این تیم، تیم پرسپولیس نیست!
به بهانه خداحافظی اجباری با مانول ژوزه پرتغالی

این تیم، تیم پرسپولیس نیست!

نویسنده : مازیار حکاک

دیگر گذشت آن زمانی که پرسپولیس کار تمام حریفان در 20 دقیقه یکسره می‌کرد. دیگر گذشت آن زمانی که بازیکنان عشق پیراهن پرسپولیس داشتند و برای به دست آوردنش و حفظش، جان می‌دادند. دیگر گذشت نسل محرمی‌ها که به خاطر شاد کردن دل مردم قید قرارداد 3 میلیونی کشاورز را زد و با 30 هزار تومان چک برگشتی یک فصل بازی کرد و حتی به خاطر شیطنت‌های دوران بازی‌اش ابا داشت که بگوید برادر شهید است و سابقه جبهه دارد. دیگر گذشت زمان قهرمانی‌های علی پروین و خواندن سرود قهرمانی پرسپولیس. دیگر تمام خاطرات خوب با سرخ پوشان پایتخت تمام شده است چون این تیم، تیم پرسپولیس نیست!

آخرین خاطره خوش در ذهن هوادران پرسپولیس در لیگ برمی‌گردد به ضربه سر سپهر حیدری در دیدار فینال گونه لیگ هفتم به سرمربیگری افشین قطبی. اگرچه پرسپولیس بعد از آن، دو جام حذفی را با دایی به دست آورد اما به دست آوردن این جام‌ها تنها التیامی بود در ناکامی‌های پرسپولیس. هر روز مدیری عوض شد و به تبع آن سرمربی تیم، اما پرسپولیس دیگر پرسپولیس نشد، تا جایی که فصل قبل از جام حذفی با شکست تلخ دربی وداع کرد و با افندی هم رتبه‌ای بهتر از پانزدهم در لیگ به دست نیاورد.

در این سال‌ها کم کم پول جای عشق و تعصب را گرفت تا این که در این فصل تنها پورشه‌های میلیاردی بازیکنان پرسپولیس به چشم آمدند. اما قصه از آنجایی شروع شد که این تیم با بازیکنان میلیاردی نیاز به سرمربی بزرگ و میلیاردی داشت. مانوئل ژوزه پرتغالی در روزهایی که همه کالدرون را سرمربی پرسپولیس می‌دانستند با هزار کبکبه و دبدبه هدایت تیم سرخ‌پوش پایتخت را به‌دست گرفت اما قصه ناکامی‌های پرسپولیس پایانی نداشت.

سرمربی پرتغالی در حالی اوایل فصل با پوزخند در جمع خبرنگارن گفت هر رتبه‌ای به دست بیاوریم دوازدهم نمی‌شویم که همین رتبه دوازدهم دلیلی شد برای جدایی‌اش از پرسپولیس. ژوزه پرتغالی خواهد رفت با جیبی پر از پول و اتفاقات بدیع و پر حاشیه‌‌ای که در این فصل رقم زد. اما کیست که به فکر میلیون‌ها هوادار عاشق پرسپولیس باشد؟! عاشقانی که به عشق پرسپولیس دهه 60 – 70 از حمایت‌شان از تیم دست نمی‌کشند گو این که همه می‌دانند این تیم، تیم پرسپولیس نیست! می‌دانند بازیکنان به عشق قراردادهای میلیاردی بازی می‌کنند نه به عشق دل آن‌ها. می‌دانند این تیم از درون مریض است اما کسی علاجی برای آن سراغ ندارد.

امروز یحیی گل محمدی در یک از بحرانی‌‎ترین روزهای تاریخ باشگاه، سرمربی پرسپولیس شده و دوباره علی پروین مدیر فنی! شاید این پوشیدن قبای سرمربیگری برتن یحیی سناریویی باشد برای خداحافظی همیشگی با یکی از ستارگان سابق پرسپولیس. همانند راهی که افشین پیروانی، علی دایی و به شکلی به مراتب بدتر حمید استیلی رفتند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
z_khandandel
z_khandandel
٩١/٠٩/٢٢
٦
٣
راستش را بخواهید کلا از اول پرسپولیس اصلا تیم نبود! که بخواهیم بگویم دیگر تیم نیست جناب حکاک! چنین است :)
مهدي يار
مهدي يار
٩١/٠٩/٢٣
١
٨
راستشو بخواي اصلا نظر تو مهم نيست. نكنه استقلال تيمه!!!! 6-0 و 10-10-3 و ...
