Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - افاده‌ها طبق طبق! www.jeem.ir
افاده‌ها طبق طبق!
اندر مذمت از دماغ فیل افتادگی

افاده‌ها طبق طبق!

نویسنده : مریم غلامزاده

دقت کرده‌اید؛ بعضی وقت‌ها که آدمیزاد بسم الله نکرده و دست و رو ناشور از خانه بیرون می‌زند تا خیر سرش به سر کار مشرف شود یا امور روزمره را انجام بدهد یا در یک مهمانی شرکت کند؛ ناغافل آدم‌های عجیب غریب و تلخ و ترشی به تورش می‌خورند که حتی نگاه کردن به ریخت و روی‌شان هم کفاره دارد.

از تمام این آدم‌های تلخ و ترشی که ذکر خیرشان رفت، عتیقه‌تر و واجب الکفاره‌تر، آن‌هایی هستند که به قول مادر بزرگ‌مان (خدا رفتگون شما رو هم بیامرزه) انگار آسمان سوراخ شده و دسته جمعی نزول اجلال نموده‌اند. آن هم با صد من قِر و قمیش و اِفاده که در جواب سوال یا حرفت، با پوز کج و پشت چشم نازک شده فقط و فقط یک نگاه عاقل اندر سفیه تحویلت می‌دهند 

و در چنین موقعیتی است که شیطان لامذهبِ بی‌دین، آدمیزاد را وادار می‌کند تا در مقابل چنین موجودات کج پوز و دماغ سر بالایی که فکر می‌کنند خیلی آدم حسابی هستند و خیلی بارشان است، یک حرکت غیرفرهنگی بکند که جواب ته اعماق سوخته و التیام حس ضایع شدگیش باشد.

اما دو صد حیف و سه صد افسوس که ما خیلی با فرهنگ هستیم و محض خنکای دلمان فقط یک چیششششششششششششششش خشک و خالی می‌گوییم و رد می‌شویم.

اما کاش یکی باشد که بگوید: برادر من، خواهر من، شما که ماشالله هفت قرآن به میان، خیلی با کلاس و خوشگل و خوش تیپ هستی، فردا روز که شرت را از سر دنیا کم کردی (خدا رفتگون همه رو بیامرزه) می‌آورندت و می‌گذارندت طبقه بالای قبر ما، آن وقت است که همان مورچه‌ها و کخ کلخ‌هایی که ترتیب خوردن جنازه ما را می‌دهند، شکم شما را هم سفره می‌کنند و از قر و افاده و فوکول بیست سانتی و کفن اتو کشیده‌تان پشیزی حالی‌شان نمی‌شود. 

 

اما در بر خورد با چنین آدم‌هایی روانشناسان یک چیزهایی گفته‌اند که کمی برای ما عجیب می‌نماید اما چون باید مطلب‌مان آموزنده باشد خوب ما هم می‌گوییم!

اولا؛ این‌که در بر خورد با آدم‌های از دماغ فیل افتاده باید رفتار بزرگوارانه از خود نشان بدهیم یعنی شیطان را لعنت کنیم و حرکت غیر فرهنگی خاصی انجام ندهیم.

دوما؛ نه آن چنان بي‌تفاوت باشيم كه آن‌ها هر كاري خواست انجام بدهد و فكر كند كه كارشان درست بوده و سكوتمان باعث تشويق‌شان شود. نه حق داريم در برابر رفتار و برخوردهاي نادرست‌شان رفتار و پاسخ نادرست از خود نشان دهيم و مقابله به مثل کنیم.

سوما؛ این‌که اگر مي‌توانید به ايشان حالی نماييد كه هيچ فردي بدون نقص نيست و اگر ممكن است مواردي را به ايشان نشان بدهيد كه در آن زمينه توانايي و مهارت كافي را ندارد. یعنی تو هم مثل ما همچین آش دهن سوزی نیستی، پس خواهشا افه الکی نیا...

و در نهایت چهارما؛ اگر رفتار شايسته شما تأثير مثبت نگذاشت و تذكرات شما هم اثر نكرد، يعني فرد باز دست از رفتار و ناپسند خود برنداشت، دو راه داريد:

دوباره اولا؛ اگر از دوستان نزديك و اعضاي خانواده‌تان نيست براي هميشه با او قطع رابطه کنید!

