Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - هیاهوی کوفه 2013! www.jeem.ir
هیاهوی کوفه 2013!
داستان اخوت ایران و سوریه

هیاهوی کوفه 2013!

نویسنده : !WARNING!

کشتار پشت کشتار، ترور پشت ترور، فی‌الحال سلفی‌های وحشی در سوریه در حال نسل کشی‌اند، کشتار شیعیه و غیر شیعه، مسلمان و غیر مسلمان. به طور دیوانه‌واری فقط به قتل عام سوریان پرداختند، از طفل شیرخوار و سه ساله گرفته تا پیرمردهای 80 ساله را سر می‌برند و جگرشان را جلوی دوربین‌ها می‌خورند!

حال شرح وظیفه ما مسلمین چیست!؟ شرح حال ما در این هیاهوی کوفه 2013 چیست؟

 

الف) وظیفه اسلام و مسلمانی به ما می‌گوید که لاتظلمون و لاتظلمون، نه ظلم کنید و نه ظلم رو بپذیرید، و احادیثی که از پیامبر نقل می‌شوند حاکی از آن است که باید به آن‌ها کمک کرد! چرا اگر برادر مسلمان شما با سختی و در حال مرگ سر بر بالین بگذارد و ما دست بر سینه بشینیم اصلا مسلمان نیستیم! این گفته نبی اکرم است و سیاست ما سیاست اسلامی است، که اسلام هم چنین گفته، که بیان شد.

 

ب) جدا از وظیفه مسلمانی! سیاست محض را در نظر بگیریم! امروزه روز سوریه و مصر و لبنان و فلسطین! خط مقدم ایران است، بیاید فرض کنیم ایران به این‌ها کمک نمی‌کرد! نتیجه‌اش چه می‌شد!؟ شکست حزب الله و حماس در لبنان و کرانه باختری و در آخر پیشروی اسرائیل در خاک‌ها و نزدیک‌تر شدن به مرزهای ایران! و همچنین تنهاتر شدن ایران و ایرانی و مسلمانی! و در نهایت حمله همه جانبه دنیا به ایران! چرا که دیگر غمی جز ما ندارند! این یعنی بر ضد منافع ملی! پس حمایت از این کشورها در واقع یک نوع پدافند و پیشگیری است که عقل سلیم حکم می‌کند تا جایی که در توان ماست به حمایت برادران خود بشتابیم.

 

ج) همه گفته‌های بالا را کنار بگذارید. وظیفه انسانی و شرافت ما حکم می‌کند که حمایت‌های سوریه را پاسخ دهیم و به کمک آن‌ها بشتابیم! حتما می‌پرسید چه حمایتی شدیم از طرف سوریه؟!

یک فلش‌بک می‌زنم به 8 سال جنگ تحمیلی کشورمان، جنگ نامتقارن ایران در برابر دنیا. در آن روزگار دنیا علیه ایران بود و با تمام قوا به عراق نیرو انسانی و مالی و تجهیزات نظامی می‌دادند. به جز سه کشور! کره شمالی، لیبی و سوریه. کره شمالی خیلی کم، آن هم اوایل، لیبی هم بعد از مدتی آمریکا گوشش را تاباند و فقط ماند ایران و سوریه (البته الحق که دست حضرت حق را نباید فراموش کرد.) ایران در تحریم کامل نظامی بود، یعنی هیچ‌کس حق فروش مهمات به ایران را نداشت، مهمات که هیچ، زمانی بود که حتی سیم خاردار نداشتیم! شرایط سختی بود تا این‌که وزیر سپاه (محسن رفیق دوست) به سوریه سفر می‌کند و به دیدار حافظ اسد (پدر بشار اسد رئیس جمهور فعلی سوریه) می‌رود و بعد از مذاکرات، حافظ اسد دستور می‌دهد تا یک سوله (انبار) بسازند و تحویل بدهند به آقای رفیق دوست تا هر چه خواستند بخرند و داخلش بریزند و در موقع لازم به کشور ایران منتقل کنند. حتی این کار تا جایی پیش می‌رود که ایران از کشورهای دیگر به اسم سوریه مهمات می‌خرد و مستقیم به ایران می‌برد! تا این‌طوری تحریم را دور بزنند.