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٩/٢٣
٤
١
اصولاً نظر شما بیشتر مهم نیست :-| آقای مهدی یار کاربرنما
z_khandandel
z_khandandel
٩١/٠٩/٢٤
٧
٢
در جواب آقای مهدی یار باید عرض کنم که اصولا نظر شما برا نویسنده این متن اصلا و ابدا به اندازه پشیزی مهم نخواهد بود! اما نظر من بسیار بسیار مهم هست برای ایشون چون بنده زنشون هستم:)!!! و اگر می بینید زیر مطلبشون براشون نظر گذاشتم و ایشون رو مخاطب قرار دادم نه هیچ پرسپولیسی دیگه ای رو به این خاطره. درضمن لطفا دیگه وقتی کسی شمارو مخاطب قرار نمیده زیر نظرش نظر نگذارید چون ممکنه مثل الان خیلی خیلی ضایع بشوید دوست عزیز!:)
٩١/٠٩/٢٤
٣
٣
خوب معلومه استقلال تیمه خوبه یک بار تونستید 6تا بزنید اونم نه حالا عهد بوق....خیلی هنر دارید 4تایی تونو درست کنید........
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٩/٢٤
٣
٤
خانم خندان دل! چه اهمیتی دارد که چه کسی چه میگوید! به نظرتان ارزشش را دارد که به خاطر یک نظر عصبانی بشید و انجوری که از شما انتظار میرود رفتار نکنید!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/٠٩/٢٥
١
١
خانم خنداندل اگه واقعا نظر مهدی یار براتون مهم نیس چرا ب خودتون زحمت دادین تا جواب بذارین؟؟ هر تیمی فراز و نشیب داره ... از لیگ هفتم یادتون بیاد ک به زور توی لیگ برتر موندین یا از تاریخچه قشنگتون ک سابقه سقوط ب لیگ دسته سه رو دارین ... علی ای حال حتی این پرسپولیس رو هم ک توی سراشیبی افتاده رو ب صد تا مثه استقلال شیش تایی ترجیح میدم .
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٩/٢٢
٢
٢
بله بله... تسلیت :)
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
١
٠
چی بله بله تسلیت؟! خوبی خواهرجان شما؟!
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٩/٢٥
٣
٠
ممنونم برادر عزیز خوبم... شما خوب هستید :)
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٩/٢٥
٢
١
تسلیت از این بابت که به نظرم پرسپولیس داره دسته یکی می شه :D البته من در جریان بازی ها زیاد نیستم، اما امیدوارم...و آرزو بر جوانان عیب نیست! ;)
میثم
میثم
٩١/٠٩/٢٢
٣
٥
این پرسپولیس که خیلی وقته تیم نیست
محمد رضا
محمد رضا
٩١/٠٩/٢٣
٣
٢
امان از این همه پرسپولیسی! آن حسین زاده که خودش را سر قضیه داربی خفه کرد که به ملت بگوید من پرسپولیسی ام؛ آن اخوان که ادای عادل را در می آورد که طرفدار هیچ تیمی نیست ولی پرسپولیسی است و جناب حکاک هم ذاتشان را بروز دادند. کی شما می فهمید که آدم حرفه ای نباید لو بدهد که طرفدار چه تیمی است؟!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
٢
٠
سلام... من قبل تر هم گفته بودم پرسپولیسی ام و ابایی هم از گفتنش ندارم. اما راجع به این که گفته اید آدم حرفهای نباید طرفداری اش را لو بدهد و اینکه ما نمی فهمیم باید خدمتتون عرض کنم کار حرفه ای یعنی که من بتونم بدون غرض ورزی و طرفداری از یک تیم بنویسم. به نظرم نه من که بیشتر بچه های جیم اگر مطلب دو جانبه ای بستند نهایت انصاف رو به خرج دادند. حداقل من که یادم نمیاد که از تیم جانبداری کرده باشیم گویی این که خیلی وقت برداشت های اشتباهی بوده که برای ما قابل تامله. من یه خاطره از زمانی که در صفحه ورزشی خراسان کار می کردم بگم که اون زمان ما هر روز اس ام اس هایی زیادی از دو طرف داشتیم که ما رو به طرفداری از یکی از دو تیم پایتخت محکوم می کردند و تازه اس ام اس حمایت از تیم مخالف بیشتر بود و این در حالی بود که تقریباً تمام عناصر در صفحه ورزشی چه مسئول صفحه در مشهد و چه دبیر صفحه در تهران و چه سردبیر روزنامه همه طرفدار یک تیم بودند...
