانم مسءول خراب شدن نشریه ای که مخاطبانش برای چیزهایی بیشتر از سرگرم کردن میخواستنش نشریه ای که مخاطبان بیشتر از یک نشریه دوستش داشتند!! جیم نباید میشد محل تبلیغ نوشیدنی یا فلش تانک یا... جیم باید عین قدیم می ماند عین قبلترها عین تمام این چند سال!!نمیدانم شاید مساءلی هست که من مخاطب اصلن آنها را ندیده و برایم قابل درک نیست!اما باز هم نباید سر جیم این بلا می آمد!
admin
admin
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
در مورد محتوا هم باید بگم در این چند سال متأسفانه بحث نیرو سازی و کادرسازی برای جیم به طور جدی دچار مشکل بوده. به هر حال نویسنده های قدیمی جیم الان در جاهای دیگه مسئولیت های بزرگتری دارند. خوشبختانه روندی از یکسال پیش شروع شده و خروجی هایی هم داده که شما دارید توی صفحات می بینید. به نظرم باید زمان بگذره تا نیروهای جدید بتونن به سطح قدیمی تر ها برسند.
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
با گذشت زمان موافقم!!اما تازه کارها هم میتوانند خوب کار کنند اگر کار خوب از آنها بخواهیم!!
admin
admin
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
آخرش هم بگم که خوشحالم در مجموعه ای کار می کنم که راحت می تونم از خودمون انتقاد کنیم. اگر جاهای دیگه توی همین مشهد برید حرفمم رو متوجه میشید
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
من خیلی خوشحالم که مطلبم بدون هیچ کم و کاستی انتشار پیدا کرد خیلی خوشحالم که اجازه مطرح کردن اینها را به ما میدهید!!حقا که ادمین پدرید!!واقعن ممنون!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام ... آقاي مدير الان بفرماييد كجا از (خودمون)انتقاد كرده‌ايد.
Paeez
Paeez
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
منم این جیمو اون جیم اوایل نمی بینم اون جیمی که سید سجاد طلوع می نوشت و گزارشای داغ آقای برند، خب از حق نگذریم نویسنده های جا افتاده ای بودن از طرفی هم باید به نویسنده های جوون فرصت داد اما جسارت جیم واقعن مثل قبل نیست!صفحه 15 هم که جایی برای حرف زدن نداره ، دوست ندارم :(
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
به نکته فوق العاده ای اشاره کردید صفحه 15!!یادم نبود در مطلب به این اشاره کنم ممنون!
s_a
s_a
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
منم دوس ندارم، شده مثه نیازمندیااااااااااااااااا.............. :(((((((((((((((((((( جسارتشم کهههههههه............ :| :| :|
سهره
سهره
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
..........
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
سلام به همه دوستان. ببخشید که مقداری دیر وارد بحث می‌شوم. بعد از یک روز سنگین کاری و در خستگی تمام با ایمیل مدیر سایت مطلع شدم که این بحث مطرح شده و بنده باید در پیشگاه مخاطبان محترم جیم پاسخگو باشم. اولا باید از دوستان تشکر کنم که قابل می‌دانند و حرف دل‌شان را می‌گویند. ثانیا در یک جمع‌بندی کلی دو موضوع در مطلب اصلی و کامنت‌ها مطرح شده است: ۱- اعتراض به آگهی‌های جیم و ۲- نقد جیم کاغذی. در مورد آگهی‌ها همانطور که قبلا هم پیش‌بینی می‌شد اعتراضات زیاد بود و به همین دلیل بنده در محرمانه مستقیم جیم ۳۲۹ مطلبی در توضیح نوشته‌ام که انشالله پنج‌شنبه از نظر می‌گذرانید. ولی حسن نوشتن در اینجا این است که راحت‌تر می‌شود گفت و ایضا شنید.
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
دیدید گفتم میخوانند آقای روشناوند!!
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
تشکر از بابت اینکه آمدید و دیدید و خوانید و گفتید!!جوابهایتان راجب تبلیغات قانعم نکرد جیم قبلا هم تبلیغات داشته ولی نه در این حد نه وسط جیم نه تبلیغات بی ربط!!راجب نقدهایی به جیم کاغذی حداقل چیزی هایی که در مطلب اشاره شد بی نهایت منتظر یک پاسخ مفصل قانع کننده ام!
