دانشگاه با نون اضافه!
وقتی دانشگاه‌ها برای مغزها نوشابه باز می‌کنند!

دانشگاه با نون اضافه!

نویسنده : مهدیه جوادی

در پی جاریدن اخبار بودم که به خبر جالبناکی رسیدم، راستش اولش حسودیم شد بعد ولی پس از جهاد با نفس سعی کردم یک مقدار از دز حسودیم بکاهم و منطقی به قضیه نگاه کنم. راستش خبر این بود: «رقابت دانشگاه‌ها برای جذب رتبه‌های برتر!»

هر کدام از دانشگاه‌های خوب و برتر برای جذب رتبه‌های برتر، یک جور جایزه و تشویق و «آفرین تو چه پسر خوبی هستی» و «باریکلا دختر گلم» و این‌ها گذاشته‌اند. حالا راستش را بخواهید ما که در آن قدیم‌ها منظور سال 87 است! اصلا دنبال این سوسول بازی‌ها نبودیم و اصلا هم رتبه گل و بلبل نیاوردیم، اما خب شاید اگر زمان ما هم قرار بود از این جور جایزه‌ها بدهند می‌نشستیم درس می‌خواندیم و رتبه یک و دو می‌ستاندیم. جایزه‌های دانشگاه‌های برتر گفتن ندارد ولی سوختن که دارد!

 

|| دانشگاه صنعت نفت آبادان

دانشگاه صنعت و نفت، یک عدد رايانه همراه یا همان laptop به داوطلبان داراي رتبه كشوري 1 تا 1500 گروه آزمايشي علوم رياضي و فني و يا معدل كتبي ديپلم رياضي فيزيک 19.5 به بالا و پذيرفته شدگان مرحله نهايي المپيادهاي جهاني یعنی كساني كه به المپياد اعزام مي‌شوند، جایزه می‌دهد. همچنین اهداء يك دستگاه رايانه Desktop به داوطلبان داراي رتبه كشوري 1501 تا 3000 گروه آزمايشي علوم رياضي و فني و يا معدل كتبي ديپلم رياضي فيزيك 19 تا 19.5.

ایجاد شرايط، زمينه‌ها و امكانات مناسب آموزشي براي تسلط يافتن به زبان انگليسي در دوران تحصيل، برخورداري از كمك هزينه تحصيلي مطابق مصوبات هيأت مديره وزارت نفت و هيأت امناء دانشگاه، تأمين بخشي از هزينه كتاب‌ها و لوازم التحرير، تسهيلات بيمه خدمات درماني و امكانات خوابگاه‌هاي مجردي (براي مدت چهار سال و در حدود امكانات دانشگاه).

برخورداري فارغ‌التحصيلان ممتاز دانشگاه از تسهيلات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، جهت ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر مطابق ضوابط مربوطه، اولويت استخدام در شركت‌هاي تابعه وزرات نفت، پس از پايان موفقيت‌آميز تحصيلات، مطابق با مقررات و آئين نامه‌هاي مصوب وزارت نفت و كارآموزي دانشجويان در واحدهاي مختلف وزارت نفت (در زمينه‌هاي مرتبط با رشته تحصيلي دانشجو) در طول مدت تحصيل.

 

|| دانشگاه تهران

دانشگاه تهران اعلام کرد، رتبه‌های برتر کنکور که جزو برترین دانشجویان کشور هستند، می‌توانند پس از دوره آموزشی، دوره سربازی خود را به عنوان دانشجوی امریه در دانشکده فنی دانشگاه تهران بگذرانند.

همه رتبه‌های برتر (یک تا 100 آزمون سراسری) که دانشکده فنی دانشگاه تهران را انتخاب کنند، به عنوان دانشجوی امریه معرفی خواهند شد. هم اکنون این طرح به صورت کامل، تنها در دانشگاه تهران در حال اجراست.

 

|| دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف هم اعلام کرد، رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی در هر رشته، 12ماه بورس تحصیلی، رتبه‌های اول تا سوم آزمون کارشناسی ارشد در هر رشته، 12ماه بورس تحصیلی، رتبه‌های چهارم تا ششم آزمون کارشناسی ارشد در هر رشته 9ماه بورس تحصیلی و رتبه‌های 7 تا 10آزمون کارشناسی ارشد در هر رشته 6ماه بورس تحصیلی دریافت می‌کنند.

داوطلبان می‌توانند به همراه کارنامه آزمون یا المپیاد تا 31شهریور 92به اداره استعدادهای درخشان دانشگاه مراجعه کنند و اعطای بورس‌ها منوط به ثبت‌نام دانشجو در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف است.

 

|| دانشگاه علم و صنعت

از تسهیلات دانشگاه علم و صنعت به رتبه برترهای کنکور می‌‌توان به امکان تحصيل همزمان در دو رشته کارشناسی، تسهيلات ويژه برای دانشجويان ممتاز و استعدادهای درخشان برای ورود به مقاطع تحصيلی بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) بدون شرکت در آزمون‌های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور، تدارک امکانات خوابگاهی ويژه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری کمتر از 500 باشد، اشاره کرد.

