Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - تبانی در لیگ دسته اول www.jeem.ir
تبانی در لیگ دسته اول
خبری که همه راشوکه کرد!

تبانی در لیگ دسته اول

نویسنده : مریم شیعه زاده

درتاریخ 23/6/91 شروع و در تاریخ 27/1/92  به مرحله نهایی (پلی‌آف) رسیده است و حالا می‌گویند تبانی رخ داده است. لیگ فوتبال دسته یک را می‌گویم. بازی‌ها بین 28 تیم و در قالب دو گروه 14 نفره صورت می‌گیرد که در این دوره از بازی‌ها گروه ب متهم به این عمل ناشایست شده. باور این‌که 23 نفر از اعضای هیئت مدیره و کادر فنی تیم‌ها در این تبانی دست داشته‌اند غیرقابل باور و البته بسیار ناراحت کننده است.

 

همه دقیقا می‌دانند که در لیگ یک چطور امتیازها خرید و فروش می‌شود و همه دقیقا می‌دانند که امتیازها در لیگ یک واقعی نیستند. منتها، مسئله این است که فوتبال را در لیگ دسته یک چه کسانی می‌چرخانند؟ و وقتی که ماجرا این‌قدر واضح است چرا هیچ عکس‌العملی از آن‌هایی که این لیگ را می‌چرخانند دیده نمی‌شود؟

در این‌که تبانی، دستکاری نتیجه، تحت‌تاثیر قراردادن داور و دوپینگ، کارهای ناپسندی هستند شکی نیست، اما ناپسندتر این است که با وجود این‌که همه می‌دانند این اتفاقات در لیگ یک وجود دارد و حتی این مسائل ثابت شده است باز هم مسئولان مربوطه آن را کتمان می‌کنند. بله، این ادعاها دور از واقعیت نیست. نتایج لیگ یک در اتاق‌های در بسته و با تلفن‌های همراه مشخص می‌شود و هرکسی بخواهد از خواست آن‌ها تمرد کند، می‌زنندش و نمی‌گذارند موفق باشد.

 

شاید وقتش باشد تا مسئولان به بهانه همین اتفاق سامانی به این اوضاع دهند. در کدام کشور لیگ یک یا همان ماراتن فوتبال لیگ حرفه‌ای‌شان به این صورت برگزار می‌شود؟ چرا به جای دو گروه و 28 تیم، از تعداد تیم‌های کمتر و یک گروه استفاده نمی‌شود؟

این روزها کمتر کسی بازی‌های لیگ دسته اول را دنبال می‌کند، چرا که به خاطر تعداد بالای تیم‌ها و بازی‌ها و شرایطی که خودتان شاهدش هستید، این بازی‌ها برای هواداران فوتبال هیچ جذابیتی ندارد. چرا بعد از این همه سال هنوز تصمیمی برای اوضاع آشفته لیگ دسته اول نگرفته‌اند، واقعا جای تعجب دارد.

درصورتی که با کمی برنامه‌ریزی می‌توانند جذابیت و هیجان را به این لیگ برگردانند و حتی برای دیدارهای معمولی، هوادارن زیادی را بر روی سکوها جذب کنند .

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
واقعا تاسف برانگیزه!!!
nika
nika
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
واقعا..........
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
واقعنی!
ati200
ati200
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
......
مرضیه
مرضیه
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
دیگه فوتبالون شده حاشیه وهمین مسائل غیراخلاقی واقعا تاسف آور
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
١
هعی! همه تیما ک مث پرسپولیس خوب نیستن! :)
e.niyazi
e.niyazi
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
نچ نچ نچ
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
واسه ما که این جور چیزا عادی شده ...
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
منم منم ...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
دیگه این مدلیشو گمون نمکنم! خیلی تکون دهنده بود ... خعــــــــــلی!
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
اولین پرونده ی فوتبالی که به وزارت اطلاعات رسید
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
ب نظرم میه ب عنوان بزرگترین تبانی هم مطرحش کرد .... فوتبال یتیمه ایرانه دیه!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
ب نظرم میشه ...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
............
mahshid
mahshid
٩٢/٠٢/٢٦
٠
٠
واقعا
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
طفلي تبريزي ها دل خوش بودن که امسال سه تيم توي ليگ برتر دارن....اما يکي از تيماشون تو زرد در اومد
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
آدم چی میتونه بگه!!! جز اینکه واسه این افراد و فوتبال متاسف باشه!!
sahar
sahar
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
از فوتبال خوشم نمیاد...خدافز :)))
باران
باران
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
........
Milad
Milad
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
هععععییییی!
٩٢/٠٢/٢٨
٠
٠
فوتبال ایران کلا رو هواست!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٢٨
٠
٠
ای بابا ... چی بگم!
tanha
tanha
٩٢/٠٢/٣٠
٠
٠
این اتفاقات در کشور ما عادیه!
blue girl
blue girl
٩٢/٠٢/٣١
٠
٠
تو نود که همه دنباش بودن......
سهره
سهره
٩٢/٠٣/٠٧
٠
٠
ممنون