داغ علی «اکبر» است!
هئیت مجازی نینوا

داغ علی «اکبر» است!

نویسنده : سایت جیم

مداحی‌های هیئت برای امروز:

1- علی اکبر ای گل لیلا / حمید علیمی

2- علی نور بصرم / محمود کریمی

 

***

s_v66

عجب مزدی دادید به پیامبر!

 

این‌هایی که شمشیر روی پسر پیغمبر خدا کشیدند و ادعای مسلمانی داشتند، نماز می‌خواندند و روزه می‌گرفتند، مگر ندیدند که پیامبر بارها فرمودند:

«حسین منی و انا من حسین»

مگر ندیدند که پیامبر بارها و بارها حسین(ع) را می‌بوسید و روی پاهای مبارکشان می‌نشاند؟!

پیامبر در زمان حیاتشان فرمودند: «من مزدی بابت رسالتم نمیخواهم مگر دوستی با اهل بیت و خاندانم!» این بود مزد رسول الله(ص)؟ این که آب را بر روی خاندان و اهل بیت ایشان ببندند و شمشیر روی پسرشان بکشند؟

 اینکه علی اکبر(ع) را که شبیه ترین فرد به وجود مبارکشان بود قطعه قطعه کنند؟! گلوی کوچک علی اصغرِ شش ماهه را پاره کنند؟!

فرزندان و زنان اهل بیت امام حسین (ع) به اسیری ببرند؟!

عجب وفا کردید به عهدتان! عجب مزد پیامبرتان را دادید!

 

***

ati200

همه شما کشته خواهید شد

 

هر گاه حضرت حسين بن على عليهم السّلام بر پيامبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم داخل مى‏‌شدند حضرت او را به خود مى‏‌چسباندند و سپس به امير المؤمنين عليه السّلام مى‌‏فرمودند: «او را نگاه دار و پس از آن او را بوسيده و مى‌گريستند.» حسين عليه السّلام عرض مى‌ كرد: «اى پدر بزرگم چرا گريه مى‏‌كنید؟» رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم مى‏‌فرمود: « فرزندم جاهاى شمشير را بوسيده و مى‌گريم.» حسين عليه السّلام عرضه مى‌داشت: « اى پدر من كشته خواهم شد؟» رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم مى‌فرمود: «بلى به خدا قسم تو و پدرت و برادرت همگى كشته خواهيد شد.» عرض مى‌نمود:«پدر، قبور ما از هم متفرق و پراكنده مى‏باشد؟» رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم مى‏فرمود: «بلى پسرم» عرض مى ‏كرد: «از امّت شما چه كسانى به زيارت ما مى‌آيند؟»

رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم مى‏‌فرمود: «من و پدرت و برادرت و تو را زيارت نخواهد نمود مگر راست گويان از امّت من.»

منبع : كامل الزيارات ، ترجمه ذهنى تهرانى ، ص 216

 

***

 

h.naderi

داغ علی «اکبر» است!

 

پرده اول

وقتی رسول الله(ص) به شهادت رسیدند، امام حسین(ع) حدود هفت ساله بودند. تصویر ذهنی امام(ع) از جدشان و مدت زمانی که با ایشان بودند آنقدر کوتاه هست که شاید می‌توان گفت یکی از بزرگترین داغ‌های حضرت دیدن روی رسول الله بوده است.

پرده دوم

خداوند به حضرت امام حسین(ع) فرزندی عطا می‌کنند که از هر نظر شبیه رسول الله است. رفتارش، اخلاقش، سیرت‌اش، صورت‌اش، حتی نوع راه رفتن‌اش... علی اکبر(ع) آینه تمام نمای رسول الله است. کسی است که وقتی در ظهر عاشورا میدان می‌رود، پیرمردهای سپاه دشمن که رسول الله را دیده‌اند به شک می‌افتند که ما داریم با چه کسی می جنگیم؟! داریم با رسول خدا می جنگیم؟

پرده سوم

در مقاتل آمده است که حضرت امام حسین(ع) بعد از شهادت علی اکبر(ع) فرمودند: «بعد از تو خاک بر این دنیا باد!». به راستی چرا حضرت چنین می‌گویند؟ مگر علی اکبر(ع) کیست که از نگاه امام دیگر بعد از او دنیا ارزش ماندن ندارد؟ مگر چه کسی از دنیا رفته است که حضرت این تعبیر عجیب را به‌کار می برند؟ چرا داغ علی از داغ شهادت همه یاران «اکبر» است؟

پرده چهارم

یک روز که روضه حضرت را داشتم گوش می‌کردم، به معنی کلمه «اربن اربا» توجه کردم. معنی‌اش می شود: «قطعه قطعه شده»، شاید اگر به این معنی توجه کنیم بفهمیم که چرا همه جوان‌های بنی هاشم با هم آمدند و چند نفری با هم علی اکبر(ع) را به خیمه بردند. تصویر آن صحنه با شما ...

***

مطلب شب هشتم محرم با عنوان «شب هشتم محرم؛ بعد از تو خاک بر این دنیا باد!» را اینجا بخوانید.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
همچی غیر مستقیم روضه باز خوندین آقای نادری :(
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
متشکر از همگی.خانم s-v66 و آتی ممنون/آقای نادری تصورش سخته ....خیلی سخت:((
ati200
ati200
٩٢/٠٨/٢٠
١
٠
تصورش دردناکه...بدن قطعه قطه یک جوان..جلوی چشم پدر....خیلی دردناکه خیلی
Paeez
Paeez
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
مطلب آخر دلمو لرزوند:(داغ علی اکبر"اکبر" بود برای تمام عقیله بنی هاشم،ممنون که هرشب با این روضه مجازی حداقل کمی هم با معارف عاشورا هم معرفت ما اضافه می کنید،مرسی از سه بزرگوار،اجرتون با سید الشهدا
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
ممنون از دوستان
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
تصویرش)))))))))))))):.....ممنون از هر 3عزیز و التماس دعا
raaahil
raaahil
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
سپاس ازهمه.دل آدم می لرزه.التماس دعا.
raaahil
raaahil
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
راستی حضرت رسول(ص) رحلت کردند.
admin
admin
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
طبق اسناد شیعه ایشان به شهادت رسیدند. البته چون بخشی از این اسناد قابل بیان نیست و با اصل وحدت شیعه و سنی در تضاد است از لفظ رحلت در صدا و سیما و منابر عمومی استفاده می شود
maede
maede
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
چقدر قشنگ که حضرت علی اکبر شبیه پیامبر ص بودند..خدا لعنت کنه دشمنانشونو که قدرشونو نفهمیدن.وقتی به شهید شدن حضرت علی اکبر ع فکر میکنم دلم آتیش میگیره از رذالت دشمنان.حالا میفهمم چرا تو روضه ها میخونن جوانان بنی هاشم بیایید.........ممنون از دوستان و آقای نادری.
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
مرسی از هر سه بزرگوار
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
التماس دعا... :((
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
ممنون...التماس دعا دوستان :((
saheb zaman
saheb zaman
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
سپاس فراوان...
s_v66
s_v66
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
پرده چهارمو امروز آقای روضه خوان تو روضه خوند و من ای نقدر اش کریختم که بند نیومد ااشکام ...خیلی سخته ، به خد ا سخته.....دلم آتیش گرفت... دوستان التماس دعا
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٢١
٠
٠
یا علی اکبر (ع)... خیلی دلم گرفته... التماس دعا
پربازدیدتریـــن ها