مرگ بر آمریکا شعاری قرآنی
به مناسبت 13 آبان

مرگ بر آمریکا شعاری قرآنی

نویسنده : seyedahmad_n

در قران کریم آیاتی داریم که خداوند به طور مستقیم از کلمه «مرگ بر» و یا «مرده باد» در رابطه با افراد و یا گروه‌هایی که خوی استکباری دارند، استفاده کرده است.

 

«قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ»

مرگ بر شکنجه گران صاحب آتش (سوره بروج آیه 4)

 

«قُتِلَ الْخَرَّ‌اصُونَ»

کشته باد دروغگویان و مرگ بر آن‌ها باد (سوره ذاریات آیه 10)

 

«فَقُتِلَ كَيْفَ قَدَّرَ‌ * ثُمَّ قُتِلَ كَيْفَ قَدَّرَ»

مرگ بر او باد چگونه (برای مبارزه با حق) مطلب را آماده کرد؟ * باز هم مرگ بر او ، چگونه مطلب را آماده نمود؟ (سوره مدثر آیات 19 و 20)

 

قُتِلَ الْإِنسَانُ مَا أَكْفَرَ‌هُ

مرگ بر این انسان، چقدر کافر و ناسپاس است .( سوره عبس آیه 17)

 

سید شهیدان اهل قلم می‌گفت: غایت خلقت جهان پرورش انسان‌هایی است که بر هرچه ترس و شک و تردید است غلبه کنند و حسینی شوند و در این سخن خود، شهدا را مراد می‌کرد و نوشته است از میان عواملی که آمریکا را در سلطه جهانی‌اش یاری داده‌اند، یکی هم ترس من و توست از او. می‌گفت: لذا آن کس که ضعیف‌تر است از قدرت آمریکا بیشتر می‌ترسد و انسان‌هایی وارسته و قدرتمند چون حضرت امام خمینی (ره) که پای بر فرق همه تعلقات نهاده‌ اند و ترس را در وجود خویش کشته‌اند، به حقیقت می‌دانند و می‌گویند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»....

