کنترل‌ها را روشن کنید!
استفاده از مرورگر گوگل کروم برای کنترل از راه دور کامپیوتر

کنترل‌ها را روشن کنید!

نویسنده : Mohammad JAVAD Ghandehari

نرم افزارهای بسیاری برای دسترسی و مدیریت و کنترل کامپیوتر از راه دور وجود دارد که می‌توان به  TeamViewer و VNC اشاره کرد. ولی در صورتی که شما از مرورگر محبوب گوگل کروم استفاده می‌کنید شما تنها با نصب یک افزونه (extension)  با نام Chrome Remote Desktop به این مهم دست می‌یابید!

این افزونه از سیستم عامل ویندوز و Mac OS X پشتیبانی می‌کند، ولی متأسفانه کاربران لینوکس نمی‌توانند از این افزونه استفاده نمایند!

خوب با ادامه آموزش همراه باشید:

پس از گرفتن این افزونه ،(Chrome Remote Desktop) باید بر روی Add To Chrome کلیک نمایید. برای استفاده از این امکان باید افزونه بر روی هر دو کامپیوتر نصب باشد به معنایی دیگر کامپیوتری که قصد کنترل آن را از راه دور را دارید و کامپیوتری که بوسیله آن قصد اتصال و کنترل کامپیوتر مقصد را دارید.

این افزونه نسبت به افزونه‌های دیگر حجمی بسیار زیادی دارد، حدود ۲۲.۶ مگابایت. ولی نصب آن ساده و سریع خواهد بود. پس از نصب برنامه و باز کردن یک تب جدید، شما از لیست برنامه‌های نصب شده به این ابزار دسترسی خواهید داشت. (همانند شکل زیر) 

برای اولین بار که شما برنامه Chrome Remote Desktop اجرا می‌کنید، لازم است تا اجازه دسترسی به کامپیوتر خود را بدهید.Continue  را انتخاب کرده و از وارد شدن به حساب کاربری‌تان در گوگل مطمئن شوید. سپس بر روی Allow Access کلیک کنید.

 

شما به دو شیوه می‌توانید از این افزونه استفاده کنید. در روش اول شما می‌توانید به هر کس که مایل باشید سطح دسترسی لازم برای کنترل رایانه خود را بدهید. و یا این‌که به رایانه‌ای که متعلق به شماست و به آن دسترسی فیزیکی ندارید، متصل شده و به مدیریت آن بپردازید. در قسمت My Computers بر روی Get Started کلیک کرده و سپس گزینه Enable Remote Connections  را انتخاب نمایید.

  

در این مرحله شما می‌بایست به دلیل حفظ مسائل امنیتی، یک رمز عبور برای محافظت از رایانه خود انتخاب نمایید. پس رمز عبوری با حداقل ۶ کارکتر عددی وارد نموده و بر روی OK کلیک نمایید.

  

در ادامه از شما برای اعمال تغییرات در حساب کاربری سوال می‌شود که Yes را انتخاب نمایید. سپس رمز عبور خود را مجددا وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید.

  

خوب. نیمی از کار انجام شد. در ادامه شما می‌بایست همین مراحل را بر روی رایانه دوم نیز تکرار کنید. فقط دقت داشته باشید که در هر دو رایانه از یک حساب کاربری گوگل استفاده نموده و استفاده افزونه از آن را تأیید کنید. 

گزینه Get Started در پایین صفحه را انتخاب کنید. سپس شما باید نام رایانه مقصد را وارد نمایید. به طور پیش فرض فرم با نام رایانه فعلی تکمیل شده که شما می‌توانید با انتخاب آیکون مداد در سمت راست، نام مورد نظر خود را تایپ نمایید.

  

برای اتصال به رایانه مقصد، بر روی نام آن کلیک کرده و رمز عبوری را که برای آن انتخاب کرده‌اید، وارد کنید. سپس بر روی Connect کلیک نمایید.

  

به همین سادگی شما به رایانه مرود نظرتان متصل شده و می‌توانید هر کاری را که مایلید از راه دور توسط آن انجام دهید. درست مثل وقتی که بر روی صندلی و روبه‌روی آن نشسته‌اید. در تصویر، شما به نوار ابزاری دسترسی دارید که حاوی برخی از تنظیمات و انتخاب‌ها خواهد بود. 

دکمه Disconnect به منظور قطع ارتباط استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از گزینه Send Keys، کلیدهای ترکیبی خود را بدون این‌که در رایانه مبدأ اجرا شوند، به رایانه مقصد بفرستید.

  

شما می‌توانید از منوی Screen Options، روشن و یا خاموش بودن «نمایش تمام صفحه» را مشخص نمایید. همچنین می‌توانید یکی از حالت‌های «نمایش با ابعاد تصویر رایانه شما» و یا «جا دادن تصویر در پنجره مرورگر» را انتخاب کنید.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
nika
nika
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
ممنون
mahshid
mahshid
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
ما که از اینا نداریم فایر خودمون بهتره///////
mah-tkh
mah-tkh
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
چه جالب! ولی من همش یه کامپیوتر دارم!!! ترفند قشنگی بود!!!!
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
comodo dragon مرورگر پیشرفته تر و بهتریه
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
من که تحریمش کردم ! ما رو تحریم می کنه ! منم تحریمش کردم :)))
Mohammad Ghandehari
Mohammad Ghandehari
٩٢/٠٣/١١
٠
٠
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
ممنونم...