Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - فوتبال خراسان در حسرت همیشگی صعود www.jeem.ir
فوتبال خراسان در حسرت همیشگی صعود
اوضاع نابه‌سامان نمایندگان فوتبال استان در آستانه شروع لیگ دسته اول

فوتبال خراسان در حسرت همیشگی صعود

نویسنده : مازیار حکاک

در حالی که سه سال از آخرین حضور نمایندگان فوتبال خراسان در لیگ برتر می‌گذرد، علیرغم وجود پتانسیل فراوان فوتبال استان و درخشش بازیکنان خراسانی و مشهدی در تیم‌های لیگ برتری، هنوز هواداران و دوست‌داران فوتبال در استان خراسان در حسرت صعود به لیگ برتر به سر می‌برند و با توجه به شرایط فعلی دو نماینده در لیگ دسته اول (جام آزادگان)، نمی‌توان امید چندانی به صعود در فصل آینده داشت. ابومسلم تیم ریشه‌دار و پرافتخار استان، همچنان از جنگ داخلی و ناتمام مدیریت رنج می‌برد و سیاه جامگان، دیگر تیم تازه صعود کرده به این رقابت‌ها، با بحران و مشکلات مالی ربه‌روست. در این مطلب نگاهی داریم به وضعیت دو نماینده فوتبال استان در جام آزدگان که کمتر از دو ماه دیگر یعنی هفته سوم شهریورماه باید رقابت‌های خود را در جام آزدگان آغاز کنند.

 

ابومسلم و بحرانی به نام سوء مدیریت

تیمی که در لیگ 86-87 مقام چهارم لیگ برتر را کسب کرد و عنوان بهترین تیم شهرستانی را کسب کرد، به فاصه دو فصل، خود را در لیگ دسته اول دید و در شرایطی بحرانی قرار گرفت. اوضاع وقتی وخیم‌تر می‌شود که بدانیم در آن روزها شهر تبریز یک نماینده هم در لیگ برتر نداشت و امروز با دو تیم در این رقابت‌ها حضور دارد. از همان روزها تا لحظه نگاشتن این مطلب مشکل اصلی ابومسلم مباحث مدیریتی بوده است تا جایی که امروز هیچ بازیکنی جرات قرارداد بستن با این تیم را ندارد. عدم ثبات مدیریت در سال‌های گذشته با چرخش فروان مربی برای این تیم همراه بوده، به گونه‌ای که هر فصل چندین چند نفر به عنوان سرمربی ابومسلم معرفی می‌شدند و چند هفته بعد اخراج‌شان به اطلاع هوارداران می‌رسید که در این بین، چهره‌های سرشناسی نظیر خداداد عزیزی، علی حنطه، هادی برگی‌زر مشتری ثابت نیمکت سیاه‌پوشان خراسانی بوده‌اند. 

در بحث مدیریت هم که همواره سهام مالکان ابومسلم و مدعیان مالکیت از 1000 درصد(!) بیشتر بوده و هر کسی ادعای سهام این باشگاه را دارد.

با این حال مدیریت باشگاه در این روزها به ثبات نسبی رسیده و با طرح کارگروه فوتبال استان مدل جدیدی برای مالکیت تعریف شده که این نوع مالکیت هم چندان بی‌حرف و حدیث نیست. در مدل جدید 50 درصد سهام باشگاه اقتصادی، 20 درصد سهم مالک فعلی یعنی وفایی و 30 درصد هم سهم هوادارن تعرف شده، ضمن این‌که نام تیم از ابومسلم به «مسلم رضوی» تغییر پیدا می‌کند.

