جلب توجه حضرت مادر!
همه چیز حل می‌شود...

جلب توجه حضرت مادر!

نویسنده : یار شیخ عبدالزهرا

روایت داریم عده‌ای خدمت رسول الله(ص) آمدند. عرض کردند یا محمد اگر این سنگریزه‌ها به رسالت شما شهادت بدهند، ما اسلام می‌آوریم. سنگریزه‌های کف دست حضرت شهادتین را ادا کردن.

آن گروه گفتند: نه! یا محمد اگر آن درخت شهادت بدهد، ما مسلمون می‌شویم. درخت شهادت داد.

مردم دوباره گفتند: نه! اگر درخت دو شقه شود، بعد شهادت بدهد... درخت دو شقه شد و شهادت داد.

گفتند: نه! اگر هر شقه‌اش جداگانه شهادت بدهد. هر شقه جداگانه شهادت داد. 

گفتند: نه! اگر هرشقه‌اش بیاید سمت ما و شهادت بدهد. همین‌طور شد. ولی... 

(مجلسي، محمد باقر، بحار الانوار، بيروت، موسسة الوفاءِ، بيهقي، ج17، ص 225-421 و ج 18، ص 1- 148. و دلائل النبوه، دارالكتب العلميه، 1405، ج6. و حر عاملي، اثبات الهداه، ج1و2)

 

حالا این داستان حکایت ماست. بابا وقتی می‌گویند حجاب واجب است، باید بگ.ییم سمعا و طاعتا. من که بر فرض طرفدار تیم استقلالم، وقتی می‌روم تماشای بازی‌شان، در استادیوم لباس آبی می‌پوشم که نشان دهم من طرفدار این تیم هستم و آمدم که تیمم را تشویق کنم.

حالا من که مسلمان هستم و آمدم که بگویم من در تیم خدا هستم و طرفدار ائمه علیهم السلام. افتخارم هم در دنیا این است که انشاالله مقتدایم حضرت زهرا سلام الله علیها هستند؛ باید یک لباسی بپوشم که نشان بدهد من طرفدار آل الله هستم؟

 

پوشیه بزنی، می‌گویند جلب توجه است!

چادر بپوشی، می‌گویند جلب توجه است!

بی خیال توجه مردم! خوب است منِ دخترِ مسلمان، توجه حضرت زهرا را جلب کنم. هنر واقعی یعنی این. ببینم حقیقتا حضرت زهرا سلام الله علیها چطور می‌پسندن من را؟ در چشم خانم چطور زیبا جلوه کنم بهتر است؟

این مهم است. خواهی نشوی هم رنگ / رسوای جماعت شو

 

دوست من که محجبه است می‌گوید یک روز خسته شدم از چادر! یک مانتوی بلند و گشاد و رنگ تیره که جلب توجه هم نکند! با یک مقنعه بلند که همه جا را می‌پوشاند پوشیدم و بدون چادر رفتم پیش یک روحانی. می‌گفت یک سوالی داشتم که ذهنم را درگیر می‌کرد، گفتم بروم بپرسم.

از آقای روحانی که ظاهرا شخص بزرگی بودند و اهل دل، پرسیده است که: ببخشید حاج آقا حجاب من الان کامله؟ هیچ جای بدنم جلب توجه نمی‌کنه، همه جا هم پوشیده شده، الان چرا من باید چادر بپوشم؟

می‌گوید آقای روحانی گفتند: بله دخترم، ظاهرا که حجاب شما کامله و مشکلی هم نداره. اما مقایسه کنید حجابتون رو با حضرت زهرا (س)!

خیلی حرف بزرگی است ها! اگر حضرت زهرا(س) را به الگویی قبول دارم، پس درست قبول کنم دیگر!

 

کتاب فلسفه حجاب شهید مطهری را بخوانید. چرا چادر رنگش مشکی است؟ چون رنگ مشکی مات است، نگاه شکن است، بر فرض هم کسی نگاه کند خیالت راحت است که هیچ چیزی نظرش را جلب نمی‌کنه! چون غیر سیاهی چیزی نمی‌بیند.

دوست من؛ صلاح من را نمی‌داند... خدا نسبت به بنده‌اش دلسوزتر از پدر و مادر است، دوست که جای خود!