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
برای قانع شدن در این مورد می‌توانید به آرشیو جیم مراجعه کنید. به غیر از جلد در اکثر صفحات تبلیغ داشتیم. صفحه ۱۵ هم کلا تبلیغ بود
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
در مورد آگهی‌های جیم که دوستان را ناراحت کرده است، چند نکته باید بگویم: ۱- قبلا هم جیم آگهی داشته است و این سری جدید که شروع شده است بعد از یک وقفه تقریبا ۲ ساله است. ولی شاید بد نباشد دوستان به آرشیوشان نگاهی بیندازند. شاید دلیل اصلی این اعتراض‌ها و ناراحتی‌ها، ناگهانی بودن آن باشد. شاید فردا خدمت‌تان اعلام کردم که دقیقا چه شماره‌هایی از جیم آگهی داشته و چه شماره‌هایی نداشته‌اند. ۲- آگهی نداشتن برای یک نشریه خیلی بد است. در فضای حرفه‌ای رسانه «آگهی داشتن» و «موثر بودن» لازم و ملزوم یکدیگرند. یعنی نمی‌شود رسانه یا نشریه‌ای موثر باشد و آگهی نداشته باشد یا نمی‌شود رسانه‌ای آگهی داشته باشد و موثر نباشد. این بحث البته مقداری مفصل است و شاید در حوصله این مطلب نباشد ولی باید یادآور شوم که به لطف شما «جیم» حداقل در سطح استان‌های خراسان موثر است. حتی برخی از کارشناسان علوم ارتباطات و رسانه، برای ارزیابی موثر بودن یک نشریه به کمیت و کیفیت آگهی‌های آن توجه می‌کنند. ۳- صادقانه عارضم که مشکلات مالی هم در این تصمیم اثرگذار بوده‌اند. شاید باورتان نشود ولی بدانید که اقتصاد موسسات و بنگاه‌های مطبوعاتی در کشور ما بسیار ضعیف و شکننده است. در مطلب محرمانه مستقیم هم ذکر کرده‌ام به نغز که حالا که جیم ۷ ساله شده باید بیشتر هوای بابا خراسان پیر را داشته باشد. بعضی از دوستان گفته‌اند روزنامه تا حالا چه می‌کرده؟ از این به بعد هم همان کار را کند. باید به این دوستان عزیز این اطلاع را بدهم که قیمت کاغذ طی سال گذشته حداقل ۷ برابر شده است! ۴- شاید بپرسید اگر تبلیغات این مقدار مهم بوده، چرا در این ۲ سال گذشته جیم تبلیغ نداشته است؟ جوابش راحت است: پیمانکار محترمی که متصدی این ماجرا بوده فقط در حد پر کردن ص ۱۶ توان داشته است.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
در مورد آگهی‌های جیم که دوستان را ناراحت کرده است،(كسي را ناراحت نكرده عصباني شديم بابت از دست دادن يك صفحه ظاهراً شما ناراحت هستيد)/// چند نکته باید بگویم(سراپا گوشيم) ۱- قبلا هم جیم آگهی داشته است (خوب كه چي)و این سری جدید که شروع شده است بعد از یک وقفه تقریبا ۲ ساله است.(معلوم شد آنقدر قبلا پول گرفته بوديد كه دوسال از جيره استفاده كرده‌ايد) ولی شاید بد نباشد دوستان به آرشیوشان نگاهی بیندازند.(جان ما جنابعالي حال داري كه ما برويم نگاه كنيم ضمنا شيشه‌هاي خانه واجبتر از آرشيو نگه داشتند است) شاید دلیل اصلی این اعتراض‌ها (مرسي)و ناراحتی‌ها،(منظور خودتان است) ناگهانی بودن آن باشد.(وارد دستشويي مي‌شويم يك اِهم مي‌كنيم) شاید فردا خدمت‌تان اعلام کردم که دقیقا چه شماره‌هایی از جیم آگهی داشته و چه شماره‌هایی نداشته‌اند.(الكي وقت خود را صرف نفرماييد نون اب نميشود) ۲- آگهی نداشتن برای یک نشریه خیلی بد است.(قانون اول اَرَش جيم) در فضای حرفه‌ای رسانه «آگهی داشتن» و «موثر بودن» لازم و ملزوم یکدیگرند.(الله اكبر ) یعنی نمی‌شود رسانه یا نشریه‌ای موثر باشد و آگهی نداشته باشد(مثل من و تو ) یا نمی‌شود رسانه‌ای آگهی داشته باشد و موثر نباشد.