Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - آقا ببخشيد؛ شوهر من مي‌شيد؟! www.jeem.ir
آقا ببخشيد؛ شوهر من مي‌شيد؟!
گزارشي ميداني از نظرجوان‌ها نسبت به خواستگاري دختر از پسر

آقا ببخشيد؛ شوهر من مي‌شيد؟!

نویسنده : زهرا خنداندل

 ما از نسل روغن زرد نیستیم، ما از نسل همین روغن نباتی یا سرخ کردنی هستیم. همه چیز در زمانه ما عوض شده و زندگی ما با قدیم زمین تا زیر زمین(!) فرق کرده است. قبل‌ترها رسم بود که می‌رفتند خواستگاری تا دختر و پسر هم را ببینند. اما حالا معمول شده که خواستگاری برای آشنایی خانواده‌ها با هم توسط دختر و پسر برگزار می‌شود! حال نکته این است که آیا ممکن است دخترها هم از پسرها خواستگاری کنند؟ برای پرسیدن این سوال سراغ جوان‌ها در دانشگاه‌ها رفتیم و از آن‌ها پرسیدیم نظرتان در مورد خواستگاری دختر از پسر چیست؟ راستی نظر شما در این باره چیست؟

**تکتم عیدیانی / دانشجو تکنولوژی آموزشی دانشگاه فرهنگ و هنر/
+ نظر شما درمورد خواستگاری دختر از پسر چیست؟
به نظرم این کار افتضاحه! چون فرهنگش هنوز در جامعه ما جا نیافتاده و پسرها پررو می‌شوند. فکر می‌کنند چه خبر است! فکرش را بکن یک پسر در جلسه خواستگاری برای یک دختر چای بیاورد و کلی هم سرخ و سفید شود! به نظر من چون فرهنگش در جامعه ما نیست دخترها اگر از پسری خوش‌شان بیاید بیشتر سعی در جلب توجه او می‌کنند تا بدین وسیله به وی نزدیک شوند.
+ اگر چنین اتفاقی بیافتد به نظرت زندگی بعد از آن چگونه می‌شود؟
بستگی به طرف مقابل دارد, اما امکانش هست که در زندگی و هنگام بروز مشکلات این موضوع وسیله‌ای بشود برای خورد کردن شخصیت دختر، همین‌طور باید در نظر گرفت خانواده پسر هم ساکت نخواهند نشست.

** نسرین نادری / دانشجو مدیریت دولتی دانشگاه علمی کاربردی/
+ نظر شما درمورد خواستگاری دختر از پسر چیست؟
اگر یکدیگر را دوست داشته باشند عیبی ندارد. زیرا وقتی وارد زندگی مشترک می‌شوند، به خاطر علاقه‌ای که بهم دارند کوتاه می‌آیند.
+ اگر چنین اتفاقی بیافتد به نظرت زندگی بعد از آن چگونه می‌شود؟
در زندگی می‌توانند خیلی خوب باشند. اما رفتارشان با خانواده‌ها و دخالت آن‌ها بستگی به خودشان دارد و این‌که چقدر اجازه وارد شدن به حریم شخصی‌شان را به آن‌ها بدهند.

** آقای سلطانی/ دانشجو مدیریت آموزشی دانشگاه فردوسی/
+ نظر شما درمورد خواستگاری دختر از پسر چیه؟
قبول ندارم. اصلا خوب نیست. جایگاه زن در جامعه متزلزل می‌شود. اما اگر آشنایی داشته باشند به‌طور مثال همکار باشند. به شکل غیر رسمی‌اش اشکال ندارد و اگر رسمی باشد مشکل‌دار می‌شود.
+ اگر چنین اتفاقی بیافتد به نظرت زندگی بعد از آن چگونه می‌شود؟
اگر به صورت رسمی باشد، خانواده پسر ممکن است دخالت کنند. در کل بیشتر جو حاکم بر اجتماع است که روی این موضوع تاثیرگذار است.

** آرزو قدوسی/ دانشجو فوق لیسانس ادبیات دانشگاه فردوسی/
+ نظر شما درمورد خواستگاری دختر از پسر چیست؟
نظرم کاملا منفی است. چون پسرها بسیار بی‌جنبه هستند و ظرفیت ندارند.
