18 ساله هایی که دهانشان بوی شیر می دهد!
چگونه سیستم آموزش و پرورش غربی جوانان ایرانی را بدبخت می کند

18 ساله هایی که دهانشان بوی شیر می دهد!

نویسنده : h_rastegar

نمی دانم برای معلم و استاد دانشگاه و حتی وزیر علوم و هیچ کس در آمریکا و اروپا مهم است که دانش آموزان و دانشجویان به سمت رابطه های جنسی غیر مشروع بروند یا نه؟

نمی‌دانم آنها وقتی برنامه تحصیلی دوازده سال تئوری برای دانش آموزان تا سن ۱۸ سال می ریختند برایشان مهم بود که این فرد با تحریک جنسی خود تا این زمان چه کند؟

آیا برای آنان مهم بود که این فرد بعد از این همه سال هیچ تخصصی ندارد که بتواند از آن نانی در بیاورد؟ و تازه باید به دنبال دانشگاه بدود تا بعد از آن شاید یک تخصصی پیدا کند و بتواند کاری پیدا کند.

آیا برای این دانش آموزان بدبخت به غیر از چهار تا کتاب خشک درس هایی برای چگونگی روابط و تعاملات اجتماعی در نظر گرفته شده است؟!

آیا او می داند بعد از ۱۸ سال عمر اگر کسی در مکانی زد توی گوشش چه کار باید انجام دهد؟ آیا برای این سیستم مهم است که این فرد در اوج نیاز های جنسی هیچ امکانی برای براورده کردن این نیاز ندارد؟

نه هنری دارد و نه می‌داند چگونه با پدر و مادر و اطرافیان خود درست برخورد کند. جایی خواندم هر طوری که شما امروز با پدر و مادر و خواهر و برادر خود رفتار می‌کنید قطعا در آینده با همسر خود رفتار خواهید کرد.

نمی‌دانم آیا یک فرد در شرایطی که نیاز دارد که کاری یاد بگیرد نمی‌تواند از دوران راهنمایی یک تخصصی بخواند و تا ۱۸ سالگی ۷ سال تخصصی روی یک موضوع کار کند و بعد که به زندگیش و ازدواج و کارش رسید کتاب های متفرقه را بخواند.

بعد تا آخر عمر وقت دارد بخواند که زمین چطور به دور خورشید می چرخد. (اگر تخصصش در این زمینه نبود). بخواند حافظ چند سال عمر کرد و چه تاریخی کی و کجا به دنیا آمد .

نمی دانم این سیستم آموزشی که نمی تواند بدیهی ترین نیاز افراد را براورده کند چطور هنوز سرپاست؟! نمی دانم کسی در این مملکت دلش به حال جوانانی که هر روز بیشتر بخاطر بی فکری یک عده و سیستم مسخره در تنگنا قرار دارند نمی سوزد.

جوانی که از سن ۱۵ سالگی و شاید هم زودتر غرایزش تحریک می شود و دائم به خاطر گناهانی که مرتکب می شود به او تلقین می شود که تو بد کردی بعد از یک مدت از این دین که دائم به او می گوید که تو بدی خسته می شود.

«ای بابا، این دین که برای زندگی نیست، پس کجای این دین برای رفع نیاز های من در نظر گرفته شده است؟! چطور من و این همه اطرافیان من و همکلاسی هایم به سمت گناه می روند. مگر همه ما می خواهیم  بد باشیم. یعنی همه اینها بد هستند؟!»

اعتقاداتش ضعیف می شود و بعضی وقتها به سمت ادیان پاستوریزه کشیده می شود که این بدترین راه است. در این ادیان این فرد می تواند غرایزش را تامین کند و آدم خوبی هم باشد.

شاید اگر از دوران ابتدایی کلاس های تعاملات اجتماعی اضافه شود بعد از  12 سال ما انسان‌های سالم تری در جامعه داشته باشیم.

شاید بعد از این مدت بیشتر فارغ تحصیلان ۱۸ ساله ما دهانشان بوی شیر ندهد و مرد و زن عاقل و آماده ازدواج و قبول مسئولیت برای خودشان شده باشند. شاید اگر از دوران راهنمایی کاری یاد بگیرند دیگر دغدغه بیکاری بعد از فارغ التحصیلی نداشته باشند.

