Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بزن بزن‌های دخترانه www.jeem.ir
بزن بزن‌های دخترانه
معرفی چند رشته رزمی خانم پسند!

بزن بزن‌های دخترانه

نویسنده : مریم شیعه زاده

این بار هرچند سخت اما بالاخره عزم‌مان را جزم کردیم تا کمی از دنیای مستطیل سبز و مردان پر حاشیه‌اش فاصله بگیریم و سر و گوشی در رشته‌های ورزشی دیگر به آب دهیم. این شد که به سراغ ورزش‌های رزمی رفتیم تا موجبات آشنایی بیشتر و بهتر شما را فراهم آوریم. البته از همین اول عرض کنیم که این مطلب تنها برای دختر خانم‌های گل و گلاب جیمی تهیه شده است و کاری با شازده پسرها نداریم .

 

دختر خانم‌های عزیز این‌که شما با برادرگرامی در کسب نمرات خوب، رتبه کنکور، یادگیری زبان، فعالیت‌های هنری و غیره به رقابت بپردازید، اصلا چیز بدی نیست، اما از ما به شما نصیحت اگر برادرگرامی خواست برود، سراغ کیک بوکسینگ و هاپکیدو، شما مبحث رقابت را خیلی جدی نگیرید و سعی کنید بی‌توجه باشید!

درست است که اصل ورزش به خودی خود بد نیست، اما همیشه این را در نظر داشته باشید، برای استارت اولیه یک ورزش شرایط جسمی و روحی و مهارت‌های خاصی لازم است.

مثلا در ورزش والیبال باید بدانید که روحیه و کار تیمی حرف اول را می‌زند و برای این‌که در آن موفق باشید، باید بتوانید خودتان را با گروه وفق دهید. یا برای ورزش پارکور باید از توانایی جسمی بسیار بالایی برخوردار باشید. این قاعده برای ورزش‌های رزمی هم صدق می‌کند و قرار نیست همه ورزش‌های رزمی برای بانوان مفید باشد. در این‌جا فهرستی از ورزش‌های رزمی‌ای تهیه کردیم که با خیالت راحت می‌توانید به آن‌ها بپردازید، بدون این‌که نگران کبودی چشم و شکستگی بینی خود باشید! 

 

|| تکواندو:

حتی اگر هیچ وقت به دنبال این ورزش نرفته‌اید یا  درکل میانه خوبی با ورزش ندارید، باز هم می‌شود گفت که مبارزات این رشته ورزشی را دیده‌اید. مسابقات المپیک و شاهکار تکواندو کارانی چون یوسف کرمی و هادی ساعی چیزی نیست که از یاد ایرانی جماعت برود. در تکواندو اغلب ضربات با پا انجام می‌گیرد و کمتر از دست استفاده می‌شود و حرکات دست تنها روی هوگو و قفسه سینه مجاز است. مشت مستقیم در صورت ممنوع است و در مبارزات اجازه زدن ضربه از زانو به پایین به فرد داده نمی‌شود. تجهیزات ورزشی این رشته به منظور کاهش شدت صدمه بسیار کامل است. استفاده از ساعدبند، ساق بند، دستکش، کلاه ایمنی، کاپ، محافظ لثه و هوگو، خطرات ناشی از ضربه را به شدت کاهش می‌دهند.

تعداد کلاس‌های آموزش تکواندو در سطح کشور بیشتر از ورزش‌های رزمی دیگر است و به دلیل این استقبال گسترده، لیگ تکواندو در سطح کشور برپاست. برگزاری مسابقات متعدد تکواندو و شناسایی استعدادهای این رشته باعث شده است تا ایران در سطح تکواندو جهان از جایگاه خوبی برخوردار باشد. مسابقات تکواندو علاوه بر مبارزه تن به تن در بخش پومسه (حرکات نمایشی فرم) نیز صورت می‌گیرد.

 

|| ووشو:

این رشته ورزشی دارای دو سبک تالو و ساندا یا همان سانشو است. در بخش ساندا مبارزات آزاد انجام می‌گیرد و برگرفته از بوکس غربی است و از آن‌جا که نمی‌خواهیم دو روز دیگر خرج عمل زیبایی‌تان بیافتد گردن ما از سانشو می‌گذریم! تالو یا همان اجرای حرکات نمایشی ووشو، ترکیبی از کامل‌ترین و اصیل‌ترین فنون رزمی است به همراه حرکات آکروبات، ژیمناستیک و روش‌های مبارزه.