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/٠٩/٢٣
٥
١
همیشه همینطوره.....تیمی که حامی مردمی داشته و پشتوانه پولی کمتر مسئولین طرفدارش نبودند..الانم استقلال از نظر مالی زیاد اوضاع خوبی نداره ولی خداردشکر غیرت بازیکناش بیشتر و مردم پشتشن.......حالا اصلا مهم نیست عادل و حکاک و ....طرفدار کجان
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
٣
٠
از این که من رو در کنار عادل قرار دادید خوشحالم :)
h_khabazi
h_khabazi
٩١/٠٩/٢٣
٤
٠
اینکه طرفدار پرسپولیس باشی ننگ نیست.... تیمی که به صورت افتخاری در جام باشگاه های اروپا شرکت داشته .... تیمی که حساس ترین مسابقات را با غیرت فوتبالی اش حتی در دقیقه های پیانی نیز می برد... تیمی که پروین داشت ، داعی داشت ،کریمی داشت ،استیلی داشت.... ونامش که پرسپولیس است...اقتدار یک ملت... اما این ها را فقط داشت ، تا امروز و هرگز نخواهد داشت تاسیاست یار دوازدهم آن هاست ،تا عشق به پول این همه عاشق را ناامید میکند....طرفدار بودن برای این تیم ننگ نیست...بلکه افتخار است به گذشته پر افتخار ایران و فوتبالش...هنوز خاطرمان نرفته آن همه شگفتی که با پرسپولیس تجربه کردیم.... و مطمئنیم پرسپولیس دوباره پرسپولیس خواهد شد...تا هنوز که خون قرمز است ما قرمز می مانیم.
الهام سادات
الهام سادات
٩١/٠٩/٢٣
١
٣
پیاده شین با هم بریم جناب خبازی؛ شما به اندازه همون جایگاه دوازدم گنده بیاین لطفاً
٩١/٠٩/٢٤
٢
١
فعلا که جای پیرسپولیس تو جهان خیلی پایین استقلال تیم محبوب بوده و هست......به گذشته هم رجوع کنید متوجه میشوید که چه آدمایی از ابتدا طرفدارش بودن.........دنیا رو هم بیارید و با پول بخرید تا رویانیان هست هیچی نمیشید.......اون به درد راهنمایی رانندگی میخوره
h_khabazi
h_khabazi
٩١/٠٩/٢٤
٤
١
ببخشید میشه به گذشته رجوع کنید و یه ملت رو از سردرگمی در بیارید؟؟؟؟... آخه کی طرفدار استقلال بوده؟؟؟؟ .... نکنه نلسون ماندلا.... یا برادران (....) ! ضمنا من گفتم که تا سیاست یار دوازدهم باشه هیچی به هیچی... و آقای رویانیان هم از این قاعده مستثنا نیست... یه چیز دیگه ... کل پولای دنیا رو هم که بیارید ، پرسپولیس و هوادارش رو نمیتونید بخرید ... ( اینو به شما نگفتم ، به بعضیا گفتم...)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/٠٩/٢٥
٢
٢
آهان منظور از هوادارا همون آدمای بیجنبن که همش تا کم میارن سنگ و صندلی پرت میکنن تو زمین.......؟؟ بعدم هوادارای استقلال جهانین..و؟ادمای با فرهنگ.....هرچی باشه استقلال اول تیم تاج بوده.......فعلا که هرجاشو درست کنن بازم خرابههههههههههههههههههه