(مثل بوق) این بحث البته مقداری مفصل است و شاید در حوصله این مطلب نباشد(قبول) ولی باید یادآور شوم که به لطف شما «جیم» حداقل در سطح استان‌های خراسان موثر است.(كي از عروش تعريف مي‌كند مادر عروس) حتی برخی از کارشناسان علوم ارتباطات و رسانه، برای ارزیابی موثر بودن یک نشریه به کمیت و کیفیت آگهی‌های آن توجه می‌کنند.(خوب بدهيد همانها بخوانند) ۳- صادقانه عارضم که مشکلات مالی هم در این تصمیم اثرگذار بوده‌اند.(حرف حساب) شاید باورتان نشود ولی بدانید که اقتصاد موسسات و بنگاه‌های مطبوعاتی در کشور ما بسیار ضعیف و شکننده است.(برويد خارج س... است) در مطلب محرمانه مستقیم هم ذکر کرده‌ام به نغز که حالا که جیم ۷ ساله شده باید(7 ساله شده مدرسه رفته جشن نگرفتيد خسيسها) بیشتر هوای بابا خراسان پیر را داشته باشد.(الهي بميرم ) بعضی از دوستان گفته‌اند روزنامه تا حالا چه می‌کرده؟(مواد لازم جهت نظافت شيشه را تامين ميكرده) از این به بعد هم همان کار را کند.(خوب شد نگرانيم كم شد) باید به این دوستان عزیز این اطلاع را بدهم که قیمت کاغذ طی سال گذشته حداقل ۷ برابر شده است!(بخاط همين ما هم هر سال يكبار شيشه‌ها را تميز مي كنيم) ۴- شاید بپرسید(نه كه جواب مي دهيد) اگر تبلیغات این مقدار مهم بوده، چرا در این ۲ سال گذشته جیم تبلیغ نداشته است؟(جيره براي روزهاي بد اينده) جوابش راحت است:(البته كور بشود چشم حسود) پیمانکار محترمی که متصدی این ماجرا بوده فقط در حد پر کردن ص ۱۶ توان داشته است.(وضعيت اقتصادي راه افتاده جاي بهتري پيدا كرده فرهنگ را ول كرده حتما افتاده توي خط واردات شكر)------ خخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
سلام .... كاربران بابت پست قبلي من را ببخشند چون براي اولين بار بوده كه با سلام شروع نكردم
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
در مورد بحث آگهی‌ها نکات دیگری هم هست ولی مهم‌هایش همین‌هایی بود که گفتم. ادر مورد نقد جیم هم الان وقت ندارم چون اگر تا دقایقی دیگر جیم را به مقصد منزل ترک نکنم، شب را باید در روی نیمکت‌های پارک محله‌مان تا صبح سر کنم (آیکون ترس از همسز!!!!) ولی پیشنهاد می‌دهم با توجه به مهم بودن و گستردگی این بحث، یک انجمن درباره‌اش تشکیل دهیم و آن‌جا مبسوط و مستدل بحث کنیم. باور بفرمایید این بحث‌ها برای ما خیلی مهم است و انشالله به بهبود کار ما کمک می‌کند. تاکید دارم حتما در یک انجمن به شکل متمرکز این بحث را با ارائه دلیل داشته باشیم. قبل از خداحافظی هم باید بگویم بعضی از نقدهایی که در مطلب و کامنت‌ها آمده بود را قبول ندارم و دلیلش چیزهایی دیگری است که انشاالله در انجمنی که به یاری شما شکل می‌گیرد در موردش مفصلا خواهم گفت. فعلا خدانگهدار
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
سلام و سلام ....در مورد بحث آگهی‌ها نکات دیگری هم هست ولی مهم‌هایش همین‌هایی بود که گفتم.(كاملا هم رضايت بخش بود ) ادر مورد نقد جیم هم الان وقت ندارم چون اگر تا دقایقی دیگر جیم را به مقصد منزل ترک نکنم، شب را باید در روی نیمکت‌های پارک محله‌مان تا صبح سر کنم(نگران نباش جاي هر شب من همان اطراف است ) (آیکون ترس از همسز!!!!(پ ن پ بقيه از لولو ميترسند)) ولی پیشنهاد می‌دهم با توجه به مهم بودن و گستردگی این بحث، یک انجمن درباره‌اش تشکیل دهیم (آماده ايم )و آن‌جا مبسوط و مستدل بحث کنیم.(آنجا كه پاس داده ايد به اينجا ) باور بفرمایید این بحث‌ها برای ما خیلی مهم است (جدي پس ده تا نقد كرده ام از اين سايت سطرفه چرا جواب نداده ايد البته در مطالب ديگري ) و انشالله به بهبود کار ما کمک می‌کند.