در تالو رقابتی تحت عنوان مبارزه تن به تن نداریم اما تا دلتان بخواهد آموزش استقرار، جی بين گونگ (حركات اصلی بالا آوردن پاها در حالات مختلف)، تعادل و روش‌های گوناگون پرش داریم که بدون شک فراگیری این حرکات رزمی زیبا و خیره کننده خالی از لطف نیست و برای هر بیننده‌ای جذاب است. در تالو اجرای حرکات نمایشی با ابزاری مثل چوب، شمشیر پهن، شمشیر باریک، نیزه و ... همراه است. 

 

|| کاراته:

این رشته ورزشی دارای سه زیر شاخه سبک کنترلی، غیر کنترلی و رینگی می بااستشد که در این‌جا به معرفی زیر شاخه‌های نرم و نازک و کمی تا قسمتی چست و چابک سبک کنترلی می‌پردازیم. شوتوکان، شیتوریو، گوجوریو و وادوریو از سبک‌های کنترلی مبارز کاراته هستند و موظف به استفاده از سِت کامل ایمنی‌‌اند  به جز کلاه. مسابقات آن هم بر روی تاتامی انجام می‌شود. در این بخش ضربه‌ها کاملا کنترل شده است و قرار نیست با وارد کردن ضربه سعی بر از پای درآوردن رقیب داشته باشیم.

تمرینات کاراته در سه بخش کیهون، کومیته و کاتا دنبال می‌شود. کسانی که تمرینات کاراته را آغاز می‌کنند معمولا به عنوان اساس، تمرینات‌شان را با کیهون آغازمی‌نمایند. کیهون در واقع اجزاء بنیادی تمرینات می‌باشد که ریشه در دیگر قسمت‌ها دارد. کاتا که انجام حرکات نمایشی و فرم است همواره با احترام (ری) شروع می‌شود و با احترام نیز پایان می‌یابد. در کاتا مبارزه با یک حریف خیالی صورت می‌گیرد و نوعی تمرین ذهنی است که در بخش کومیته به صورت حقیقی و بر روی حریف اجرا می‌شود. 

 

|| از هر چه بگذریم سخن پول خرج کردن بدتر است!

قیمت وسایل ورزشی، قیمت حداقل هرکالاست و ممکن است هرکدام برحسب نوع و مارک تا چند برابر قیمت زیر باشد.  

