Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - دور یک کارهایی را خط بکشید www.jeem.ir
دور یک کارهایی را خط بکشید
دانش آموزان عزیز توجه فرمایید

دور یک کارهایی را خط بکشید

نویسنده : Mr SpringSell

چند روزی از شروع مدرسه‌ها گذشته و درس و بحث و علم کم‌کم دارد رونق می‌گیرد. دیگر باید دور یک کارهایی را خط کشید و خط را از دور یک کارهایی پاک کرد! دیگر کارهایی مثل؛ خواب و خوراک بی‌اندازه و تفریح را باید به حد تعادل رساند و گاهی هم از انجام‌شان سر باز زد و کارهایی مثل. سحر خیزی و درس و مشق و امتحان را که سه ماه روی طاقچه بودند، شروع کرد.

 

آن‌هایی به موفقیت می‌رسند که از همین ابتدا میخ را محکم بکوبند و عزم‌شان را جزم کنند وگرنه خبری از امدادهای غیبی فرا زمینی نیست! باید خود فرد؛ اولا بتواند، بعد بخواهد و بعد هم انجام دهد، تا نتیجه مطلوبی به دست آورد و خدا را خشنود و خود را رستگار کند. باید فرد بنشیند و فکر کند و راهش را مشخص کند، اگر واقعا می‌خواهد به جایی برسد و سری توی سرا در بیاورد، باید کارهایش روی اصول و برنامه باشد و ناگهان دلش را به دریا نزند! و اگر نه، علاقه‌ای به موفقیت و آینده خوب و روشن ندارد که بحث جداست و بهتر است وقتش را سر کلاس‌ها هدر ندهد، چون مثل آب دادن به گیاهان دریایی است.(عجب مثالی زدم!!)

 

ولی کمتر کسی چنین راهی را دنبال می‌کند و همه می‌خواهند دکتر و مهندس و خلبان و رادیولوژیست شوند. پس حالا که هدف مشخص است و البته بزرگ، باید برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کرد. فرد باید برنامه‌ای را برای خودش طراحی و تنظیم کند و بر اساس آن پیش رود. داشتن برنامه خیلی مهم و ضروری است و نباید طوری باشد که اگر از کسی بپرسی: برنامه ریزی کردی؟ آن وقت انگشت‌های پایش را بشمارد.

نه خیر؛ باید با برنامه‌ریزی و روی اصول به سمت جلو حرکت کرد، تا انشاا... با یاری و لطف خداوند به مقصود رسید و در آینده زندگی آرام و عالی تشکیل داد. خوب حالا که وقت برنامه‌ریزی رسیده، یادآوری و   رعایت کردن چند نکته‌ای بد نیست  :

 

1. برای برنامه‌ریزی قبل از مشورت با هر مشاور و برنامه‌ریز و... ابتدا خودتان را ارزیابی کنید، چون هیچ‌کسی به اندازه خود شما، شما را نمی‌شناسد. برنامه باید با وجود و ویژگی‌های شما هماهنگ و فیکس باشد، تا نتیجه لازم  به دست بیاید. (البته نباید کمک و راهنمایی‌های مشاوران را کنار گذاشت.)

 

2. در برنامه‌ریزی چیزهایی که لازم است و دوست دارید انجام دهید را مد نظر قرار دهید.

 

3. حفظ تعادل و میانه روی خیلی مهم است. در برنامه ریزی برای هر چیزی وقت مورد نیازش را تعیین کنید و وقت برنامه‌های‌تان را با هم قاطی نکنید، مثلا: اگر ساعت 2 تا 2:30 موقع استراحت و تفریح است، کتاب را کنار بگذارید و بالعکس زمان مطالعه و درس، فکرتان در جای دیگری سیر نکند.

 

4. ترتیب نیز مهم است؛ برای مثال تا جایی که امکان دارد، بین دو مطالعه یک زمان خالی اختصاص دهید و چند ساعت پشت سر هم را صرف مطالعه نکنید.