============

پ.ن: وعده ما فردا در راهپیمایی باشکوه 13آبان

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٢
٦
٢
من کلا با شعار مرگ بر امریکا مخالفم. ممنون
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٨/١٢
١٠
٤
من کاملا با گفتن "مرگ بر امریکا "مخالفم چون ما که با ملت امریکا مشکل نداریم،ما با دولتشون مشکل داریم،مثلا ینی چی که پرچم اونا رو میسوزونن؟؟بی احترامی نیست؟؟اگه اونا پرچم ایرانو بسوزونن چه حالی بهتون دست میده؟؟؟شاید بگین اونا قرآن رو آتیش میزنن ولی من میگم این فقط کار یک کشیش بوده شاید این کار کارخیلی کثیفی بوده باشه ولی ما همه مون به صورت علنی دست به این کارکثیف میزنیم،الان کار ما بدتره یا کار اونا؟؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/١٢
٦
٢
حرف شما از یک جهت درسته، اما به گفته خود امام خمینی (ره) ما با ملت آمریکا هیچ مشکلی نداریم و مردم آمریکا دقیقا مثل بقیه ملت ها در پیش ما هستند.ما با دولت و سیاست و هم کیشان دولت آمریکا مشکل داریم و این که پرچم کشور آمریکا رو آتیش بزنیم به نظر من هم جنبه خوبی نداره ولی خب به یقین این پرچم هم به نشانه دولت و سیاست آمریکاست نه مردم آمریکا.
سهره
سهره
٩٢/٠٨/١٢
٠
١
خیلی موافقم.
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
بله درسته.........افرین
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١٢
٧
١
سلام ... مرگ بر آمريكا /// دلايل شما براي مرگ بر آمريكا گفتن خيلي خيلي غير منطقي است آيا ميزان شناخت ما از (شکنجه گران ، دروغگویان ، مطلب ، این انسان ) به اندازه شناخت خدا است و برداشت و تشخيص ما به اندازه تشخيص خداوند است .
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/١٢
٢
١
من فکر میکنم این دلایل برای مرگ بر آمریکا گفتن نبود و بیشتر برای نشون دادن این بود که مرگ بر کسی یا چیزی گفتن(با دلیل) در قرآن هم آمده و از نظر دینی مشکلی نداره.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
به نظر من هم اینا دلیل نمیشه که مرگ بر آمریکا بگیم....
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/١٢
٠
٢
خیلی ممنونم،امیدوارم بتونم بیام.
عاطفه-مزرعی
عاطفه-مزرعی
٩٢/٠٨/١٢
٠
١
بلهههههه....مچکرم:)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/١٢
١
١
من از اول مخالف بودم تا آخرشم مخالفم....بهتره این شعار کلیشه ای و بچه گانه رو کنار بذاریم...ممنون
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/١٣
١
٠
مثلا چی بگیم/ چیزی رو که رد میکنین راه حلم بدین
S_14
S_14
٩٢/٠٨/١٣
٠
١
کلا شعار مرگ بر.....هر کشور ی شعار درستی نیست و باید از ادبیات کشور فذهیخته ای مثل ایران حذف بشه
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١٤
٠
٠
مرگ بر استکبار جهانی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٣
١
١
قبول دارین تعادل تو کارای ما خیلی کمه؟هیچ میدونین این شعار مرگ بر امریکا مرگ بر... چه ذهنیت بدی از مردم ایران تو جوامع جهانی ساخته؟آمریکا قدرت برتر دنیاست.نمیتونین کتمان کنین که نصف دنیا زیر دستشه.میتونین؟من مخالف ظلم و ستمی هستم که به مردم بی گناه وارد میکنه اما این کار ما هم اصلا درست نیست.اصلا
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/١٣
٣
١
وقتی نظرات دوستان رو درباره متن دیدم واقعا تعجب کردم....... خیلی جالبه!! خب چندتا نکته : فقط خواهش میکنم تا اخرش بخونین . 1 - به فرموده امام خمینی ملت ایران هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداره و تنها مشکل ما دولت آمریکا و سگ نگهبانش دولت اسرائیل هست. و البته باید بگم که این تنها مشکل ما نیست بلکه مشکل 99درصد از مسلمانان جهانه . فقط مردم ایران نیستند که شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل رو سر میدن ، بلکه اگر دقت کنید یکی از اصلی ترین شعار مردم در بیداری اسلامی همین مرگ بر امریکا بود و هست. 2 - آتش زدن پرچم یک کشور یعنی مخالفت با دولت حاکم بر اون کشور نه توهین به مردمش . ممکنه بگین این حرف رو از خودم درمیارم ولی این چیزیه که الان تو کل دنیا مرسوم شده و خیلی از مردم جهان حتی اونهایی که مسلمون نیستند و حتی خود مردم امریکا!