هوگو: 14000 تومان

محافظ ساق پا یک تکه: 8000 تومان

محافظ ساق پا معمولی : 4500 تومان

محافظ روی پا : 6000 تومان

محافظ ساعد : 6000 تومان

محافظ لثه : 700 تومان

کاپ : 6500 تومان

دستکش : 10000  تومان

کلاه معمولی : 10000 تومان

کلاه تزریقی (کلاه خفن ایمنی) : 50000 تومان

میت راکتی : 8000 تومان

میت مستطیلی : 13000 تومان 

لباس تکواندو : 20000 تومان

لباس کاراته : 23000 تومان

ووشو سبک تالو با تمامی لوازم اجرای حرکات نمایشی : 50000 تومان

هزینه‌های جانبی مثل شهریه های سالن ورزشی: معمولا بین 10000 تا 20000 تومان

 هزینه بیمه یکساله : 6000 تومان

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
روحt.m اَستَم !
روحt.m اَستَم !
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تـــــــــــــــــکـــــــــــــــــــــــواندو:)))))))))))))) عاخششم:))))))))))) بسی تنکیو:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خوبه / خاهش :)))
tanha
tanha
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خخخخخخخخخخ کشتی کـــــــــــــــــــــــــــج :))))))))))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
اونکه صد در صد! خخخخ
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
فقط کونگ فو! .... :| :| :| اینا دیگه خیلی نرم و نازکه!! خخخ
tanha
tanha
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
آره همون که شما میگی! مخصوصا بدی دماغتم پهن کنن :| خخخخخخخ
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
دماغ پهن دوس دارین؟! خخخ
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تو تکواندو کمربند زررررررررررررررررررررررد دارم...خخخخخخخخ... نمونه م من!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
باز جای امیدواری داره که سفید ندارین :))))))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
پریسا! خاهش میکنم! تیم ملی ب تو احتیاح داره! قبول کن! خخخخ :))))))))))))))))))))))))
پیام
پیام
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خدارو شکر این قیمت ها حداقل از جان آقایون محافظت میکنه
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
:|
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تکواندو اینقده دوس دارم...کاراته هم همینطور...ولی نمیدونم چرا هردو رو نصفه ول کردم..ولی هنو فناش رو بلدم اجرا کنم..:دی...بسی بسی بسی سپاس گزار گرندمای بهتر از جان..:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
بسی بسی بسی خاهش نوه گرامی :)))
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خخخخ داداشم ووشو رفته میگه واسه دخدر خوب نیست:)تکواند دوست دارم یه ضربه داره که آخرش یاد نمی گیرم درستشو ابچیولیگی؟پومسه ش قشنگه :)دیگه مچکر:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
برادر گرامی ساندا کار میکنن! شما برو تالو // ضربه رو تا حالا نشنیده بودم! // پومسه هم بهههله! جالبه!
آوین
آوین
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
دوست عزیزم فکر میکنم چیزی که شما میگی " آپ دولیو چاگی" باشه :)
zza
zza
٩٢/٠٧/١٧
٢
١
تمام این ورزش های رزمی شرقی مسخره است فقط چند تا فرم الکی یاد میدن. به نظر من فقط کشتی بدرد میخوره
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
فرم های کاربردی زیاد داره ، صرفا نمایشی نیست // کشتی هم ورزش خوبیه ، ولی نه برای خانم ها!!!!
mahla
mahla
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
چقدر گران است.................................................
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
ماه های اول فقط یه دس لباس لازمه! :|
ghazale
ghazale
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
من چیز دوس دارم .. چیز .... نینجاا ! :)) دمت گرم ! ولی چ گروووووونه !
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
نینجا توی مشهد برای خانم ها هرچی گشتم پیدا نکردم! وگرنه خودمم دوس داشتم برم! :) پیدا کردم خبرت میکنم! خخخ
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
منم میام!!!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
یادش بخیر یک رفیقی داشتم موتاد شده بود اصن :) موتاد تکواندو هر روز میمد مدرسه یک سره حرکت های مخطلف انجام میداد بیچاره مادرش هر روز باید درز های شلوار این بنده خدا رو میدوخت :خخخخخخ /// فکنم تا الان دیگه تلف شده باشه :دی،من که از همون اول ورزش های بزن بزن رو دوست نمیداشتم فقط شنا و ورزشهای با کلاس :خخخخ الانم که فقط دوچرخه سواری دیگه :)))) // خسته نباشید گزارش خوبی بود اصن کلا گزارشگر مخوف میره دنبال سوژه مخوف دیگه :)))))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خدا رحمت کنه دوستتون رو خخخ :)) /// خیلی عجیبه ب رزمی علاقه ندارین! /// منم عاشق دوچرخه سواری ام! ب آدم آرامش میده /// یادتونه موقع انتخابات ریاست جمهوری جیم ب شما رای دادم؟! .... زوووووود رای م رو پس بدین! زوووووووووووووووووووووود! خخخ :))))))))))))))))
mhv
mhv
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
دو سه تا از این ورزش های رزمی جدیدم اومده ، توش واج ارای ج داره خخخخ
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
جوجیتسو؟؟؟؟ خخخخخخ :)))))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
:)
ghazale
ghazale
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
