زیبای پولدار من
ملاک‌های ازدواج چیست؟

زیبای پولدار من

نویسنده : r_javan

وقتی به ازدواج فکر می‌کنید، اولین ملاکی که در نگاه اول مورد بررسی قرار می‌گیرد‌، پیچیده نیست و به راحتی قابل اندازه‌گیری می‌باشد‌، ملاک زیبایی ظاهری است. چه دختر خانم باشید و به خواستگاری‌تان بیایند و چه آقا پسر باشید و به خواستگاری بروید‌، باید در اولین قدم تکلیف خود را با انتظارتان از ظاهر طرف مقابل مشخص کنید.

به دنبال یک شریک مهربان و دوست داشتنی هستید یا ترجیح می‌دهید شاهزاده سیندرلا به دنبال‌تان بیاید؟ البته همیشه انتخاب بین زشت و زیبا نیست اما باید فکر کنید و ببینید ظاهر همسر آینده‌تان چقدر برای‌تان مهم است.

این ملاک از جمله ملاک‌هایی است که باید جانب اعتدال را در آن رعایت کنید. ما انسان‌ها ناخود آگاه به سمت زیبایی گرایش داریم و این یک امر فطری است‌. گاهی هم زیبایی و خوبی را با هم اشتباه می‌گیریم.

 

یکی از دلایل اشتباه گرفتن زیبایی با خوبی را باید از کارتون‌های زمان کودکی‌مان تا فیلم‌ها و سریال‌هایی که با آن بزرگ شدیم جست‌وجو کنیم. در همه آن‌ها، شخصیت‌های نقش مثبت‌، چهره‌های زیبایی داشتند‌، زیبایی سیندرلای مهربان در مقابل خواهران ناتنی زشت و بد جنسش‌، یکی از این مثال‌هاست. در سریال‌های تلویزیون هم که دختران و پسران نقش مثبت آن خیلی زود مهمان تصاویر صفحه اول مجلات می‌شوند‌،‌ همه این‌ها در ایجاد این حس که اگر دختری یا پسری زیبا رو باشد‌، انسان بهتری است‌، نقش دارد.

 

از طرفی ارزش‌های بزرگ انسانی هم رنگ و رویش را از دست داده است. هر کسی گوشی تلفن همراه بهتری داشته باشد‌، ماشین مدل بالاتر و خانه بزرگ‌تری‌، در نگاه مردم انسان خوشبخت‌تری است. به این داشتن‌ها‌، همسری زیبا و متمول را هم اضافه کنید. تعریف خوشبختی تغییر کرده و این در انتخاب همسر موثر بوده‌ است.

مسائلی که مطرح شد به معنی منفی بودن زیبایی نیست اما باید ببینیم تا به کجا باید به آن اهمیت دهیم؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است بررسی کنیم زیبایی چه هست و چه نیست؟

 

زیبایی‌؛ مطلق یا نسبی؟

جز قصه‌ها و افسانه‌ها‌، کسی وجود ندارد که از نظر همه بی‌نقص باشد. هر کس تعریفی از ظاهر خوب داشته و البته هر انسانی در خلقتش بی‌نهایت زیبایی وجود دارد اما از روی یک سر مشق نمی‌توان همه را بررسی کرد. ملاک‌های زیبایی مثل قد و وزن و فرم چهره و‌… برای انتخاب دختر و پسر شایسته بکار می‌رود، مهم این است که چهره طرف مقابل به دلتان بنشیند. حال ممکن است قدش از چیزی که قبلاً مطرح می‌کردید کوتاه‌تر باشد.

 

ایده‌آل‌های بدقیافه

ممکن است کسی برای ازدواج به شما معرفی شود که در معیارهای دیگر بی‌نقص بوده و همه چیزش کامل است. حتی ممکن است از نگاه خیلی‌ها چهره خوبی هم داشته باشد اما شما ظاهرش را دوست نداشته باشید. در این صورت اگر احساس کردید این عدم رغبت به ظاهر او را نمی‌توانید تغییر دهید‌، سعی نکنید به زور و به خاطر محاسن دیگر او را انتخاب کنید.

 

ملکه‌های زیبایی در طول زمان

یک چیز را فراموش نکنید‌، زیباترین چهره‌ها نیز به مرور زمان عادی می‌شوند. چند ماهی که از زندگی مشترک‌تان بگذرد‌، وقتی هر روز یکدیگر را ببینید و تب و تاب چیزهای دیگر فروکش کند‌، شما می‌مانید و کنار آمدن با اخلاق یکدیگر. وقتی با هم دچار اختلاف می‌شوید‌، چشم و ابروی طرف مقابل به کمک‌تان نمی‌آید بلکه توانایی حل مسئله باعث می‌شود از اختلافات عبور کنید. پس اگر از آن دسته افراد هستید که معیار ظاهر خوب برای‌تان خیلی اهمیت دارد‌، کمی بیشتر فکر کنید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_ariats
r_ariats
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
سلام/دقیقا همینطوره کسی وجود ندارد که از نظر همه بی‌نقص باشد...مهم اینه که ملاک ها و معیاره سنجیده انتخاب بشن/خیلی نکات خوبی بود...ممنون
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٧/٣٠
١
٠
ببخشید نخوندم چون طولانی بود و وقت نداشتم ولی فقط خواهرای گل ، پول رو ملاک قرار ندید لطفا
mah-tkh
mah-tkh
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
به نظر من اخلاق خیلی مهم‌تره!
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
سلام ممنونم از متنتون...ولی خیلی عوامل دیگه هم هست...البته این رو قبول دارم که همه چیز پول نیست
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
این سه تا مورد آخر خیلی عالی بود...واقعا درستن...ممنون :)
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
بله حرفهای شما کاملا متین
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
بله درسته...مرسی :)
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
قیافه مهمه برای من چون خوب تو خونوادمون کسیو نداریم که بد قیافه باشه نمیخام همسرم از دامادمون یا از پسرای دیگه فامیل کم بیاره توقع خیلی زیدی نداره که مثل شاهزاده ها باشه خوب باشهیکم از قابل تحمل بهتر باشه پولو اینا اونقد واسم مهم نیست که بگم حتم باید طرف خیلی پول داشته باشه اونقد که نیازامون بر طرف شه و زندگیمون حداقل سر پول تلخ نشه کافیه
m_ganjlou
m_ganjlou
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
ممنون از آقاي جوان بابت مطلبشون.......................واقعا راه گشاست مطلبتون
maede
maede
٩٢/٠٨/٠١
٠
٠
آره واقعن بعضیا خیلی قیافه خاصی ندارن ولی تو نظر طرفشون خوب میان و برعکس گاهی یه نفر قیافش خوبه اما دل نشین و جذاب نیست!عجیبه که چهره ها عادی بشن!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٨/٠١
٠
٠
گفتم زه مهر ورزان رسم وفا بیاموز گفتا زه خوبرویان این کار کمتر آید (حافظ)
faeze
faeze
٩٢/٠٨/٠١
٠
٠
خوب رویان جهان رحم ندارد دلشان..باید از جان گذرد هرکه شود عاشقشان...روز اول که سرشتند ز گل پیکرشان سنگی اندر گلشان بود همان شد دلشان...ممنون:)
fahime72
fahime72
٩٢/٠٨/٠١
٠
٠
:)