نقل و انتقالات کیلویی!
تغییرات پر شمار تیم‌ها در آستانه لیگ سیزدهم

نقل و انتقالات کیلویی!

نویسنده : مازیار حکاک

دیروز آخرین مهلت نقل و انتقالات لیگ سیزدهم بود و جدال پر هیاهوی تیم‌ها برای بستن تیم بهتر و پرستاره پایان یافت. شاید تنها در ایران در فصل و انقالات تیم‌ها پوست بیاندازند و حفظ بازیکنان فصل قبل در اولویت تیم‌ها نباشد. مسئله که در خارج از کشور به گونه‌ای دیگری است و بازیکنان مغضوب سرمربی توسط باشگاه قراردادشان تمدید می‌شود تا درصورت حضور سرمربی جدید از بازیکن استفاده شود و یا در صورت فروش پول خوبی گیر باشگاه بیاید.

در عین حال چون فوتبال ما از حرفه‌ای شدن فقط تا مرز قرارداد بالای بازیکنان پیشرفته است، این مسئله برای بازیکنان و باشگاه‌ها کاملاً طبیعی است که قرارداد یکساله ببندند تا در پایان فصل دوباره مبلغ زیادی به حساب بازیکن برود و قدرت مناور فروانی در عین عشق تعصب به پیراهن در اختیارش قرار گیرد تا به عنوان بازیکن آزاد با هر تیمی که می‌خواهد قرارداد امضا کند. در این یک ماه و اندی مهلت نقل و انتقالات، بمب‌های زیادی ترکید که دیگر مختص به شوالیه استقلالی‌ها نبود. در این مطلب مرور کوتاه و متفاوتی داریم بر نقل و انتقالات لیگ سیزدهم.

 

|| متمول‌ترین: سپاهان همچنان متمول‌ترین و ایضاً دست دلبازترین تیم برای فصل نقل و انتقالات است. این تیم برای جذب افشین، یعقوب کریمی، حمودی، جباری و عقیلی حسابی دست به جیب شد و با همین دست و دلبازی تمام بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرد.

 

|| سرکار گذاشتن مدیرعامل‌‎ترین: همین آرش افشین حسابی مدیران استقلال را سرکار گذاشت و در حالی که از او به عنوان بمب نقل و انتقالات یاد می‌شد و همه او را استقلالی می‌دانستند به یک‌باره از اصفهان سر در آورد و پیراهن تیم زردپوش را به تن کرد. 

 

|| خلیج فارس‌ترین: محمدرضا خلعتبری قبل از تغییر نام جعلی لیگ امارات عازم «عجمان» شده بود، بعد از تغییر، ظاهراً خیلی دوست داشت به ایران برگردد که نشد. هر چند قرارداد بستن جواد نکونام کاپیتان تیم ملی با دیگر تیم اماراتی آن هم با پیشنهادی اغوا کننده در آخرین روزهای نقل و انتقالات ابعاد دیگری از این ماجرا را به تصویر کشید.

 

|| جریحه‌دار ترین: علی کریمی بازیکن محبوب سرخ‌ها در لیست دایی قرار نگرفت تا به احتمال زیاد در آخرین فصل حضورش در فوتبال در تیمی غیر از پرسپولیس بازی کند. درباره قرارداد او با تراکتور گفته می‌شود که چند بند با عشق به پرسپولیس گنجانده شده است.

 

|| افشاگرانه‌ترین: آب مجتبی جباری و مدیرعامل خندان آبی‌ها از همان ابتدای فصل نقل و انتقالات در یک جوی نرفت تا با بیانیه باشگاه استقلال روابط تیره و تارتر شود. همین هم بهانه‌ای شد تا بازیکن متعصب استقلال  بعد از 8 سال این تیم را ترک کند و نسبت به کارهای مدیرعامل آبی‌ها دست به افشاگری بزند.

