Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - هک کردن مغز انسان www.jeem.ir
هک کردن مغز انسان
قلمرو بعدی نبردهای جهان؛

هک کردن مغز انسان

نویسنده : cocoa

 نامیدن فضای سایبر به عنوان پنجمین قلمرو جنگ پس از زمین، فضا، هوا و دریا، امروزه کاملاً رواج پیدا کرده‌است. اما در اصل قلمرو مهم‌تر و بحث‌برانگیزتری نیز برای جنگیدن وجود دارد و آن مغز انسان است.

این کارزار جدید تنها برای تحت تأثیر گذاشتن قلب و ذهن انسان‌ها با استفاده از اطلاعات نیست، بلکه درباره نفوذ غیر ارادی، شکل دادن و وادار کردن ذهن انسان‌ها برای تحقق یافتن نهایی مفهوم جنگ کارل فون کلازویتز است: قانع کردن دشمن به پذیرفتن خواسته خود.

قدرتمند‌ترین سلاح در این کارزار، تکنولوژی‌های سطح مشترک مغز ـ رایانه یا  BCIها هستند که می‌توانند مغز انسان را به ابزارهای مختلف وصل کنند.

تکنولوژی‌های کنونی BCI برای تحقیقاتی درباره‌ امنیت و اهداف انسانی دیگر، مثلاً ارتباط دادن مغز با سیستم‌های روباتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود این‌که از این تکنولوژی‌ها برای اهداف انسانی استفاده می‌شود، حقیقت این است که سوءاستفاده از این مطالعات و فناوری‌ها تأثیر غیر قابل جبرانی بر آینده‌ی جنگ‌ها خواهد داشت.

 

 

BCIها با وجود این‌که می‌توانند برای سربازان مجروح و ناتوان شرایط فعالیت دوباره را در دوران پس از آسیب‌دیدگی فراهم آورند، به افراد فلج در استفاده از مغز برای انجام کارهای مختلف کمک کنند و یا به افراد دارای قطعی عضو قدرت احساس کردن اندام‌های مصنوعی را بدهند، در معرض خطر هک شدن نیز قرار دارند،؛ از این فناوری‌ها می‌توان برای دست‌کاری کردن مغز و حتی کشتن استفاده کرد.

بارنابی جیک، متخصص امنیتی، با انجام آزمایش‌هایی اثبات کرد که به راحتی می‌توان سیستم‌های بیولوژیکی از قبیل پیس‌میکر و قطعات قابل کشت عروقی را هک کرد؛ آزمایش‌هایی که نگرانی شدیدی را درباره‌ی امنیت سیستم‌هایی که در اصل برای نجات جان انسان‌ها طراحی شده‌اند، برانگیخت. این آسیب‌پذیری به راحتی می‌تواند به سیستم‌های بیوتکنولوژیکی که به طور مستقیم به مغز متصل می‌شوند نیز سرایت یابد.

 

با توجه به این‌که نیروهای تحقیقاتی نظامی مانند دارپا که به ارتش ایالات متحده وابسته است، در حال مطالعه بر روی درک بیشتر فرایندهای پیچیده عصبی و ارتقا دادن توانایی‌های تشخیص تهدید با استفاده از اسکن‌های BCI به سر می‌برد،به نظر می‌آید وصلت میان علوم عصب‌شناسی و سیستم‌های نظامی به صورت بنیادین در حال تغییر دادن آینده‌ی نبردها در جهان است.

احتمال آسیب، تخریب و هرج‌ومرج در چنین نبردهایی بسیار زیاد است. شرایطی را تصور کنید که در میدان جنگ، BCI متصل به یک سرباز به گونه‌ای تغییر پیدا کند که وی به روی نیروهای خودی شلیک کند، بر روی سیستم‌های رایانه‌ای خود ویروس نصب کند، نقشه‌ای نادرست را برای حمله‌ای هوایی اعلام کند و یا داوطلبانه اطلاعات محرمانه را در اختیار نیروهای دشمن قرار دهد که هر یک از این شرایط به تنهایی می‌تواند فاجعه‌بار باشد.

 

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Vania
Vania
٩٢/٠٦/٢١
٢
٠
خیلی بده استفاده یا بهتر بگم سوءاستفاده از علمی که میتونه نجات بخش باشه به عنوان یه اسلحه./کاش هیچوقت اینجوری نباشه
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
لایک *:)
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
خیلی باید مراقب مغز بود البته نکه آکبند نگهش داریم : ))
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
اره دیگه.مثله من!اگه مواظب مغزم و هوشم نبودم تاالان برده بودنم اون ور اب!چندتا دعوت نامم فرستادن خودم نرفتم دیگه!
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
یه جور سلاح نظامی کنترل ذهن و یه وسیله کشتار جمعی هست خیلی خطرناک هست اگه بخوان در جنگ به طوری گسترده استفاده کنن/ یه فیلم بود اسمش تلقین بود البته بهش سرآغاز هم میگفتن که فرد در ضمیر ناخودآگاه خودش یا دیگران میتونست بره و در یه مستند راجع به این فیلم کریستوفر نولان فک کنم کارگردانش بود گفتن این یکی از روشهای تمرین سربازان در جنگ خواهد بود ینی میتونن همدیگر رو بکشن با هم تمرینهای واقعی انجام بدن در اون فضا که برا جنگهای واقعی آماده بشن حتی به این زاویه از موضوع هم فکر شده که بشه از طریق ایجاد همچین فناوری ترورها در ضمیر ناخودآگاه فرد مورد نظر انجام بشه ینی جنگ ،جنگ ذهن و فناوری! واقعا فضای خوفناکی میشه :| خب یه چیز دیگه هم بگم در مورد فیلم ماتریکس هم یه سری دانشمند فیزیکدان و متخصصین معماری و بیولوژی روی این موضوع تحقیق کردند که میشه همچین فضای معمایی رو بوجود آورد برای این کار از برادران واچوفسکی که کاراگردانان این سه گانه بودن هم کمک گرفتند! ینی اگه جنگی در آینده بخواد اتفاق بیفته چی جنگ وحشتناکی میشه :| ممنون مطلب خیلی خوبی بود استفاده بریدم:*)
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
بردم!
r_detective
r_detective
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
bci همون شستشوی مغزیه اما یکم پیشرفته تر!واسه اینکه کسی رو به انجام کاری مجاب کنی فقط کافیه اونو متقاعدش کنی که اینکار خوبه!!بدون دستگاه و سیستم و این حرفا
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٦/٢١
٠
٠
اگه از مغز استفاده نشه آلزایمر میگیرین والا از ما گفتن بود
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
البته اگه مغزی هم داشته باشیم ....خخخخخ شوخی کردم واقعا موافقم با حرفاتون ... ولی بازم میگم اگه مغزی باشه ؟؟؟ ممنون ، تقریبا جالبناک بود ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
مثل فیلمای تخیلی بود این مطلب:))
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٢١
١
٠
از این بشر هرچی بگی ساختست! ولی اگر به یک همچی توانایی هم رسیدن که دیگه اوضاع داغونه!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٢٢
١
٠
چه کارا که از دست این آدما برنمیاد...باید مراقب مغزم باشم از این به بعد...ممنون :)
پربازدیدتریـــن ها