+ اگر چنین اتفاقی بیافتد به نظرت زندگی بعد از آن چگونه می‌شود؟
پسر همواره متوقع است که دختر منتش را بکشد. در مهریه و خریدهای ازدواج هم دچار مشکل می‌شود و اگر بعد بحثی پیش بیاید پسر می‌گوید: خودت خواستی.

** معین دانشمند/ دانشجو مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام‌نور/
+ نظر شما در مورد خواستگاری دختر از پسر چیست؟
مسخره است. حتی فکر کردن به آن مسخره است. کلا از تریپ دخترهای آویزان خوشم نمی‌آید.
+ اگر چنین اتفاقی بیافتد به نظرت زندگی بعد از آن چگونه می‌شود؟
میدان جنگ! چون آن عشق سوزان از بین رفته و حالا پای منافع شخصی در میان است. اگر چنین اتفاقی برای من بیافتد، به خانواده‌ام حق می‌دهم که هرطور دلشان خواست با همسرم برخورد کنند چون او مرا انتخاب کرده و باید پای عواقبش بنشیند!

===================
شاید گفتن داستانی کوتاه در ادامه مطلب جالب باشد. در پی پرس‌وجوها به خانمی برخوردم که این کار را کرده بود، ایشان دوست نداشت که اسم‌شان برده شود. خانم م.ع گفت: تازه وارد دانشگاه شده بودم و همه چیز برایم رنگ و بوی دیگر داشت. از خانواده مرفهی بودم و هرچه می‌خواستم داشتم. در دوران دانشگاه دلبسته به آقایی شدم آن‌قدر که اگر ته سیگارش را زمین می‌انداخت من بر می‌داشتم و به عنوان یادگاری نگه می‌داشتم. خیلی تلاش کردم تا ایشان از من خوشش بیاید و برای خواستگاری قدم پیش بگذارد اما نشد. خودم پیش قدم شدم اما این آقا گفت: من از تو متنفرم. ازاین‌که همیشه دنبالم بودی بدم می‌آید. این موضوع در دانشگاه گوش به گوش پیچید روحیه من بهم ریخته بود و رفتار بچه‌ها عوض شده بود. همه مرا به دیده حقارت نگاه می‌کردند. این قضیه آن‌قدر کش‌دار شد که مجبور به ترک تحصیل شدم و دوباره برای قبولی در دانشگاه، درس خواندم و آن‌قدر این موضوع مرا آزرده بود که رشته خود را از معماری به مدیریت دولتی تغییر دادم. اگر حاضر به صحبت با شما شدم فقط به این خاطر بود که سرنوشتم درس عبرتی شود برای دخترا احساساتی هم جنس خودم.


برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
میثم
میثم
٩١/١٠/٠٢
١١
٣
به حق چیزهای نشنیده
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٦
٢
حالا که شنیدید!
یک نفر
یک نفر
٩١/١٠/٠٢
٤
٢
وا ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدای توبه
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٤
١
اتفاقه دیگه ممکنه بی افته!!!!
f.haghighat
f.haghighat
٩١/١٠/٠٢
٦
١
به نظر من چیزی بدتر از این وجود نداره...
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٢
٤
منم باهات هم نظرم اما به کسی نگی!!!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٠٥
١
٠
پیش خودتون بمونه! منم هَم ! :)))
bye
bye
٩١/١٠/٠٩
١
٣
دوست خوبم به نظر من هیچ ایرادی نداره !!! آخه چه فرقی میکنه مهم اینه که خواستن دو طرفه باشه حالا هرکی زودتر استارت زد
پسر مجرد
پسر مجرد
٩١/١٠/٠٢
٥
٢
اگه بشه چی میشه
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٩
٣
اگه بشه قطعا برای شما بد نخواهد بود!
٩١/١٠/٠٢
٧
١
اگه غیر مستقیم باشه اشکالی نداره دخترا مگه دل ندارن؟
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٤
٣
این هم نظر شماست! کاملا هم محترمه!
s_crazy
s_crazy
٩١/١٠/٠٢
١٠
٢
خیلی مسخره و بی معنیه برای من که دختر از یه پسر خواستگاری کنه والا همینجوریش که پسره پا پیش میزاره بعدش کلی مشکل دارن تو زندگیشون حالا وای به روزی که دختر پا پیش بزاره
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٤
٢
چی بگم والا!