پرچم اسرائیل و آمریکا رو به نشانه اعتراش به دولت حاکم آتیش میزنن. 3 - عنوانی که من برای این متن انتخاب کرده بودم این بود : "مرگ بر آمریکا شعاری قرآنی" . من فقط میخواستم بگم کسانی که میگن نباید مرگ بر امریکا گفت چون توهین میشه بهشون!متوجه باشن که خداوند هم درباره مستکبران از این کلمه به طور مستقیم استفاده کرده . وگرنه دلیل مرگ بر آمریکا گفتن این نیست . 4 - به دوست عزیزی که گفتند میزان شناخت ما از این کلمات به اندازه شناخت خدا نیست باید بگم که خب بالاخره آیات قرآن تفسیر و شأن نزول دارن دیگه .مگه نه؟! خب توی این سایت من اگر میخواستم تفسیر این آیات رو بزارم که کسی حوصله خوندنشو نداشت!شما اگر زحمت بکشید و به تفسیر ایات مراجعه کنید ، متوجه میشید که اقوام و افرادی که مورد خطاب خداوند قرار گرفتند همه از مستکبرین بودن . 5-به دوست عزیزی که گفتند بهتره این شعار کلیشه ای و بچه گانه!!!!!!!!!!!!!!رو کنار بزاریم باید بگم که عزیز دل من این شعار به قول شما بچه گانه رو امام خمینی برای اولین بار جرأت کردند در دنیا مطرح کنن . مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل از مصادیق شعار هیهات من الذله هستش و هیهات من الذله جزیی از تبری است و تبری هم یکی از مهمترین فرعیات دین ماست . پس مطمئن باش بچه گانه نیست بلکه اینقدر بزرگه که فقط بعضی ها درک میکنن این شعار با دولت امریکا چه میکنه! 6 - رویا خانوم جواب شما رو هم مابین نکته هام دادم . درضمن اول اینکه ذهنیت بد بخاطر مرگ بر امریکا گفتن ما ایجاد نشده و دوم اینکه اگر هم ایجاد شده باشه ما نباید به خاطر این مسئله حرف حق رو دیگه نزنیم ! اینکه امریکا ابر قدرته دلیل بر این نمیشه که ما خفه بشیم و بزاریم هر کاری که دلش میخواد انجام بده. فعلا بسه دیگه خیلی زیاد شد!!!!!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٣
٠
١
ما چه خفه بشیم چه فریاد بزنیم اونا ابر قدرت دنیان و کارشونو میکنن.بهتره که به قول معروف انگشت تو لونه زنبور نکنیم.بیشتر از یه قرنه مسلمونا دارن میگن مرگ بر آمریکا.میشه بگین الان دقیقا کی این وسط ضرر کرده؟مسلمونا یا اونا؟نتیجه چی بوده؟انقدر کلیشه ای و متعصبانه نگاه نکنین به این قضیه؟این همه جنگ بس نیس؟اینهمه تحریم و فشار؟نکنه میخواین ادعا کنین همه چی خوبو و آرومه ما ها هم ملت خوشبختی هستیم.بسه دیگه
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
خانوم رویا خانوم ، امام حسین هم میدونست مخالفت با یزید مساویه به شهادت رسیدنش هست . امامان دیگه هم میدونستند که در برابر حاکمان کاری نمیتونند انجام بدن اما همیشه ندای حق سر میدادند . بدون هیچ ترسی . شما هنوز با روحیه حق طلبی اسلام فکر کنم آشنا نیستید!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/١٣
١
١
من با این موافقم (مرگ بر آمریکا)
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠٨/١٣
٢
٠
یک سوال؟ایا با گفتم مرگ بر امریکا ظلم امریکا کم تر شده؟ایا با اتش زدن پرچمشون اونها تغییری در خودشون ایجاد کردن؟در ضمن من به شخصه اگه یکی پرچم کشورمو اتیش بزنه احساس میکنم به من توهین کرده
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٣
٠
١
من با حرفتون موافقم چطور ما غرور ملی داریم بعد اونا ندارن؟؟؟؟؟؟؟
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٣
٠
٢
ایا تا به حال امریکایی ها گفتن مرگ بر ایران؟؟؟؟؟؟؟؟نه نگفتن.. این خیلی بده که ما بگیم مرگ بر امریکا!!!!!!!!!!!!
S_14
S_14
٩٢/٠٨/١٣
١
٢
کلا با آتیش زدن پرچم و شعار مرگ بر مخالفم......... به نظرم این کارا کاریه که بار منفی داره......مخالفم خیلی مخالفت رو با کشورها دنیا میشه از خیلی جهات دیگه نشون بدیم که داریم این کار رو میکنیم دیگه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٤
٠
١
اکثر کسایی که رفتن راهپیمایی بچه مدرسه ای و قشر سالخورده بودن.چند تا استاد دانشگاه یا روشنفکر و دانشجو داشتیم تو این راهپیمایی؟؟؟؟
