کشته و مرده هیجان!
خطرناک‌ترین سرگرمی‌های دنیا!

کشته و مرده هیجان!

نویسنده : javad agha

سرگرمی‌های زیادی در دنیا هست که برای انسان‌ها آماده شده و می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. این سرگرمی‌ها گاهی خوب، ولی گاهی بسیار خطرناک هستند، به طوری که انسان‌های زیادی در هنگام استفاده از آن‌ها، جانشان را هم از دست داده‌اند. این‌ها می‌توانند ورزش‌های مختلف یا سرگرمی‌های خاص باشند.

 

گلایدینگ

یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌هایی که در دنیا وجود دارد، گلایدنیگ است که با استفاده از یک بال و با جریان هوا انجام می‌شود، اما این ورزش چون در آسمان و ارتفاع زیاد است، در صورت بروز مشکل، اغلب مرگ را به همراه دارد. این سرگرمی، در دنیا کمی گران است، اما میزان کشته‌های آن، به ازای هر 560 نفر، یک نفر است که آماری باورنکردنی و شاید بسیار زیاد است.

 

موتورسواری

موتور یکی از خطرناک‌ترین وسیله‌هایی است که در دنیا می‌توانید پیدا کنید. روزانه انسان‌های بسیار زیادی با موتور کشته و یا مجروح می‌شوند، اما ورزش موتورسواری نیز یکی از بدترین ورزش‌هایی است که می‌توان انتخاب کرد. آمار تلفات موتور سواری، یک نفر در ازای هر 1000 موتور سوار است که با وجود میلیون‌ها موتور در دنیا، واقعا آماری بسیار زیاد است.

 

صخره نوردی

ورزشی بسیار سخت اما مفرح است که در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. با وجود کوه‌های فراوان در تمام دنیا، بسیاری از افراد، روزانه به این ورزش روی می‌آورند. میزان مرگ در این رشته نیز، یک نفر به ازای هر 1750 است؛ البته نپال یکی از کشورهایی است كه علاقمندان زیادی برای این رشته دارد و کشتگان آن نیز بسیار زیاد است و اگر در آمار حساب شود، آمار تلفات یک نفر در 167 نفر می‌شود.

 

بوکس

یکی از ورزش‌های حرفه‌ای که در المپیک نیز حضور دارد، با نام بوکس شناخته می‌شود. بوکس را می‌توانید در کلاس‌های آموزشی خاصی در تمام دنیا فرا بگیرید و به نظر، خیلی خشن است؛ اما شاید فکر کنید خطرش خیلی نباشد در حالی که آمار تلفات آن 1 در ازای هر 2200 نفر است که آن را به یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌های دنیا تبدیل می‌کند.

 

پرش از صخره

کارشناسان زیادی بوده‌اند که در مورد رشته پرش از صخره، واژه مهیج‌ترین را به کار برده‌اند. این ورزش باعث می‌شود تا شما با سرعتی باورنکردنی از بالای صخره به پایین بپرید و این ورزش را به هر صورت که نگاهش کنید، خطرناک به نظر می‌رسد. آمار تلفات آن، یک نفر به ازای هر 2317 نفر است که باز هم زیاد به نظر می‌آید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
گمونم پرش از صخره از همه بدتر باشه .... :| :| . مر30
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
دقیقا :|
shanba
shanba
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
صخره نورذی هم خیلی سخته .خیل هم انرزی میخاد
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
گلادینگ دوس دارم...قلب آدم میآد تو دهنش..:)...
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
من بوکس کار میکنم خیلی هم دوس دارم ولی عشق موتور سواریم! :))))))))))))) ممنون عجب ورزشهای باحالی اون اولیه که مال مرفهین بی درده!
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
چی جالب منم دوس دارمشون .......... ممنون از مطلبتون***
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
من عاشق این هام..کاش میشد همه شو امتحان کنم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
:-/
برنامه نویس
برنامه نویس
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
جالب بود نمی دونم منظورتون از ورزش پرش از صخره به روش قدیمی هست یا ورزش جدید و پر هیجان wingsuit که با لباس هلای مخصوص که لباس بالدار یا به قولی با لباس خفاشی اقدام به پرواز بین صخره ها می کنن البته اون رو چون کاملا پرواز می کنن نباید پرش از صخره گفته بشه، اگر خواستین و علاقه مند شدین می تونین با جستجوی کلمه wingsuit در گوگل به فیلم ها و عکس های فوقالعاده ای برسین
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
وای خدا...اولی و آخری رو حتما باید امتحان کنم...ییییییووووووووووهههههوووووووووو...خیلی حال داره :)))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
سپاس
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
با اینکه خطرناک هستن ولی هیجان انگیزن مخصوصا پرش از سخره و گلایدینگ
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
صخره
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
فقط موتور سواری:)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
والا فکر نمیکنم بوکس آنچنان که قوی گفتین خطرناکه خطر داشته باشه هاااااااا!یه ورزشی مثل فوتبال میزان صدمات وارده به بازیکنانش بیشتر از بوکسه!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
وای چقدر عکس پرش از صخره زیبا بود آدم رو به هیجان میاورد ممنون...
mahdi_vals
mahdi_vals
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
بانجی جامپ کو پس؟؟؟خوب بود....مرسی
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
وااااااااااااااای خیلی دلم میخوااااد ازینا :)) از اولیش و آخریش :)))))))))) صخره نوردیم خیلی باحاله :))))))))من میخواااااااااااااااااااااااااااام :))) دلم خیلی می خواد برم بانجی جامپیینگ ::)))))))))))))))))))))))
khan
khan
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
هیجان...واژه ای که برای من در پارکور تعریف میشه... آخرشه ...البته با پرش از صخره موافقم ...فکر کنم ارزش امتحان کردن داشته باشه
mohammadreza
mohammadreza
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
اون پرش از صخرش خیلی باحاله......
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٥/٠١/٠٩
٠
٠
پرش از صخره چه دل و جراتی میخواد..ریسکش بالا