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩١/١٠/٠٢
٧
٣
سلام به همگی خانم م.ع حقش بوده دختر به هیچ وجه نباید به خواستگاری پسر بره بلکن با فرستادن مادر دختر به سمت مادر پسر باید خواستگاری به صورت غیر رسمی مطرح و بعد از اون در صورت توافق کلی مراسم خواستگاری رسمی بعدشم ایشالله عروسی بی زحمت شیرینی بنده فراموش نشود
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٣
١
باتشکر از مشاوره شما اما یه نکته جهت تذکر با این اسم کاربری هیچ کس حاضر نمیشه زن شما بشه ها! حداقل از برو بچز جیم! البته اگر مجرد باشید.
A_mohammadi
A_mohammadi
٩١/١٠/٠٢
٥
٢
از نظر من اگه خانمی اول ابراز علاقه کنه ابدا اشکال نداره ولی نه اینکه بلن شه بره خواستگاری!!!!واقعا زشته
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٢
١
جالبه نظرتون واقعا!
A_mohammadi
A_mohammadi
٩١/١٠/٠٣
٢
٠
ینی شما میگی دختر حتی نباید ابراز علاقه کنه وقتی طرفش خبر نداره که این دوسش داره؟
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٧
٢
بهبه نظرت ارزش اینک غرورش خورد بشه رو داره؟ منم مثل شما فقط یک نظر دارم و نظر هرکس متفاوته , دختر سر تا پا نازه این پسره که باید ابراز نیاز کنه. برا همین رسم خواستگاری به وجود اومده....ین حدیث رو چون دقیقش یادم نیست_ حضرت علی (ع) می فرمایند تنها جایی که غرور گناه نیست و حسن هم هست غرور زن در برار مرده._البته من نقل به مضمون کردم ا این نظر منه و البته نظر شما هم محترمه و شاید خیلی ها باهاش موافق باشند
M_Ariya
M_Ariya
٩١/١٠/٠٢
٦
٢
از یک نظر خوبه چون دختر خانمها هم می تونن به جای اینکه همیشه منتطر باشند تا انتخاب بشند , می تونند خودشون هم انتخاب کنند از یک دیدگاه هم ممکنه خوب نباشه چون عرف جامعه قبول نمی کنه اما در کل نظر من مثبته . . .
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٣
٢
بالاخره چپی یا راستی شما؟
مصطفی ق.
مصطفی ق.
٩٢/١١/١٤
١
٠
این برادر هم مثل من فکر میکنه، ما حد اعتدال رو رعایت میکنیم ولی خودم به شخصه اگر همچین موردی باشه تصمیم آخر رو میسپارمش به نظر مادرم که جنس خودش رو خوب میشناسه و پسرش رو دست هر دختری نمیده. امیدواریم که کسایی که Reverse proposal (خواستگاری دختر از پسر) رو تجربه میکنند خوشبخت بشند انشالله @پسر های دم بخت: با طرفتون خوب برخورد کنید و احترامشو داشته باشید و سریع هم جواب بله نگید (اخ مخ ها) باید تحقیق کنید و ببینید واقعا به هم میخورید بعد شما هم میتونید برای اینکه آتیش عشق رو بیشتر کنید از طرف خودتون درخواست ازدواج به طرف بدید که بی حساب بشید.
بهزاد
بهزاد
٩١/١٠/٠٢
٣
١
من خودم با همچین دختری ازدواج نمیکنم
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٣
٢
دست گلتون درد نکنه
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٠٣
٧
٠
پسرا نیازن..دخترا ناز....همینجوری ایرادایی تو زندگی از هم میگیرن وای به حال اینکه دختر پا پیش بذاره ...اگرم پسر بخواد اطرافیان انقدر حرف میزنن که آبروی دختر بره.....بعدم این یک سنت شیرینی زندگی به خواستن و پیگیر بودن پسر.......مگه اینکه خودشون تنها باشن
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٣
١
تحلیلتون واقعا زیبا و دوست داشتنی بود. ممنون از نظرتون
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٠٣
١
١
خواهش میکنم.......لطف داری
٩١/١٢/١٨
١
٢
اما به قول استاد موسوی الآن برعکس شده دخترا نیاز شدن و پسرا ناز....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٠٣
٣
١
جالبه اما ب قول دوستمون هنوز فرهنگشو نداریم مثل رابطه دوستیه اگه پسر درخواست بده و دختر رد کنه خوب دختره حق داشته اما اگه دختر درخواست بده و پسر رد کنه پسره خیلی آشغال بی فرهنگه دهاتی ... اینجوریاس دیگه
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
١
١
ها :0 شما چقدر خشنی برادر. خوب شاید پسره دوستش نداشته باشه!
