Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - مقصر شمایی برادر من! www.jeem.ir
مقصر شمایی برادر من!
دو کلام حرف حساب از کسی که مخالف گشت ارشاد است..

مقصر شمایی برادر من!

نویسنده : a_yousefi

به یکی از میادین اصلی شهر رسیدم و با منظره ای برخورد کردم که ذهنم را به سوی روزهای جنگ هدایتگر بود، همه جا پلیس و نیروهای امنیتی، صف به صف، پشت سر هم با لباس های انتظامی و ماشین های متنوع از قبیل بنز و سمند و ون های بسیار راحت و جا دار.

لیک جلو تر رفتم و فهمیدم در زاویه ای دخترکی جوان روسری اش عقب تر رفته و با این اقدامش آنچنان کشور را تهدید و مبانی فساد را مهیا نموده که منجر به حضور این سیل عظیم نیروهای محترم انتظامی شده است.

این جا بود که خشکم زد و با دو دست بر سر خود کوبیدم. می دانی چرا؟ اگر نمی دانی می گویم تا تو هم محکم تر با مشت هایت بر سر بکوبی و اصلا خودت را بزن.

کمی عقب تر از این زمان که به میدان برسم در یکی از خیابان‌ها دانشجوی بیچاره ای را دیدم که بر زمین نشسته و گریه کنان با موبایلش 110 را می گیرد و چند نفری هم از مردم دورش دایره ای تشکیل داده بودند، کمی مکث کردم و فضولی ام مرا بر آن داشت تا بر ماجرا مشرف گردم. آری ماشینش را یک سارق نا محترم دزدیده بود. با خود گفتم بیچاره ی بدبخت می خواهد امشب برای پدرش با چه مقدمه ای و چه صغرا و کبرایی سرقت ماشین را تعریف کند.

آری دوستان من آنجا که محل وقوع جرم بود حتی سرباز وظیفه ای هم نبود تا دست پسرک جوان را بگیرد و راست قامتش کند، اما کمی بالاتر سیل عظیم نیروهای انتظامی برای مبارزه با بدحجابی بر مردم خویش امر و نهی می کردند.

بدحجاب بد است و بدحجابی قبیح. اما این طریق اصلاح بر مبنای کدام فالوده‌ای! ببخشید بر مبنای کدام شالوده‌ای طرح ریزی شده است؟

آیا از دوران مدرسه کار آموزشی شده که الان می خواهیم درس های داده شده به جوانان را پس بگیریم؟

آخر چرا هر مفسده ای در جامعه را به انحاء گونه گون به میوه ی منحرف ذهن آینده سازان کشورمان متصل می کنیم.

چرا خود را مقصر نمی دانیم، چرا اندیشه نمی کنیم که این زاده ی بد از کجا آمده، گویی اصلا این بدحجابی با سوءنیت های بی کران از غرب وحشی بر میهن ما وارد شده و هدفش فرهنگ سازی های مخرب و رسانیدن مردم ایران به ناپاکی است. خوب حالا بازهم جوانان را مقصر بدانیم ؟

به فرض هم من یاوه می گویم و کلام شیوای شما صادق. اگر چنین است چرا همیشه بر قصد خود محکم نمی مانی؟چرا تاریخ می گویی که مثلا از 25 ماه جاری با بد حجاب برخورد قاطع می کنیم. مگر فساد روز و زمان دارد؟ چرا این گشت های امنیت اخلاقی، ادواری بروز می کنند و گاه هستند و گه نیستند. یعنی وقتی می گویی از 25 اٌم برخورد می کنیم تا قبل از این تاریخ بدحجابی بلامانع است؟

از روحانی بلند مرتبه ای شنیدم که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه یک انسان عادل است، آیا مهر عدل آن همه نیروی انتظامی را که می بایست با چشمانی باز به ناموس مردم بنگرند تا مبادا در چاه گمراهی و فساد فرو نرود، را تایید می کنیم؟

افسوس بر ما، چرا که زمانی که استادی سر کلاس درس از دانشجو پرسید شغل مورد علاقه ات چیست، دانشجو پاسخ داد « پلیس» و علتش هم را با تمسخر گفت : «آزادانه می توانم به دختران نگاه کنم».

راستی می دانی چرا رنگ ماشین های پلیس سبز و آبیست؟ فکر می کنم از این روست که از جهت روانشناسی رنگ هایی برای آرامش روح انسان است و اما چرا جوانان ما با دیدن پلیس سراسر استرس می شوند و بجای آنکه حس تکیه گاه به پلیس کشورشان داشته باشند وجودشان همه ترس می شود.

برادر من، هم وطن من، هم خون من، به خداوند منزه این راهش نیست، از چه روی جوانان وطنت را از خود دور می کنی و آن ها را بر خویش عصبانی می گردانی. آری درست شنیدی خداوند منزه است و ما نیز چون تو وجودش را به پاکی دل هایمان قبول داریم، پس به همین خدای پاک هر دویمان سوگند، ما نیز ایرانی هستیم و هم گوشت و پوست و استخوان تو...چرا نمی خواهی با برادری و وحدت و دوستی های استوارمان، چشم دشمنان این خاک از آلودگی پاک را کور کنیم.

