به جنِ من دست نزني!
جوابیه برای مطلب «از ما بهترون»

به جنِ من دست نزني!

نویسنده : مریم نیک‌پور

جن مخلوقی از مخلوقات خداوند است که از اتش خلق شده دارای زندگی و مرگ و قیامت است(1)

بعضی از انسان‌ها فکر می‌کنند جن مانند حیوانات یا بقیه موجودات برای انسان و خدمتگذاری به او خلق شده ولی این تفکر کاملا غلط است چرا که جنیان مانند انسان‌ها دارای شعور و اراده و اختیاراند. نه جن کارگر و تحت الختیار انسان است نه انسان کارگر وتحت اختیار آن است. در میان جنیان هم جن مسلمان داریم هم کافر.جنیان دارای مذهب وامامند.(2)

 

 آن‌ها قبل از انسان خلق شده‌اند و در آن زمان ابلیس رئیس اجنه بود. بعد از خلقت حضرت آدم، تا زمان نبوت حضرت سلیمان جنیان هیچ ارتباطی با انسان‌ها نداشتند. ایشان از خداوند می‌خواهد که حکومت جهانی را در اختیارش قرار دهد و برای ساخت بناها و کارهای عمرانی و مباحث حکومت داری جنیان را به فرمان او در آورد. خداوند قبول می‌کند و جنیان را تحت فرمان حضرت سلیمان یعنی پیامبر خداوند قرار میدهد.(3)

بعد از مرگ حضرت سلیمان جادوگرانی در بنی اسرائیل مدعی می‌شوند که حضرت سلیمان پیامبر نبوده است بلکه جادورگری بزرگ بوده است که جنیان را به تسخیر خودش در آورده و ماهم اکنون می‌توانیم این کار را انجام دهیم(4) و ادامه راه آن‌ها می‌شود یک تفکر جاهلانه ضد دین که هنوز بین انسان‌ها ادامه دارد.جن‌گیری و ارتباط با اجنه و استفاده از آنها نتیجه همین تفکر است.

 پس جنیان تا قبل از تولد پیامبر اسلام در بین مردم بوده‌اند نه به آن صورت که مردم آن‌ها را ببینند یا بین مردم زندگی کنند. بلکه از آن‌ها استفاده ابزاری می‌شده و یا حتی آن‌ها انسان‌ها را مورد اذیت قرار می‌دادند.

با تولد پیامبر اسلام به برکت حضور ایشان روی زمین خداوند دیگر به جنیان اجازه نزدیک شدن به انسان‌ها را نمی‌دهد. یعنی بعد از تولد پیامبر جنیان نمی‌توانستند به انسان‌ها نزدیک شوند و انها را مورد اذیت قرار دهند. وخداوند جنیان را مامور اطاعت از ائمه قرار داد یعنی انها به فرمان پیامبر و ائمه بودند. پس به فرمان خدا و پیامبر اجازه آزار رساندن به انسان‌ها را نداشتند. این‌جا تاکیدم روی نتوانستن است نه اینکه بخواهند یا نخواهند؛ نمی توانستند!

بعضی از انسانها با انجام اعمال خاص و ریاضتهایی سعی داشتند که در عالم جنیان دخل و تصرف کنند و آنها را تحت امر خودشان در آورند و موفق هم شده‌اند اما این اعمال و ریاضت‌های خاص در دین اسلام حرام است چرا که این دخل و تصرف باعث گمراهی انسان می‌شود.

 

نمونه‌اش هم علی محمد باب رهبر بابی‌ها که تلاش‌های فراوانی داشت تا با اجنه ارتباط برقرار کند. مثلا در بوشهر فصل تابستان روی بام میرفته ساعتها به خورشید نگاه میکرده است و ذکرهای خاصی میگفته. در اخر هم ادعاهای عجیب و غریب کرد. مثلا اول گفت با امام زمان در ارتباطم بعد گفت خودم امام زمانم در اخر هم گفت خودم خدا هستم!

 

در اینجا ما با افرادی روبرو می‌شویم که ادعای ارتباط با اجنه و پیشگویی و انجام کارهای خارق‌العاده دارند یا وب سایت‌هایی که راهکارهایی برای ارتباط با اجنه دارند مثلاً در یک وب سایت چنین چیزی را دیدم:

« انسان پس از تطهیر باطن و لباس و اخلاق و قصد، هفده روز وقت طلوع آفتاب، مقابل

 

خورشید 207 مرتبه ذکر زیر را بخواند:

 ((*** این ذکر از اذکار باطل بود که حذف شد ***))

 و هنگام غروب آفتاب 407 بار آنرا بخواند و روز پنجم یا هفتم چند پری آمده وتقاضای او را اجابت می‌کنند.

فقط از شما میخواهم که از بعد عقل به این موضوع نگاه کنید اگر این ارتباط به همین آسانی بود.که نود درصد آدم‌ها یک جن خانگی بدون حقوق و مزایا استخدام می‌کردند و از جن مورد نظر می‌خواستند کارهای خارق العاده برایشان انجام دهد.

 مثلا اگر من از یک نفر خوشم نیاید یک جن سراغش می‌فرستم تا او را اذیت کند و او هم متقابلاً همین کار را انجام می‌داد آن وقت هرج و مرجی به راه می‌افتاد دیدنی! و همه وقتمان را باید صرف رجوع همین معضلات می‌کردیم!

پس این تفکرات زایده جهل است و بعضی برای منافع خودشان آن‌ها را وسیله قرار می‌دهند اگر به عقلمان رجوع کنیم ادعا و خرافه بودن بعضی مسائل را درک می‌کنیم که با توجه به واقعیت‌ها کمی خرافه چاشنی آن می‌کنند و می‌شود منبع درآمد!

 

 

(1) سوره حجر آیه 47 ؛ سوره احقاف آیه 18

(2) ذاریات آیه56 ؛ سوره جن آیات 1،2، 11 و 14؛ سوره احقاف آیه31 ؛ سوره کهف آیه 50

(3) سوره نمل آیه 17؛ انبیا آیه 82

(4) سوره بقره آیه 120 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٩/١٩
٠
٠
در اخر یک موضوع دیگر هم قابل بیان است .خداوند! خداوندی که از رگ گردن انسان به او نزدیک تر است مهربان ترین مهربانان است .ستارالعیوب است میگوید بنده ام اگر هزار بار توبه شکستی بازگرد میگوید تو فقط یک قدم بردار میگوید بنده اش را عاشقانه دوست دارد. حیف چنین خدایی نیست که اطاعتش نکنیم حیف نیست اجابت خواسته هایمان را از او نخواهیم؟حیف نیست کسی را در کار او دخیل بدانیم؟حیف نیست به دنبال افکار جاهلان برویم و یاری از جنیان بخواهیم؟مگر خودمان بهترین یاری دهنده را نداریم؟
saeede
saeede
٩١/٠٩/٢٠
١
٠
جالب بود!! ولی باحال میشد اجنه میتونستند مثه زمان قبل پیامبر باشنا!! لااقل یه تنوعی تو زندگی میداشتیم اون موقع!!P-:
fanaz
fanaz
٩١/٠٩/٢١
١
٠
موافقم
A_entesari
A_entesari
٩١/٠٩/٢٠
١
١
ترسیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدم
mike
mike
٩٢/٠٢/١٥
٠
٠
لازمه سریال ظهور عبدالله هاشم رو حتما ببینین
پربازدیدتریـــن ها