موجودات فضایی وجود دارند
استفان هاوکنیگ دانشمند برجسته بریتانیایی:

موجودات فضایی وجود دارند

نویسنده : cocoa

استفان هاوکنیگ، دانشمند برجسته بریتانیایی بر این باور است که موجودات فضایی تقریبا به‌طور قطع وجود دارند، اما انسان نه تنها باید از هرگونه تلاش برای ارتباط با آن‌ها خودداری کند، بلکه باید از هرگونه تماس نیز دوری جوید. اظهار نظر جدید وی در یک مجموعه مستند بیان شده است که در رابطه با آخرین عقاید‌ هاوکینگ، یکی از برجسته‌ترین دانشمندان جهان در زمینه‌ی بزرگ‌ترین رازهای موجودات است.

وی در این مستند می‌گوید: «موجودات بیگانه تقریبا به‌طور قطع، نه تنها در سیارات بلکه در بسیاری نقاط کائنات و احتمالا مرکز ستاره‌ها وجود داشته و حتی در فضای بین سیاره‌ها نیز شناور هستند.»

منطق هاوکینگ دراین‌باره برای خودش بسیار ساده است. بنا بر نظر وی، کائنات صد میلیارد کهکشان را داراست که هر کدام شامل میلیون‌ها ستاره هستند و در چنین فضای بزرگی به نظر می‌رسد که زمین تنها جایی نباشد که زندگی در آن پیشرفت داشته است.

وی در این‌باره گفت: «برای بسیاری از مغزهای ریاضی، تنها استناد به اعداد موجود برای اندیشیدن به موجودات فرازمینی منطقی است. تنها چالش موجود این است که ارتباط با این موجودات چه حالاتی می‌تواند داشته باشد.»

پاسخ وی به این پرسش که این ارتباط تا اندازه زیادی مشابه با ارتباط با میکروب‌ها و یا حیوانات ساده است، همان شکل از حیاتی است که در بخش عظیمی از تاریخ کره زمین بر آن حاکم بوده است.

یکی از صحنه‌های این مستند ساخته شده برای شبکه دیسکاوری، نشان دهنده گله‌هایی از حیوانات دو پای گیاه‌خوار است که روی یک صخره فضایی هستند و مورد هجوم مارمولک‌های بال‌دار زرد قرار می‌گیرند.

این‌گونه صحنه‌ها زاده تخیل هستند، اما هاوکنیگ با استفاده از آن‌ها به نکته مهمی اشاره می‌کند که تنها شکل‌های معدودی از حیات هوشمند بوده و تهدید به شمار می‌روند. وی بر این باور است که ارتباط با این اشکال حیات می‌تواند برای انسان نابود کننده باشد.

 

وی بیان می‌کند، ممکن است این اشکال حیات، به سادگی تنها برای استفاده از منابع به زمین حمله کنند و سپس بروند. حال برای این‌که بدانیم چگونه ممکن است اشکال هوشمند حیات به مرحله‌ای پیشرفت کنند که ما نمی‌خواهیم، کافی است به خود نوع بشر نگاه کنیم. من گمان می‌کنم آن‌ها ممکن است در کشتی‌های بزرگ باشند و همه منابع سیاره خودشان را از بین برده باشند. این‌گونه موجودات پیشرفته احتمالا کوچ‌نشین خواهند بود و به دنبال تجمع منابع هستند آن هم در هر سیاره‌ای که باشد.

وی این‌گونه نتیجه‌گیری می‌کند که تلاش برای ارتباط با این انواع می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اگر این موجودات بیگانه با ما دیدار کنند، به گمانم نتیجه آن مانند کشف قاره‌ی آمریکا توسط کریستف کلمب باشد که برای سکنه‌ بومی خود آمریکا هیچگاه رخداد خوبی نبود.

 

تکمیل این مستند برای هاوکینگ ۶۸ ساله که قدرت کمی برای ارتباط دارد، موفقیت بزرگی است. تکمیل این پروژه سه سال به طول انجامید که در این مدت، وی تاکید زیادی بر بررسی دوباره نوشته‌های بلند و چک کردن دوباره فیلم داشت.

جان اسمیت، تهیه کننده این برنامه در شبکه دیسکاوری می‌گوید: «قصد، ساخت فیلمی بود که در کنار علمی بودن برای همه بینندگان جذاب باشد که به دلیل پیچیدگی افکار موجود در آن کار سختی بود.»

هاوکنیگ پیش از این نیز وجود حیات فرازمینی را احتمال داده بود اما دیدگاه وی با مجموعه‌ای از پیشرفت‌های علمی از سال ۱۹۹۵ مانند کشف بیش از ۴۵۰ سیاره‌ای که به دور ستاره‌های دور می‌چرخند و نشان داد که وجود سیاره پدیده‌ای رایج است، وضوح بیش‌تری یافت.

