ماسک‌های خوب برای پوست‌های بد
روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی پوست

ماسک‌های خوب برای پوست‌های بد

نویسنده : ati

در سراسر جهان، زنان شیوه‌های مختلفی برای زیباترشدن دارند. این شیوه‌ها برحسب سنن و آیین ملی از كشوری تا كشور دیگر متفاوت است. در این‌جا به روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی پوست صورت در 5 كشور دنیا نگاهی می‌اندازیم.

 

* برزیل

زنان برزیلی برای جوان‌سازی پوست صورت از ماسكی كمك می‌گیرند كه در واقع مخلوطی از شیر و جوی دوسر است. این ماسك را یك ساعت روی پوست می‌گذارند و بعد آن را با آب ولرم می‌شویند. این ماسك به روشن شدن پوست‌شان كمك می‌كند. زنان این كشور برای پیشگیری از احتباس آب در بدنشان 2 بار در هفته قبل از خواب آرتیشو می‌خورند. این گیاه ادرارآور تا حدی به رفع احساس گرسنگی هم كمك می‌كند. زنان برزیلی به داشتن موهای براق مشهورند. دلیل این موضوع استفاده از پودر تالك روی پوست سر است. پودر تالك باعث می‌شود موها چرب نشوند و براق و جوان به نظر برسند.

یكی دیگر از اسرار خانم‌های برزیلی‌، استفاده از ماسك ذرت و آب است. این ماسك چربی را از روی پوست می‌زداید و درنتیجه فرد كمتر جوش می‌زند. برای پیشگیری از پف‌آلود به‌نظر رسیدن چشم‌ها نیز از كمپرس دم‌كرده بابونه استفاده می‌كنند و آن را روزانه به مدت 20 دقیقه روی چشمانشان قرار می‌دهند.

 

* هند

در این كشور گرم، زنان ماسك‌های ضدچروك و لایه‌بردار را از گیاهان خوراكی و ادویه‌‌ها درست می‌كنند و ترکیبی از آن‌ها را با آب مخلوط می‌كنند و روی صورت می‌گذارند یا آن‌ها را درون آب وان می‌ریزند و داخل وان دراز می‌كشند. آن‌ها معتقدند مخلوطی از كمی ماست با یك قاشق چایخوری زعفران كه به صورت ماسك استفاده شود، اثر ضدچروك دارد. رشته‌ای در طب سنتی هندی به نام «آیورودیك» وجود دارد كه دستورهای به كار رفته در آن، از كتاب‌های مقدس هندی‌ها ریشه گرفته و در آن طبیب سعی می‌كند به كمك گیاهان دارویی جوانی را به فرد بازگرداند. زنان هندی حتی از صابون و شامپوهای شیمیایی هم استفاده نمی‌كنند و با تركیب برگ‌های تازه مخصوص با آب، شامپو درست می‌كنند. شاید به همین دلیل موهای آن‌ها بسیار پرپشت و براق است.

 

* جمهوری چك

زنان این كشور از نوعی پنیر سفید تازه برای تهیه ماسك‌های ضدچروك استفاده می‌كنند. برای رفع تیرگی اطراف چشم نیز روغن كرچك را بهترین درمان می‌دانند.

 

* لهستان

زنان لهستانی از زرده تخم‌مرغ، روغن كرچك و آب لیموترش ماسك مو درست می‌كنند و بعد از 10 تا 15 دقیقه كه این مخلوط روی سر ماند، آن را می‌شویند. آن‌ها معتقدند این ماسك باعث تقویت ریشه مو می‌شود. برای با طراوت نگه‌داشتن پوستشان نیز از ماسك عسل استفاده می‌كنند و آن را 10 تا 15 دقیقه روی پوست صورت، گردن و دست‌هایشان می‌مالند.

