تو که چشمات خیلی قشنگه...
چگونه بفهمیم کسی ما را دوست دارد؟

تو که چشمات خیلی قشنگه...

نویسنده : psk

بسیار مهم است که در یک رابطه عاطفی سرنخ‌هایی در اختیار داشته باشیم تا با استفاده از آن‌ها نشانه‌هایی از طرز‌ فکر طرف مقابل بدست بیاوریم و بر اساس آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم. در این‌جا با چند نکته آشنا می‌شویم که از نظر کارشناسان برانگیختگی و تاثیرات احساسی، هیجانی طرف مقابل را نشان می‌دهد؛

 

** زبان بدن

اولین و مهمترین نشانه میزان دلبستگی، زبان بدن است. نوع نگاه، یکی از این نشانه‌هاست. گاهی هم ممکن است وی به صورت ناخودآگاه حرکات شما را تقلید کند. علاوه براین، ممکن است نشانه‌های دست‌پاچگی را در او ببینید.

رفتارهای غیرعادی، خنده‌های با استرس، عرق کف دست، کشیدن نفس عمیق، بی‌قراری و همه می‌توانند نشانه‌هایی از علاقه او به شما باشند. این‌ها از نشانه‌های علاقه‌مندی است و نشان می‌دهند که او سخت در تلاش است تا با شما ارتباط نزدیکتری برقرار کند. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که زبان بدن تا حدی وابسته به شخصیت فرد و فرهنگی است که در آن رشد کرده است.

 

** ارتباط

وقتی فردی به رابطه‌ای علاقه‌مند باشد و برای ازدواج پیش‌قدم شود، به هر یک از گفته‌های طرف مقابل کاملا توجه می‌نماید. این امر کاملا در تضاد با حواس‌پرتی همیشگی افراد است. به عنوان مثال وقتی صحبت‌های شما، او را از تماشای فوتبال باز می‌دارد، می‌توان از علاقه‌مندی فرد مورد نظر اطمینان حاصل کرد.

 

** تغییر رفتار

نشانه‌های غیر کلامی اغلب واضح‌تر از نشانه‌های کلامی هستند. شخصی که از نظر احساسی به شخص دیگری وابسته است اغلب عادت‌های شخصی‌اش را تغییر می‌دهد تا شخصی را که با او تعامل دارد بازتاب دهد. پس اگر زمانی که به طرف او خم می‌شوید تا با او صحبت کنید او هم به طرف شما خم شد، و یا او با حالتی شبیه به شما رو به شما بنشیند، شما توجه و علاقه‌اش را جلب کرده‌اید.

فردی که از صمیم قلب به شما علاقه‌مند باشد، سعی می‌کند شما را به دوستان و خویشاوندانش معرفی کند و البته این کار را با افتخار انجام می‌دهد.

 

** زمینه‌های مشترک 

فردی که به شما علاقمند است دوست دارد همه چیزتان را بداند. او درمورد خانواده، پیشینه، سلیقه غذایی، فیلم و مسائل گوناگون شما پرسش خواهد کرد. انگیزه اصلی او این است که علایق شما را بشناسد تا بتواند خود را دارای علایق مشترک با شما نموده و پیوستگی بیشتری با شما ایجاد کند. حتی سعی می‌کند مسائلی را که پیش از این جاذبه‌ای برایش نداشتند اما مورد علاقه شماست را دست کم یک بار امتحان کند. اگر از قایق سواری خوشتان نمی‌آید، او نیز ناگهان از این کار متنفر می‌شود.

 

** توجه و مراقبت

زنان می‌خواهند توجه همسر آینده‌شان را تمام و کمال داشته باشند و حاضر نیستند آن را با کسی تقسیم کنند. البته مردان ممکن است توجه و مراقبت خود را به شیوه‌های مختلفی بروز دهند. میزان توجه او به شما همیشه یکسان و در حداکثر درجه است و ربطی به کیف و کفش تازه‌ای که خریده‌اید و توجه دیگران را جلب می‌کند، ندارد.

 

** احترام

دقت کنید او چه در سطح گفتار و چه در عمل تا چه حد به شما احترام می‌گذارد. به نوع زبانی که بر می‌گزیند، لطیفه‌هایی که می‌گوید و در کل ادبیاتی که در برقراری رابطه با شما استفاده می‌کند، دقت کنید و ببینید تا چه حد شما را به عنوان شریک زندگی‌اش پذیرفته است. فردی که به شما علاقه‌مند است تلاش می‌کند هیچ گزندی متوجه شما نشود. ممکن هست حتی اجازه ندهد شما با صحنه‌های ناخوشایند روبه‌رو شوید. البته کسی که دوست‌دار واقعی شما باشد، نیاز به نمایش بیش از حد ندارد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali007
ali007
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
بله درسته ممنون.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
سلام ... متشكرم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
این برا کسایی که در شرف ازدواجن مناسبه...ولی بازم ممنون...
ghazale
ghazale
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
:))) تشکر زمینه های مشترکش خیلی دوروسته :)
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
اون قسمت ارتباطش واسم جدید بود.... چ عجیب میشن مردم یهویی...خخخ
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
متشکر و بسی بسیار ممنانیم:)
m_ganjlou
m_ganjlou
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
ممنون كه اينارو گفتين...................راه گشاست واقعا
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
خيلي به شدت متشكر
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
ممنون ..... ما که ازدواج کردیم رفت
ati200
ati200
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
توکه چشمات خیلی قشنگه..رنگ چشمات خیلی عجیبه..خخخخخخخخخخخخ ..مرسی استفاده می کنیم حتما
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
خیلی خوب بود ممنون :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
خیلی ممنونم :) نکات خوبی بود :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٠
٢
٠
همه اینارو داشت :(((...بخدا همشونو داشت :(((...ولی رفت
S_14
S_14
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
ممنونم ولی اگه بازم یکی مثه من ایکو کج بود و بازم با این همه تفاسیر اشتباه برداشت کرد چییییییییییی
psk
psk
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
اونو نمیدووونم
faeze
faeze
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
ممنون:)
r_detective
r_detective
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
اگه بهت نگاه کرد و مردمک چشماش گشاد شدن بدون که بهت علاقه داره
r_reihoon
r_reihoon
٩٢/٠٧/١٥
٠
٠
جالب بود
پربازدیدتریـــن ها