شاید ...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٠٥
٤
٠
آورین...یه موضوع جدیدی دنبال شده
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٠٥
٢
٠
البته الان این سیستم آموزشی در راه تعامل اجتماعی فرد کاری مفید انجام نداده .تنها خانواده وظیفه ی این کار را برعهده دارن که خانواده هم قطعا نمیتوانند راههای علمی دینی را آموزش دهند بلکه در موارد بیشماری از روی تجربه قبلی این آموزشها را به فرزندشان میدهند که گاه درست و در بسیاری از موارد اشتباه هستند.
shahriyar_sh
shahriyar_sh
٩٢/٠٨/٠٥
٢
٠
وشایدهای دیگری که بی جواب می ماند هعییییییییییی
nasi
nasi
٩٢/٠٨/٠٥
٣
٠
عالی هست......... مشکل اکثریت دانشجو ها همینه......... اینجا که یا دخترو پسر تو بغل هم راه میرن......... یا پسرها تندوتند سیگار میکشن..........وخیلی کم هستن که به فکرمطالعه و پژوهشن.........آخرش میشن یه سری تحصیل کرده ی بیخوده پر مدعا....... که نه کارجدیدی ایجاد نمیکنن بلکه همونایی که تودانشگاه خودن رو هم بلد نیستن
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
درسته ... فقط ادامه تحصیل شده ملاک !!!!!
وصال
وصال
٩٢/٠٨/٠٥
٢
٠
بله موضوع قابل تاملی بود .ممنون
nasi
nasi
٩٢/٠٨/٠٥
٣
٠
درضمن فقط تو کشور ماست که همه میرن سراغ درس.واین سیاست کشورمونه.........تو کشورهای غربی افرادکمی میرن سراغ درس و بقیه میرن سراغ کار.همونطوری که قبلا تو جیم گفته شد اونا از 18 سالگی مستقل میشن ..پس حتما کارمناسبشون رو پیدا کردن.......اما ایران پسره تادکترامیخونه و باباهه خرجشو میده اونم دانشگاه آزاد
admincheh
admincheh
٩٢/٠٨/٠٥
٢
٠
وقتی هدف ها گم میشن باید توقع داشت رفتن به دانشگاه عادت هم بشه،اما وقتی درس پروروشی نوعی زنگ تفریح کلاس به حساب میاد یا هیچ درسی با موضوعی که امیال و خواسته های یک جوون داده نشه و از دوستان باب و ناباب آموزش بگیره و بره به سمت دوستی های جنس مخالف و فکر کنه این نوعی پیشرفته ،درس و دانشگاه جای تحقیق و پژوهش و دنبال جدیدترینها بودن جای خودشو می ده به جزوه گرفتن و دوست یابی یه عده جوون ،اگه این روزند طی بشه و هیچ آموزشی در سیستم آموزشی ما ارائه داده نشه مطمئن باشین نسل بعدی ما فاجعه هایی بذتر از چیزهایی که الان داریم می بینیم به وجود میارند،سرکوب کرد نفس مطمئنا برای بعضیا آسون نیست..نمی دونم چی بگم...
admincheh
admincheh
٩٢/٠٨/٠٥
٣
٠
غلط های املاییشو بذارین به حساب اعصاب داغون امروزم...
Vania
Vania
٩٢/٠٨/٠٥
٢
٠
سیستم آموزشی که فقط یک سری تئوریجات رو فرو میکن تو مغز دانش آموز .که خیلیهاش هیچ دردی رو دوا نمیکنه.درس دینی و پرورشی داریم اما نه خبری از دینیه که باید تو زندگی آدم جاری باشه.نه پرورشی انجام میشه.خانواده ها انتظار از مداس دارن که بچه هارو راهنمایی کنن و سیستم آموزش هم گناه رو به گردن خانواده میندازه.این وسط جوون و نوجوونی میمونه که وارد اجتماع میشه بدون این که درک درستی ازش داشته باشه.درک از روابط با بقیه .از اینکه چطور باید تصمیم بگیره و اتخاب کنه.یا گلیمشو از آب بیرون بکشه.دخترو پسرایی که به خاطر تامین نیازهاشون و چون هیچ جا یاد نگرفتن چطور باید تامین کنن این نیازارو کارایی میکنن که... حالا این وسط کی پاسخگوئه؟هیچ کس.اینجا یه جوون می مونه و زندگیی که تباه میشه.یه جوون که آرزوهاش بر باد میره.چون از اول هیچ کس هیچ کجا یادش ندادن .یادش ندادن چیزای مهمتری رو تو زندگیش.چیزایی مهمتر از فرمولای ریاضی و حفظ نام های تاریخی و ...
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/٠٦
١
٠
منم با حرفای وانیای عزیزموافقم
S_14
S_14
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
تو سیستم آموزسی ما فقط باید بشنویم و لی ههچ درسی و یا جایی براش مطرح نشده که بحث کرد از ابتدایی ترین نیاز یه نوجون تا هر کجا که شما فکر میکنید...حتی یادم میاد در درس دین و زندگی فقط از ما میخواستن که فقط و فقط شنونده باشیم و بحث نکنیم؟!!!!!!!!!!بحث نکنیم یعنی اینکه منفعل باشیم و منفعل باشیم و هر فردی هر چیزی را به ما گفت به راحتی قبول کنیم و دنبال حقیقت نریم سیستم آموزشی ما منفعل بودن را یاد میده...و این آدم های منفعل وارد محیط بزرگتری به نام دانشگاه و جامعه و محیط کار میشن و اونجاست که با کلی حقیقت مواجه میشن گاهی نازنین دوستانی هشیارترند و دست به تغییر خود میزنند ولی گروه دیگر راه اشتباه رو دنبال میکنند و از روابط دانشگاهی و محیط کار و یا هر جای دیگر به فکر کسب سود میباشند... بعله این سیستم از پای بست ویران است واقعا
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
بعله کاملا درسته اصلا تو این سیستم آموزشی شیمی و تاریخ و کلا همه ی درسامهم دیده میشه اما آیا وقتی یک آدم وارد یک زندگی مستقل میشه اول به شیمی و فیزیک نیاز داره؟؟؟؟؟؟نه اول به برقراری درست ارتباط نیاز داره........اگه محوریت مدرسه و نظام آموزشی روی روابط اجتماعی بود واقعا ما الان جامعه ی بهتری داشتیم
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
دغدغه های مشترک زیادی داریم!! مشکل درسته سیستم آموزشی و این چیزاس... اما مشکل بزرگ تر اینه که هرچقدر هم اعتراض بشه و انتقاد سازنده!! مگه صدا به جایی میرسه؟؟!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
با بیشتر حرف شما موافقم فقط یک سری موارد باید بیشتر روشون فکر بشه مثلا کسی که به شرایطی نرسیده که بتونه ازدواح کنه باید صبر کنه و تقوا به خرج بده. شرایط جامعه طوریه که حداقل سن ازدواج رفته بالا و دلیلشم که خودتون میدونید چیه ... البته وضعیت آموزش و پرورش هم خیلی داغونه ...
پربازدیدتریـــن ها
وقتی خیالش همراهت بود