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/٠٣
٢
٠
ها ها ها نمیدونم چرا هر وقت این بحثا میشه آرشام پیداش میشه :)))) آقــــــــــــــــــــــــــا یه قرار بزاریم بریم بیرون :)))) کافی شاپی چیزی ... دلم برات تنگ شده نامرد :)))))) :دی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٠٣
٠
٠
ها برم دداش کافی گلاسه ای کافی نتی چیزی خخخخخخخخ
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٠٥
٤
٠
خواهر دست درد نکنه! اینجا دختر و پسره بهم نرسیدن ! ... ولی 2 تا دوست بهم رسیدن! قرار کافی شاپ و فتو شاپ و اینا هم گذاشتن:)) [نمدونم این آب گل آلود ماهیاش کی تموم میشه!] ! خخخخخخ
مجید
مجید
٩١/١٠/٠٩
٠
٠
آرشام جون دوست عزیز کاری همکار عزیز شما نظر نده خب؟
زهره
زهره
٩١/١٠/٠٣
٤
٠
فکر کن ... وای خدای من
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٢
٠
آره خواهر... می بینی چه دوره زمونیه؟
d-mahya
d-mahya
٩١/١٠/٠٣
١
٣
چـــــــرا هر چیزیو سریع میچسبونین به اینکه ما هنوز فرهنگشو نداریم؟؟؟ ما خیلی هم با فرهنگیــــــــــــــم.به نظر من دختر اگه صاف و ساده بره خاستگاری کنه بهتره تا اینکه بخواد اونقدر خودنمایی بکنه که نظر یارو رو جلب کنه. درست نیست هی بره بیاد خودشو نشون بده که طرف خوشش بیاد غرور آدم اجازه نمیده بهش ... والا...
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٢
٠
شما خیلی آدم با فرهنگی هستین... از طرز فکرتون مشخصه ها! والا....
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/٠٣
٣
٧
بسم الله! حيارو خوردن يه آبم روش!همه ي ما ميدونيم: اولين مرتبه عقل حياست! وآخرين مرتبه ي آن ايمان! پس محاله كسي كه ايمان داره , حيا نداشته باشه! به نظر من اينا همش ناشي از ضعف در ايمانه؟!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٠٣
١
١
آقای فان هم تشرریف آوردن واز!
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
١
١
من بانظر شما موافقم... راستش این عکس کاربریتونم خیلی خنده داره...هر وقت می بینمش خندم می گیره!
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/٠٣
٣
٠
من علت اين منفي ها رو نميدونم! خب اگه حرفم مشكلي داره , مردومردونه بگيد , من آدم انتقاد پذيري هستم!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٠/٠٣
٤
١
تو جامعه‌ای که همه چیز رنگ و بویی متفاوت به خودش گرفته شاید قبه خواستگاری دختر از پسر ورافتاده باشه. اما با لکل مقوله ازدواج جوری که این جور موضوعات آفتی است برای ادامه زندگی!
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٣
٠
حرف شمارو کاملا قبول دارم....
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٠/٠٣
٥
٤
با رعایت بعضی شرایط و وجود یه سری امکانات خیلیم اتفاق بدی نیست!حالا یه بارم دخترا انتخاب کنن به جای اینکه انتخاب بشن!!یعنی به نظرمن نه100درصد خوبه نه100درصد بد.
f.haghighat
f.haghighat
٩١/١٠/٠٣
٤
١
ایکی از دوستان چندی پیش به نتیجه ی درخشانی رسیدیم که اکثر عشق هایی که (توجه کنید عشق نه ازدواج) دختر شروع کننده ی ابراز علاقه هست به شکست منجر می شه. درسته که "همیشه انتخاب شدن" حس چندان جالبی نیست حداقل برای همه اما در اوضاع فعلی و با آدم های بی ظرفیت موجود راه دیگه ای هم نیست.