 

|| پر کش و قوس‌ترین: کریم انصاری فرد و داستانش با پرسپولیس از آن دست اتفاقات پرحاشیه در فصل نقل و انتقالات بود. در ابتدای امر که کریم تاقچه بالا گذاشت و تا می‌توانست مسئولان پرسپولیس را اذیت کرد تا این‌که حاضر شد از مواضعش کوتاه بیاید و برای تمدید قرارداد اقدام کند، اما این بار شهریار که حق زیادی بر گردن کریم دارد، کوتاه بیا نبود و به دلایل مختلف (شما بخوانید نظم تیمی!) کریم را نپذیرفت و قید آقای گل دو فصل پیش را در ترکیبش زد.

 

|| عشق و تعصب به پیراهن ترین:  این فصل بازیکنان زیادی که سابقه پوشیدن پیراهن سرخابی را داشتند به تیم حریف پیوستند تا نشان دهند چقدر حرف‌های‌شان مبتنی بر آرزوهای بچگی دقیق است. محمد قاضی که فصل قبل پیراهن سرخ‌ها را به تن می‌کرد این فصل آبی می‌پوشد. پژمان نوری هم که سابقه کاپیتانی تیم پرسپولیس را دارد برای آبی‌ها توپ می‌زند. برای پرسپولیس هم سید صالحی و میثم حسینی که سابقه بازی در استقلال رادارند به میدان می‌روند. البته گل این تعصب به پیراهن، انتقال نیکبخت به استقلال بود که بعد از حضور چند ساله در ترکیب پرسپولیس و موضع‌گیری عجیب نسبت به هواداران استقلال، دوباره به تیم سابقش بازگشت تا فوتبال خود را احیا کند، هر چند هواداران استقلال، استقبال خوبی از حضور او نداشتند.

 

|| پیچوندن برای بالا بردن قیمت ترین: شجاع خلیل‌زاده و قاسم حدادی‌فر مدیرعامل سرخ‌ها را پیچاندند تا حسابی بازار گرمی کنند و در این راه حسابی هم موفق بوده‌اند. البته این قاعده بازار گرمی مسئله مهمی در فوتبال ماست که بازیکنان بهتر از فوتبال بازی کردن در آن حرفه‌ای شده‌اند!

 

|| ماشین‌دار شدن ترین: امیر حسین صادقی مدافع استقلال بعد از این‌که قراردادش را بدون مطرح کردن مسائل مالی تمدید کرد، لکسوز فتح‌ا... زاده را به عنوان هدیه دریافت کرد. ماشینی که بعدها مدعی شد هم جلوبندی‌اش خراب است و هم از عقب خورده!

 

|| کمیه انظباطی مسخره کردن ترین: قاسم دهنوی فوتبالیست مشهدی در عین واحد با دوتیم قرارداد بست. بعد از حضور در تیم سپاهان و شکایت پرسپولیس و رای کمیته انضباطی به یک‌باره به ندای قلبش گوش داد و به تیم دایی پیوست. در این چندین بار هم به کمیته انضباطی رفت تا حسابی اعضای این کمیته را گیج کند.

 

|| هوشمندترین: تراکتورسازی تبریز هر بازیکن یاغی و بدون تیم را گرفت تا با اقدامی هوشمندانه با کلی ستاره روانه لیگ سیزدهم شود.

 

|| خوش‌شانس ترین: راستش را بخواهید تمام بازیکنان فوتبال با این ارقام کذایی قراردادها جز خوش شانس‌ترین انسان‌های روی کره زمین هستند. با این حال علاوه بر این اقبال بلند، بعضی از بازکنان نظیر یونس شاکری و محمد عباس‌زاده به یک‌باره از لیگ دسته اول به تیم محبوب پایتخت یعنی پرسپولیس منتقل شدند که حسابی در آینده فوتبال‌شان تاثیرگذار است.

