Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - شهر عسل، شهریار و دایی! www.jeem.ir
شهر عسل، شهریار و دایی!
گزارش ارسالی خبرنگار سایت جیم از سرعین

شهر عسل، شهریار و دایی!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

هوا خوب است یا بهتر بگویم، هوا عالی است در حد بوندسلیگا. نه نه؛ در حد همان سرعین! لازم نیست حالت خوب باشد، کافی است به این شهر بیایی تا حالت حسابی خوب شود!

این‌جا بیشتر از سطل آشغال بلال فروشی است! فاصله سطل آشغال‌ها در این شهر از فاصله منقل‌ها بیشتر است.

این‌جا شیر غلیظ است، به عنوان یک شهری! احساس می‌کنی نیم کیلو کره را در آن حل کرده‌اند یا به نوعی نیم کیلو کره را از آن نکشیده‌اند.

این‌جا اگر کمی همت کنی، دو کوچه بالاتر آب چشمه خنک موجود است که حسابی جگرت را حال می‌دهد.

این‌جا آب گرم فراوان است! با تجهیزات و وان خصوصی 8500 تومانی و حوضی به صورت دسته جمعی صبح تا شب 2000 تومان!

این‌جا پیست اسکی و تله کابین هم دارد  که احساس را به توان هزار می‌رساند.

این‌جا هر مغازه‌ای بر روی دیوار خود یک عکس دارد! اگر کافه سنتی باشد عکس شهریار آن بالا با آن شعرهای ترکی خودنمایی می‌کند و در مغازه‌ها و سوئیت‌ها هم از عکس امام تا حجت الاسلام دکتر روحانی و حتی کوهنوردان مفقود شده را می‌توانی ببینی. یک عکس را ولی در همه مکان‌ها با ژست‌های متفاوت می‌توان دید. آن هم کسی جز شهریار فوتبال ما یعنی همان علی دایی خودمان نیست که این‌جا به طرز عجیبی محبوب است.

این‌جا آن‌قدر مغازه‌های عسل فروشی با رنگ زرد زیاد است که با نمایشگاه یک اپراتور خاص اشتباه گرفته می‌شود!

این‌جا اثری از وایمکس نیست، خبری از اپراتور جدید هم  نیست و کلا آنتن نمی‌دهد اینترنت، فقط کافی‌نت!

این‌جا علی عبدالمالکی هم هر شب اجرا دارد و بلیط کنسترش با کلی برنامه دیگر فقط 10 هزار تومان است!

این‌جا نانوایی دارد، زیاد هم دارد! اما وقتی به نان‌ها نگاه می‌کنی در عجب میمانی که نان درست می‌کنند و یا در حال ساخت کاغذ آچار هستند.

این‌جا به نظر می‌آید برای‌شان به صرفه است چای‌شان را با عسل شیرین کنند تا شکر!

این‌جا زندگی کنید و چاق نشوید عجیب است، حتی اگر مثل من که 55 کیلو وزن داشته باشید.

این‌جا که نه؛ ولی کمی دور از این‌جا ییلاق است و ایل «موغان» در حال ییلاقیدن هستند.

این‌جا در کیوسک‌های سیار فلافل فروشی، مایو می‌فروشند!

این‌جا آدامس حریف قدرمتندی به نام سقز دارد، سقزی که کیلویی 70 هزار تومان قیمت دارد.

این‌جا تنوع لواشک‌ها را که می‌بینی، آب از لب و لوچه‌تان آویزان می‌شود.

این‌جا اگر از بلندگو شنیدید مشهد مشد، بدانید که یک وانت با بار خربزه در حال کسب حلال است و  منظورش خربزه جیم آباد (یا همان مشهد) بوده و آن را می‌فروشد.

این‌جا میوه معمولی به سختی پیدا می‌کنید، میوه درجه یک موجود است، قیمت آن هم از میوه‌های نه چندان تعریفی شهر ما ارزان‌تر است.

صدای ما را از شهر زیبای سرعین می‌شنوید شهری که حق دارید از آن تعریف کنید.

 

یکی از عکس‌هایی که در مغازه‌ها دیده می‌شد عکس همین کوهنورد بود (عکس کوچک کنار قبر). به آرامستان شهر رفتم و قبر این کوهنورد مرحوم را پیدا کردم و تا خواستم عکس بگیرم یک خانمی به ترکی گفتم: «پسرم بود!». بغضی که در صدایش بود، حالت را دگرگون و متاثر می‌کرد و زمانی که از نامزدی پسرش که قرار بود بعد از بازگشت به عروسی تبدیل شود، صحبت می‌کرد، بر روی صورتش اشکی جاری بود.