ترسناک تر از نبودنت...

٩٦/١٠/٢٣
دارید کم کم پیر می شوید

شما حواس تان نبوده

٩٦/١٠/٢٥
می توانستم راه بهتری را انتخاب کنم

جنگ و درخت انجیر

٩٦/١٠/٢٤
عشق نفس زندگی‌ست

جوانی فدای عاشقی

٩٦/١٠/٢٦
کوچ پاییزی؛ از رستوران به دفتر مهندسی

دیگر گارسون نیستم!

٩٦/١٠/٢٥
در لحظه‌ای عاشق‌ات شدم

لحظه های ناب

٩٦/١٠/٢١
ساده می گویم...

یک «من» وسط زندگی‌ام گم شده است

٩٦/١٠/٢٧
می‌پرسد ماجرا چه بود؟

مردان دریا

٩٦/١٠/٢٦
و چون می‌گذرد غمی نیست

به گذر ثانیه ها محتاجم

٩٦/١٠/٢٤
هرگاه خواستمش...

خدا را باید بی نهایت عاشق بود

٩٦/١٠/٢٣
برای روز مبادا

همین یک لاخ موی مشکی!

٩٦/١٠/٢٧
برای سانچی

نفرین این سرزمین تمامی ندارد

٩٦/١٠/٢٧
بهترین و بدترین اتفاق های زندگی

فراموشی

٩٦/١٠/٢٧
اندر احوالات تام کروز

تو چرا پیر نمیشی لعنتی؟

٩٦/١٠/٢٨
حواستان باشد

آدم های آرام

٩٦/١٠/٢٨