Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بعد از شاخ به شاخ با غول کنکور www.jeem.ir
بعد از شاخ به شاخ با غول کنکور
چه عاقبتی در انتظار شماست؟!

بعد از شاخ به شاخ با غول کنکور

نویسنده : محمد حسین وکیلی

شاید یکی از دلایل چاقی یا همان گرد و قلمبه بودن ارثی باشد اما پدیده‌ای که این روزها مواجه هستیم بیماری نادر به نام کنکور است که موجب کاهش نسبت نمود (نسبت طول به عرض) بدن افراد شده است.

در تمامی دنیا مردم برای شکست غول‌ها، سال‌ها ممارست  کشیده تا از وضعیت جسمی خوب و با قدرت برخوردار شوند اما جوانان ما هر گاه خواستن شاغ غول را بشکانند با نیم متر عرض اضافه شده، عرض اندام کرده‌اند. البته تلاش همه در این عرصه یکسان نبوده و هر کسی به نوعی خود را آماده کرده بود.

 

گروه اول: کسانی که بی‌خیال درس بودند و درس هم بی‌خیال آن‌ها شد

متاسفانه همچون سال‌های گذشته نمی‌توانند قیافه خود را همانند گربه چکمه پوش در حین شیر خوردن کرده و اعلام دارند که «کنکور امسال خوب نبود انشاالله سال بعد دانشگاه تهران را تو گوشش می‌زنم» زیرا کنکور امسال هم قبولی تقریبا 100 درصد داشته و خواه یا ناخواه باید پا در این مهد علم و تفکر و پیشرفت بگذارند.

البته این افراد همیشه در حالت برد- برد هستند زیرا قبل کنکور را به صفا سیتی گذرانده، بعد کنکور را هم  در دقوز آباد که هوای خوبی داشته و برای ادامه عشق و حال فضایی مناسب به نظر می‌رسد، می‌گذرانند.

 

گروه دوم: کسانی که تلاش کردند اما کافی نبود

دانشگاه آزاد اسلامی برای این افراد یک مورد اکازیون، دوبلکس و پاریکنگ‌دار محسوب می‌شود.

افرادی که ماه‌ها تلاش کرده‌اند و موفقیتی در کنکور کسب نکرده و در عوض آن جیب‌های پدر و مادر را خالی کرده و اجبارا به دانشگاه آزاد رضایت می‌دهند که البته سطح علمی قابل قبولی دارد ولی سطح علمی رابطه مستقیمی با شهریه دارد. هر چه شهریه افزون شود علم ناب‌تر می‌شود.

این قشر سر دو راهی رفتن به دانشگاه یا شرکت در کنکور سال آتی می‌مانند و با توجه به این‌که در سال‌های بعد و یا بعد از آن هم امکان چنین اتفاقی وجود دارد بهتر است سخت نگیرد و به همان چیزی که قبول شدند قناعت کنند زیرا امکانش هست ندیده‌شان را ببینید ولی همچنان در دانشگاه مورد علاقه خود قبول نشده و پدر بزرگ کنکور لقب بگیرند.

 

گروه سوم: کسانی که درس را خجالت دادند و حال نوبت درو کردن زحمات‌شان است

اول به مقدار چندین لیتر گریه کرده، سپس سه ساعتی زمان خود را در آغوش گرم خانواده (ترجیحا مادر که نازشان را هم بکشد) می‌گذرانند. زیرا در دانشگاه شریف قبول نشده و باید به همین دانشگاه سر کوچه‌شان یعنی فردوسی قناعت کنند.

البته گروهی دیگر هم از خوشحالی نعره مستانه می‌زنند زیرا انتظار نداشته در فردوسی قبول شوند اما اکنون تیرشان در تاریکی به هدف خورده و در حالت سرخوشی به سر می‌برند و بعضا از این افراد کارهای خارج از عرف و خوشحالی‌های بیب هم دیده شده است.

و کسانی هم هستند که به قله موفقیت ذهن خود رسیدند و حالا نزد فامیل به عنوان گل پسر/ دختر شناخته شده و همه از آن‌ها نام می‌برند، البته این خوشحالی‌ها چند سالی بیشتر دوام ندارد. زیرا چند سال دیگر درسشان تمام شده و باید وارد وادی کار شوند و آن وقت است که با دیگر قلل و ارتفاعات مملکت ما آشنا می‌شوند.

 

گروه چهارم: کسانی که درس را دوست ندارند ولی درس عاشق آن‌هاست!

همان بچه‌های گروه اول محسوب می‌شوند که درس نخواندند اما طرح‌شان با شکست مواجه شده و در دانشگاه سراسری قبول شدند.

