جایزه صلح قفل فرمان!
باید فرهنگ استفاده از قفل فرمان را در جامعه تغییر داد

جایزه صلح قفل فرمان!

نویسنده : mojyjoon

برخی از اختراعات بشر در ابتدا برای سهل و آسان کردن زندگی بشری ساخته شدند. اما با گذشت زمان کاربرد اولیه خود را از دست دادند و به طریق دیگری از آن‌ها استفاده شد. به‌ عنوان مثال وقتی آلفرد نوبل دینامیت را اختراع کرد، هدفش کاستن رنج و زحمت کارگران بود و فکرش را هم نمی‌کرد زمانی اختراعش باعث نابودی انسان‌ها شود. اما پس از مدتی در جنگ‌ها از دینامیت استفاده شد و هزاران انسان بر اثر استفاده نادرست آن جان خود را از دست دادند. آلفرد نوبل نیز در انتهای زندگی‌اش از اختراع خود پشیمان شد و برای آن‌که بتواند آن را جبران کند وصیت کرد که تمام ثروت و دارایی‌اش به‌عنوان جایزه سالیانه به کسانی که در زمینه صلح جهانی خدمتی کرده اهدا شود.

 

امروزه یکی از اختراعات بشر که در کشورمان کاربرد اولیه خود را از دست داده و موارد استفاده جدیدی پیدا کرده، قفل فرمان است. بله، دقیقا قفل فرمان خودرو! همان‌طور که از نامش نیز پیداست ابتدا برای قفل کردن فرمان اتومبیل، برای محافظت خودرو از سرقت اختراع شد. اما در گذر زمان کم‌کم کاربرد اولیه خود را از دست داد و بیشتر به‌عنوان یک سلاح سرد در اتومبیل کاربرد پیدا کرد. مخصوصا این روزها که به دلیل شدت آلودگی هوا نزاع‌های خیابانی بیشتری درمی‌گیرد و اولین چیزی که در دسترس است و با یک ضربه آن می‌توان حریف را دراز به دراز روی زمین خواباند، قفل فرمان است. تقریبا در هر خودرویی یک قفل فرمان وجود دارد که شاید کاربرد اولیه خود را که همان جلوگیری از سرقت است کاملا به فراموشی سپرده و فقط در مواقعی که دعوایی صورت می‌گیرد از سوراخ سمبه‌های خودرو بیرون کشیده می‌شود.

 

به نظر می‌رسد باید فرهنگ استفاده از قفل فرمان را در جامعه تغییر داد. مثلا کسانی که از قفل فرمان برای شکستن گردو روی داشبورد استفاده می‌کنند یا کسانی که از قفل فرمان عصایی به‌عنوان عصای دست سالمندان بهره می‌برند، مورد تشویق قرار بگیرند. همچنین اندک‌اندک باید به فکر راه‌اندازی جایزه جدیدی به نام «جایزه صلح قفل فرمان» باشند و از عزیزانی که روش‌های صلح‌آمیز استفاده از قفل فرمان را ارائه می‌دهند، تشکر و قدردانی به عمل آورد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ghazal_parsa
Ghazal_parsa
٩٢/١٠/٢٦
٠
٠
(:بانمک!
korosh
korosh
٩٢/١٠/٢٦
٠
٠
من که ندیدم بزنن با قفل فرمون همدیگه رو کتلت کنن !! ولی باز مرسی :))
علیرضا
علیرضا
٩٢/١٠/٢٦
٠
٠
مخصوصا این استفاده های ابزاری تو ایران چندبرابر هم میشه ، ممنونم.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/٢٧
٠
٠
:)....بامزه بود...من دعواهای با قفل فرمون زیاد دیدم...ممنون
maede
maede
٩٢/١٠/٢٧
٠
٠
"از عزیزانی که روش‌های صلح‌آمیز استفاده از قفل فرمان را ارائه می‌دهند، تشکر و قدردانی به عمل آورد"ایول!واقعن باید همچین کاری انجام بشه!متاسفانه نمیدونم چرا تو کشور ما اینطوری از بعضی وسایل استفاده میشه! :|
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/١٠/٢٧
٠
٠
اوه اوه.با این قفل فرمون لامصب بزنی به یکی چپ میشه دیگه بلند نمیشه.خدا همه رو به راه راست هدایت کنه خخخ/ممنون.به مورد خیلی قشنگی اشاره کردین
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٠/٢٨
٠
٠
سلام ... لامسب يا لامصب كار اين قفل فرمان در دعوا درست است
پربازدیدتریـــن ها