و این تاجایی ادمه پیدا می‌کنه که مواردی مثل دوربین‌های دید در شب و موشک‌های مختلف هم می‌گیرد. در این بین ایران برای دریافت موشک‌های اسکاد-بی به سوریه می‌رود که نیروهای ایرانی توسط تیم سوری آموزش می‌بینند و بعد از مدتی حتی موشک‌های اسکاد هم به نام سوریه خریداری شده و به ایران می‌رود.

خرید مهمات ادامه پیدا می‌کند تا جایی که ایران مهمات کم می‌آورد و نیاز فوری به مهمات در خط فاو پیدا می‌کنه و این‌جا از خود انبارهای سوریه سلاح به ایران داده می‌شود! و ایران در آن مقطع حساس پاسخ آتش‌ها را می‌دهد و بعدها مابقی مایحتاج را باز به نام سوریه خریداری کرده و در سوریه انبار می‌کرد تا موقع نیاز به ایران انتقال داده شود.

 

جدا از خرید مهمات و دریافت آن از طریق حافظ اسد، سوریه در کاهش درآمدهای عراق هم نقش داشت! لوله‌اي که از بصره به سمت درياي مديترانه کشيده شده بود و نفت عراق را به ميزان 500 هزار بشکه در روز در اختيار نفتکش‌ها قرار مي‌داد از اهميت حياتي براي عراق برخوردار بود. که به دستور شخص حافظ اسد این خط لوله به طور کامل مسدود می‌شود و درآمد نقتی عراق حدود 30 درصد کاهش پیدا می‌کند و مشکلات بسیاری برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

این حمایت‌ها حتی در مراحل دیپلماسی هم به کمک ایران می‌آید و زمانی که کشورهای محافظ‌کار و ارتجاعی عرب به رهبری عربستان و اردن قصد داشتند تا با برپایی کنفرانس عمان حمایت اعراب در جنگ علیه ایران را جلب کرده و به بهانه جنگ عرب و عجم آن‌ها را علیه ایران بسیج کنند با مخالفت سوریه به رهبری کشورهای جبهه پایداری عربی مواجه شدند. و این‌ها فقط قسمتی از کارها و حمایت‌های حافظ اسد در 8 سال جنگ تحمیلی بود و این خصلت به فرزندش هم می‌رسد و بشار اسد رئیس جمهور امروز سوریه به حمایت از ایران و سیاست‌های اسلامی ایران برمی‌خیزد که به قسمتی از این حمایت‌ها می‌پردازیم.

 

بنیامین نتانیاهو طی بیانیه‌ای به بشار اسد اعلام می‌کنه که حاضر است بخشی از بلندی‌های جولان را به سوریه بازگرداند و چند شرط دیگر! و این در صورتی است که سوریه روابط خودش را با ایران قطع کند! که در این‌جا بشار اسد در پاسخ به این بیانیه می‌گوید: روابط بین ایران و سوریه هرگز قطع نخواهد شد و این امر غیر ممکن است اما حاضریم با بقیه شرایط کنار بیاییم.

و در ادامه از ایران دعوت می‌کند تا ناوهای ایران برای رژه در بندر لاذقيه پهلو بگیرند و این اولین حضور ایران در آب‌های آن قسمت می‌شود، همین‌طور سوریه از سیاست‌های ایران هم حمایت می‌کند تا آن‌جایی که در جنگ سی و سه روزه لبنان، ایران کمک‌های خود را از طریق خاک سوریه به لبنان انتقال می‌داد و به همین جا ختم نمی‌شود و بشار اسد طی نامه‌ای به سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام می‌کند که درصورت نیاز، درِ انبارهای مهمات و اسلحه سوریه بدون محدودیت به روی نیروهای شما باز است و می‌توانید به مقدار نیاز استفاده کنید. و این‌جاست که رهبر ما هم سوریه را همراه سی ساله ایران می‌داند. و این هم تنها قسمتی از حمایت‌های بشار اسد بود.