 

هم وطن من همیشه هر مفسده ای را ناشی از کوتاهی خود بدانیم و بر آن باشیم تا با آموزش و دانایی، رسوایی ها را اصلاح گردانیم.انسان تفکر می کند، پس دلیلی ندارد با ایجاد فضای ترس بخواهیم خوبی ها را به دیگران بیاموزیم.

بیا تا از ابتدا دشمنی و جنگمان را برای آشپزان بدی ها برنامه کنیم، نه اینکه کوس گناه کاری را بی علت بر سر دوستمان بکوبیم. قلب هایمان را چو حضرت حافظ پاک گردانیم و نصیحت پیر عاشق خویش را سرلوحه خود قرار دهیم:

 

یک حرف عارفانه بگویم اجازت است

ای نور دیده صلح به از جنگ و داوری

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٠
٢
٠
نوشته هاتونو دوست دارم // مثل همیشه عالی بود و مبافقم .... ممنون
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
ممنون... خیلی خوب بود...واقعن موافقم... اون قمت که گفتی پلیس آزادانه به مردم نگاه کنه واقعا ناراحت کننده بود... بازم مرسی:)
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
ديگه گفتني ها رو گفتي ... منم موافقت مي نمايم ...
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/١٠
١
١
همه چی داشت مطلبتون به جز یه راه حل عملی!
fatemeh
fatemeh
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
اگه میخاست راه حل بده میرفت وزیر و وکیل میشد واسه راه حلاش حقوق هم میگرفت ..... این کار کس دیگه ای یه ...
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
همیشه هر مفسده ای را ناشی از کوتاهی خود بدانیم و بر آن باشیم تا با آموزش و دانایی، رسوایی ها را اصلاح گردانیم. کاملا موافقم ممنون بابت مطلب خوبتون
admincheh
admincheh
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
با زور حل نمیشه ،باید راه عملی و درست در پیش بگیریم و همزمان کاش پیشگیری می شد تا به این حد نمی رسید که سر هر خیابون دسته دسته گشت باشه همه چی از خانواده شروع میشه ...
ali007
ali007
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
دیگه چی بگم........ممنون
سحر
سحر
٩٢/٠٧/١٠
٢
٠
همه چی رو گفتی....کاملا موافقم....خیلی خوب بود ممنون :)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
خیلی خوب واقعیت رو بیان کردی...هعیییییی...ممنون عزیزم...:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٠
٢
٠
سلام ... وقتي افتخار پليس جمع آوري چند بدحجاب باشد انتظاري نميتوانيم داشته باشيم . ضمنا اگر ماشيني سرقت شده كار سارقي بوده كه از آنطرف آب پول مي‌گيرد.
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
حرفی واسه گفتن ندارم!
mahshid
mahshid
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
عالی و بیان کننده واقعیت بود مرسی
m_ganjlou
m_ganjlou
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
بسيار عالي گفتي....................باهات شديدا موافقم.....دستتم مرسيييييييييييييييييي
ati200
ati200
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
شده مثل زمان رضاخان که امنیه ها (پلیس های اون زمان)میخواستن به زور چادرازسر زنا بردارن...موفق نشدن..الانم موفق نمیشن
SE7EN
SE7EN
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
مطلب طولانیه ....
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/١٠
٠
١
:|
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
واقعا درسته ..با حرفاتون موافقم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
همون بحث انصاف در برخورد هست!! حضرات فراموش كردن اون سخن امام علي رو كه (ع) می‌فرماید: ‌برای دل‌های آدمیان، علاقه و اقبال و گاهی تنفر و ادبار است. هنگامی که می‌خواهید کاری را انجام دهید از طریق علاقة‌اشخاص وارد شوید زیرا هنگامی که کسی را مجبور بر کاری کنید نابینا می‌شود. یعنی خود را به کوری و کری می‌زند. برخورد پليس كه ديگه .....
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
همه حرفای خوبو خودتون زدین دیگه :)))...کاملا موافقم...ممنون :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
اجبار بیشتر نتیجه عکس داره و کار رو بدتر میکنه ! بچه که نیستن، بگی فلان کار رو بکن بگن چشم ! نمیدونم چه کار باید بکنیم ... من همشه میگم همش تقصیر این تهاجم فرهنگیه
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
ولی خب فکر نکنم نسبت دادن چشم چرونی هم برای این بنده خداها کار خوبی باشه...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
آیا مهر عدل آن همه نیروی انتظامی را که می بایست با چشمانی باز به ناموس مردم بنگرند تا مبادا در چاه گمراهی و فساد فرو نرود، را تایید می کنیم؟ خخخخخخخخخ پارسال یکی از این آقایون محترم تو سجاد به من گفت خانوم با شلوار فاق کوتاه نیا تو خیابون.میتونین طول شاخایی که رو سرم سبز شد رو حدس بزنین و اوج حیرت مامانم که کنارم بود؟:| مانتومم تا زیر زانوم بود باز نگین حتما مانتوت بلند بده.تنها چیزی که تو اون لحظه به ذهنم رسید چشم چرون بود :|
faeze
faeze
٩٢/٠٧/١١
٠
٠
درسته...:))ممنون.
پربازدیدتریـــن ها