امن‌ترین اسب‌های جهان!
خودرو های ایمن جهان را درسال 2013 بشناسید

امن‌ترین اسب‌های جهان!

نویسنده : mirzaei.z

نشریه فوربس، اسامی ۱۳خودروی ایمن جهان برای سال ۲۰۱۳ را منتشر کرد. طبق گزارش این نشریه، مصرف سوخت پایین در سال‌های اخیر به یکی از معیارهای اصلی خریداران خودرو تبدیل شده است. با این حال، ایمنی خودروها، همچنان اصلی‌ترین معیار برای خریداران خودرو است. طبق یک نظر سنجی انجام شده توسط مرکز ملی تحقیقات گزارش‌های مصرف کننده، ۶۵ درصد از مردم شرکت کننده در این نظرسنجی، ایمنی را اصلی‌ترین گزینه در خرید خودرو می‌دانند. 

اکثر خودروسازان علاقه زیادی به جذب مشتری از طریق نشان دادن تست تصادفات در تبلیغات خود دارند. دولت فدرال ایمنی بزرگراه‌های آمریکا و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها، مراحل تست خودروها را در این رتبه‌بندی تغییر دادند و پس از این تغییرات در سال گذشته مشخص شد که خودروهای لوکس فاقد این شرایط ایمنی هستند؛ شرایطی که در سال گذشته با تغییر آن، تصادفات از جلو و عقب خودروها نیز در نظر گرفته شد. این خودورها را بر اساس معیاری به نام «همپوشانی کوچک تصادفات» ایمن‌ترین خودروهای سال جاری میلادی می‌داند.

جالب است بدانید از ۱۳مورد خودروی برتر معرفی شده تنها ۲ نمونه آن مجوز رسمی برای حضور در ایران دارند و حتی پای بعضی از این خودروها به ایران نرسیده است. در حالی که این خودروها جز خودروهای متوسط و نه لوکس در سایر نقاط جهان به حساب می‌آیند که در ایران برای سوار شدن بر پشت فرمان خودروهای ایمن باید بیشتر از ۱۴۰میلیون تومان هزینه کرد و ایمن‌های ارزان قیمت جهان جزء لوکس‌های ایران محسوب می‌شوند.

 

13. ولوو اس ۶۰

قیمت این خودرو ۳۱هزار دلار است. با در نظر داشتن قیمت 3000 تومانی دلار و ذکر این نکته که تا به حال این مدل ولوو به ایران وارد نشده است، این خودروی ایمن 93 میلیون تومان قیمت دارد که با در نظر گرفتن تعرفه‌های واردات خودرو احتمالا بعد از حضورش در کشور به بیش از ۱30میلیون تومان فروخته خواهد شد.

۱۲. فولکس واگن پسات

این خودروی آلمانی دوازدهمین خودروی برتر جهان از لحاظ ایمنی است. این خودروی آلمانی که توانسته است در تمام آزمون‌های (IIHS) سربلند بیرون بیاید، تنها ۲۰هزار دلار ارزش دارد که برابر 60 میلیون تومان می‌شود.

۱۱. سوزوکی کیزاشی

نامی آشنا برای ایرانیان. این خودروی ایمن، یکی از معدود خودروهای ایمن جهان است که مجوز حضور در ایران را دارد. قیمت اصلی ذکر شده برای سوزوکی کیزاشی ۲۱هزار دلار است. این خودرو هم اکنون از سوی کارخانه ایران خودرو به قیمت ۱۴۰میلیون تومان در اختیار طرفدارانش قرار می‌گیرد.

10. سوبارو اوت بک

این خودروی ژاپنی در تست تصادفات از جلو، عقب، سقف و درب‌های کناری امتیاز «خوب» را توانسته است از سوی (IIHS) کسب کند و به عنوان یک خودروی «قابل قبول» در تست همپوشانی تصادفات باشد. قیمت این خودرو ۲۳هزار و ۴۹۵ دلار است. در صورت واردات این خودرو با تعرفه خودرو و در نظر گرفتن سود واردکننده، قیمت آن قطعا در بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان تعیین می‌شود. البته تا به حال سوبارو به طور رسمی وارد ایران نشده است و نمونه گذرموقت آن نیز در خیابان‌ها کمتر مشاهده شده است.

9. سوبارو لجسی

رتبه نهم خودروهای ایمن جهان نیز به سوبارو لجسی تعلق گرفته است. این خودروی سوبارو نیر مانند سوبارو ات بک و دیگر خودروها توانسته است از تمام آزمون‌ها سربلند بیرون بیاید و در رده ایمن‌ترین‌های جهان قرار گیرد. قیمت این خودرو از ۲۰هزار دلار شروع می‌شود. اگر روزی این خودرو بخواهد مجوز حضور در ایران را به دست آورد، برای واردکننده‌اش با در نظر داشتن دلار 3000 تومانی 60 میلیون تومان تمام خواهد شد که تعرفه خودروهای وارداتی آن را به ۱۰۰میلیون تومان خواهند رساند.