نصر من الله و فتح القریب...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/١٠
٢
٠
خوب بود/ قبلا هم گفتم به نظر من سوريه و لبنان يه سپر مهم هستن در برابر ايران
mab3740
mab3740
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
خواهش میکنم سخنرانی های استاد رائفی پور رو در تایخ 19،20،21 فروردین 92 در مشهد گوش دهید.........استاد میگفت:همه این بازی ها(سوریه و مصر و لبنان)فقط و فقط وفقط برای شکست دادن ایران است و بس
neyosha
neyosha
٩٢/٠٦/١٠
١
٠
ممنونم
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٦/١٠
١
٠
واقعا نمی دونم تکلیفم چیه در این روزگار ظلم.. نصرمن الله و فتح قریب.. من هم موافق حمایت ایران از سوریه هستم به همان دلایلی که به درستی نوشته بودید ..اللهم عجل لولیک الفرج..
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٦/١٠
١
٠
واقعا طولانی بود!هرکی خونده زحمت بکشه تو یک تا 5 خط خلاصه کنه!جذاب بود می خونیم!ما وار برمی گردیم!
t.m
t.m
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
خب من کلن با سیاست میونه ی خوبی نهدارم:| اصن دوس ندارم! نه اینکه کل متن سیاسی باشه ها نَ! کلن گفتم ... فک کنم سخنای پیامبرمون در مورد اتحاد مسلمونا ، از یاد رفته ... :(
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/١٠
١
٠
خوشحالم ک کشورم توی این نزاع سیاسی طرف حق رو گرفته ... بند "ب" ب تنهایی دلیل خوبیه ک از سوریه و مردمش دفاع کنیم ... // مرسی
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/١٠
١
٠
بله اقا.با همه این مواردی که گفته شد موافق هستم.و بنظرم خعععععلیم کار خوبیه.از جایی که دشمن هرروز داره نزدیکتر میشه به مرزهای ما باید به اونایی که دارن کمکمون میکنن کمک کنیم تا بتونیم عقب نگهشون داریم.
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/١٠
٢
٠
چ ااالب نمی دونستم ! :)) مرسی وارنینگ ! فقط من یه سوالی داشتم ! چجوری ما بهشون کمک می کنیم ؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/١٠
٢
٠
چیزه که واضحه سوریه الان خط مقدم جبهه است ، یک کشور استراتژیک در منطقه ، یک تحدید برای اسرائیل غاصب و یک رفیق و پشتیبان خوب برای ملت ایران ، و تمام واردی که شما اشاره کردید هم هست. یادمه تو یکی از سخن رانی های آقای رائفی پور که تو نیشابور بود(سال 90 بود فکر میکنم) ایشون همون زمان میگفتن حمله به سوریه و نقشه برای براندازیه دولت سوریه جزو اهداف اصلی اسرائیل هست و خواهد بود و همین طور شد... فقط خدا به داد مردم بی گناه و مسلمان سوریه برسد ... امیدوارم به لطف خدا هرچه زودتر این کشور بتونه به ثبات اولیه خودش برسه...
atena
atena
٩٢/٠٦/١٠
٢
٤
ب زودی سوریه نابود می شود ..به امید خدا
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٦/١٠
٥
١
شما کدوم طرفی هستی معلومه..اگر ضد سوریه هستی که در واقع ضد ایران هم هستی .. جالب بود..
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩٢/٠٦/١٠
٠
١
میشه از عشق تو گفت میشه با ستاره های قلب تو مشرق نو مغرب نو پیدا کرد میشه .... مسعود فردمنش (اصلا هم ربطی به این متن نداشت)
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
وا !
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