 

* فنلاند

سونا، رمز زیبایی زنان فنلاندی است. آن‌ها از سونا برای آرامش یافتن و دوركردن استرس از خود كمك می‌گیرند. سونا به بازشدن منافذ پوستی و پاكسازی پوست هم كمك می‌كند و در ضمن عرق كردن ناشی از نشستن طولانی مدت در سونا باعث زدوده شدن سموم از درون بدن می‌شود. بخار و گرمای درون سونا همچنین تاثیر برخی مواد طبیعی و موثر بر پوست را افزایش می‌دهد. مثلا فنلاندی‌ها در سونا از ماسك عسل استفاده می‌كنند. عسل نه‌ تنها تغذیه‌كننده و محافظت‌كننده پوست است، بلكه لایه‌بردار خوبی هم است و استفاده از آن قبل یا حین سونا تاثیر دارد. در ضمن عسل مانع انقباض عضلات می‌شود.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
من اصلا حس این کارا رو ندارم
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
زنان ایرانی از هوا به نوان ماسک استفاده میکنند؟
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
شیر و جی دویر را من امتحان کردم جدا جواب میده
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
فک کنم حالم بده اینجوری تایپ میکنم :)))))))))))))) منظرمان شیر و جوی دو سر است
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
کن که کلا از ماسک ها چندشم میشه . اَ ه ه ه ه ! من روزی یکی دوبار از صابون آنتی باکتریال استفاده میکنم ولی بکشنم ماسک استفاده نمیکنم ( وقتی اینارو مینوشتم با خودم گفتم الانه که یکی بگه آخه پسر خوب مردا که ازین کارا نمی کنن که تو بخواد خوشت بیاد یا نیاد! )
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
اول متنمو اصلاح میکنم : من که.....
Nika
Nika
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{من که اصلا حوصله اینجور کارارو ندارم}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٢/١٢
١
٦
آتی خانوم با اجازتون یک گزینم من اضافه کنم : " زنان ایرانی: رمز زیبایی زنان ایرانی رمزی مبهم و بسیار گمشده است! این مواد که زنان ایرانی برای زیبایی شان استفاده می کنن کاملا طبیعی و بدون هرگونه ضرریست. این مواد اصلا و اصلا در دسترس زنان خارجی نمی باشد و فقط و فقط زنان ایرانی بدان دسترسی دارند. این مواد آنقدر طبیعی اند که حتی با آمدن نزولات آسمانی هم تغییر نمیکنند( من اینو چند وخت پیش توی دانشگامون مشاهده کردم، یعنی چهره واقعی دخترا رو دیدم!) آری این مواد همان لوازم آرایشی هستند ، این مواد 7 قلم اند که در زبان عامه ی مردم به آن "7قلم آرایش" نیز گفته می شود. با این توصیفات باید گفته شود که زنان ایرانی از همان ابتدای خلقت دارای خوشگلی ذاتی بوده اند " در پایان از همه خانومایی که از لوازم آرایشی استفاده می کنن عذر خواهی میکنم و خواستم بگم من باب شوخی اینارو گفتم
sahar
sahar
٩٢/٠٢/١٢
٤
٠
:(((( دخترا......حمممممممممملللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللله
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
آی آی آی نزنید نزنید تورو خدا ، عاقا غلط کردمو واسه همین روزا گذاشتن دیگه
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
من اصلا حوصله این جور کارارو ندارم..ممنون
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
مرسی اتی جان
ati200
ati200
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
خواهش میکنم
s.a
s.a
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
ممنوووووووون! ولی من خیلی بدم میاد از ماسک صورت! یه جورایی چندشم میشه! :|
ati200
ati200
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
خانوم های ایرانی ...از انواع کرم استفاده میکنن...و لوازم ارایش...نه ماسک طبیعی ...می بینی که هیچکدوم حسش و ندارن
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
چی جالب!
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
اصن زنای ایرانی فرشته هایی بودن که از آسمون نازل شدن و بدونه اینا هم خوشکل مشکلن ... :)))))))
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
البته من از ماسک استفاده میکنم جواب هم داد.. مثلا ماسک واسه ترسوندن افراد خیلی جواب میده.. مثه ماسک پیرزن جادو گر یا دراکولا.. البته بعضا هم پیش اومده که افراد ما رو بدون ماسک دیدن و ترسیدن!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
:))
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٢/١٤
٠
٠
به به سونا خوبه..دوست دارم
mahshid2
mahshid2
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
من هم زیاد ماسک می زارم اگه نزارم صورتم شبیه لبو میشه !!!!!!!!!!!
پربازدیدتریـــن ها