(انشاالله ) تاکید دارم حتما در یک انجمن به شکل متمرکز این بحث را با ارائه دلیل داشته باشیم.(شما جواب بدهيد چشم ) قبل از خداحافظی هم باید بگویم بعضی از نقدهایی که در مطلب و کامنت‌ها آمده بود را قبول ندارم(كدام يك را قبول داشته ايد بعضي‌ها را جدا كرده ايد) و دلیلش چیزهایی دیگری است(معلومه (به شما چه )) که انشاالله در انجمنی که به یاری شما شکل می‌گیرد(البته يكطرفه) در موردش مفصلا خواهم گفت.(تا شما بجان هم بيفتيد) فعلا خدانگهدار (باي)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/١٩
٢
٠
سلام آقای اسدی...حرف شما در مورد "در فضای حرفه‌ای رسانه «آگهی داشتن» و «موثر بودن» لازم و ملزوم یکدیگرند" کاملا صحیح هست..اما جدا از ناگهانی بودن زیاد بودن تبلیغات هم به چشم می آید تقریبا نصف 8 صفحه از جیم اگهی هست که البته بعضی ها هم اصلا با موضوع جیم تقارن ندارد مثل تبلیغ دلستر و ... و کاش حد اقل اگر امکانش می بود صفحه 15 از گزند تبلیغات مصون می ماند چون هر هفته در میان مطالب برتر سایت منتشر میشود و نصف شدن این صفحه کمی غیر قابل تحمل تر است.از شکیبایی شما سپاسگزارم
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
راجب صفحه 15با شما عجیب موافقم آقای قوام!
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
در مورد ارتباط موضوعی با شما موافقم. این برای ما ایده‌آل است که تبلیغاتی داشته باشیم که به فضای جیم مربوط باشد مثل آموزشگاه‌ها و کلاس‌های زبان و... درباره روند سریع آگهی‌ها هم با شما موافقم، شاید باید با شیب کندتری تبلیغ می‌گرفتیم ولی خیلی هم دست ما نبود. شانس آوردیم که سایر صفحات آگهی نداشته‌اند!!!
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
آقای اسدی صحبتتان راجب اینکه جیم قبلا هم تبلیغات داشته را قبول ندارم جیم هیچ وقت این حجم زیاد تبلیغات نداشته هیچ وقت!تبلیغاتی که کاملا بی ربطند!صحبتتان راجب گرانی کاغذ قبول ولی کاش لآقل صفحه15را نصف و نیمه نمیکردید برای سایت هیچ جایگاهی در جیم کاغذی نیست ما امیدوار بودیم صفحه 15 را کامل بدهید برای سایت اما!هفته در میان که بود که هیچ بدتر هم شد نصفه!!این کم لطفی است در حق سایت!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/١٩
١
٠
و مورد دیگه اینکه ببخشید اگر مثال میزنم نشریه ای مثل ستون آزاد با توجه به اینکه تقریبا مستقل هست و حمایت مالی خاصی ازش نمیشه اما تبلیغاتش به مراتب از جیم این هفته هم کمتر هست هم متناسب تر/حد اقل همه تبلیغاتش در حوزه دانش یا نشریات و .. هست/نیمی از تبلیغاتی که در هفته گذشته بود نه متناسب هفته نامه بود و نه در شان هفته نامه جیم/البته این نظر شخصی من هست و من به مصلحت اندیشی شما شکی ندارم
sm.asadi
sm.asadi
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
با این که در اشتباه بودن ادعای شما شک نداشتم ولی به ستون آزاد مراجعه کردم. اولا که در دو شماره‌ای که من دیدم صفحه یک به اندازه نصف صفحه و سه صفحه دیگر به اندازه یک سوم تبلیغ دارد. اگر نسبت به تعداد صفحات مقایسه کنید؛ ستون آزاد سه هشتم صفحاتش تبلیغ است و جیم نه شصت و چهارم! کدام بیشتر است؟ ثانیا هیچ کدام از تبلیغات ستون آزاد هم طنز نبود. ستون آزاد هر چند وقت یکبار صفحه‌ای به نام نیازمندی‌ها دارد که آن صفحه تجازی نیست و در حقیقت هجو تبلیغات رایج است و جنبه اقتصادی ندارد. این را هم بگویم دست اندر کاران ستون آزاد از دوستان خوب بنده هستند و کار بسیار سختی انجام می‌دهند
