پر انرژی شروع کنید
راه‌هایی برای آغاز یك روز شاد

پر انرژی شروع کنید

نویسنده : آوین

آیا هر روزتان مثل هم است و همان‌طوری به پایان می‌رسد که روزهای گذشته به پایان می‌رسید؟ و این چیزی جز تاریکی بر جای نمی‌گذارد. اما ذات زندگی آن است که هر روزش متفاوت از دیروز باشد و برای این‌که این چنین شود باید سرحال و شاداب باشید، مثل گل رز در سحرگاه! در این نوشته راه‌هایی را با هم خواهیم خواند که می‌توانید روزتان را سرحال و پر انرژی شروع کنید.

 

زود بخوابید

این‌که در ساعت مناسبی بخوابید، به شما کمک خواهد کرد تا سحرخیز باشید و احساس کسلی نکنید. شما این را می‌دانید و بارها و بارها شنیده‌اید که باید به مقدار کافی خواب خوب داشته باشید، اینطور نیست؟ پس چرا در اوایل شب سریع به رختخواب نمی‌روید و یک خواب آرام و از آن طرف یک صبح عالی و با انرژی را برای خود نمی‌خرید؟

 

صبحانه مقوی و سالم بخورید

اگر شما یک صبحانه خوب و سالم بخورید، پر انرژی می‌شوید و کارهای آن روزتان را به بهترین شکل ممکن اجرا خواهید کرد.

 

دوش بگیرید

دوش گرفتن به عضلات بدن شما کمک خواهد کرد تا تنش و خستگی را از خود به در کنند، پس کلی سرحال می‌آیید. اگر وقت‌تان اجازه می‌دهد برخی اوقات در زیر دوش کمی ریلکس کنید و اجازه دهید که آب گرم خستگی را از تن‌تان بشوید. شما و بدن شما عاشق این احساس خواهید شد.

 

یوگا تمرین کنید

یوگا بسیار برای بدن و صد البته برای روحیه‌تان مفید است. یوگا به شما فرصت می‌دهد تا به درستی ریلکس شوید و روحتان را آرام کنید. شما به آرامشی که با یوگا بدست خواهید آورد می‌بالید!

 

به روز گذشته فکر نکنید

چیزی که اتفاق افتاده، اتفاق افتاده! هیچ دلیلی وجود ندارد که به گذشته برگردید. شما قطعاً نخواهید توانست که به دیروز برگردید و اشتباهات خود را جبران یا خنثی کنید. مگر این‌که بخواهید خود را عذاب دهید و مدام اتفاقات بد روزهای گذشته را ملکه ذهن خود کنید. حالا، یک صبح نو است، یک روز جدید است، پس تا می‌توانید از این روز بهره ببرید، بدون این‌که نگران دیروزتان باشید.

 

نفس عمیق بکشید

تنفس عمیق در هر صبح، به شما کمک خواهد کرد تا آرامش بگیرید و به خودتان بیایید. اگر در محل سکونت‌تان بالکن یا حیات دارید، آن‌جا بنیشینید و رو به خورشید نفس عمیق بکشید. آرامش بر جان و تنتان خواهد نشست و شما را به جهان دیگری خواهد برد!

 

به اتاق خوابتان روح ببخشید

گفته شده است که رنگ‌های روشن و براق، سر زندگی می‌آورند، این در حالی است که رنگ‌های کسل کننده، شما را در کسلی خود غوطه ور می‌سازند. پس نیاز دارید تا در خانه‌ی خود رنگ‌های شاد داشته باشید. بنابراین همین حالا دست به کار شوید و با کارهای باحالی مانند رنگ کردن دیوارهای اتاقتان با یک رنگ شاد، یا قرار دادن اشیای زینتی و گل‌های رنگارنگ حس و حالتان را عوض کنید. دیدن رنگ‌های شاد و روشن پس از اینکه از خواب بیدار می‌شوید، انرژی شما را دو چندان می‌کند.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٢٨
١
٠
مررررررسی...رهکار های خیلی خوبی بود...به غیر از اولی امیدوارم بقیشو بتونم اجرا کنم...ممنون :)
A_K
A_K
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Vania
Vania
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
ممنون/به گذشته فکر کردن واقعا خیلی بده.گاهی انقدرتو گذشته سیر م یکنیم که حالمونو از دست میدیم
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
دیروز یه سواله بی جوابه ... امروز رو بچسب ...
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
ممنووون مطلب جالبى بودو فكرميكنم اجراكردن اين موارد واقعأميتونه مؤثرباشه.
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
کی حوصله داااره ! تچکر !
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
فکر کردن به گذشته....فکر کردن به آینده...اصن اینا خواب رو از من یکی میگیره...هعیییییی..:|...ممنون..:)
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
چششششششششششششششششششششششششششششم ممنون
A_K
A_K
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
ممنون.سعی میکنم انجام بدم.
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٢٨
٠
٠
ممنون از شما:)