 

حواشی مدیریت از یکسو و انتخاب مربی جدید از سوی دیگر، داستان پر حاشیه ابومسلم را کامل‌تر کرد. در حالی که همه اکبر میثاقیان را سرمربی فصل آینده ابومسلم می‌دانستند و هواداران ابومسلم هم خواستار حضور این مربی کارکشته و استاد صعود تیم‌های دسته یکی به لیگ‌برتر بودند به یک‌باره نام رییس هیئت فوتبال استان به عنوان سرمربی این تیم مطرح شد. انتخابی که بیش از هر شخص یا مسئولی، کارگروه فوتبال استان در آن نقش داشت و برآن پافشاری می‌کرد. با این حال به مرور، شایعات تبدیل به واقعیت شد تا چمنیان هدایت سیاه پوشان را به دست بگیرد و از طرفی از سمت خود در هیئت فوتبال استان به دلیل سرمربیگری ابومسلم استعفا دهد. با انتخاب چمنیان به عنوان سرمربی تیم فوتبال ابومسلم اوضاع این تیم کمی بهتر شده و تمرینات با 11 تن از بازیکنان فصل گذشته که اغلب هم از باشگاه طلب دارند آغاز شده است. بازیکنان که کمتر اسم شناخته شده‌ای در بین آن‌ها دیده می‌‌شود این روز‌ها تمرینات و تست‌های پزشکی و بدنی را در 2 نوبت صبح و بعدازظهر دنبال می‌کنند اما داستان اجرایی شدن مدیریت جدید مسئله‌ای جدی است که  شرایط این تیم را در فصل نقل و انقالات سخت می‌کند.

 

سیاه جامگان زیر سایه سنگین بحران مالی

تیم تازه دسته یکی شده سیاه جامگان، اگرچه با مشکلات ابومسلم دست به گریبان نیست و هم مدیرعامل مشخصی دارد و هم سرمربی خود را حفظ کرده اما برای حضور پرقدرت در لیگ دسته اول با بحران مالی روبه‌روست. این تیم که با 59 امتیاز و با اقتدار تمام، به عنوان قهرمان پا به مسابقات لیگ دسته اول گذاشت، به نظر می‌رسد که در مرحله گذار است و شاید حفظ سهمیه در اولین فصل حضور، نتیجه خوبی برای این تیم باشد. درباره سیاه جامگان گفته می‌شود که این تیم به شدت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و با شرایطی سختی در راه آماده‌سازی و شرکت در رقابت‌های لیگ دسته اول روبه‌روست. 

 

با این حال باید منتظر بود و دید آیا نمایندگان فوتبال استان می‌توانند بعد از چندین چند سال فوتبال خراسان را صاحب سهمیه لیگ برتر کنند یا خیر؟ مسئله‌ای که با وضع فعلی بیش از هر چیز به یک معجزه شبیه است.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٢
٢
٠
هعییییییی آرزوی دیدن دوباره ابومسلم تو لیگ برتر به دلمون موند ...
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٢
١
٠
یادش بخیر واقعا اون سالی که چهارم شدن...اسقلال و پرسپولیس تو مشد نابود شدن اون سال:)ما هردو بازی رو از ورزشگاه دیدیم
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٢٢
١
٠
هییییییییییییییییی!
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٢
١
٠
مرسي......
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
به امید صعود....
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
حرف دل ما رو زدین آقای حکاک ... :(( سالی ک ابومسلم سقوط کرد همه منتظر بودیم سال بعد مشکلات تیم برطرف بشه و دوباره صعود کنه و این بار بهتر توی لیگ برتر ظاهر بشه . ولی ... این از بودجه کمی ک ب تیم اختصاص میدن ، اون از سرمربی هایی ک میارن ، نتیجه نمی گیرن و باز دو سال بعد می بینی همون ادم روی نیمکته تیمه!! اینم از وضع الانش ...
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
صعود میکنیم... من مطمئنم بازم میریم لیگ برتر...صبـــــــــــــــــــــــــــــــــــر داشته باشید دوستان!
tooska
tooska
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
باز اشک منو در نیارین یادش بخیر چه روزایی بودهاااااااااااااااااا:((((((((((((
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
منم امیدی ندارم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
یادش ب خیر ابومسلم
٩٢/٠٤/٢٣
٠
٠
گذشت زمانی که 2تیم 2 تیم میبردم لیگ برتر هعییییییییییییییییی
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٣
٠
٠
هعیییییی.....فوتبال خراسان با این طرز مدیریت هیچه....
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٣
٠
٠
هعی ... !
پربازدیدتریـــن ها