کشف چند آدم کوچولو در کرمان
افسانه‌ای که واقعیت پیدا کرد

کشف چند آدم کوچولو در کرمان

نویسنده : reza1381

ادتونه، سرزمین لی لی پوت‌ها، شهری که آدم‌های کوتاه قد کوتوله در آن زندگی می‌کردند و ناخدا گالیور که در یک سفر دریایی کشتی توفان زده‌اش می‌شکند، بی‌هوش به ساحل این جزیره می‌رسد. او وقتی که به هوش آمد و این طرف و آن طرف را نگاه کرد، کلی آدم کوچولو را اطرافش دید که دست و پاهایش را بسته بودند.

حال تصور کنید این آدم کوچولو ها وجود دارند! تصور نکنید واقعا وجود دارند؛ این واقعیت برای ما هم غیر قابل باور بود تا این‌که یکی از آن‌ها را از نزدیک دیدیم !

عکسی که مشاهده می‌کنید یکی از همین آدم کوچولوهاست و جالب است بدانید که صاحبش ادعا می‌کند زنده یکی از همین آدم کوچولوها را هم در اختیار دارد.

نکته جالب ماجرا جایی است که مسئولان امر هم از این موضوع آگاهند و عکس‌العمل خاصی نشان نمی‌دهند !

اگر چه تا کنون وجود آدم کوتوله‌ها در حد یک افسانه و یا شایعه باقی مانده بود، اما در شرق استان کرمان در شهر شهداد، شهری تاریخی از زیر خاک بیرون آورده شده که به دلیل ساختار کوچه‌ها و خانه‌های آن و کوچک بودن‌شان به شهر کوتوله‌ها شهرت یافته است. شهری که قدمت آن به 5 هزار سال پیش برمی‌گردد. هر چند تا به حال کسی در این منطقه آدم کوتوله‌ها را به چشم خود ندیده و اطلاعات چندانی از ساکنان این شهر توسط باستان‌شناسان به دست نیامده است، اما وجود شهر کوتوله‌ها در شهداد وقایع و افسانه‌های مختلفی را در پی داشته است.

نکته قابل توجه درخصوص این شهر نوع معماری عجیب خانه‌ها و کوچه‌های آن می‌باشد. به طوری که دیوارها، سقف، تنور، طاقچه‌ها و تمام اجزاء خانه‌های آن، برای افرادی ساخته شده که از قامت بسیار کوتاهی برخوردار باشند، به همین دلیل شهر شهداد به شهر کوتوله‌ها شهرت یافته است. با این حال بر سر این‌که آیا واقعا این شهر کوتوله‌هاست یا نه اختلاف نظرهایی وجود دارد. برخی از مردم محلی و کارشناسان عقیده دارند که به دلیل ساختار کوچک بناهای آن، این شهر باید برای انسان‌هایی ساخته شده باشد که دارای قامتی بسیار کوتاه بوده‌اند، زیرا دیوارها و تمامی بناهای این شهر بسیار کوتاه هستند. از سوی دیگر برخی باستان‌شناسان نیز با رد این مسئله آن را افسانه پنداری می‌دانند و می‌گویند که این شهر به مرور زمان و بر اثر فرسایش کوچک شده و دیوارهای آن به این دلیل کوتاه شده‌اند.