بسم رب الحسین ... اتفاقا شعر شما جالب و به جا بود!! با ستاره های قلب تو مشرق نو مغرب نو پیدا کرد ... . بله میشود مغرب و مشرق را به هم دوخت و پیشرفت کرد .. .
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
١
٠
بسم رب الحسین .. . الف و ب میگه ما باید به سوریه کمک کنیم به علت وظیفه اسلامی و وظیفه سیاسی محض قسمت ج یه روایت حقیقی از حمایت سوریه از ایرانه در 8 سال جنگ تحمیلی که به صورت داستان نوشتن جذاب باشه. پ.ن : من خودم هم متون طولانی دوست ندارم ، برای همین سعی میکنم چیزی که مینیوسم یا کوتاه باشه و یا اگر طولانیه جذاب باشه
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
بسم رب الحسین .. . در دین ما سیاست جدا از دیانت نیست اینطور بگم که سرنوشت ابوموسی اشعری اینطور شد! چرا که سیاست نداشت و علی زمان را نشناخت اگر سیاست نداشته باشیم (سیاست رو آگاهی از شرایط روز میدونم) سرمون کلاه گشادی میره ها!! همون کایی که سر عراق و افغانستان و اینا رفت و سال 88 قرار بود سر ما بره که ملت عظیم ایران خوب پاسخ دادند به فتنه ها و بی حرمتی ها فلسفه ی عاشورا خودش سیاستی بس عظیم است .. .
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
بسم رب الحسین .. . اولین حمایت ایران انجام شد و باعث تاخر در حمله بود و اون تهدید امام خامنه ای و حاج قاسم سلیمانی و محمد علی جعفری سران کشور بود مبنی بر نابودی سریع الوقوع اسرائیل ، همین خودش خیلی بود . که اینجا اخبار نمیتونم بزارم اما اینطور بگم که مثلا حاج قاسم گفت اگر قصد عزیمت به سوریه دارند به تعداد تفنگدارانشان تابوت بردارند که شامات گورستان آن ها خواهد بود. حاج قاسم هر تهدیدی کرده تا الان عملی شده از اول تا امروز یه سری مثال میزنم ، به قول معروم میگم ف شما تا فرهزاد برید. در جنگ حماس و اسرائیل در کرانه باختری! ایران اگر نبود حماس روز اول سقوط کرده بود!؟ موشک های فجر 5 مال ایران بود که گنبد آهنین اسرائیل رو ضایع کرد. در جنگ حزب الله پهباد ایرانی به کنار ، حمایت های ایران و تجهیزات ایرانی باعث شد تا تانک مرکاوا و ناو ساعر رو بتونن شکار کنن. و ... . اگر جیم عزیز اجازه نشر بده یه نوشته هم هست USA vs IRI در این رابطه کامل توضیح دادم.
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
بسم رب الحسین .. . بله ، اما بنده در این زمینه آقای رائفی پور رو اصلا قبول ندارم ، ایشون تخصصش هیچ ربطی به استراتژی جنگ نداره و تخصصشون جای دیگریست به شما هم پیشنهاد میکنم در این زمینه سخنرانی آقای حسن عباسی و صفار هرندی رو گوش کنید
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
بسم رب الحسین .. . نصر من الله وفتح القریب حیف که سایت اجازه نمیده و الا چند تا عکس از کشتار وحشیانه سوری ها توسط سلفی های تکفیری میزاشتم که ببنیید چطور سر طفل رو میبرن و میدن دست باباش! این کودک کش ها نکند بر حق اند؟! سلفی هستی یا وهابی یا اصلا اونها رو میشناسی! از جهاد نکاه خبر داری؟! از جهاد شیعه کشی شون خبر داری؟! حقن؟! فی الحال مهم نیست شما چی میگی ، و لطفا نگو به امید خدا!! چرا که خدا گفته حق پیروز است و نصر من الله و فتح القریب
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
برادران جیمی عزیز ، خواهشا این نوشته های من رو لطف کنید بسم رب الحسین اولش رو حذف نکنید!!! آقا دست شما درد نکنه همین یه کار فقط!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