shiezadeh
shiezadeh
٩١/٠٩/٢٥
٢
١
کاربر ناشناس ک فرموده بودین ب گذشته رجوع کنیم من فقط ب خاطر گذشته پرسپولیسه ک اینقدر دوسش دارم . زمانیکه استقلال شما متعلق ب حکومت سلطنتی بود و همه جوره با سیاست رشد می کرد پرسپولیس من با غیرت خودش بالا اومد و با حمایت مردم تبدیل ب یک تیم مردمی محبوب شد . شاید اسامی تغییر کنه اما اصالت تیم ها نه ! شما هم خواستین اظهار نظر کنین قبلش یه ذره منطق چاشنیش کنین لطفا
shiezadeh
shiezadeh
٩١/٠٩/٢٥
٣
١
شما استقلالی ها هم خواستیم عرض اندام کنین تشریف ببرین جاییکه هیچکس هیچی از فوتبال حالیش نباشه . نه آدمایی ک با فوتبال بزرگ شدن ...
h_khabazi
h_khabazi
٩١/٠٩/٢٥
٣
١
مرسییییییییییییییییییییییییییییییییی ،پرسپولیس و هواداراااااااااااااااااااااااااااش
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/٠٩/٢٧
١
١
اخ آخ نگوووو...چقدر شما پرسپولیسی ها از فوتبال سرتون میشه...وای قلبم لرزید....خوبه هرچی به یاد موننی و بازیکن باغیرت استقلالیه.....برید غیرت بسازید نه اینکه با پول بازیکن......زورتون میاد استقلالیا از اول دارای شناسنامه و اصالت بودن....نه اینکه هر ملاباجی بیاد تو زمین و تیم بسازه و نتیجش اخر بشه رده 12...........
h_khabazi
h_khabazi
٩١/٠٩/٣٠
١
٠
شکوفه خانم ... زمانی که شما به سیب زمینی می گفتین دیب دمینی... پرسپولیس بود که لرزه می انداخت به تن استقلالیا... الانم هنوز میندازه هاااا! هنوزم وقتی صحبت از داربی میشه یاد 6 -0 می افتیم ... چرا راه دور بریم ؟؟؟؟ یاد ایمون زاید می افتیم... اوه اوه اوه چرا قرمز شدید؟؟؟ به اعصاب خودتون مسلط باشید خانوم... هرچی باشه حقیقته... وبرای بعضیا(!) حقیقت تلخه مثل ته خیار... اینا رو هم میدونم که 12 جدولیم و شما اون بالا بالا هایید... ولی...سر الب ارسلان دیدی ز رفعت رفته بر گردون ؟ / به مرو آ تا کنون در گل تن الب ارسلان بینی... در ضمن اگر شما پولداری رو اصالت میدونید باید ازتون خواهش کنم 2 تا کتاب در مورد این جور چیزا بخونید ... حالا که خودمونیم ، ولی جای دیگه ای این حرف رو نگید که بهتون می خندن... در آخر هم جا داره از موسسان باشگاه پرسپولیس که از میان قشر زحمتکش مملکت بودن تشکر کنم و خدمت شما استقلالی های عزیز هم بگم که ... چشم دل باز کن که جان بینی / آنچه نا دیدنی است آن بینی... چاکر همه برو بچ با هیبت و با غیرت پرسپولیس... (بزن دست قشنگه رو...)
mahshid
mahshid
٩١/٠٩/٢٣
٢
١
ما هواداریم یعنی یار دوازدهم میمانیم شاید روزی بدرد بخوریم
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
٢
٠
قطعاً به درد می‌خورد...