آخرین بررسی‌ها و کاوش‌های باستانشناسی در محوطه باستانی شهداد نشان می‌دهد که ساکنان این محوطه شهر باستانی شهداد را به علت خشکسالی و با امید بازگشت ترک کردند، اما پنج هزار سال است که دیگر به این محوطه باز نگشته‌اند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠١/٢٧
٢
١
اینا ادم بودن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/حالم بدشد
amin20
amin20
٩٣/٠١/٢٧
١
٠
چی میگی ؟چیشده؟ wow....
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠١/٢٧
١
١
وآآآآآآآآی من همیشه میگفتم این چیزا واقعی ِ هیشکی گوش نمیکرد *:)
علی
علی
٩٤/١١/١٤
٢
١
الان باید بخندیم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠١/٢٧
١
٠
چیقده جآلب...پس لی لی پوتآ واقعیت دارن..:)...ممنون از مطلبتون..:)
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠١/٢٧
٠
٠
منم میخواااااااااااام ....جالب بود ..چی چیزاااا...
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠١/٢٧
٤
١
الان این اسکلته چرا دستاشو گذاشته رو گوشش؟؟ ینی لحظه مرگش یکی پخ گوشش جیغ میکشیده؟؟؟؟؟!! آهاااااااااان نه! از اون جایی ک پاهاشم جم کرده پس داشته دراز نشست میرفته دستاشو گذاشته پشت گردنش قولنج کرده طفففففففففلک!!!
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠١/٢٧
٤
٠
جل الخالق! حتما پیگیریش کن به مام خبر بده
ناشناس
ناشناس
٩٣/٠١/٢٧
٢
٠
سلام در استان خراسان جنوبی شهر ماخونیک آدم های کوتاه قد وجود دارند و زندگی می کنند.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/٢٧
١
٠
سلام:اگه عکسها واقعی باشد واقعا عجیبه.چندسال قبل شایعه شده بودکه دراطراف کرج آدمهای بندانگشتی بوده اند.لطفا پیگیری کنیدموضوع درسته یانه؟متشکرم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/١٨
١
٠
سلام:تولتون مبارک عمری طولانی وبا برکت داشته باشید.
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٢٨
١
٠
اوووووووووووووو اینجارووووووو!!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠١/٢٨
١
٠
چه جالب شبیه جاسویچی بود خخخ چه جلب ما هم اهل کرمانیم ولی من از اینا چیزی نشنیده بودم
korosh
korosh
٩٣/٠١/٢٨
٣
٠
این تخم مرغ نبود ؟
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠١/٢٨
٤
٠
راستی نگفتین به اینا هم یارانه تعلق میگیره یا نه؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠١/٢٨
١
٢
چه جالب.........ممنون. کی کیوووووووووووووو
samira_h
samira_h
٩٣/٠١/٢٨
١
١
وقتی گفتی الف باید ب رو هم بگی( مثلا یک ضرب المثل)حالا که عکس گذاشتی باید پیگیری کنی که واعیت واقعا یا نه ما منتظریم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠١/٢٨
١
٠
البته در این مورد شایعه های زیادی هست اینهایم امکان داره ساختگی باشه چون یک خورده غیر طبعیه! ولی خب کوتوله بوده ولی نه دیگه اینقدر کوتوله!
s_khan
s_khan
٩٣/٠١/٢٨
١
٠
من شنیدم مسئولین رده بالای کشور مایل نیستند این مسایل کش پیدا کنه و پخش بشه. یک کلیپ هم از زنده ی همین آدم کوتوله ها تو نت هست حالا نمی دونم چقدر واقعیه ولی به هر حال محل تامله. هر چند وقت یکبار اخبار این مدلی از آدم کوتوله ها پخش میشه. بعضی جا ها هم اون ها رو از تیره ی اجنه دانسته اند. به هر حال خداوند داناتر است
r_yazdani
r_yazdani
٩٣/٠١/٢٨
١
٠
جالب بود
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/٢٨
٠
٠
چه جالب... ممنونم از مطلبتون....
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠١/٢٨
٠
٠
عجب !
سایه
سایه
٩٣/٠١/٢٩
٢
١
قبلآ هم یه چیزایی شنیده بودم جالب بود ...یاد یکی از آرزوهای بچگیم افتادم
Z_M
Z_M
٩٣/٠١/٣٠
١
٠
خب نهایت اگه باشنم خب ادمن دیگه یکم قدشون کوتاهه فرق خاصی با ما ندارن که
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
طرفاي مام يه مدت زياد از اين حرف وحديثا بود... ومتعاقبا كلي عكسو بلوتوث.... آدم كوتوله هايي كه مو داشتن چه هوا.... آخرشم راست ودروغش معلوم نشد (-_-)
پری ناز(vexille)
پری ناز(vexille)
٩٣/٠٤/٢٣
٠
٠
سلام من از زمانی که فیلم بند انگشتی رد دیدم خیلی دنبالشون گشتم اما هما منو مسخره میکردن اما من باورشون داشتم با وجود سایت شما میتونم این واقعیت رو ثابت کنم ممنون
نفس
نفس
٩٤/٠٣/٠٩
٠
٠
ایناآدمند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لیلی
لیلی
٩٥/٠٣/٠١
٠
٠
عجیبه...مرسی از گزارش جالبی که تهیه فرمودید
محسن
محسن
٩٥/٠٦/٢٠
٠
٠
ما که نمیتونیم درک کنیم ولی خدا اونقدر بزرگه که این تازه گوشه ای از خلقت های حیرت انگیز اوست. مطمنا هزاران راز و اسرار و شگفتی هایی وجود دارد که ما کشف نکردیم. همکلاسی من ادعا میکرد که عموش به سفر هایی که داشته سه تا آدم کوچولو زنده پیدا میکنه و به خارج کشور به قیمت خون باباش میفروشه نمیدونم راست میگفت یا دروغ.