به حضرت زهرا سلام الله علیها اقتدا کنید همه چیز حل می‌شود.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
آبان
آبان
٩٢/٠٥/٢٨
١
٠
خب شاید نتونیم مثل حضرت زهرا بشیم و حجاب اونطوری داشته باشیم ولی هر کی بخواد میتونه سعیشو بکنه
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٢٨
٠
٠
درسته . اما چیزی که داریم میبینیم تو جامعه واقعا ......
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٨
٠
٠
ما هم جزئی از جامعه هستیم افسانه بانو.. هر کس به نوبه خود جلب کند نظر حضرت مادر را.. درست؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٥/٢٨
٢
٢
ببینم شما بقیه چیزاها..و کاراتونم مثل حضرت زهراست؟؟؟.........دلتون چی؟؟......غیبت؟؟...دروغ؟؟.....احترام به بقیه.......ایشون خیلی آروم و معصوم بودن...عصبی نمیشید؟؟...نمازتون مثل ایشون اول وقته؟؟......روزه مستحبی چقدر گرفتید؟؟..نماز شبم دارید؟......من نمیخوام بگم چادر بده..نه ولی خیلی اغراق خوب نیست....انقدر چیزها هست که باید اصلاح بشه وکمی تامل لازمه
mahshid
mahshid
٩٢/٠٥/٢٨
١
١
کاملا درسته نمیشه یک طرفه به قاضی رفتو گفت چون چادر داری مسلمون واقعی هستیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Vania
Vania
٩٢/٠٥/٢٨
٣
٠
حرفتاتون یه کمی تنده.درسته شاید تمام کارامون مثل حضرت زهرل نباشه ولی حداقل تا جایی که میتونیم باید سعی کنیم مثل الگومون باشیم.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٥/٢٨
١
٠
میدونین من بعد از چند ماه که سعی کردم مامانم رو راضی کنم تا چادر بپوشم به حرفش رسیدم : چادر پوشیدن عالیه ولی واقعا گرفتنش سخت ِ !!! بدون هیچ بهونه ای دارم میگم چون من خودم چادر رو دوست داشتم ولی واقعا گرفتنش سخت بود . اما یادمون نره که فقط چادر نیست خیلی چیزهای دیگه هم مهمه ...
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٨
٠
٠
راستش اینکه بگم بقیه کارهام مثل حضرت زهراست که مبالغه و اغراقه... اما اما اما سعی کردم میکنم کمی خودم رو شبیه حضرت زهرا کنم. خیلی موفق نبودم ها اما سعی کردم! بله خیلی چیزها باید اصلاح بشه نمونش حجاب! کمی تامل لازمه خواهر جان..
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٨
١
٠
چادر داشتن به معنای اسلام تام نیست اما جزئی از اسلام که هست مهشید بانو جان(: یک جزئ واجب و ضروری و لازم...که بر هر زنی یک فریضه است!
faride
faride
٩٢/٠٥/٢٨
٤
٠
ببخشید کی گفته چادر داشتن واجبه؟؟؟؟یکم راجع به مطلبایی که میذارین دقت کنین.هیچ جای قرآن حجابو چادر معرفی نکرده!!درسته حجاب برتر چادره ولی میشه بدون چادر هم حجاب کامل داشت.(اینم بگم که من خودم چادریم و چادرمو دوست دارم).اینجا باید میگفتین حجاب یک امر ضروری و واجب است نه چادر.از نظرم ناراحت نشید:)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٥/٢٩
٣
٢
یک جزء واجب بر هر زن..حجـــــــــــــــــــــــــــــــــــاب......نه چادر...هیچ چا نگفتن چادر واجبه........حتی قران چیزی مثل مقنعه رو گفته .......
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٩
٢
٠
فریده بانو جان اصلن از نظر شما ناراحت نشدم. اتفاقا خیلی هم خوشحال میشم که انقدر دقیق متن و کامنتها رو میخونید*: در هیچ جای قرآن نیامده به صراحت بگوید که ایها المسلمون امام اول شما علی و امام دوم شما حسن و امام سوم شما حسین و... هستند! پس این یعنی چه؟! از تاویل و تفسیر آیات و همچنین رجوع به روایات در یافتیم ما که کلید سعادت بشر در دستان این 14 معصوم است. درست؟! وقتی در تفسیر جلباب آمده یک پوشش سرتاسری این توی ذهن شما به چه چیزی خطور میکنه؟! حداقل در فرهنگ ایرانی ما به این میگن چادر! و اینهمه روایات وارده مبنی بر اینکه پوشش زنان قدیم عرب بعد از نزول آیات سوره نور تغییر کرد و حجابها رو به خودشون نزدیکتر کردند این یعنی چه؟! و باز اینهمه روایات وارده مبنی بر اینکه پوشش حضرت زهرا این بوده و... (: اگر توی قرآن به صراحتا نامی از چادر برده نشده بیاییم رجوع کنیم به مصداق عملی آیات قرآن,به تفسیر حی و زنده آیات قرآن خانوم حضرت زهرا. ببینیم حضرت زهرا از حرفهای خدا که توی قرآن آمده چطور برداشت داشته اند؟!