هرچی باشه اونا مسلمانن............و ما باید طرف حق و بگیریم...............بهر حال نمیتونیم بشینیم و فقط نگاه کنیم.........
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
١
٠
بسم رب الحسین ... . فقط باید حواسمون باشد که تندروی نکنیم ، جاهایی اخبار رسیده که میخوان خود سر برن سوریه!!! این مصداق بارز تند روی مثل خوارجه! هروقت حکم جهاد دادن اونقت فاتحه تکفیری ها رو میخونیم!! باهم یه تیم از جیم اعزام میکنیم!! نیشخند
چراغعلی
چراغعلی
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
آخه برادر من اون مستطیل هایی که نوشته پاسخ بیخودی نیس باید از اونام استفاده بشه!!! معلوم نیست کدوم جواب کدومه.
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
بسم رب الحسین .. . والا من زدم برا همه تو صفحه جدید اون پاسخ رو باز کنه!! اما نمیدونم چرا کار نکرده و به عنوان یه نظر دیگه ثبت شده!!! شاید ایراد از مرورگر بندست . بخشید به هر حال
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
من زدم اما مثل این که ویندوزم با مرورگرم مچ نیست! مشکلات زیاد داره!! ببخشید به هر حال
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
ممنون از مطلبتون
F-jafari
F-jafari
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
وقتی رهبرمون میگه سوریه همراه سی ساله ایرانه پس ماهم باید همراهشون باشیم.
سارا
سارا
٩٢/٠٦/١١
١
٠
مرسی از مطلبتون چه قدر هم که طولانیبود ممنون
mahdi_vals
mahdi_vals
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
اگه حرفاتون سندیت داشته باشه من قانع شدم
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
چی داشته باشه؟!بعله اگه ازاوناداشته باشه منم قانع شدم!
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١١
١
٠
بسم رب الحسین .. . منابع تحقیق بنده : سردار محسن رفیق دوست وزیر سپاه وقت (در اون زمان سپاه وزیر داشت مثل الان نبود) و دفتر خاطرات ایشون سردار خلیل موحدی فرمانهد سابق سپاه خراسان و معاون فرهنگی سپاه هم تایید میکنن سرهنگ واثق از سپاه هم تایید میکنند و الی آخر از همه مهم تر دفتر اسناد ملی هست ، و برای سخنان آقا میتونید به سایت رسمی خامنه ای دات آی آر مراجعه کنید.
Paeez
Paeez
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
ممنون مستروارنینگ !مسلمه ایران و سوریه و لبنان وکلا کشورهای همسایه باید باهم متحد باشن چرا که اگه نباشه این وحدت خیلی راحت می تونن یکی یکی کشورا رو غصب کنن و به نام خودشون و به نام تمدن و بشر دوستی سند بزنن!
Vania
Vania
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
ممنون از اطلاعات خوبتون.واقعا اگه مسلمونا نخوان پشت همو بگیرن پس کی بگیره و اینکه" هل جزاء الاحسان الا الاحسان؟" آیا پاداش نیکی جز نیکی است؟ .اون روزا اونا به ما کمک کردن حالا وظیفه ماست
khan
khan
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
بریم جنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــگ
!WARNING!
!WARNING!
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
بسم رب الحسین ... با حکم جهاد همه با هم میریم یه تیم اعزامی از جیم میدیم!! اما بدون حکم جهاد رهبر یعنی تند روی! نیشخند
پربازدیدتریـــن ها