Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - اتوبوس‌های فانتیزی! www.jeem.ir
اتوبوس‌های فانتیزی!
عجیب‌ترین اتوبوس‌های دنیا!

اتوبوس‌های فانتیزی!

نویسنده : میلاد

اتوبوس یکی از وسیله‌های نقلیه عمومی پرکاربرد در تمامی کشورهای دنیاست. به همین دلیل از تنوع بسیار زیادی برخوردار است به طوری که نمونه‌های مختلف آن هر ساله در برخی کشورها به کار گرفته می‌شوند. عده‌ای نیز با استفاده از خلاقیت و ذوق هنری اتوبوس‌های جالبی می‌سازند که شاید نتوان آن‌ها را حتی اتوبوس نامید.

 

* اتوبوس پدالی 

هند کشوری است که دیدن وسایل عجیب در آن به نظر خیلی هم عجیب نیست چرا که همیشه یک چشمه برای خودنمایی دارند. اتوبوس پدالی یکی از دستاوردهای این کشور است که با گذاشتن یک محل بار قدیمی روی دوچرخه ساخته می‌شود. این اتوبوس‌ها معمولا به عنوان سرویس مدرسه استفاده می‌شوند.

 

* اتوبوس فضایی

یکی از طرح‌های جالبی که برای اتوبوس ارائه شده است JL421نام دارد. در این طرح شما یک بدنه تمام آهنی را مشاهده می‌کنید که به نظر یک تانک از کهکشان‌های دور است اما در اصل به عنوان یک اتوبوس کوچک ساخته شده است. در این اتوبوس 5 نفر داخل کابین و 5 نفر دیگر روی سقف می‌توانند بشینند.

 

* بلندترین اتوبوس دنیا

در کشوری که بیشترین جمعیت دنیا را دارد نیاز به یک اتوبوس 5 کابینه که طولی نزدیک به 60 متر دارد بسیار حس می‌شود. چینی‌ها چند سال پیش بلندترین اتوبوس شهری را ساختند که می‌توانست 380 مسافر را در عین واحد جا به جا کند. البته این اتوبوس تنها در مسیرهای مستقیم حرکت می‌کند چرا که دور زدن برای آن بسیار مشکل است. 

 

* اتوبوس راه آهن

یک ایده متفاوت برای اولین بار باعث شد افرادی که هم می‌خواهند سریع مسافرت کنند و هم از اتوبوس‌های بین شهری می‌ترسند از اتوبوس ریلی استفاده کنند. این اتوبوس‌ها به سرعت بین خطوط ریلی حرکت می‌کنند. ایمنی نکته اصلی برای انتخاب این اتوبوس‌هاست که برخی مسافران به آن بسیار اهمیت می‌دهند. 

 

* اتوبوس با موتور جت

یکی از عاشقان سرعت در انگلستان اتوبوسی ساخته است که با یک موتور جت کار می‌کند. این اتوبوس از جنس آلمینیوم ساخته شده است و تنها چند بار از آن استفاده شد، چرا که این اتوبوس خیلی قابل اعتماد نیست به همین علت ممکن است در سرعت‌های بالا متلاشی شود. 

 

* اتوبوس دو چهره

تام کندی یک طراح آمریکایی با چسباندن دو اتوبوس بر روی سر اتوبوسی دیگر یک خودروی دو چهره ساخته است.  این خودرو این روزها به یکی از جالبترین اتوبوس‌های مدرسه در آمریکا تبدیل شده است، بسیاری از دانش‌آموزان برای رسیدن به این سرویس جنگ و دعوا می‌کنند.

===============

نکته: طی تحقیقات انجام شده هیچ کدام از موارد ذکر شده، از فناوری بسیار پیچیده «من کارت» استفاده نمی‌کنند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
چه باحال بودن ممنونم
mahboobeh
mahboobeh
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
ممنون
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من کارت رو خوب اومدی ... جالب بود ... من اون اتوبوس با موتور جت رو دوست داشتم هرچند قابل اعتماد نیست ....
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
چی جالب ممنون
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
چه جالب
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
اینا اتوبوسه دیگه؟؟؟مخصوصا اولیه
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
اتفاقا یکی از دستاورد های کشورشونه...خخخ
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خیلی جالب بود.تشکر
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
اون بلنده چی جوری می پیچه؟!اصن می پیچه عایا؟!
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
نه خدا رو شکر نمیذارن بپیچه
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
مغسی
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
تصویر آخر شبیه اتوبوس کارتون سفرهای علمی است
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
دقیقا
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٥
١
٠
من کارتو خیلی خوب اومدی کلی خندیدم:))))))))):
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
جالب بودن ممنون
عاطفه
عاطفه
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
تواون اتوبوس پدالیه که دل ادم میگیره
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
جالب بود مرسی....هنوز از تکنولوژی من کارت بویی نبردن...
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
نه بابا...باید یه سر بیان مِــــــشَـــد:))
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
تشكر..............
MinA
MinA
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
دوس دارم سوار موتور جتیه یا فضاییه بشم!
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
فضاییه جالب تره...جته خطریه
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
جالب بود
F-jafari
F-jafari
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
آخری و بلنده خیلی جالبه.ممنون
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چه باحال :)) خخخخخ من کارت !!!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اخري خيلي جالب بود/ خسته نباشين
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
یه چیزی بگم؟؟اون اولیه سروبس مدارسه؟؟؟؟
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چه جالب بود .سپاس
reza1381
reza1381
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
جالب بود
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
ممنون
Mahnaz
Mahnaz
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
جالب بود مرسی
پربازدیدتریـــن ها