s_a
s_a
٩٢/٠٩/١٩
٠
٠
فکرشو نمیکردم آقای اسدی بیان و اینقدر طولانی جواب بدنااااااااا........ با خودم گفتم میان و مثلا میگن بررسی میکنیم، یا فوقش یه جواب سر بالا میدن!!!!!!!!!!! :| ممنون آقاااااااااااا........ ا(البته این کامنت معنیش این نیس که قانع شدماااااااااااااااا)
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
شما با این تبلیغاتخا نه تنها شان جیم حتی شان مخاطبتون را هم پایین آوردید با تبدیل جیم به محلی برای تبلیغ ان هم چنین تبلیغهایی شان محاطبتون از بین بردید!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٠
١
٠
منم با تبلیغات در این حجم مخالفم ...
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
در پی نوصیه اقای دبیر سراغ ارشیو رفتیم تا باز هم بگم این اولین بار بود که هشت صفحه جیم و نصف یک صفحه اش تبلیغ میخورد و رد این صحبت که شما فرمودید به غیر از جلد در اکثر صفحات تبلیغ داشتیم. صفحه ۱۵ هم کلا تبلیغ این عین جکله شماست حالا من با همین ارشیو صحبتتان را رد میکنم کامنت بعدی!
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
دوسال پیش یعنی سال 90 خب سراغ ارشیو میرویم اول ار همه جلد شما گفتید روی جلد هیچ کدام از شماره های جیم تبلیغی روی جلد ندارد!مگر اینکه من ندیده باشم اسفند 90 شماره های245-244-243-246 دی 90 شماره های239-238-237-236-235-234 این شماره ها پایین صفحه 16 و 15 تبلیغ دارند/ اذر90/شماره های233-231-229/این شماره ها پایین صفحه 16 تیلیغ دارند ابان90/شماره های228-227/دوباره پایین صفحه15و16 تیلیغ دارند/ اردیبهشت 90/شماره های203-206/پایین صفحه 16 تیلیغ دارد حتی در همین اردیبهشت ماه شماره 205 هیچ تبلیغی ندارد خرداد90 شماره 210/تیر 90 شماره 211/هنوزم فقط پایین صفحه 16 تبلیغ دارد مرداد90/شماره های 215-217-216/پایین صفحه 16/شهرویور 90 شاره فقط پایین صفحه 16 219/مهرماه 90 شماره 225/پایین صفحه 16 و 15/ خب میرویم یکیال عقبت تر یعنی سه سال پیش/بهمن89/شماره196/تبلیغ پایین صفحه 16/ یکسال عقبتر/اردیبهشت 88/شماره های110-109-107-111/صفحه 15 به طور کامل و پایین صفحه 16 تبلیغات است میرویم یکسال قبلتر/اسفند87/تازه رسیدیم به صحبت شما بل بازم صحبت شما نیست/پایین صفحات10-12-13-16 و صفحه 15 تبلیغات است در خرداد 88 هم اتفاقی شبیه اسفند 87 برای جیم افتاده شماره های 114-115/تبلیغات پایین صفحات10-12-13-16 و صفحه 15 است اما شماره بعد یعنی 116 تبلیغات فقط پایین صفحات 15-10-16 است یعنی کاهش تبلیغات/اما در شماره های 117-119-121 دوباره تبلیغات شروع میشود از پایین صفحات 10-12-13-15 بخش جالب توجه اینجاست که در چیزی حدود همان دوسال پیش یعنی قبل سال 91 از شماره 140 تا حدودا164 هیچ تبلیغی در جیم وجود ندارد این نگاهی گذرا به ارشیو بود
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
من در مطلبم گفتم این اولین بار است گه چنین بلایی سر جیم می اید هنوزم سر صحبتم هستم این اولین بار است که هشت صفحه از جیم تبلیغ میخورد مگر اینکه شماره هایی نشانم دهید که دقیقا این حجم زیاد تبلیغ داشته باشند ان وقت صحبت شما قانعم میکند!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