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٩
٤
به نظرم خانوم حقیقت درست میگن.... دخترا باید دقت داشته باشن که با این کار خودشون رو کوچیک می کنن و غرورشون رو از بین می برن
Kale_namak
Kale_namak
٩١/١٠/٠٣
٣
٣
جوووووووون.. من که خودم شروع کننده ی این حرکت عظیم خواهم شد :d
زهره
زهره
٩١/١٠/٠٣
٤
١
واقعاااااااااااااااااااااا
Kale_namak
Kale_namak
٩١/١٠/٠٣
٣
٤
خب آره من کلا با سنت شکنی عجییییییییییب حال میکنم :)
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٤
٤
٣
متشکرم به خاطر استقبال از این طرح!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٠٥
٤
٣
ببین خواهر جلو بچه ها ورمیداری چی میگی؟ یاد میگیرن این بچه ها ! و خداوند پشت دست را آفرید... تا بزنی تو دهن این بچه ها که دفه دیگه خیالات برشون نداره!!!!! :))) [شیوه تربیت نوین 2016]
f.haghighat
f.haghighat
٩١/١٠/٠٣
٤
١
کاش می شد به طور کلی مقوله ای به نام ازدواج محو بشه از روی زمین، خوش به حال کی-پکسی ها
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٥
٢
جان؟.... چقدر شاکی خواهر.... به نظر من آرامشی که ازدواج به آدمها میده در هیچ چیز و هیچ نوع رفتاری وجود نداره بجز نماز خوندن.... البته این نظر و تجربه منه....
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٠/٠٣
٤
٢
این کار بستگی به روحیات و اخلاقیات دختر و پسر داره
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٣
٧
٢
آره اگه پسر و خانواده پسر دم به دقیقه توسر دختر نزنن میشه اینطوری هم گفت
A_entesari
A_entesari
٩١/١٠/٠٣
٧
٦
همینمون مونده بریم از پسرا خواستگاری کنیم!!!!!!!!!!موجودات بی جنبه!عمرا دست به همچین کار سخیفی بزنیم والا.
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٠٤
٥
٥
چرا نمره منفی می دین خب دلیلشو بگین؟
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٤
٥
١
هرطور راحتین...
bye
bye
٩١/١٠/٠٩
١
٠
دوست خوب من اینجا جنگ بین پسرا و دخترا که نیست فقط داریم نظر میدیم نه به هم توهین کنیم ! اگه دقت کنین توی جمله شما حرف زشتی بود که فکر میکنم همون باعث لایک منفی باشه ! البته به من ربطی نداره، فقط دلیلشو گفتم ! چون من آدم انتقاد پذیری هستم و به همین زودی ها نارحت نمیشم ولی حرفمو میزنم
زهره
زهره
٩١/١٠/٠٣
١٠
٢
خودمونیم ها چه دیدی نسبت به اقایون داریم . ببین اینا چکار کردن که خانم ها دوست ندارند ابراز علاقه کنند . ولی خب چکار کنیم وقتی اقایون یه خورده بی جنبه اند .....
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٤
٠
٢
نمی دونم چی باید بگم....
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٠٥
٥
٠
چَن خُرده؟ قشنگ با دست لطف کن نشون بده! :)) یه خرده که نه خواهرم ! یکم بیشتر از خیلی خرده بی جَمبه أن!
bye
bye
٩١/١٠/٠٩
٠
١
چقدر دلتون از دست آقایون محترم پره !!! W0W
sherlok
sherlok
٩١/١٠/٠٤
٤
٤
چون نخوندم نظر نمیدم.!
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٤
٣
١
لطف داری شما واقعا!!!!
v-qavam
v-qavam
٩١/١٠/٠٤
٧
١
درسته که مرد نیازه و زن همه ناز... اما یه موقع هایی برای رسیدن به محبوب باید بیخیال غرور شد... البته به شرطی که از با جنبه بودن و لیاقت داشتنش مطمئن باشی.. چه رابطه هایی که به دلیل خجالت یا غرور یا ترس از مطرح کردن شکل نگرفته....
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٤
٣
٢
هرکس یه نظری داره خوب... نظر شما هم محترمه....
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/٠٦
٣
٠
عجب حرفی میزنید ها شما خودتون به عنوان یه پسر می تونید تضمین بدید که دختری که بهتون پیشنهاد ازدواج داد رو با تمام وجود بپذیرید ...بعد هم اصلا به روش نیارین... راستی دخترها اصلا طاقت نه شنیدن در این مسئله رو ندارن...جواب منفی پسر به دختر واقعا روی دختر تاثیر منفی میذاره...