این مادر به قدری مهربان است که پسرش را تنها نگذاشته و هر روز سر قبرش حاضر است و آه حسرت از فقدان فرزندش را در تک تک کلماتش به خوبی حس می‌کنی، حتی اگر ترکی هم نیاموخته باشی.

 

از یک مغازه‌دار پرسیدم که چرا اکثرا عکس علی دایی را بر در و دیوار مغازه خود چسباندند گفت: «این‌جا علی دایی محبوب است، علی دایی را کل کشور دوست دارند و چون دایی هر چند وقت به سرعین می‌آید و با همه گرم گرفته به مغازه‌ها سر می‌زند و به قدری خاکی برخورد می‌کند که همه دوستش دارند و برای سرعینی‌ها از ارجب و قرب خاصی برخوردار است»

البته علی دایی کمک‌های زیادی هم به این شهر و هم شهرهای زلزله زده کرده که ورزقان نمونه خوبی برای مثال زدن است.

جالب این‌جاست که تبلیغات هم با عکس علی دایی انجام می‌شود، مثلا تاکسی تلفنی‌ها عکس علی دایی را به عنوان هدیه به مغازه داران می‌دهند.

 

عسل فروشی‌ها برای این‌که ثابت شود، تولید کننده عسل هستند، عکس خودشان را در حالت‌های مختلف در کنار زنبورهای عزیز می‌گذارند که البته تقریبا تمامی عسل فروشی‌ها از این ترفند استفاده کرده و الان به گونه‌ای شده که اگر عکس نداشته باشند باید تعجب کنید.

 

غیرتی که مشهدی‌ها در خوردن شله دارند، سرعینی‌ها در خوردن آش دوغ از خود نشان می‌دهند.

 

آب گرم 2000 تومانی که معرف حضورتان هست؟

 

تقریبا نمای 90 درصد عسل فروشی‌های سرعین همین شکلی است.

 

کمی بالاتر از این برکه، یک چشمه جوشان است که باعث به وجود آمدن این برکه شده است

 

این هم یک عکس از یک ایل در حال ییلاق است که متعجبم در زمان باران شدید چه می‌کنند. 

 

سرعین مراکز تجاری خوب و باکلاسی هم دارد که حسابی در این فصل شلوغ است.

 

کافه سنتی‌های سرعین است و عکس‌های شهریارشان

 

فروش لواشک بسیار بالاست و این امر خطیر را در قالب مغازه، دست فروش و گاری می‌توان دید که فروشندگان در حال رساندن این خوردنی خوشمزه به خلق الله هستند، البته مردم قدردان این زحمات بوده و در آنی، چندین کیلو لواشک فروخته می‌شود.

دهانتان آب افتاد؟

 

در این شهر کلا گشت ارشاد یوخده، جالب این‌جاست از کنار فروشگاه‌های (به اصطلاح ) محصولات فرهنگی که رد می‌شدم هیچ‌کدام آهنگ مجاز پخش نمی‌کردند!

 

