به خدا شما هم آدم هستید
وقتی یک پسر ۱۵ ساله بودم عشقم فیلم بود

به خدا شما هم آدم هستید

نویسنده : h_rastegar

وقتی یک پسر ۱۵ ساله بودم عشقم فیلم بود. گاهی از بعد از ظهر می‌نشستم پای فیلم تا صبح روز بعد، نماز صبح را که می‌خواندم، می‌خوابیدم.

آن‌قدر از این فیلم‌ها دیده بودم که رفتار کاراکترهای هر فیلم را حفظ می‌کردم. واقعیت را بگویم کار به جایی رسیده بود که فکر می‌کردم کاراکترهای ادخل فیلم آدم هستم و من تا شبیه آن‌ها نباشم هیچ نیستم.

 

البته آن‌موقع به این واضحی نبود، موضوع...

یعنی یک جور حس ناشناخته بود این موضوع و اگر کسی می‌گفت چرا این رفتار خاص را داری، از این‌که بگویم آن را در فیلم هری پاتر دیده‌ام یا در فیلم ذهن‌زیبا شخصیت اصلی فیلم خودکار را این‌گونه به سرش می‌زد موقع فکر کردن، خجالت می‌کشیدم و بیشتر سعی می‌کردم آن را جزء رفتار عادی خودم نشان بدهم. یعنی مدلم این‌طوری است.

 

کار به جایی رسیده بود که می‌رفتم حرم امام رضا(ع) به خاطر این‌که یک جورایی شبیه قلعه هاگوارتز فیلم هری پاتر بود. الان مدت‌هاست که از آن روزگار می‌گذرد و گاهی با خودم فکر می‌کنم، آن‌هایی که این فیلم‌ها را می‌ساختند در پشت آن جامعه شناسانی بودند که طبق برنامه دقیقا این انتظار را داشتند که من سعی کنم خودم را شبیه آن‌ها کنم یا نه همه این‌ها اتفاقی بوده است.

 

حالا چند وقتی است که وقتی دکمه تلوزیون را می‌زنم و تبلیغات شبکه‌های داخلی خودمان را می‌بینم (درست شبیه همین تبلیغات شامپو که همین حالا در حال پخش است) که آدم‌هایش یا مو زرد هستند و یا لباس‌های‌شان و رفتارشان دقیقا شبیه فیلم‌هایی بود که می‌دیدم و هیچ گونه شباهتی به پدر و مادر و همسر من ندارند و غریبند برای من و حتی یک لحظه فکر نمی‌کنم که تبلیغ برای من است و با شخصیت‌های آن همزاد پنداری نمی‌کنم به این نتیجه می‌رسم که فقط من نبوده‌ام که در سنین جوانی دچار این مشکل بوده‌ام.

بسیاری از آدم‌هایی که دور و برم می‌بینم دقیقا به همین مشکل دچار شده‌اند و به هیچ وجه خودشان را آدم حساب نمی‌کنند که هیچ، در سنین بزرگ سالی هم هنوز نفهمیده‌اند چه بلایی سرشان آمده و دارند چه می‌کنند. نمی‌دانم اگر به‌شان بگویم این شخصیت و این لباس مال فیلم فلان است، چه اتفاقی می‌افتد و اگر بگویم چرا از خودت شخصیت نداری و چرا سعی نمی‌کنی برای خودت یک شخصیت خودی و داخلی انتخاب کنی کار به کجا می‌کشد.

 

ولی فقط می‌خواستم بگویم بابا به خدا شما خودتان خیلی هم باحالید. اصلا لازم نیست شبیه شخصیت‌های کاراکترهای فیلم و سینما شوید تا به حساب آیید. اصلا لازم نیست تبلیغات و فیلم‌هایی که درست می‌کنید شبیه تبلیغات و فیلم‌های خارجی باشد تا مخاطب را جذب کند

بابا به خدا شما خودتان آدم هستید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٢٤
٢
٠
هوووم// واقعن ... مرسی // این شخصیتای تو تبلیغا که دیگه خیلی خارجی شدن..اصن شبیه ماها نیستن..آدم حرصش میگیره... خیلی خیلی مرسی
faeze
faeze
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
بابا به خدا شما خودتان آدم هستید....ممنون واقعا جای تاسف داره هویت اصیل خودمونو گمش کردیم!
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
بعله مرسی از تذکری که دادین.....
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٤
٢
٠
آره منم یه مدتی دیالوگ هاشون را حفظ می کردم اما بعد به خودم اومدم.!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
الگو برداری و شخصیت پردازی ملزوم اون سن و ساله و برا همه کسانی که اهل فیلم دیدنن پیش اومده ممنون :)
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٩/٢٤
٢
٠
بعله درسته ... چرا خودمون نباشیم آخه ... ممنون :)
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
این روزا واقعن تاسف میخورم وقتی میبینم از روی آگاهی یا ناآگاهی مدل موی پسرا و دخترای سرزمینم مثل مدل موی خواننده های شیطان پرست خارجی هست.....
mahshid
mahshid
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
مغسی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
سلام ... مشكرم بابت تذكر و بيان تجربه
m_mollae
m_mollae
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
سلام. واقعا به خاط اين كه تجربه خودتون رو در اختيار مردم گذاشتين.............................
m_razmi
m_razmi
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
عکس قحطی بود همچین عکسی برای پروفایلت گذاشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
سلام .... البته این موضوع و مطلب خیلی نسبی هست و در باره ی همه متفاوت هست و مسلما نتایج متفاوتی برای هر فرد در بر خواهد داشت.. ممنون
سحر بانو
سحر بانو
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
خدا رو شکر هیچوقت درگیر همچین بحرانی نبودم :)
m_razmi
m_razmi
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
خیلی جالب و درست بود.من که الآن 16 سالمه و فیلم نگاه کردن رو خیلی دوست دارم گاهی شبیه حالاتی که گفتی میشم.حتی وقتی میرم حرم و حرکت کبوترها رو میبینم یاد بازی کوئیدیچ تو هری پاتر میفتم.نکته ای که در مورد تبلیغات گفتید هم واقعا درست بود.اما به نظر من این تبلیغات ریشه در نبود خلاقیت داره.وقتی خلاقیت نیست شرکت ها رو به تجملات و قیافه های اروپایی میارن.اما تبلیغاتی که الآن هم میتونید تو تلویزیون ببینید که بدون هیچ نشان دادن تجمل و قیافه های اروپایی جالب و جذاب هستند و آدم میخواد چندین بار تبلیغ رو ببینه.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
خدا نصیب کسی نکنه یعنی من دوستم ، هر کاری اون سلنای عزیز میکنه ، دوستم هم همون کار رو انجام میده ...*:)
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
موافق...........درسته.....:)))))))
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
تذکر خوبی بود.....ممنون :)