البته راه بازگشت برای این افراد همیشه باز است یعنی اگر کمی درس خواندن و با سختی مواجه شدند می‌توانند کلا بی‌خیال شده و به گروه خودشان بپیوندند و یا خود را به بی‌خیالی زده و با ظرافت خاصی نمره 12 گرفته و درس را پاس کنند. البته این نوع پاس کردن پاس به عقب محسوب می‌شود!

راه دیگر آن است که روز اول از آن زندگی مثال زدنی‌شان توبه کنند و مثل یک دانشجو نمونه درس و پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری پشت سر بگذرانند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
من گروه سومم اما نه شریف نه فردوسی .... سمنااااااااااان .... ای خدااااااااااااااااااااااا
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
مدیونی اگه فک کنی گروه دو نیستی ها :))
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
جیب مامان و بابای ما خالی هست به اندازه کافی ... هعییییییییییی مثل شما مرفهان بی درد تیبا نداریم، کت پوست مار نداریم ، ویلا تو سرعین نداریم ...
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
اینارو اگه دیدی برای ما هم بخر:)))
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٢٣
٠
٠
یعنی منم گروه 2 استم؟ منم آزاد مشهد پزشکی میاوردم..اما رفتم سمنان دامپزشکی
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
باورت نمیشه من واسه دانشگاه رفتن هیچ تلاشی نکردم خیلی ریلکس قبول شدم چیزی که میخواستم :D
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
خخخ من صبح کنکور درس خوندم :))
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
وااااااااااای من الان نمی دونم کنکور برداشته میشه تا زمان من یا نه ؟؟؟ نمی دونم چرا اما به نظرم کتاب درسی از قرص های خواب آور تر هم موثره برای من که اینطوره ... سعی میکنم امسال که می خواهم پام رو به 1 دبیرستان بذارم بی خیال والیبال و شیطنت هام شم ، اما آخه خیلی سخته ... امیدوارم حداقل جزو گروه 1 نشم اگه هم بشم هیچ وقت گریه نمی کنم و تقصیر سوال ها نمی اندازم ... خییییییییلی میترسم برای کنکور ...
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
دبیرستان اولش هم اونقدا سخت نیست ولی خب باتوجه به اینکه کنکور احتمالا برای شما هست ، درس رو باید بخونید :) ولی خب درس با شیطنت تناقضی نداره :))
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
خیلی ممنونم مطلب جالب انگیز ناکی بود:)
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
خواهش می شود :)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
ها.....................الان من کدوم بودم...............:))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
از من میپرسی اخه؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
اقای شما کدوم هستید:)*
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
مو؟؟؟ فک کنم گروه چهار باشم :)
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
از بس خوشگلی ... درس عاشقت شده راه افتاده دنبالت ...
مهدی
مهدی
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
باباحمید جان اصن محمد بعد از اواتار سید هاشم خوشگلترین کاربر سایته...........مگه دروغ میگم؟
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
ما گروه چندم میشیم الان
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
نمیدونم شما بگید :)
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
من تو هیچکدوم از این گروها نیستم :|
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
شما فرار مغز هایین پس خخخخخ
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
من نیز گروه سوم بوده ام :)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
احسنت :) انشاالله موفق باشید :)
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
من 4 بودم یا 1؟
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
صفر خخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
نظری ندارم :خخخخخخخخخخخ ! واستین نتایج ما بیاد بعد میام نظرم رو میدم :)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
منتظریم دسته گلتو ببینیم :))
farzaneh_h
farzaneh_h
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
من شامل گروه اول می شم رسماً :)).
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
رسما از شما متشکریم :))))
maede
maede
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
دانشگاه آزادو خیلی خوب توصیف کردین!واقعن همینطوریه:)) تو کنکور شانس و هوشم خیلی مهمه!فکر کنم بین2و3بودم!!!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
شانس که خیلی کمه ولی هوش و کمی فکر و عدم استرس خیلی مهمه :)
maede
maede
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
نه دیگه!مدارکش موجوده که شانس خیلی مهمه!متینو میگم:)آخ گفتین عدم استرس....روز کنکور انقدر استرس داشتم هیشکی جلودارم نبود!!!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
خخخخ متین خانم کجایید ؟؟؟؟ :))))//// من اصن استرس نداشتم!
maede
maede
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
دفاعی نداره از خودش بکنه!بچه ی واقع بینیه:)))))))) خوشبحالتون..همین خودش باعث میشه آدم کلی مسلط باشه.
باران
باران
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
عاقا ما بین دوگزینه شک داریم
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