معرفی می‌کنم، بچه‌های سایت جیم؛ کمبوزه. کمبوزه؛ بچه‌های سایت جیم.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
عاغا جای ما خالی هعییییییی دوساله سرعین نرفتم :| سوغاتیمونم که ندادین هعییی یادتون باشه عسل و لواشکشو من بهتون گفتما هعییییی راستی چرا آبشاری که گفتمو نرفتین؟ ینی عمرتون برفناست اونجا خعلی باصفاست و هرکسی هم اونجا رو بلد نیس :))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
ماشین نداشتیم ، من کلا دو روز سرعین بودم وقت نمیشد بدون ماشین هم که اصن نمیشه :))/ عسل؟ لواشک؟ تموم شد :)))
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
محصولات فرهنگيش منو کشت..چقدر خواننده هاش مجاز بودن...طرف با افتخار و شجاعت اسمشونم روي شيشه مغازه بزرگ نوشته:)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
اینا تازه خوباش بود عکس گرفتم! خواننده های خیلی زیر زمینی و زیر ابی هم داشت!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
يه عکسم از خودتون و آب گرم ميگرفتين ديگه:))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
اب گرم خجالت میکشید :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
عجب جای با حالیه :))) آقا واجب شد بریم :)) "کوروس" کیه دیگه ؟! یک چیزی که فهمیدم اینه که اونجا عکس دسته جمعی با زنبور ها مُده :)))) بعد یک سوال فنی هواش شرجیه ؟ و در آخر خیلی خوش گذشته مث که ؟ :))) 4 لیتری من تو عکس ها نبود چرا !! :)) دمت گرم آقای وکیلی :)(در راستای قانون مداری ها وگرنه...)
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
کوروس از کجا اوردی؟؟؟/ نه بابا هوا خنک عالی/اره خیلی خوب بود:)))/4 لیتری شما چشم میخورد قایمش کردم/ خخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
تو عکس یکی مونده به آخری یکی از خواننده ها اسمش "کوروس" نوشته !
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
از اقوام کوروشه !
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
تو دل بده به اغاسی کوروس رو چی کار داری خخخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
خخخخخخخ ... عکس علی دایی تو اون لبنیاتیه خیلی باحال بود ... خخخخخخخخ
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
اره همه جا عکس بود، جالب اینجاست حتی یک عکس از رضازاده نبود!
Paeez
Paeez
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
جال بود!خیلی دوست دارم ترکی یاد بگیرم:))به خاطر کنسرتم که شده باید یه سر برم سرعینو برگردیم:))نکنین این کارارو دهن ما رو آب انداختن عقوبت الهی داره!نمای عسل فروشیا جالب بود!کلا وقتی از شرق ایران به اون ور ایران تفاوتا همچین جیغ می زنه این خیلی جالبه!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
لواشک میزنم تو عسل تقدیم شما میکنم خخخخخ
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
خـــــــــــدای من...الآن دلم میخواد برم اونجا...بعدشم برم بانه خرید کنم..:)خو چرا علی عبدالمالکی نمیآد مشهد کنسرت بزاره...راستی مستر وکیلی سوغاتی آوردید دیگه؟؟؟کی بیایم بگیریم؟؟؟
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
مشهد کنسرت غیر قانونیه!/بعله انداختم تو حیاطتون تا الان خشک شده دیگه خخخ
maede
maede
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
چه گزارش کامل و عالی ای دادید خیلی ممنون.خب البته آقای وکیلی کنسرت عبدالمالکی همون10تومن بیشتر نمی ارزه:)))))راستی بااااا تشکر از معرفی جالب کمبوزه:))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
منم خوشم نمیاد! برای همین نرفتم!/خب خوشحالم که سعادت داشتینن با کمبوزه یار دیرین و رفیق گرمابه و گلستان خیار هم آشنا شدین :))
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
عالی بود گزارش ایشالا بشه ما هم بریم دلم ضعف رفت آقای وکیلی! ممنون
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
ایشالا برید خوش میگذره :))
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
هی وای من من تا حالا سرعین نرفتم واقعا خوشم اومد واجب شد ایام باقی مانده تعطیلات یه سر برم البته با خانواده ممنون خیلی مطلب خوبی بود
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
سرعین فقط تابستون جذابیت داره بعدش دیگه هم وحشتناک خلوت میشه وهم تمام بازار تعطیل میشند :)
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
عکسهایی که گرفته بودین همحرف نداشت مخصوصا زنبور دارها : ))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
دم در همه مغازه انواع مدل هارو میتونید ببینید :)))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
از یه قسمتایی که کل در و دیوار شهرو پر کرده بخصوص جلوی استخرای اب گرم عکس نگرفتین....خخخخ..خجالت کشیدین؟؟ :)
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
چرا اتفاقا عکس گرفتم! همون کیوسک های سیار که گفتم ماشالا کافی بود ولی خب دیگه بچه با حیایی هستم خخخخخخ
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
=)) خیلی جالب بود گزارشی بس کامل بود :)) مخصوصا قسمت آش دوغ و لواشکو( مااامااان !) کمبوزه :)))) اون ابی هم خیلی جالب بود =)) کنار آقاسی زده بودنش خخخخخخخخخخخخ مرسی دمتون گرم :)) سوغاتی ما چی شد ؟
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