8. نیسان آلتیما سدان

نیسان گرچه برای کوتاه مدت در ایران حضور داشت اما مانند خیلی از خودروسازان دیگر تحت فشار تحریم‌ها و صهیونیست‌ها مجبور به ترک ایران شد. این مدل نیسان، تنها خودرویی است که از این خودروساز توانسته است در جمع برترین‌های خودروهای ایمن جهان قرار گیرد. قیمت اصلی این خودرو، ۲۱هزار و ۷۶۰دلار است که با اوضاع فعلی دلار در ایران، در حدود 65 میلیون تومان می‌شود.

7. کیا اوپتیما

کیا اوپتیما از رسمی‌ترین خودروهای وارداتی به ایران است که در رده ایمن‌ترین‌های وارداتی قرار دارد. کیا اوپتیما نیز مانند دیگر ایمن‌های جهان، با موفقیت تمام تست‌های ایمنی خودرو را پشت سر گذاشته است. قیمت اصلی این خودرو ۲۱هزار دلار است که در بازار آزاد خودروی ایران با قیمت ۱۴۰میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

6. هوندا آکورد کوپه

هوندا با این‌که مجوز رسمی برای حضور در ایران را ندارد اما از معدود خودروهای مورد علاقه جوانان ایرانی است. این خودرو از برترین‌ها در بخش ایمنی خودروهاست. از نظر ایمنی در بخش جلو، عقب، سقف و کناره ها بسیار دقیق ساخته شده است. قیمت اصلی این خودرو، ۲۳هزار دلار است که اگر بخواهد در ایران فروخته شود به طور قطع با قیمتی بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان به دست مشتری ایرانی می‌رسد.

5. هوندا آکورد سدان

هوندا آکورد سدان مانند همتای خود یعنی آکورد کوپه از ایمن‌ترین خودروهای جهان شناخته شده است. این خودرو، ۲۱هزار دلار قیمت دارد که با در نظر داشتن دلار 3000 تومانی قیمت آن، 63 میلیون تومان می‌شود.

4. فورد فوژن

فورد نیز توانسته است خودرویی را تولید کند که در زمینه ایمنی حرفی برای گفتن داشته باشد. فورد فوژن از خودروسازی فورد در رده ایمن‌ترین خودروهای جهان قرار گرفت. قیمت اصلی این مدل فورد، حدود ۲۲هزار دلار است. به دلیل تحریم‌ها، فورد مدتی است که مجوز حضور رسمی در ایران را ندارد. معادل ریالی این فورد آمریکایی، 66 میلیون تومان است.

3. دوج اونجر

دوج اونجر نیز توانسته است خود را در بین بهترین‌ها از نظر ایمنی جای دهد. دوج اونجر ۱۸هزار دلاری، از نظر (IIHS) جزء بهترین‌ها خودروهاست. اگر دلار را 3000 تومان در نظر بگیریم قیمت این خودرو برابر 54 میلیون تومان می‌شود.

2. کرایسلر ۲۰۰

گرچه نام کرایسلر همواره لوکس‌ترین خودروها را در ذهن تداعی می‌کند اما یکی از ارزان‌ترین‌های این خودروسازی رتبه دوم ایمن‌ترین خودورها را در جهان به دست آورده است. کرایسلر ۲۰۰، توانسته است از نظر ایمنی در جایگاه دوم ایمن‌ترین خودروهای جهان بایستد. این خودرو حدود ۱۹هزار دلار ارزش دارد. 

1. آکورا تی-ال

آکورا تی-ال تنها لوکس این فهرست ۱۲خودرویی است که توانسته است ۵ستاره ایمنی را از (IIHS) کسب کند. آکورا تی- ال گران‌ترین خودروی ایمن جهان است که البته تنها ۳۵هزار دلار قیمت دارد. گرچه پای این خودرو هرگز به ایران باز نشده است اما اگر روزی بخواهد مهمان ایرانی‌ها و میزبان راننده‌ها در ایران شود، قیمت آن از قیمت اصلی‌اش یعنی 105میلیون تومان بسیار بالاتر خواهد بود.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Madboy
Madboy
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
تشکر مفید بود
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
منم میخوام:((( ازون ابیاش
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
من 6 میخوام . سپاس
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
منم می خواییییییییییییییییییییییییم.... :(((
nika
nika
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
منم همین طور
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠٤/٠٣
١
٠
منم می خواییییییییییییییییییییییییم.... :(((
Madboy
Madboy
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
مگه یک نظر چقد امتیاز داره ک دوبار مینویسید؟! :p
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
چقدر ارزونه اینا!!
faride
faride
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
به درد ما نمیخوره خخخخخخخخخخخخخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
من هر 13 تاشونو دارم .......ای بدک نیست !!!!!!!!!!!!
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
منم از اینا میخوام
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
منم یکی از اینا میخوام
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
سوبارو رو اعصاب آدمه!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
چه خودروهایی...چه قیمتایی...وااااای....مرسی از مطلبتون:)
باران
باران
٩٢/٠٤/٠٦
٠
٠
ممنون
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٧
٠
٠
ما که از اینا نداریم... خدا به همین زودی ها به همه از اینا بده به مایم بده
پربازدیدتریـــن ها