در امت اسلامی همه با هم برابرند
برشی از حضورم در همایش بین المللی امت واحده-قسمت دوم

در امت اسلامی همه با هم برابرند

نویسنده : بامعرفت

دوست پاکستانی‌ام، محمدطه بود که او هم ابتدا دانشجو بوده و اکنون به ایران آمده بود و در ایران درس می خواند. او از شهید نقوی می‌گفت که در کنار شهید عارف حسینی از شهدای بزرگ پاکستان است. می‌گفت شهید نقوی اعتقاد ویژه‌ای به امام خمینی داشت و روزی که امام گفت همه باید به جنگ بروند، شهید نقوی می‌خواست صبحانه بخورد که روزنامه را دید. روزنامه را کنار گذاشت و صبحانه نخورده، رفت سفارت ایران و کارهای سفرش به ایران را انجام داد. سریع خودش را به ایران رساند و به عنوان پزشک به جبهه حق علیه باطل رفت.

 

رفیق سوری‌ام، از منطقه‌اش به نام نبل و الزهرا می‌گفت و این‌که مدتی پیش در جبهه بوده است. او می‌گفت اعتراضات ابتدا به مدت دو ماه مردمی بود. ولی از حدود دو سال پیش، جنبه نظامی پیدا کرد. الان از 38 کشور نیروی نظامی تروریست در سوریه است و این‌که نیروهای ارتش سوریه هم خیلی‌های‌شان که پول پرست هستند به تروریست‌ها پیوستند.

و الان تعداد زیادی از نیروهایی که دارند با تروریست‌ها می‌جنگند جنبش مردمی دفاع از سوریه هستند. از شهرش حدود دویست اسیر دست تروریست‌ها داشتند. که چندی پیش یکی‌شان آزاد شده بود و دو روز بعد فوت کرد. او می‌گفت در این جنگ، تروریست‌ها فقط شیعه می‌کشند.

البته تا قبل از جنگ، اتحاد خوبی بین شیعه و سنی بود. الان هم، تروریست‌ها چون اغلب وهابی هستند، شیعه می‌کشند. عکسی را نشانم داد از بچه‌ای 9 ساله که خانواده‌اش به تازگی شیعه شده‌اند و تروریست‌ها همه را کشته بودند. عکس بسیار دلخراش بود.

 

در روز آخر، یکی از دوستان اهل سنت، از کردستان آمده بود که نماز را پشت سر او خواندیم. از اعضای جماعت اصلاح و دعوت که طیف نزدیک به اخوان المسلمین هستند.

==================

پ.ن1: سوالی بود در خدمتم، ضمنا اگر سوالی داشتید که باید از دوستان امت اسلامی بپرسم بگویید.

هم شماره‌های‌شان را گرفتم و هم پست الکترونیکی، می‌پرسم و برای‌تان پاسخش را می‌گویم .

پ.ن2: در این همایش فهمیدم که نباید ملی گرا بود و بایستی ضمن دفاع از مرزهای کشورمان در برابر دشمن. حس امت گرایی را در بین خود تقویت کنیم. ما امت واحده اسلامی هستیم.

و این‌که انسان‌ها در امت اسلامی همه با هم برابرند. می‌خواهد ایرانی باشد. فلسطینی باشد، آذربایجانی باشد، افغانی باشد یا پاکستانی و سوری و هندی ... همه با هم برادر هستیم و مسلمان و بایستی بر علیه دشمن مشترک متحد شده و مقاومت و ایستادگی کنیم. به امید پیروزی همه امت‌های اسلامی در جهان.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
مرسی
آبان
آبان
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
بله به امید اون روز که همه ی کسایی که دلشون با خداست و تو وجودشون انسانیت دارن با هم همدل بشن حالا چه شیعه چه سنی یا هر مذهب دیگه
javad agha
javad agha
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
سپاس
sarv
sarv
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
من هم میخواستم شرکت کنم .... اما نشد........ میتونم ایمیل دوست سوریتون رو بگیرم؟؟
amin20
amin20
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
مرسی و ممنون
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
سپاس
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
ممنونم......خوب بود
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
سپاس
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٥/٢٥
٠
٠
ممنون..قشتگ بود
shanba
shanba
٩٢/٠٥/٢٦
٠
٠
به امید پیروزی و اتحاد همیشگی اکت بزرگ اسلامی
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٥/٢٦
٠
٠
به امید پیروزی همه امت‌های اسلامی در جهان (^_^)
hamid_f
hamid_f
٩٢/١٢/٠٦
٠
٠
حیف ک باید ب دلیل وحدت اسلام چیزی نگفت وگرنه حرف بسیار است.