با هم جمع کنید ضربدر 25 کرده سپس 5 تا از آن کم کنید بعد تقسیم بر عدد پی کرده و بعد آن هم بر 18 تقیسیم کنید / عدد به دست امده گزینه مورد نظر می باشد :))
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
یه مشتق هم بگیرین دل ما شاد شه ...
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٢٣
٠
٠
ده بیست سی چل کن!!!سنگ کاغذ قیچی نیز قبوله
par!sa
par!sa
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
!! من جزء کودوم بودم؟؟:) جالب بود..مرسی
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
شما که ماشالا ترکونیدن :) ایشالا دکترا هاروارد :))))
S_14
S_14
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
زیادناراحت نباشین بعد از 4 سال میشیم مثه من و دوستم بیکار تو خونه............................
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
یادتون رفت بگید که بالاسرتون یک تابلو لیسانس اضافه شده :)))
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
ما که شاخش رو شکستیم!:)
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
خسته نباشید :))
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٢٢
١
٠
ایشالا که ما گزینه سومی میشیم :))...ممنون وکیلی جان :)...خیلی قشنگ نوشته بودی :)
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
اصلنم قشنگ ننوشته بود در حد بایت بود این مطلب خخخخخخخخخ:)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
انشاالله ، قربونت:)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
رادمهر؟؟؟...چیکار داری بچرو دلشو میشکونی؟؟؟ :))))))
tanha
tanha
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
فک کنم تو گروه سومم و واقعن بعد کنکور از اینکه رتبه واسه شریف نیاوردم تا مدتها نارحت بودم:| تنها دلیلی هم که نتونستم رتبه دورقمی بیارم استرس سر جلسه بود که وحشتناک تموم وجود مارو فرا گرفته بود!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
به امید خدا ارشد شریف میخونی :)
Z_M
Z_M
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
تا به ما برسه رفته هوا
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
نمیدونی تا کجا میره:)) من این توپ رو نداشتم:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
ادمین وکیلی عالی بود...چهارسال دیگه ایشالله ایشالله بهتون میگم!!!:دی
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
ایشالا:)
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
ما سه خواهیم بود :))))) من مطمئنمممممممممم !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
من و تو قطعا سه هستیم:)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
شما گروه پنجید :))
نیوا
نیوا
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
والا ما تلاچ نکرده دانچگاه آزاد قبول چدیم.. و البته به اسرار خانواده پا در آن گذاچتیم....ممنون
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
به جاش خانواده تلاش کردن خخخخخ
چراغعلی
چراغعلی
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
من ساعتی بین هر چهار تا گروه عوض میشم؛ دقیقا کجا قبول میشم؟؟؟
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
جیم، میدان اول تخته سیاه :))
سحر
سحر
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
من که حتما گروه 3 خواهم بود..... ولی خدا کنه این کنکورو بر ندارن....ممنون از مطلب قشنگتون مستر وکیلی :)
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
انشاالله که موفق باشید :)
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
منم نفهمیدم کدوم بودم..کلا طبقه بندیتون ناقص بود...فقط مگه قبول شدن تو فردوسی مهمه؟ یعنی هرکی فردوسی قبول نشده زحمت نکشیده؟؟ خیلیا رو من میشناسم که خیلی هم تلاش کردن اما چون رشته مورد علاقشونو نیاوردن یه سال دیگه موندن...
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
خیر فردسی یک مصداق و مثاله، در منطقه دانشگاهی در سطح فردوسی نداریم / خوب این افراد خودتون دارید میگید که سال دیگه موندن یعنی اینکه تلاششون کم بود و سال بعد میخوان تلاش بیشتری بکنن!!!!
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٢٣
٠
٠
من اجازه دارم که قانع نشم؟
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٦/٢٣
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ مورد من مثل مورد اول هست اونم برا کنکور کاردانی به کارشناسی امسال
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
شما دلیل منطقی دارین :)
mahshid
mahshid
٩٢/٠٦/٢٦
٠
٠
مغسی مطلب خوبی بود ذخیرش میکنم 2 سال دیگه لازم میاد
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
:))
a_monared
a_monared
٩٧/٠٧/١٣
٠
٠
با سلام من خودم 3 سال پشت کنکوربودم ولی الان پزشکی تهران میخونم.مهمترین دلیلش هم میتونم بگم مشاور خوب بود. درسم خیلی خوب بود .دو سال اول که قبول نشدم دوستام پیش یه مشاور کنکور بنام خانم دکتر همت یار میرفتن و من یه مشاور که فقط انگیزشی کار میکرد. کلی کلاس کنکور میرفتم و اونا فقط یکی دوتا کلاس میرفتن من مسخرشون میکردم نتایج که اومداونا قبول شدن و من نشدم. با اینکه تایم درس خوندنم از اونا بیشتر بود ولی خیلی عجیب بود که من قبول نشدم. همین شد که منم رفتم پیش خانم دکتر همت یار و میتونم بگم واقعادلسوز با سواد و پیگیر هستش. اینم باید اضافه کنم که مشاور معجزه نمیکنه و مثله پزشکه اگه خوبش گیرت بیاد باتشخیص درست و برسی شرایط سرطان رو خوب میکنه. من چون خودم اذیت شدم سوالی بود در خدمتم