شما هم فقط فکر شکم :)))) خوردیم :))
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
شیکمووووووووووووووووو
Vania
Vania
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
جالب بود/قربون دل اون مادر...
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
:((
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من تاحالا نرفتم....هربار قرار شده بریم مشکل پیش اومده و کنسل شده...به نظرم جای قشنگی باید باشه...حتما یه روز میرم.....ولی تادلتون بخوادجنوب رفتم ..خخخخخخخ
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خخخخخ جنوب برای بخار پز شدن خوبه:)) منم جنوب زیاد رفتم! یک بار وسط چله تابستون رفتم ابادان ، اهواز ، خرمشهر !
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
عجب گزارش دبشی بود وکیلی جان البته خودم سفر اینجوری دوست ندارم ولی گزارش شما خیلی خوب بود خودش تبلیغی بود اصن....از مکان های ناشناخته تر گزارش بگیرین اونجاهارم معرفی کنین جالب میشه:)))
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
میدونی ادم برای این جور گزارش ها باید وسیله داشته باشه ، اگه وسیله نداشته باشی بسیار وقت گیر میشه :) برای همین نشد دیگه :))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
این‌جا آب گرم فراوان است! با تجهیزات و وان خصوصی 8500 تومانی و حوضی به صورت دسته جمعی صبح تا شب 2000 تومان! .... خخخخخ :)))))))))))))))))))) / باید اعتراف کنم نمدونستم کبوزه چیه؟! ... ولی توی ضرب المثل شنیده بودم! .... / خدا رحمت کنه علی اسدی رو ... / چیدمان عسل فروشی هاشون جالب بود . / آش دوغ هم نخوردم! :| :| :| / یه سواااااااااااااااااال! ... اون آقایی که آلوچه و لباشک و اینا داره ، کجا وایساده که تابلو زدن و زنونه و مردونه اش جداس؟! .... :| / و یه سوال دیگه! ... به قول آقای خرسندی اون کوروس کیه؟! ... :|
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خدا رحمتش کنه :(( مادرش خیلی از پسرش و نامزدش میگفت :(/ اره تو هر کدوم از اون جعبه ها چند رده کندو به صورت تخته ای هست که هر تخته وزنش 2/5 کیلو هست بعد میاره از همون براتون میبره :)))/جلوی در همون 8500 تومنیه :)/ احتمالا یک خواننده ترک زبان باشه //// کمبوزه لیاقت نداشته بعله :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
عالی بود ادمین وکیلی .حالا خوش گذشت رفتین اونجا سوغاتی ما رو هم نیاوردین؟؟؟؟
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خداروشکر :) سوغاتی شما ؟؟ شما؟؟ سوغاتی؟؟ من ؟؟؟ اب گرم؟؟
غ-مريم
غ-مريم
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
بسيار زيبا بود آقاي وكيلي انگار ما رو هم برديد اونجابه من كه خيلي چسبيد باقي رو نميدونم آي دلم به مسافرت كشيد!!!!!!!!!يه چيزاييش هم خيلي جالب بود مثلا اون مغازه هاي عرضه ي محصولات فرهنگي خخخخخخخخخخ عكس زنبور دارا معركه اس خدايي
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خوشحالم که خوشتون اومده :)// اون مغازه که میرفته اصن فرهنگ خونتون به غلیان می افتاد خخخخ/ اینا خوب بود یکی بود کلا لباسش زنبور شده بود ، هانی درس خخخخخخخ
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من تا حالا نرفتم اما با این گزارشتون انگاری یه سفر رفتم و برگشتم . راستی اینبار واقعا سپاس دارم یه چیزی مینویسم این گزارشتون خیلی به دردم میخوره . سپاس جناب وکیلی
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خداروشکر که مفید بوده :))
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
اصن میشه متنی و گزارش و سفر نامه ای که آقای وکیلی در میارن بد باشه!؟؟(البته کاش میشد یکم لواشک بدستم میرسیوندین!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
چند کیلو عزیزم :)))
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
اینجا خیابون به خیابونش یه عده وایسادن نوشتن ویلا و سوئیت و خونه! عالی محمدحسین عزیز!
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
خوب بنده های خدا فقط 3 ماه مشتری دارن :)
باران
باران
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خیلی گزارش خوبی بود/ اون اب گرم گاومیش گلی رو رفتین؟؟؟ به ما گفتن ابش جوشه نرفتیم دیگه رفتیم اب گرمای دیگه
mhv
mhv
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
من چون مریض بودم سرباز نرفتم ولی آب وان های سبلان رو رفتم که شدت داغیش همونطوری بود :)))
mahshid
mahshid
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
مغسی از گزارشت
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
خوب بود!
ستاره
ستاره
٩٢/٠٦/٢٤
٠
٠
نبودن عکس رضازاده تو سرعین داستان داره . چند سال پیش بیلبورد بزرگ تبلیغ اب معدنی با یه مارک خاص رو توی ورودس سرعین با عکس رضازاده زده بودن که از قرار معلوم پول زیادی هم این اقای قهرمان به جیب زد که کلا شان ای ورزشکار رو به عنوان جهان پهلوان اورد پایین و از چشمها افتاد.
2030
2030
٩٢/٠٦/٢٤
٠
٠
شهر خیلی زیباییه.راستی فقط علی عبدالمالی کنسرت نداره هرشب یکی از خواننده ها مث مرتضی پاشایی پویا بیاتی یا محسن چاوشی هم کنسرت میذارن.
نمیگم
نمیگم
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
عاااااااااااااااااااااااااالی بودی خودتومیگم.استعدادت توی گرفتن سوژه واقعا خوبه موفق باشی