تلفن همراه خود را خاموش كنيد!
از سر بی‌اطلاعی لجبازی نکنیم

تلفن همراه خود را خاموش كنيد!

نویسنده : mu_samaei

«لطفا» تلفن همراه خود را خاموش كنيد. اين جمله را هنگامي كه در هواپيما نشسته باشيد، زياد مي‌شنويد. مسافران هم به اين هشدارها عمل مي‌كنند و آن‌چه را كه دستور العمل استفاده از اين وسيله هوايي را ايمن مي‌نمايد، اجرايي اين قبيل موارد است.

ولي اگر فردي حاضر به قبول اين هشدار نباشد و از كاركرد وسايل الكترونيك هيچ‌گونه اطلاعي نداشته باشد، مي‌توان اين‌گونه دليلي برايش مطرح نمود كه به جهت اختلال امواج تلفن همراه با سيگنال‌هاي ورودي و خروجي هواپيما، بايد تلفن همراه خود را خاموش كنيد.

حال اگر اين مسافر قانع نشد و دلايلي همچون شخصي بودن تلفن همراه و استفاده مجاز را مطرح نمايد، بايد اين چنين پاسخ دهيم كه اكنون زمان مناسبي براي استفاده از اين وسيله نمي‌باشد و اگر فردي دست به اين اقدام نمايد، موجبات از بين رفتن حق زندگي بسياري از مسافران را بايد به عهده بگيرد و در نهايت تخطي از اين موراد موجبات عقوبتي را به دنبال خواهد داشت.

 

اكنون برگرديم به زندگي عادي تك تك ما انسان‌ها. هر كدام از ما در زندگي عادي خود به مواردي برخورد مي‌كنيم كه به دليل عدم اطلاع كافي از آن در برابرش طغيان مي‌كنيم. خيلي از ما انسان‌ها از دلايل اصلي مثلا نماز خواندن در ساعات مشخص، اطلاع نداريم و يا چرا روزه گرفتن فقط در ماه مبارك رمضان بر ما واجب شده است؟

افراد مغرضي كه مي‌گويند خدا هميشه انسان را مي‌بيند و چه فرقي مي‌كند شما كي نماز بخوانيد و كي روزه بگيريد، همانند همان مسافري هستند كه به دليل عدم اطلاع از كاركرد تلفن همراه، استفاده از آن را به رغم منطق كودكانه خود، استفاده از آن را در هواپيما خالي از اشكال مي‌داند و حتي حاضر به قبول حرف حساب افراد مطلع هم نمي‌باشد.

 

زندگي ما انسان‌ها از دو بعد قابل بررسي و كنكاش است يكي بعد مادي و ديگري معنوي. از نگاه مادي براي زندگي خود تصميماتي گرفته مي‌شود كه پايه و اساس آن را عقل و منطق و تجربه را شامل مي‌شود.

وقتي براي خريد خانه و ماشين خود اقدام مي‌كنيد تمامي احتمالات و جوانب آن را از قبيل قيميت و كيفيت و ... را با عقل و مشورت و منطق بررسي كرده و سپس تصميمي عقلايي براي آن گرفته مي‌شود.

ولي هرگاه براي بعد معنوي خود بخواهيم تصميم بگيريم، ديگر نمي‌توان از عقل خود بهره برداري نمود. در اين‌جا بايد يا خود اهل فن (مرجع تقليد) باشيم و يا از ديگراني كه متخصص اين كار هستند پيروي نماييم (مقلد).

پس هر گاه به دليل عدم اطلاع از موضوعي قرار شد در برابر آن كرنش نشان دهيم، همان مثال مسافر بي‌اطلاع هواپيما را براي خود يادآوري كنيم كه شايد و يا حتما نسبت به آن آگاهي كافي نداريم و هرگاه نسبت به موضوعي اشراف كامل داشته باشيم قطعا با تغيير موضع مواجه مي‌شويم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
اوهوم....درسته.....ممنون(:
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
بله درسته ولی کسی عمل نمیکنه!!!!!!!ممنون
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
چه جالب...يعني اينقدر اثر داشته؟؟؟...بله.....
tanha
tanha
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
تمثیل جالبی بود! ممنون! کاش همه آدما بفهمن که اونجوری که فک میکنن همه چی رو بلد نیستن!
عاطفه-مزرعی
عاطفه-مزرعی
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
آهاااااا..بله صحیح است:) مچکر:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
سلام ... من به مسائل ديني كه مطرح مي‌گردد حساسيت دارم و به اين سادگي نيست كه مقايسه نموده‌ايد . اولا خاموش دارد منتفي مي شود لينك را ببينيد /// http://www.zoomit.ir/it-news/2135-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7 ///
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
بالاخره پیشگیری بهتر بوده همیشه شما حتما تا به حال دیدید که امواج موبایل روی سیستم های صوتی و تصویری اختلال ایجاد میکنند و باعث ایجاد پارازیت میشوند حالا برفرض اگر هم سیستم های ارتباطی هواپیما محافظت شده باشند باز هم به نظر من بهتره احتمالات رو در نظر گرفت.
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
چه مثال قشنگی زدید...ممنون از مطلتون..:)
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
من از مثالی که زدین خوشم اومد ممنون
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
ممنونم،کاملا درسته ما خیلی وقتها ندانسته کارهای اشتباهی رو انجام میدیم ...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
کاملا درسته...مثال بسیار خوبی بود...ممنون :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
تنکس
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
تشکر از شما
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
قشنگ گفتید. ممنون
m_ganjlou
m_ganjlou
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
به مطلب جالبي اشاره كردين.خيلي ممنون
neyosha
neyosha
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
خیلی ممنونم
پربازدیدتریـــن ها