mahshid
mahshid
٩١/١٠/٠٤
٣
١
چرا که نه ؟
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٥
٠
٠
چراش رو می تونید در نظر سحر خانوم ها که بعد شماس بخونید!!!!!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٠٥
٥
٣
پس فردا همون پسره تو زندگی مشترک این قضیه "خواستگاری" رو دم به دَقه میکنه تو چِشم دختره! والا!فور اِگزَمپل:من شونصد تا خواستگار دکتر داشتم! :دی نمیخوای؟ برو خونه بابات! دیگه کُلن دختره به غلط کردن خودش راضی و خرسند میشه ! شک نکن!!!! (جَمبه اش وجود نداره)... بعدم چه معنی داره دختر بره خواستگاری؟ غرور و متانت و وقارش میره زیر سوال !(میگن تور کرده ... البته دروغ هم نمیگن :دی) هَو! هَو ... استغفارالله ... چه سبک بازی! آخرو زموه دگ! دخترای حالا که دختر نیسَن ... گودزیلان! خخخخخخخخ [نژاد پرستی به شیوه 2012]
sahar
sahar
٩١/١٠/٠٥
٢
٠
(وا...آره به خدا..چه معنی داره؟!!والا چی بگم خواهر؟!!! به حق چیزای ندیده!!!! حالا اون سبزی ها رو هم ور دار بیار پاک کنیم دور هم بیشتر خوش می گذره) با این سبک خاله زنکی در متنتون بیشتر حال کردم تا خود نظرتون.....البته شوخی کردم خواهر..به دل نگیری
٩١/١٠/٠٥
٢
٠
یو ها ها ها ها ها ! چه تشابه و ایضاً تفاهمی! اسم و سن جیمی شدن و ... ! ببینم شما احیاناً وجدان من نیسی؟ خخخخخخخخخ بیفرمایید اینم سبزی! خب میگفتی آبجی... کجا بودیم؟ :دی
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٥
١
٠
فقط می تونم بگم دم همتون گرم........ والا!...........
m-nas
m-nas
٩١/١٠/٠٧
٠
٣
از من شد جواب رد دادم ب یکی ولی ب مورد دوم نتونستم جواب رد بدم خودمم اون و دوس داشتم....ب نظر من دختر بیاد جلو بهتره.......
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٩
٢
٠
دختر بیاد جلو شما چایی هم براش میریزی؟ ببخشین ها شما جنوبی نیستین؟... آخه جنوبی ها یه خصوصیتی دارن که در شما هم به چشم می خوره!!!:)
مستانه
مستانه
٩١/١٠/٠٧
٥
٢
مطمئن باش هیچ پسری پیدا نمیشه که ارزش اینو داشته باشه که دختر بره خواستگاری... اگه پیدا شد مطمئن باش جنبه شو نداره... اگه هم جنبه داشت هم ارزش مطمئن باش خانواده اش مخالفت نمیکنن.. اگه هم جنبه داشت هم ارزش همم خانواده اش موافق بودن مطمئن باش یک ایراد دیگه ای داره که به خواستگاری دختره جواب داده...
z_khandandel
z_khandandel
٩١/١٠/٠٩
٢
١
مطمئنم...!!!!:)
ar_gholizade
ar_gholizade
٩١/١٠/٠٩
٥
٠
داستان آخرش خیلی غم انگیز بود. دلم واسه دخره سوخت، اون پسره کی بوده بگید پر پرش کنم!!!
مجید
مجید
٩١/١٠/٠٩
٣
٠
فکر کن پسر چایی بیاره واسه عروس خانوم.........
مصطفی قلاوند
مصطفی قلاوند
٩٢/١١/١٣
٢
٠
بهمون یاد دادن چطور زانو بزنیم، چایی چیه کاپو میاریم براش
یه نفر
یه نفر
٩١/١١/٢٦
٢
٠
حالا بذارید خاستگار بیاد بعد نظر بدین تو این زمونه دیگه نه دختر پیدا میشه نه پسر نه دختر
saeed_p
saeed_p
٩١/١٢/٢٦
١
١
مگه چي ميشه حالاااااااا؟؟؟؟؟؟
الناز
الناز
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
يه نفر نيست كوووووووووو كجاست؟؟
امید
امید
٩٢/٠٢/٢٢
٠
٢
خوب شاید پسر خجالتی باشه ولی دخترا چون روشون زیاده اگه یکم پیش دستی کنن خوبه
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
به نظر منم پسرها بیجنبن.همین طوری یک سلام میکنی به هزارتا منظور میگیرن.البته شایدم آدم معقول هم توشون باشه
shina777
shina777
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
اگه قراره دخترا برن خاستگاری پسرا من جلو تر از همتون شروع میکنم
پربازدیدتریـــن ها