 

5. هرگز به برنامه بقیه دوستان و دور و بری‌های‌تان کار نداشته باشید و از روی آن‌ها الگوبرداری نکنید. هر فردی ویژگی‌ها و سیستم خاص خودش را دارد. بیشتر دانش‌آموزان شاید فردی را بشناسند که روزی 7 تا 8 ساعت مطالعه می‌کند، به همین دلیل از خود ناامید می‌شوند؛ این تفکر کاملا اشتباه است. میزان خواندن و تمرین کردن به استعداد و توانایی افراد بر می‌گردد؛ بعضی‌ها با یک بار خواندن، بعضی دوبار و بعضی ده بار، هیچ اشکالی هم ندارد...

 

این‌ها نکاتی بود که به ذهن من رسید، امیدوارم به صورت کُمپِلِت ابهامات شما حل شود.

در پایان نیز این را بگویم که: «صحبت من در این‌جا با آن دسته عزیزانی بود که خواهان درس و مدرسه و دانشگاه و مدرک هستند، ولی به آن معنا نیست که آن‌هایی که اهل درس و مدرسه نیستند، به هیچ جایی نمی‌رسند و باید با دو دست توی سرشان بزنند. خیر؛ خیلی‌ها هم هستند که به کارهایی که به مدرک نیاز ندارد، روی می‌آورند و البته درآمدی عالی و زندگی خوب و شیرین و با کلاسی هم دارند.                                      این را گفتم که سوءِ تفاهم نشود.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
t.m
t.m
٩٢/٠٧/١١
١
٠
سحر خیزی و درس و مشق و امتحان را که سه ماه روی طاقچه بودند، شروع کرد... واقـــــــــــــــــــن ! الان من زهرمارمه که دیه نمیتونم 90 ببینم صب شیش بیدار شم تا 2 دبیرستان باوشم بعدم همش درس:| تشکر از راهنمایی هاتون:)
fatemeh
fatemeh
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
آره واقعا من که تمام غم و غصه ی دوشنبه هام اینه که نکنه وسط نود خوابم ببره و نتونم تا آخر ببینمش..... ولی هر بار این اتفاق میفته و قتی از خواب میپرم که شبکه 3 داره از این خطای رنگی نشون میده...... :(((((((( هیییییییییی واییییییییییی
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
هیچ وقت دیر نیست .
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/١١
١
٠
دست شما خیلی ممنونم 8-) برنامه ریزییه از همه مهمتره ...
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
خواهش می کنم خیلی ممنون مرسی دارین لطف :)))))))))
m_ganjlou
m_ganjlou
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
دستتون مرسي.........اميدوارم بتونم همشو اتجام بدم................ولي فكر نكنم
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
نا امید نباش ، قوی باش ...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١١
١
٠
سلام ... ممنون
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
سلام. خواهش می کنم ،، لطف دارین.
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
من که 4 ماه بیکارم دور چیو خط بکشم؟
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
دور بیکاری رو !
sin germany
sin germany
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
ما که تو خوابگاهمون همش دور همی میخندیم و مسخره بازی در میاریم.الان پیدا کردن یه زمان واسه درس خوندن واسم معضل شده...به جان داداش نداشتم ..:)
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
به تلاشتون ادامه بدین .
maede
maede
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
این تشریفات و برنامه ریزی و اینا مال اول ترمه!بعد دیگه همشو یادت میره:))))
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
ای بابا ...
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
منم این دوران روگذروندم اما همیشه باید برنامه داشت وگر نه وقتها از دست می روند
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
برنامه ریزی همه جا لازمه ،، ممنون
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
دست رو دلم نذار که خووووووونه
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
هر چی بگم از اونه ( درسه) !!!
آبان
آبان
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
هعیییییییییییییی درس خوندن دیگه نباشه من دوست ندارم درس بخونم :/
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
ای بابا
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
:(((...اصلا درس خوندنو دوس ندارم...ولی امیدوارم بتونم انجام بدم...ممنون :)
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
آخه چرا ؟؟؟
سحر
سحر
٩٢/٠٧/١٢
٠
٠
:(( کی بشه که این درس تموم شه...ممنون از شما ....سعی میکنم عملی شه :)
امیرمحمّد بهارفروش
امیرمحمّد بهارفروش
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
درس انتهایی نداره . خواهش می کنم.
پربازدیدتریـــن ها