و دوباره دوما؛ اگراز دوستان بسيار نزديك و اعضاي خانواده شماست كه نمي‌توانيد با او قطع رابطه كنيد، بهتر است به هر بدبختی که شده با وي كنار بياييد در اين صورت تنها راه حل شما اين است كه اخلاق شايسته و سعه صدر را پيشه خويش قرار داده، با متانت و بزرگواري با ايشان برخورد نماييد.

البته اگر توانستید...

======================

پ.ن: کخ کلخ: هر حشره اعم از خزنده، جهنده، نرم تن، کیسه تن، بند پا، که اسمش را ندانی.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٣/٢٥
٥
٠
از اين آدما متنفرم...افاده ها طبق طبق...سگ ها به دورش وق و وق...(من بي تربيت نيستما...مشکل از ضرب المثله)
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
بله ما وحید آقا رو نشناسیم کی رو بشناسیم:))
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
قربانت عليرضا جان...آقايي
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
موافقم با شما
مجید فلاحی
مجید فلاحی
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
اتفاقا منم یک دوست دارم اسمش علیرضا آقاییه !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
بعله....همینه...ایول
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٤/٠٩
٠
٠
آره روانی می کنن.
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٥
١
٠
من فقط طرفدار انجام حرکت های ورزشی رو اینطور افرادم :)
مريم.غ
مريم.غ
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
مم موافقم خخخخخخخخخ ولي خوب دقت داشته باشيد مطلب آموزنده است
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
درود به روت گریپ فروت!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
آره..فوق العاده است
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
خیلی قشنگ نوشتید خانوم غلام زاده ممنونم کیف کردم :)
radmehr
radmehr
٩٢/٠٣/٢٥
٣
٠
ممنون بابت راه حل های بسیار خوبتون قومی رو از نگرانی رهانیدین شما الان
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
بعله دگه
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
ممنون مریم جان مسل همیشه ضیبا و پر مقض نوشته بودی:))))
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
یک سول....چرا به این آدما میگن از دماغ فیل افتاده؟؟؟چرا نمیگن از دماغ بزغاله،یا از دماغ شیر افتاده آیا؟؟؟؟
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٧
١
٠
چون یه روایت قدیمی در این باب هست که میگه حضرت نوح که از سوی خداوند مامور می شود تا از تمام موجودات کره زمین یک جفت در کشتی معروفش بگذارد تا سیل و طوفان نسل آنان را منقرض نکند، یک روز دید که کشتی پر از فضولات حیوانات شده است. همراهان حضرت نوح گله به نزد پیامبر می برند و او هر چه می اندیشد برای تخلیه فضولات آن همه حیوان، فکری به ذهنش نمی رسد. پس دست به دعا می برد و از خداوند می خواهد که در این طوفان، آنان را از فضولات و بوی آن نجات دهد. خداوند هم به او دستور می دهد که دستی به پشت فیل بزند. حضرت نوح به محض این که دستور را می شنود، آن را عملی می کند. دستی به پشت حیوان عظیم الجثه یعنی فیل می زند و ناگهان از دماغ بزرگ فیل، یعنی خرطومش یک خوک می افتد زمین. خوک هم به محض این که پایش به زمین می رسد شروع می کند به خوردن فضولات و کثافات و کشتی ظرف چند ساعت، مثل روز اول، پاک و پاکیزه می شود. در همین هنگام می گویند، ابلیس که از پاکیزگی کشتی ناراحت شده بود، دست به پشت خوک می زند و ناگهان از دماغ خوک، موشی بیرون می جهد. موش شروع می کند به خرابکاری و آنقدر به کارش ادامه می دهد که نزدیک است کشتی سوراخ شود. خداوند که این را می بیند به نوح دستور می دهد تا دوباره دستی به پشت شیر بمالد. هنوز حضرت نوح دستش را از پشت شیر برنداشته بود که ناگهان از دماغ شیر درنده، گربه به زمین می افتد و به دنبال موش می افتد. پس طبق روایات اسلامی سه حیوان پس از طوفان نوح به جهان هستی گام گذاشتند و پیش از آن وجود نداشتند: خوک، گربه و موش. حال ببینیم ارتباط خوک که از دماغ فیل افتاده است چه ربطی دارد به آدم های متکبر و از خود راضی مهدی پرتوی آملی در این باره آورده است: «از آنجا که فیل حیوان عظیم الجثه ای است و عظمت و هیبتش دل شیر را می لرزاند، لذا آنچه از دماغ فیل افتاده: «حتی اگر خوک مفلوک هم باشد» در مورد افراد خودخواه متکبر معجب مورد استفاده و ضرب المثل قرار گرفته است» اما به نظر می رسد که چهره خود خوک هم در کاربرد این ضرب المثل درباره آدم های از خود راضی، بی ارتباط نیست. خوک همان طور که همگان می دانند دماغی سربالا دارد و چشم های ریزش هم طوری است که انگار همیشه از بالا، آن هم از بالای دماغ سربالایش به بقیه چیزها نگاه می کند.