shiezadeh
shiezadeh
٩١/٠٩/٢٥
٢
٠
ب امید بازگشت روزهای خوب پرسپولیس
s-london
s-london
٩١/٠٩/٢٣
٢
١
دعا میکنم پرسپولیس از این وضعیت هرچه سریعتر دربیاد
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
٢
٠
ان شاء ا... خدا از دهن‌تان بشنود...
shiezadeh
shiezadeh
٩١/٠٩/٢٥
١
٠
ما هم امیدواریم
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٩/٢٤
٤
٢
اقای حکاک هم که پرسپولیسی باشد! دیگه کل جیم پرسپولیسی میشود علی ایحال دم ابی اناری ها قیژژژژژژژژژژ
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٥
١
٠
خواستین کلاً بگین طرفدار بارسایی دیگه؟! در جیم استقلالی تیر هم داریم.خیال تان راحت.
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٩/٢٥
٣
٠
درست است طرفدار بارساییم ولی باز هم پرسپولیس را به استقلال ترجیح میدهیم حتی الان! تازه داشتیم ذوق میکردیم که جیم پرسپولیسی میباشد ذوقمان را خراب کردید جناب حکاک!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/٠٩/٢٧
١
١
اگه قرار باشه جیم پرسپولیسی باشه که ما رفتیم شما باشیدو جیمتان......درضمن سند جیمو بنام پیروزی نزدن........جالبه پیروزی و طرفداراش هیچی ندارن فقط ادعا دارن......
٩١/٠٩/٢٥
٦
٠
با اینکه طرفدار استقلالم ولی از نتیجه نگرفتن پرسپولیس ناراحتم چون باعث ناراحتی خیلی از مردم ایران میشه
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/٠٩/٢٥
١
١
از وقتی که اول بازیکن خریدین بعد مربی معلوم بود تیم نیست از وقتی که سیاست اومده تو فوتبال هیچ تیمی تیم نیشه چه ملی چه باشگاهی از وقتی پولای مارو دان به ماشینای اونا هیچ کدوممون هیچی نیستیم که حالا جوش تیم نبودن اونا رو بزنیم
z_khandandel
z_khandandel
٩١/٠٩/٢٥
٢
٠
با عرض سلام خدمت آقا یا خانوم m-nik110 در جواب شما دوست عزیز باید عرض کنم که کل کل های بین تیمی همیشه جذاب بوده و وجود داشته بطور مثال همین نظری که من اول گذاشتم تا بحال مورد عنایت خیلی ها قرار گرفته است! توی کل کل های جوانانه هم که حلوا خیرات نمی کنند دوست عزیز:) اما از توصیه شما سپاسگذارم و حتما بعدها به آن عمل خواهم کرد... ممنون از راهنمایی دوستانه شما:)
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٩/٢٥
٣
٠
ما مخلص شما و طرفداری و کل کل تان هستیم! کلا خواستیم بگوییم هر نظری ارزش جواب دادن و عصبانی شدن ندارد!
2nyadideh
2nyadideh
٩١/٠٩/٢٦
٤
٠
من هيچي نميگم! ولي تا دلتون بخواد به اين كل كل ها ميخندم!؟ كلا ملت سرخوشي هستيم ما!؟ ولي برا اينكه مديون تيمم نباشم. براي نظر تموم استقلالي ها روي اون منفي قرمز خوشگله 2بار كليك ميكنم :)
m.hakkak
m.hakkak
٩١/٠٩/٢٧
٤
٠
شمام اصلا سرخوش نیستی که روی اون منفی خوشگله دوبار کلیک میکنی دیگه؟! خیلی بامزه بود خدا وکیلی...
٩١/٠٩/٢٧
٣
٠
یکیم بهتر بیاد روی کل نظرات شما امتیاز منفی بده......
2nyadideh
2nyadideh
٩١/٠٩/٢٧
٣
٠
سرخوش تر از من كه در اين عالم ,آدمي نيست :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/٠٩/٢٦
٣
٠
اینقد مسایل پشت پرده وجود داره و باند بازی هست ک...
h - razavi
h - razavi
٩١/٠٩/٢٧
٢
٠
پرسپولیسم تیمه . فقط بارسلونا .
پربازدیدتریـــن ها