پدر پولدار، پدر فقیر!
پول را قورت بده...

پدر پولدار، پدر فقیر!

نویسنده : میلاد

رابرت کیوساکی، نویسنده یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان «پدر پولدار، پدر فقیر»، معتقد است ما نباید فرزندان مان را طوری تربیت کنیم که مانند یک کارمند بیاندیشند و در عوض باید به آن‌ها بیاموزیم که مانند فردی که صاحب کسب و کار است یا یک سرمایه گذار بیاندیشند. 

اما امروز قوانین تغییر کرده‌اند. جوانان از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند و شغل مناسبی به دست می‌آورند و بعد شروع به پول درآوردن می‌کنند، کارت‌های اعتباری هم از راه می‌رسند و از این‌جاست که خرج کردن شروع می‌شود. آن‌ها با جوانان دیگر آشنا می‌شوند، به یکدیگر علاقه مند می‌شوند و ازدواج می‌کنند. زندگی محشر می‌شود چون حالا دیگر 2 منبع درآمد دارند. به عنوان یک زوج خوشبخت، تصمیم می‌گیرند که یک خانه و دو ماشین بخرند. بچه‌دار می‌شوند. درآمدشان بیشتر شده و با وامی که دریافت کرده‌اند، خانه بزرگ‌تری می‌خرند. سپس پی می‌برند که باید شروع به پس انداز برای آینده فرزندان خود کنند، پس بیشتر تلاش می‌کنند و درآمد بیشتری کسب می‌کنند.

 

در ادامه 6 توصیه که هر پدر و مادری برای این‌که فرزندشان به فردی ثروتمند تبدیل شود، باید به او بیاموزند، آورده شده است.

 

1.  فرد پولدار برای پول، کار نمی‌کند. پدرم همواره به من می‌گفت که فقرا و طبقه متوسط برای پول، کار می‌کنند؛ اما در مورد ثروتمندان این گونه نیست، بلکه پول است که برای آن‌ها کار می‌کند.

2. امور مالی را بیاموزید. شما باید فرق میان بدهی و دارایی را بدانید. دارایی، در جیب شما پول می‌گذارد و بدهی، جیب شما را خالی می‌کند. ثروتمندان، تفاوت میان این دو را به خوبی می‌دانند.

3. به کسب و کار خودتان بیاندیشید. برای این‌که از لحاظ مالی احساس امنیت کنید، باید کسب و کار خودتان را راه بیندازید که این کسب و کار هم از دارایی‌های شما حاصل می‌شود. در واقع ثروتمندان بیشتر به دارایی اهمیت می‌دهند در حالی که بی پول‌ها و طبقه متوسط به درآمد. 4. تاریخ مالیات‌ها: قوانین مالیاتی در آمریکا شرایط بسیاری را برای پس اندازکردن و معاف شدن از پرداخت همه مالیات مهیا کرده‌است. با این حال بسیاری از این شرایط اطلاعی ندارند و در واقع بیشتر این ثروتمندان هستند که از جزئیات قوانین مالیاتی خبر دارند. در بسیاری از دیگر کشورها نیز قوانین مالیاتی به همین شکل هستند. پس برای ثروتمندشدن، شناخت قوانین مالیاتی و آگاهی از سرگذشت آن‌ها ضروری است.

5. ثروتمندان، پول سازند. فرصت‌های بزرگ معمولا نه به وسیله چشمان شما که به وسیله ذهن شما دیده می‌شوند. بسیاری از مردم هرگز پولدار نمی‌شوند تنها به این خاطر که فرصت‌های مالی پیش روی خود را تشخیص نداده‌اند. ثروتمندان همان‌قدر که در خلق فرصت‌ها تبحر دارند، در شناخت آن‌ها نیز خبره هستند.

6. برای آموختن کار کنید، نه برای پول درآوردن. برای این‌که موفق شوید، باید بیاموزید که چگونه جریان نقدینگی، سیستم و افراد را مدیریت کنید. دنبال شغلی باشید که توانایی شما در مدیریت جریان نقدی، سیستم‌ها و افراد را افزایش دهد، نه این‌که تنها برای شما حقوق آخر ماه داشته باشد.

===============================

پ.ن:به جای مورد چهارم می‌توانید شرایط کشور خودمان را جایگزین کنید.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
خیلی جالب بود...مخصوصا اینکه گفت اونا واسه پول کار نمیکنند، پول واسه اونا کار میکنه...ممنون
ترمه بدبخت
ترمه بدبخت
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
چه جالب دیگه لاگینم نمیتونم بشم...فک کنم کم کم باید از جیم خداحافظی کنم...هعععععی...اینا رو ول کن چرا انقد طولانی بود مطلب؟؟
محمد
محمد
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
اینارو ول کن چرا اسمتو گذاشتی ترمه ی بدبخت؟خخخ.درس میشه.جوش نزن.ممنون میلاد.عالی بود
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
ترمه بیا بلاگم میلت رو بزار...کارت دارم...
terme
terme
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
بدبختم دیگه...خودمو کشتم تا لاگین شدم...
terme
terme
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
آدرس؟؟
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
مرسی
آبان
آبان
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
پول رو پول میاد دیگه! ثروتمندان، پول سازند ممنون
jalal
jalal
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
ثروت ار فقر بهتر است البته فقط از لحاظ مالی
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
اگه نخوایم جایگزین کنیم چی؟:)))
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
الان اینارو به بچم بگم پولدار میشه؟؟؟:))
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
دستت درد نکنه...فکر کنم باید این کتاب رو بخونم...حالا از کجا گیرش بیارم؟؟؟
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
مممممممممممممنون
sahar.j
sahar.j
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
مفبد بود...دستت درد نکنه میلاد خان!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
این موارد خیلی خوب و جالب هستند ولی اینجا ما جواب نمیدن. چون برای کشور ما نوشته نشده / خودم خیلی امتحان کردم
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
جالب بود تشکر تشکر!!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
جالب بود .سپاس
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
هه....مرسي
sorme
sorme
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
مرسی
هورام
هورام
٩٢/٠٥/٢٣
٠
٠
سپـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس.... عجب عنوانی؟!؟پول را قورت بده...بقول یه بنده خدایی تا چشماشو باز میکرد میگفت:پول کجاست؟؟؟:)
پربازدیدتریـــن ها