همچنین امکان تغيير رشته به هر يک از رشته‌های مورد علاقه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان زير 300 باشد و ارايه تسهيلات ويژه برای مدت يک سال، به داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری زير 200 باشد (اين امکان، در صورت داشتن شرايط علمی خوب، برای سال‌های بعد قابل تمديد است) از جمله تسهیلات این دانشگاه، ویژه رتبه برترهای کنکور سال 92 است.

 

|| و الباقی دانشگاه‌ها

دانشگاه شهید بهشتی هم اعلام کرده براي دانشجويان داراي رتبه‌هاي اول تا دهم كارشناسي هر رشته، تسهيلات رفاهي در نظر گرفته است ولی هنوز این تسهیلات اعلام نشده است .

دانشگاه‌های شیراز، الزهرا و تبریز هم جزء دانشگاه‌هایی هستند که به نفرات برتر تسهیلات خوابگاهی ارایه می‌کنند.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
i.forouzan
i.forouzan
٩٢/٠٥/٢٢
٤
٠
خب که چی. ما هم توی دانشگاه پیام نور کلی مزایا داشتیم. مثلا اینکه اولین جلسه ریاضی یک اون هم ترم اول، 70 نفر داخل کلاس بودن! اصلا کلی توی روابط اجتماعی من تاثیر مثبت داشت
fahime72
fahime72
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
خخخخخخ
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
شما باس الان از پست خانوم جوادی تعریف می کردین / خب ک چی چیه؟ :)
m.javadi
m.javadi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
:) بعله توی مراحل بعدی زندگیتون هم تاثیر داشته مشخصا
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
واقعا خب که چی درس خوندن که افتخار نیست همین 4،5 سال پیش کارگردانا سر من سر و دست می شکستند!!!!!!
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
کامل معلومه ، امسال چی؟!!
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
واقعا معلومه؟؟امسال به هرکس التماس کردیم رامون نداد:)))
terme
terme
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
گذشته ها گذشته مستر رادمهر...
m.javadi
m.javadi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
بعد دست و پاشون شکست هیچ کدوم نیومدن دنبال شما؟ یا چی شد؟
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
خسته نباشین اساسی
par!sa
par!sa
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
این دانشگاه ابادان جدیه عایا؟ نه بایا ... لافـــــــه... خخخ
m.javadi
m.javadi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
:) نمیدونم خووو
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
من خوندم دانشگاه بانوان / ددددددددددی:
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
منم اولش همین رو خوندم...:دی
m.javadi
m.javadi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
همین بد اخلاقی ها رو میکنن که مطلب من خراب بشه، خدا هدایت کنه یه عده‌ای رو، تمام اسامی شون هم توی جیبمه اگه لازم باشه افشاگری میکنم
s.a
s.a
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
منم همینو خوندم! :|
مهرداد غلامی مقدم
مهرداد غلامی مقدم
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
خب البته دانشگاه الزهرا دانشگاه مخصوص خانم هاست
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
ای خدا...آ[ه اینا که تک رقمی میشن چجوری درس میخونن...ای خـــــــــــــــدا...
m.javadi
m.javadi
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
به نظر می رسه درس میخوونن....
s.a
s.a
٩٢/٠٥/٢٢
٠
٠
:| الان افسردگی گرفتم! :| خو دانشگاه منم مینوشتین دیگه :(((((((((( هعی........
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
نه دیگه من هیچکس رو ناامید نمیکم اجباره طی 7،8 شیفت کار می کردم:))
Mohaddeseh.Gh
Mohaddeseh.Gh
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
هعیییییییییییییییییی خوشا بحالشون ما که از این شانسا نداشتیم.پیام نورم به زور رفتیم
tanha
tanha
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
من تو یکی از این دانشگاها درس میخونم ولی این تسهیلاتو ندیدم که شما میگین :| البته رتبم بالای 500 بود شاید واسه اونه!
رویا
رویا
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
من که امسال دومین سالی بود که کنکور دادم ولی بهتر نشدم هیچ بدترم شدم مجبورم جای دور برم تا لااقل بتونم رشته خوبی قبول شم دیگه حوصله خوندن کتابای دبیرستانو ندارم شاید بعدها دوباره کنکور دادم و یه دانشگاه و رشته خوب قبول شدم
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
هییییییییییییی
ف.ش
ف.ش
٩٢/٠٥/٢٣
١
٠
یکی از دوستان، پارسال 39ریاضی شد. منطقه3. شریف میخونه. بعد یکبار من پرسیدم که خوابگاهشون چه تسهیلاتی براشون داره؟ چیزهایی که گفت عین بقیه خوابگاهها بود و تنها تفاوتش در یک مودم خلاصه میشد که برای هر اتاق یک مودم گذاشته بودن. همین و همین. واقعا خیلی زحمت کشیدن!
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
دانشگاه بین المللی امام رضا مشهد
پربازدیدتریـــن ها