به تازگی پروفسور «برایان کاکس»، دانشمند دیگری نیز در یک مجموعه‌ی مستند از شبکه‌ی «بی.بی.سی»، احتمال وجود زندگی در مریخ و تایتان، یکی از قمرهای کیوان را مطرح کرد.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١١
٢
٠
منم همیشه به این معتقد بودم که موجودات فضایی هستن....یعنی خدا تو این جهان به این عظمت فقط مارو آفریده؟؟...موجودات دیگه ای هم هستن...در ضمن من همیشه عاشق استفان هاوکنیگ و نظریه هاشم...واقعا نظریه های فوق العاده ای داره...ممنون از شما :)
mhmk
mhmk
٩٢/٠٦/١١
٠
١
هاوکنیگ که حرفی نمیتونه بزنه به نظر من یک عروسک خیمه شب بازی شده برای کسانی که میخوان این چرندیات و به خورد مردم بدن ، اسمشم اونقدر بزرگ و دهن پر کن کردن که کسی جرئت نکنه ازش دلیل بخواد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١١
١
٠
هاوکینگ بزرگترین فیزیکدان حال حاضر دنیاست...ضریب هوشیش با ضریب هوشی انیشتین برابره....به نظر من اشتباهه که بهش این چیزارو نسبت داد...
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
هه!!منم اعتقاد دارم یکمی بهشون!!یادمه 3، 4 سال پیش یک داستان نوشتم درباره شون دهان همه در کف مانده بود!!نمی دونم چی کارش کردم!!
آبان
آبان
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
در وجود داشتن موجودات فضایی هیچ شکی نیست نظریه های زیادی در مورد شکل ،رژیم غذایی و ساختارهای زندگی و معیارهای زندگی موجودات غیرزمینی مطرح شده حتی ادعاهای زیادی در مورد ملاقات انسان با این موجودات (UFO) هم بوده حادثه رزول که تبدیل به اثر سینمایی شد و برخورد از نوع چهارم هم یک فیلم سینمایی بود که مستنداتی رو هم از مصاحبه های واقعی و مستند افراد در آخر فیلم نمایش داده شد.استفان هاوکینگ از بزرگترین دانشمندان فیزیک دنیا هست و این پروژه سرو صدای زیادی در دنیای علم نجوم و کیهان شناسی داشته اما در مورد موجودات فضایی احتمالات زیادی وجود داره شاید شکل پیشرفته تری از حیات و تکنولوژی رو داشته باشن و چه بسا برخورد انسان و این موجودات خطرناک باشه که البته این قضیه میتونه برعکس هم بشه چون ممکن هست که اشکال مختلف حیات در سرار کیهان وجود داشته باشه نمیشه به طور قطع نظر داد.شاید اونها از ما پیشرفته تر و برای ما خطرناک باشن و شاید باعث پیشرفت ما بشوند! مشکل ایجاد ارتباط هست و مشکل دیگر شایعاتی هست که در مورد رصد اشیا ی فضایی پرنده ناشناس وجود داشته که در قالب یه مستند هم درآمد و خلبانها و اعضای نهادهای پروازی و نیروهای هوایی در این خصوص یعنی مشاهده ی اشیای پرنده صحبت کردند که شاید واقعا شایعه نباشه و واقعا انسان با اونها برخورد داشته و داره و شاید یه گونه از موجودات فضایی واقعا در حال رصد انسان هستند چرا که خوب میدونیم ما در این دنیا تنها نیستیم.
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
موجود فضایی دوس دارم...:)...بگید زودتر بیان باهاشون بازی کنیم..:))...دست هاوکینگ درد نکنه..:)
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/١٢
١
٠
خاله بازی؟؟؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/١١
١
٠
وجود موجودات فضایی غیرقابل انکاره ... ممنون از شما :)
میلاد
میلاد
٩٢/٠٦/١١
٠
١
وجود موجودات فضایی محتمله....اما آدم فضایی،یا هر موجود پیشرفته تر و هوشمند تر از انسان؛هرگز!
سحر
سحر
٩٢/٠٦/١٣
١
١
دقیقا....موافقم باهات!!!
mhmk
mhmk
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
اینایی که میگن وجود موجودات فضایی غیر قابل انکاره میخوام دلیلی بیارن برا حرفشون چرا بشر اینقدر به شبه علم علاقه منده تمام چیز هایی که به عنوان بشقاب پرنده و غیره دیده شده مربوط به جنگ افزار های سری آمریکاس ... در زمان جنگ سرد این شایعات خیلی گسترده شده بود و از همون موقع منطقه 51 معروف شد. به عنوان این که مکانی برای تحقیق در مورد موجودات فضاییه و این حرفا اما همین چند روز پیش بود که سازمان سیا منطقه 51 و از حالت محرمانه خارج کرد و گفت که منطقه 51 مربوط تجهیزات سری نظامیشونه
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١٣
٢
٠