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٩/٠٥
١
١
من خودم 5تا استاد دانشگاه میشناسم که رفتن راهپیمایی(هر5تاشون رو داخل راهپیمایی دیدم). در ضمن راهپیمایی روز 13آبان مخصوص دانش آموزان و دانشجوهاست چون روز اوناست! بعدشم فلسفه راهپیمایی رو شما باید بفهمی .
حیدر
حیدر
٩٤/٠٨/٠٨
٠
٠
در مورد مرگ بر آمریکا گفتن ، بعضی از موادغذایی هستند که مکمل هستند یعنی شما باید از همه شون به مقدار مناس استفاده کنی تا به سلامتی برسی. ما در عین اینکه شعار مرگ بر آمریکا می دهیم باید با عملکردمون به دنیا بفهمونیم که منظور ملت آمریکا نیست . که به اینکار می گند روشنگری اما خدا وقتی تو قرآن گفت که مرگ بر مستکبر (مثلا) در عین حال از مسلمانان خواست که به دنبال دفع متخاصم هم باشند تا جاییکه می تونند خودشون رو آماده کنند .. ما هم رقتی می گیم مرگ بر آمریکا در عین حال باید راه های نفوذ دشمن رو بسته باشیم ... اما در کنار اون راهکار ها باز هم باید گفت مرگ بر ... که این نشان دهنده ی اتحاد مردم در مقابل دشمن است و کمترین اثرش ایجاد ترس در دل دشمن خواهد شد تازه به این فکر کنید که خود مردم جهان ( وحتی آمریکا ) به این فکر خواهند کرد که واقعا دلیل اصلی دشمنی ملت ایران با آمریکا چیست که جستجوی حقیقت پرده از جنایاتی خواهد برداشت که آمریکا در حق بشریت انجام داده ... (باز در اینجا حضور روشنگرانه ای می طلبد ) یک سری به ویکی پدیای انگلیسی بزنید ... فهرست جنگ های آمرکا حتی از پایین آوردن صفحه هم خسته خواهید شد اگر روزی ماهیت گرگ تغییر کرد (ماهیت دولتمردان آمریکایی ) این شعار هم سر داده نخواهد شد.
مهدی
مهدی
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
مامیگیم مرگ برامریکا هیچکس هم منکراین نیست که مرگ برامریکا شعاردرستیه امام هم امریکاروشیطان بزرگ خطاب کردامابه نظرخیلیااین مرگ دادن به نفع امریکاست چون امریکا دقیقاازهمین استفاده میکنه تابه مردمش بگه نیگاه کنیداینا مرگ شمارومیخوان وبرای خودش توجیه درست کنه برای هرجنایتی که میخوادبکنه توهیچ جای قران نگفته مرگ برشیطان ماهم میتونیم بگیم مرگ برمستکبرین دشمنی ما باامریکا به خاطر سیاستهای شیطانی که نسبت به کشورمااعمال کرده وگرنه ازنظرداخلی کشورامریکا خیلی بهترازخیلی ازاین کشورای اروپایی ومردمش دین مدارترندومثل ما نسبط به کشورشون تعصب دارن مگرما میگیم مرگ برعمر یادرزیارت عاشورامیخونیم لعنت براولی ودومی وسومی ولی این ومیدونیم تمام جنایتایی که امروز داره اتفاق می افته زیرسرهمون اولی ودومی ولی درایران بخوای توهین کنی یا مستقیم لعنت بفرستی درجا بساطت جمع میشه ما باید کاری بکنیم که اگرروزی امریکا به ما حمله کرد هیچ امریکایی برای کشتن یک ایرانی افتخار نکنه یااصلا برای جنگ با ایران قدم برنداره ما خودمون وبکشیم هم علم وتبلیقات دست دنیای استکباره الان اکثراونایی که لانه جاسوسی واشغال کردن یابچهاشون توامریکا زندگی میکنن یاخودشون برای تفریح یک پاشون توامریکاست تا کی مردم فقیرجامعه بایدهزینه اسلام خواهی ادمایو بدن که تونازنعمت زندگی میکنن اسلام هزینه داره ولی زمانی مردم اینو قبول میکنن که سران حکومتشون که دم ازاسلام ومبارزه بااستکبار میزنن خودشون اول هزینشوبدن امامان مااگراین کارومیکردن اول خودشون رنجو سختیشو میکشیدن بیشتر ثروت این مملکت داره خرج مبارزه بااستکبارمیشه درصورتی که همونایی که دارن دم ازمبارزه باایتکبار میزنن زیرهفت هشت میلیون حقوق نمیگیرن البته حداقلشو گفتم ولی ادمایی تواین مملکت صبح تاشب جون مکنن برای هشتصد هزارتمن چون کارنیست کسی هم به فکر این کارگرای بدبخت که ازکجا بیارن بخورن نیست نه بیمه نه امکانات نمیشه ما چشمامونو روکشور خدمون ببندیم فکرمردم خودمن نباشیم اون هم بااین همه ثروت که توکشور خدمون هست این اختلاص دزدی شد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد باپول ای اختلاصا میشد برای هر ایرانی یک خونه ساخت ولی توکشورمااختلاص شدهیچ اتفاقی نیفتاد ولی این پول اگر میخواست خرج فقراشه میشد تورم زا انگارتورم فقط زیر سرفقراست .به امیداینکه خدا همروهدایت کنه.
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