 

|| و در نهایت پر تغییرترین: تقریباً تمامی تیم‌ها نیمی از بازیکنان‌‌شان عوض شده در این بین راه‌آهن، پرسپولیس، مس کرمان و استقلال جز پر رفت و آمدترین باشگاه‌ها بوده‌اند.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اوووول.هه هه هه هه
پوريوسف
پوريوسف
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
ولي حيف كريمي و جباري كه از تيماشون جدا شدن
هورام
هورام
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اووووووووه چه خبره؟؟؟:0
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
مرسی
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
فيض برديم
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
زدن استقلالو نابود کردن این فصل با یارگیریه مزخرفشون:|
i-azimi973
i-azimi973
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
دقیقا!!! استقلالو به فنا بردن
F-jafari
F-jafari
٩٢/٠٤/٢٧
١
٠
به این خوبی مهم حفظ بازیکنای فصل قبل بود که بجز جباری و حمودی همه حفظ شدن بازیکنای خوبی هم به تیم اضافه شدن.
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
مغسی
reza1381
reza1381
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
سپاهان و تراکتور تا حالا بهترین یار گیری رو کردن.به امید قهرمانیشون.استقلال نابود شد تا بدونن فقط تیم های پایتخت مدعی قهرمانی نیستن.تا بدونن حاشیه سازی تیمو به کجا می بره.حالا هم دولت استقلالو نابود کرده.سپاهان در سال پیش قهرمان جام بود چون حاشیه سازی برعلیهش کم بود.هعی با این اوصاف دلم به حال استقلال میسوزه
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٢٦
٣
٠
استقلال خیلی وته نابود شده چون بودجه نداره:( خدایا ... :(
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
از دست این فتح الله زاده بهترین بازیکنامونو مثل جباری از دست دادیم استقلالو نابود کردن
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
١
١
مگه استقلال چی هست که بخواد نابود شه!؟
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
استقلال تاج سرهههههههههههههههههههههههههههه پرسپولیسهههههههههههههههههههه
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
البته اشتن اعتماد به نفس عیب نیس
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
حقیقت محضهههههههههههههههههههه بله اصلا اعتماد به نفس عیب نیست
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
حقیقت کاذب رو حقیقت محض دیدن البته عیبه!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
استقلال نابود بود ...
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
عـــــــــالی بود بسی لذت بردیم عجب روزای بدی رو گذرونیدم ما استقلالیا.. کتش تموم شه هر چه زودتر
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
اين همه پول...کو غيرت؟ کو تعصب؟ کو مسئوليت پذيري؟ کو وجدان؟
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
کی از دست این فوتبال راحت میشیم....اسراف واقعی همینه....با فوتبال مشکلی ندارم ولی با بهتر نشدنش و هر روز بدتر شدنش خیلی مشکل دارم
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خوبه دیگه ، جام جهانی که رفتیم
F-jafari
F-jafari
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
از صدقه سریه استقلااااااااااااااال رفتیم جام جهانی.
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
هعی ... !!!! چی بگم ...! ممنون !
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
..................
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
مرسی
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
من موندم این استقلال میخواد بره لیگ قهرمانان؟؟جمشیدیان که مصدوم شد..عابدنی مصدوم....نکو کو؟آندو کو؟؟؟
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٠
تو جیب منن:| آندو رو مشروط آوردن خدایا ؛ ینی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه قطر ارزش داره خداییش؟ اصاب مصاب منو این اندو پاک قاطی کرده:| همین کارا رو میکنن آدم دلش میخاد رندشون کنه:|
love london
love london
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
like
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
یونس شاکری و محمد عباس‌زاده خوش شانسن ک ب پایتخت اومدن ولی پرسپولیس .... :| با این خریداش! :(
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
پرسپولیس چش بازارو کور کرد!خخخخ
zza
zza
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
مرسی خیلی خوب بود
zza
zza
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
مرسی
zza
zza
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
لایک
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