خخخخخ ! میگم چی دارن میگن :)) جوجیتسو :)))) شبی نینجاس عسکاشو ک دیدم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
سلام ... گرونه نميخواهم
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
:|
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خانوما برین که بدردتون میخوره هااااا :)))...ممنون
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
خاهش :)
سحر
سحر
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تکواندو خیلی دوس دارم ...خوبه.....ولی گرونه هااا.... مرسی دریـــــا عالی بود :))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
معمولا چندماه اول فقط لباس لازمه ... اصلا گرون نیست! :) خاهش بانو
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
پس کونگ فو و جوجیتسو کو؟؟ هیچ ورزشی رو به اندازه رزمی دوست ندارم! ممنون از گزارش
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
کونگ ضرباتش کنترلی نیست برای همین معرفی نکردم ، جوجیتسو هم توی مشهد برای خانم ها یا نیست یا انگشت شماره و غیرقابل دسترسی برای همه // خاهش عزیزم
آبان
آبان
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تکواندو کارته کار میکنم ووشو فقط دو ماه سبک ساندا کار کردم ولی تکواندو یه چی دیگست :)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
بین رزمی ها از نظر من کونگ فو یه چیز دیگه اس! .... تنوع زیاد داره! فقط ضربات دست و پا نیست! :)
آبان
آبان
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
ببین من کونگ فو هم کار کردم کار کرد دفاعیش برای دخترها در برابر تکواندو اصلا قابل مقایسه نیست کونگ فو هزار جور سبک و فن داره باید از استادش یاد گرفت تکواندو کاربردی تره
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
منظورم از تنوع کار با سلاح سرد و چوب و دفاع شخصی و .... ایناهاش بود! .... توی مشهد هم سه سبک فعال داره فقط
آبان
آبان
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
من هم میگم بدنسازی که کونگ فو میخواد خیلی سنگینه و طیف وسیعی داره و همینطور که میدونی دفاع شخصی و تکواندو و کاراته حرکات دفاعی پر کاربرد تری دارن با سلاح سرد میخوای از خودت دفاع کنی من منظورم به غیر از فضای مسابقه هست
maede
maede
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
تکواندو رو دوس دارم..دفاع شخصی!ممنون از اطلاعاتی که دادی واسه بزن بزن:))دوس دارم برم یاد بگیرم..به درد میخوره!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
بزن بزن خوبه! خخخ :))))))))) /// خاهش
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
ممنون خیلی خوبه که دختر خانومها بفکر یادگیری فنون رزمی باشن :)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
دقیقا! :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
تا 6سالگیم کاراته کا بودم!تا کمربند یکی مونده به آخری رفتم ولی بعدش اووومدیم مشهد نشد برم...خیلی خوب بود ولی کاراته.له میکردی یارو روبروتو!!!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
لباشک راس میگی؟! ... {آیکون سکته ناقص} .... از این ب بعد هرکی لباشکو اذیت کنه با من طرفه! ... خخخخ
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
عاوره راس میگم...سند شم موجوده!لوح مسابقه و مدالشم هس!!!جلو نیاین میزنم داغونتون میکنم!!!خخخ
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
یــــــــــــــــاخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا! :| :| :|
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
اصلا از وجنات عکس مطلب معلومه که خشن نیست این رشته ها:)) پای آبی تو حلق قرمزه:))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
پاشم بو میده! ... دقت کنین! خخخ
آوین
آوین
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
من عاااااااااااااااااشق تکواندو ام. از بچگی بودم. الانم چند سالیه کار میکنم. خععععععلی میدوستمش. بنظرم بهتر از بقیه رشته های ورزشی رزمیه. هم 99.9 درصد حرکاتش فقط با پاست که قدرت ضربات پا رو میبره بالا، هم اینکه واسه خاطر اینکه پوشش های محافظتیش مثل هوگو و ساق بند و ... کامله ( تو رشته های دیگه اینجوری نیست. یعنی کامل نیست ) میزان آسیبش کمتره و بیشتر در حد کبودی و کوفتگیه... البته مواظب دماغتون باشین که اوف نشه D: در هر حال توصیه میکنم بهش فکر کنین... برین سراغش... و... لذّت ببرین :))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
:)
s.a.m
s.a.m
٩٢/٠٧/٢٠
٠
٠
اینم اضافه کنم ک ضربات ازکمر به پایین مجاز نیست نه از زانو ب پایین عزیزان!
آوین
آوین
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
کلاه تزریقی (کلاه خفن ایمنی) قیمتش 75000 تومنه!!! ولی خععععلی خفنه. سفت و محکم. با این معمولیا قابل مقایسه نیست اصن!!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
من 50000 قیمت گرفتم! البته ذکر کردم ممکنه بیشتر باشه ....
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٢٠
٠
٠
اینمطلب واسه خانوماست ولی یه جاش قابل هضم نیست برای من! خخخخخ ورزش رزمی چیز خوبیه ولی بازم یکی بیاد جلوتون خفتتون کنه! انقدر دست پاچه میشید که طرف میدزده میره بعد شما تازه یادتون میاد تکواندو کار بودید!
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٢٠
٠
٠
نوچ واسه خالم پیش اومده بود من بودم حساب طرفو رسیدم :9)