از پاسخگويي شما متشکرم جناب اسدي.حرف شما هم متاين است.فقط يک مسئله؟ صفحه 15 به نوعي تنها نماينده دو هزار و خورده اي کاربر و حد اقل نماينده دويست کاربر فعال هست و چاپ مطالب کاربران انگيزه شان را براي نويسندگي و متعاقبا ايجاد مطالب زيبا و مناسب دو چندان مي کند..با توجه به اينکه اين صفحه يک هفته در ميان به چاپ گزارش و مصاحبه اختصاص مي يابد و به اين معناست که مطالب منتخب کاربران هر دو هفته يک بار منتشر ميشود...نصف شدن اين صفحه با تبليغات ظلم بزرگيست در حق کاربران ... خواهشمند است اگر امکان دارد تبليغات را از صفحه 15 حذف کنيد يا حد اقل اگر مصلحت هست و امکان دارد مطالب منتخب هر هفته منتشر شود و مصاحبه و گزارش به صفحه ديگري منتقل يا حذف شود/البته اين پيشنهاد شخصي من هست و مطمئنا نظر جمع نبوده و تصميمي گيري نهايي با شماست/از صبر و حوصله اي که داشتيد سپاسگزاريم
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
من دیر رسیدم . تازه خوندم این مطلب رو . واقعا لایک . یک ساله که جیم نمیخرم ! اون جیم سابق کجا و این جیم خروس قندی کجا !!! واقعا به حق گفته بودی . نه خسته :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٠
٠
٠
واقعا حر همه مارو زدین....جیم داره یکم غریبه میشه....ممنون :)
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
خواهش مسکنم
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٩/٢١
٠
٠
به نظر من تبلیغات مشکلی برای جیم نداره البته اگر از حجم مطالب کم نکنه و به کبفیت کار صدمه نزنه. این که میگید کیفیت مطالب پایین امده باید بگم شاید چند دلیل داشته باشه یکی این که ما خواننده های جیم به نوع نوشتار عادت کردیم و طبق توضیحاتی که آقای نادری دادن یک دلیلش هم همینه که گفتن یعنی بعضی از نویسنده های جیم بعد مدتی جاشون رو عوض میکنن و این چیزی نیست که بشه جلوش رو گرفت ولی خب به نظر من کیفت مطالب کاهش پیدا نکرده فقط چون بعضی از آیتم ها تغییر کرده یا کمتر اجرا میشه فکر می کنیم مطالب کیفیت قبل رو نداره،مثلا میگم جیم در شهر ها کم شده و یا مطالب طنز دیگه اونجوری که باید باشه نیست شاید هم توقع های ما بالا رفته، نمی دونم. | در کل به نظر من هم یکی از دلایل اصلی که به این جریان تبلیغات جیم انتقاد زیادی میشه همین یک دفعه شروع کردن تبلیغات هستش.
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
در هر حال نود درصد نظرها برخواسته از سلیقه هاست سلیقه ها هم متفاوت و نظر همه هم قابل احترامه!
adib
adib
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
جیم مانند سابق نیست.چون کیفیت مطالب به لحاظ محتوا و مضمون شدیدا افت کرده و روند یکنواختی را طی می کند
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
با شما موافقم!
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
برای من هم که چاید مدت زیادی نباچه که با جیم آچنا چدم خیلی تکان دهنده بود... باید بگم ما که جیم را برای جیم بودنچ میخوانیم نه باری تبلیغاتچ ... بنده خودم به چخصه اصلا تبلیغات را نمیخوان چاید به قول دوستمان ذهنم در جای آن تبلیغات دنبال کلمات زیباتری میگردد... و به همین دلیل تبلیغات رو تحریم میکند و سراغچان نمیرد... در مورد کیفیت هم همین لوگوی تولد جیم امسال را با سال گذچته مقایسه کنیم بس است.. آن چه بود و این چه بود. ممنون
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
من جونمو دوست دارم خودمو هم قاطي اين قضايا نميكنم ('^_^) اين بنده حقير كه درزمينه تعريف وتبليغ توي هديه دادن هامم بي ملاحظه م :)))))
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