منطقه 51 خیلی وقته که لو رفته...در ضمن منطقه 51 هیچوقت نمیتونست واسه تحقیق در مورد بیگانه ها مورد استفاده قرار بگیره...چون به غیر از 4تا پارکینگ و انبار چیز زیادی نداشت و درضمن به راحتی از بالا قابل دیدن بود...ولی اینو بدونین که مسئله ای که سیا رو درگیر خودش کنه مسئله کوچیکی نیست...سیا از سال 2007 که یه پیغام عجیب از فضا دریافت کرد هنوز هم درگیر رمزگشایی اون پیغامه...درضمن اینکه تا حالا موجود فضایی ای دیده نشده دلیل بر نبودشون نمیشه...کهکشان خیلی بزرگتر از این حرفاست....
mhmk
mhmk
٩٢/٠٦/١١
٠
١
و این ها که میگن هاوکینگ بزرگترین فیزیک دان دنیاس ... حالا تو جوونیش کاریم کرده باشه اما الان همه میدونید که حتی حرف هم نمیتونه بزنه و یک مرده متحرک شده چطور داره آزمایشات فیزیک و پیاده میکنه
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
اون با همین حالت که حتی حرف نمیتونه بزنه تمام معادلات فیزیک نوین رو زیر سوال برده...همین چند سال پیش نظریه ای درمورد ابعاد داشت...در مورد ابعاد بعد از بعد سوم...هاوکینگ حتی تا جایی توی این نظریه پیش رفت که دانشمند های دیگه گفتن ما الآن توان درک این نظریه رو نداریم...نظریه رو گذاشتن کنار واسه چندین سال دیگه که شاید اون موقع بتونن ازش چیزی بفهمن...هاوکینگ نیازی به انجام آزمایش نداره...ذهنی میتونه تمام معادلات رو حل کنه...این ثابت شده...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١١
٠
١
اونا هم شمارو دوست دارن !
Z-SEDAGHAT
Z-SEDAGHAT
٩٢/٠٦/١١
١
٠
این همه زحمت کشیدند بگن موجودات فضایی وجود داره یا نه مگه خدا تو قران نگفته در قیامت تمام موجودات را از تمام اسمان ها و زمین جمع می کند پس وجود دارن دیگه
mhmk
mhmk
٩٢/٠٦/١١
٠
٠
آسمانی که خدا ازش تو قرآن یاد میکنه معنی دیگه ای داره و این آسمانی نیست که ما میبینیم منظور از موجوداتی که در آسمان ها هستند هم فرشته ها و ملک های خدا هستن . دلیل اینکه اون آسمان غیر این آسمانه اینه که همونطور که شنیدید 4 تا از پیامبران خدا ( حضرت عیسی ، خزر ، الیاس و دانیال) به آسمان عروج کردن ... اگه همین آسمان منظور باشه خوب میدونیم که انسان نمیتونه بدون تجهیزات مخصصوص در فضا دووم بیاره....
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
ما نمیتونیم دووم بیاریم...اونا میتونستن...مگه حضرت محمد با یک اشاره ماه رو نصف نکرد؟؟؟؟...اتفاقای که واسه پیامبران میفتاده نیازی به توجیح علمی نداره...مگه حضرت موسی دریا رو باز نکرد؟...بنظر شما این از نظر علمی ممکنه؟..تو عالم پیامبران اتفاقای عجیبی میتونه بیفته که با عقل جور در نمیاد....
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/١٢
١
٠
من با استیون هاوکینگ در این مورد موافقم ... استدلال قابل قبولی هم داره ...
Vania
Vania
٩٢/٠٦/١٢
١
٠
میگم منابعو که خود آدما دارن همشو مصرف میکنن نصفشم به باد فنا میدن.اصلا چیزی می مونه اونا بخوان ببرن؟
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
اصن چرا ببرن؟؟؟:))
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/١٢
١
٠
همین دیروز بود یک مجلسی بودیم که یک روحانی داشت درمورد امام صادق (ع) و علم ایشون تعریف و توضیح میداد و به این نکته اشاره کرد که خود امام فرمودند در این دنیا غیر ما موجودات دیگری هم زندگی می کنند که به مراتب از ما از نظر علمی و هوشی جلوتر هستند.
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
دستتون درد نکنه مستر علیرضا
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
واقعا؟؟؟چی جالب....خیلی کیف میده عده ای دیگه هم وجود داشته باشن ولی قطعا از ما باهوش تر نیستن چون ما اشرف المخلوقین هستیم....
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/١٣
١
٠
سوره شوری آیه 29 : و از نسانه های او آفرینش اسمان ها و زمین است و جنبندگانی که در میان آن ها ( آسمان و زمین ) پراکنده است و او هرگاه بخواهد می تواند آن ها را گرد آورد
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
چ جااالب ولی راس میگه هااا ! شاید نباید اصن باهاشون ارتباط داشته باشیم :)))
ati200
ati200
٩٢/٠٦/١٣
٠
٠
وای موجود فضایی خیلی باحاله....وای
khan
khan
٩٢/٠٦/١٤
٠
٠
هاوکینگ فردی مشرک است که همین چندی پیش برای پاپ اثبات کرد جهان نایز به آفریدگار ندارد خواستید با جزییات میگم... انیشتن هم در آخریم نامه به دخترش این جمله را ذکر می کند که وجود خدا محتمل است اما حتمی نیست... از هر 3 دانشمند در حال حاضر دو نفر منکر وجود خدا هستند و یک نفر احتمال پنجاه پنجاه می دهد... چرا اینقدر توی کف این ها مانده ایم؟؟؟
پربازدیدتریـــن ها