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
ممنونم مریم جان...
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٥
٢
٠
غرور انسان را از عرش به فرش می برد.به نظر من بهترین راه حل بی اعتنایی است
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
1 . زیبا نوشتید واقعا عالی و سپاس . 2 . راه حلهاتون خوب بود اما سخته
غ.مريم
غ.مريم
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
آره عزيزم سخته برا همونم ميگم اگه تونستيد ...
ati200
ati200
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
اره واقعا ..خیلی خوب بود مرسی
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
جالب بود.ممنون.
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
عکس s.a رو برای بنر گزاشتن
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
نه خیرم عکس تو رو گذاشتن
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
بی تربیت این کجاش شبیه اونه؟!(:....سرندی پیتی قرمزه من به اون نازی(:
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
ممنونم....بازم مثل همیشه مریمی قشنگ نوشته(:
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
خواهش میکنم
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
ممنون از راه حلهای مفیدتون
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
چه راه حل هایی!!!!!
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
راه حل مقابله با این افرادم سانسور شد
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
باز سانسور شدی؟
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
خب چیزی نمونه واسه گفتن یک حقیقت درقالب طنزدرعین حال بادادن راه حل!!! کلا بسی زیبا ممنون
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
خیلی زیبا مریم جون..... منم همون حرف مستر وحید..... افاده ها طبق طبق ........
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
اصلا تحمل اینجور افرادو ندارم..آدمای متکبر و اونایی که همش به دیگران فخر فروشی میکنن و از بالا به همه نگاه میکنن!رفتارای بزرگوارنه هم فکر نکنم روشون تاثیری بذاره!
غ.مريم
غ.مريم
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
قابل نداشت خواهش ميكنم لطف داري
غ.مريم
غ.مريم
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
دو تا اشتباه داشتي عزيزم املات خرابه هاااااااااا ولي چون من سخت گير نيستم بيست بيستي
D_masoud74
D_masoud74
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
اینایی که فک میکنن از من بهترن ، خدایی چه اعتماد به نفسی دارنا !؟!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
هعیییییییی...واقعا اعتماد به نفست تو لوزالمعده ام...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
اعتماد به نفست تو حلقم بابا!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٦
١
٠
اینجا همه دارن از این آدما بد میگن .ینی ما جیمی ها همه خوبیم .خخخ
باران
باران
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
ممنون مریم بانو مثل همیشه خوب و زیبا و جادار ......
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
قابل نداشت بارون جون
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
خسته نباشين
nika
nika
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
مرسی
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
من طاقت ندارم و یه چارتا لیچار آبدار بهشون میگم تا توی دلم یه نسیم خنکی بوزه که دلم حالی به هولی بشهههههههههه البته تو دلم میگم چون شخصیتم خیلی بالاتر از این حرفاس که خودمو جلو همچین افرادی کوچیک کنم...
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
به کسی نگی ولی منم همین کارو میکنم
mahshid
mahshid
٩٢/٠٣/٢٦
٠
٠
مغسی
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
تشکر خانم غلامزاده.....
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٧
٠
٠
خواهش دارم عزیزم
sanjaghak
sanjaghak
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
واه واه....آدم می مونه توی کار این آدما.ایییییش.
mahboobeh
mahboobeh
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
موافقم
پربازدیدتریـــن ها