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٩
٢
٠
شکوفه گیلاس عزیزم(با اسمتون آدمو یاد بهار میندازین) (: هر آیه ای را نمیشود بر اساس معنایش تعریف کرد! هر آیه کنه و عمقی دارد نیاز به تفسیر دارد و...
faride
faride
٩٢/٠٥/٢٩
٠
٠
حرف شما متین ولی در تفاسیر هم کلمه جلابیب به روسری های بلند(تو این مایه ها)تعبیر شده.حالا نمیشه گفت حتما منظور چادر بوده.بازم شما طلبه هستی و دارین این درسارو میخونی حتما اطلاعاتتون بیشتره :).ولی من با اینکه گفتین چادر واجبه مشکل دارم:)
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٢٩
١
٠
دوست عزیز من کتاب حجاب شهید مطهری رو خوندم اما تا جایی که من یادمه نوشته بود اسلام معیارهای حجاب رو مشخص کرده و شما با رعایت آن معیارها میتونید هر لباسی با هر رنگی بپوشید.شما این روایت رو هم شنیدید که پیامبر خودشون به رنگ زرد خیلی علاقه داشتند.
یار شیخ عبدالزهرا
یار شیخ عبدالزهرا
٩٢/٠٥/٢٩
٢
١
ببینید بزرگوار خودتون هم فرمودید اسلام معیار های حجاب رو بیان کرده و با رعایت اون معیارها به ما دستور داده لباسی انتخاب کنیم که معیارهای اسلام رو در نظر داشته باشه. اما نگفته هر لباس و هر رنگ! رنگ مورد پسند اسلام برای بانوان مشکی و تیره ست که در کتاب شهید مطهری به اون اشاره شده! پس لزومی نداره همه روایات برای همه مردم صادر شده باشه. روایت داریم که رنگ زرد نور چشم رو زیاد میکنه و برای سفر تاکید شده یعنی مثلا مستحبه کسی که میخواد بره سفر از رنگ زرد استفاده کنه. اگر به رساله مرجع تقلیدتون رجوع کنید میبینید خیلی از احکام مراجع عرفی است یعنی مرجعتون میفرمایند مثلا ببینید عرف چی میکنند اگر در نظر عرف پسندیده بود ... اگر منه محجبه -نمیگم چادری چادر که به جای خود-با حجاب کامل برم بیرون و اون وقت چون روایت داریم رنگ زرد نور چشمو زیاد میکنه بیام کفش زرد بپوشم عرف به من چی میگه؟! آیا عرف میپسنده؟! اگر عامل به روایات هستیم چند تا روایت محکم از اهل بیت بگم شما به اون عمل میکنید؟ D:
faride
faride
٩٢/٠٥/٢٩
٢
٠
اره منم موافقم که به عرف جامعه هم باید توجه کرد.ولی این عرف رو کی باب کرده؟؟میشد عرف جامعه ما یه طور دیگه میبود!
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٣٠
٠
٠
دوست عزیز کی گفته رنگ مورد پسند برای بانوان از نظر اسلام مشکی هست؟در قرآن آمده ؟روایت معتبر داریم؟بگید اگر حرفی میزنید با دلیل بگید نه ... .در ضمن هر چیزی که عرف میشه درست نیست.مثل عرفی که الان در جامعه برای مراسم عروسی ایجاد شده و هزار جور خرج پشت دست پدر و مادرها میذاره و مانع بزرگی برای ازدواج خیلی از جوان هاست. به نظر شما این عرف درسته؟
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٢٩
٣
٠
در ادامه در کتاب حجاب شهید مطهری آمده چادر از ابداعات دین اسلام نیست و طبق تحقیقات زنان عربستان در ان زمان لباسهای بلند با روسری میپوشیدند که تازه درباره اندازه روسری و چگونگی پوشیدن آن در همان کتاب بحث شده بود
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٥/٢٩
٠
٠
حیف که استاد عزیز گفتن نگیم مرسی ، وگرنه که می گفتم مرسی ، خیلی ممنون!!
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٣٠
٠
٠
چرا ما ایرانی ها گاهی فکر میکنیم هر کاری که ما در زمینه اسلام انجام میدیم درسته و بقیه دارن اشتباه میکنن؟در کشورهای مختلف دنیا هزاران مسلمان با فرهنگ و نزادهای مختلف دارن زندگی میکنن-شیعه و سنی-با لباسهای سنتی و ملی متفاوت با رنگهای متفاوت بدون چادر .شما میتونید ادعا کنید که تمام انها اشتباه میکنند و ما فقط راه درست رو میریم؟همان طور که گفتیدو طبق مطالعات خودم چادر جزئ عرف کشور ماست و از ابداعات خود ما و ربطی هم به اسلام نداره.