Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - وقتی زنان ایرانی در هوا معلق می‌شوند! www.jeem.ir
وقتی زنان ایرانی در هوا معلق می‌شوند!

وقتی زنان ایرانی در هوا معلق می‌شوند!

نویسنده : شکوفه گیلاس

بانجی جامپینگ ورزشی است که طرفداران زیادی در دنیا دارد، ورزشی که شاید در ظاهر دلهره‌آور باشد اما علاقمندان زیادی را به سمت خود می‌کشاند، افرادی که دوست دارند در زندگی‌شان حتی برای یک بار هم که شده طعم سقوط آزاد را بچشند و تنها با یک طنابِ کشی به زندگی متصل شوند. این رشته زن و مرد نمی‌شناسد و حتی گاهی این زنان هستند که گوی سبقت را در این ورزش از مردان می‌گیرند تا ثابت کنند که شاید از مردان هم شجاع ترند.

گروه اینترنتی ایران ناز

قدمت این ورزش در ایران آن‌قدرها هم طولانی نیست، به طوری که بانجی برای اولین بار در باشگاه پرش بانجی توچال در شهریور ماه سال ۱۳۸۶ راه اندازی شد و از سال ۱۳۸۷ به صورت جدی‌تر فعالیت کرد. مرحوم پیمان ابدی بدلکار معروف ایرانی اولین پرش بانجی را در توچال انجام داد و کمتر از یک‌سال پیش هم دومین سکوی پرتاب بانجی در بوستان ولایت با پرش مهسا احمدی بانوی بدلکار ایرانی افتتاح شد.

برای انجام این رشته فردی که قصد پریدن دارد باید طنابی کشی یا فنری را توسط محافظی به تن و بدن و قوزک پا خود ببندد البته این کار به تنهایی امکان پذیر نیست و معمولا مربیان این رشته به مجهز شدن فرد موردنظر کمک می‌کنند. زمانی که فرد موردنظر از سکو سقوط کند، خاصیت فنری ریسمان باعث می شود انرژی پرشی فرد به هنگام سقوط آزاد آرام آرام دفع شود تا جایی که شخص کاملاً بایستد. اما پس از سقوط و رسیدن به انتهای مسیر همین ريسمان چون قابلیت فنری دارد، باعث برگشت فرد می‌شود و او را تا حدی به بالا می‌کشد.

هیجان این ورزشی تا اندازه ای است که تا دقایقی پس از پایین آمدن هم فردی که این پرش را تجربه کرده است هیجان زده می شود و معمولا از لحظات شگفت انگیزش با حرارت برای تماشاچیان صحبت خواهد کرد. این ورزش شاید در طبقه ورزش های مخاطره‌آمیز طبقه‌بندی شود اما در حقیقت طرفدران زیادی بین بانوان ایرانی دارد به طوری که حتی بسیاری بر این باورند زنان ایرانی ساده‌تر از مردان برای سقوط از ارتفاع ۴۰ متری تصمیم می‌گیرند.

گروه اینترنتی ایران ناز

زهره میعادی از جمله افرادی است که برای اولین بار این ورزش را تجربه می کند او که خود پاراگلایدر سوار است، می‌گوید که هر ورزشی هیجان خودش را دارد و دوست دارد هر ورزشی که هیجان و خطر بالایی را دارد حتی برای یک بار تجربه کند.

بانجی هیجان بسیار بالایی دارد که البته همراه با ترس است وقتی از یک ارتفاع بلند تنها با یک کش در آسمان و زمین معلق می‌شوی، ترس خاصی دارد و بسیار هیجان انگیز است. نمی‌توانم این ورزش را با سایر ورزش‌هایی که پیش از این تجربه کرده‌ام مقایسه کنم، چون هر کدام متفاوت هستند. من ارتفاع هزار پایی را با پاراگلایدر تجربه کرده‌ام، اما وقتی از ارتفاع ۴۰ متر سقوط می‌کنید کاملا احساس متفاوتی دارد.

گروه اینترنتی ایران ناز

معتقدم که هر ورزشی را می‌توان با پوشش انجام داد و این گونه نیست که بگویم زنان ایرانی نمی‌توانند ورزش را انجام ندهند. روز به روز تعداد بانوان ورزشکار در رشته‌های مختلف بیشتر می‌شود که این موضوع نشان دهنده استقبال بانوان از رشته‌های متفاوت است.

هدی ملازیی دیگر بانویی است که برای اولین بار از ارتفاع ۴۰ متری سقوط کرده است، او می‌گوید: وقتی بالای سکو رسیدم برای لحظه‌ای از پریدن منصرف شدم اما در نهایت تصمیم گرفتم بر این احساس ترس غلبه کنم. آدم‌ها برای انجام برخی از کارها دچار ترس و دلهره هستند. من هم ترس از ارتفاع داشتم و به خود گفته بودم که اگر بتوانم بر این ترس غلبه کنم زاویه دیدم در زندگی هم تغییر خواهد کرد و حالا فکر می‌کنم این اتفاق برایم افتاد. یکی از دلایلی که باعث می‌شود بانوان گرایش بیشتری به این ورزش دلهره آور داشته باشند، این است که می‌خواهند خود را ثابت کنند و بر خلاف این‌که گفته می‌شود، زنان ضعیف‌تر از مردان هستند ثابت کنند که این موضوع واقعیت ندارد.

گروه اینترنتی ایران ناز

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
زهره
زهره
٩١/٠٩/١٨
٢
٠
وای چقدر کیف میده من که خیلی دوست دارم برای یکبارهم که شده تجربه اش کنم و لی خب می ترسم .وایییی
mahshid2
mahshid2
٩١/٠٩/١٨
١
٠
آره منم احساس تو را دارم
m_sepehri
m_sepehri
٩١/٠٩/١٩
١
٠
همچنین
saeede
saeede
٩١/٠٩/١٨
١
٠
آخ ک چقده حال میده!! قسمت شه منم برم:( ... خیلی خیلی دوس دارم:(
sahar
sahar
٩١/٠٩/١٩
١
٠
آره..منم خیلی دوس دارم تجربش کنم...ترسش همراه با هیجانه.......وای حتما خیلی فاز میده
m_sepehri
m_sepehri
٩١/٠٩/١٩
١
٠
فازش از حد نگذره خوبه!
bye
bye
٩١/١٠/١٧
٠
١
الان میگین همتون دوست دارین، ولی موقعی که برین از اون بالا به پایین نگاه کنین میگین بی خیال درس دارم باید برم !
A.hosseiny
A.hosseiny
٩١/١١/١٥
١
٠
شما چقدر منفی نگرید، اعتماد به نفس همه رو ضایع میکنی!!!
zendegitalabegi
zendegitalabegi
٩١/١٠/٢٩
٠
٠
اینا رو ول کنین اصلا این خانم ها غذا شون رو درست کردن که الان شوهر های عزیزشون میان خونه
A.hosseiny
A.hosseiny
٩١/١١/١٥
٠
٠
به نظر من نباید تو ورزشای لذت بخش تفاوت جنسی قائل شد منم با اینکه پسرم اما تا حالا قسمت نشده بپرم اما خیلی دوس دارم ایشاا... قسمت هممون بشه بپریم
سهره
سهره
٩٢/٠٣/٠٥
٠
٠
منم می خوام.........خیلی حال میده
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
عااالیه! اینقدر از ارتفاع لذت می برم که خدا میدونه!کاش قسمت ما هم بشه :)
پربازدیدتریـــن ها