من مسلمان هستم!
بازیکنان مسلمان شاغل در اروپا چگونه رفتار می کنند؟

من مسلمان هستم!

نویسنده : میلاد

در باشگاه نیوکاسل انگلستان مسوولین باشگاه به احترام وجود بازیکنان حرفه ای مسلمان اقدام به تاسیس نمازخانه ای در باشگاه کردند تا ورزشکاران مسلمان بتوانند آموزه های دینی خود را به راحتی بر پا کنند. این باشگاه با داشتن 7 بازیکن مسلمان بیشترین تعداد بازیکن مسلمان را در بین تیم های لیگ برتر انگلستان دارد.

به دنبال موفقیت فصل گذشته منچستر سیتی که بعد از سالها قهرمان لیگ برتر شد، مصاحبهای با «یحیی توره» بازیکن مسلمان این تیم انجام گرفت، در هنگام مصاحبه برخی هم تیمی های غیر مسلمان وی به وی شراب تعارف کردند؛ اما یحیی در برابر تمام دوربین ها اعلام کرد: «من مسلمان هستم، نمی توانم بخورم»

واقعه بعدی مربوط به مرد سال فوتبال آفریقا در سال 2007، «فردریک کانوته» است که از پوشیدن لباسی که بر روی آن صلیب چاپ شده بود صرف نظر کرد و باشگاه اسپانیایی مجبور شد لباسی ویژه و بدون طرح برای وی در نظر گیرد. گذشته از آن وی همیشه از مساله فلسطین حمایت کرده و از لباس هایی استفاده می‌کرد که نام فلسطین به چندین زبان بر روی آن درج شده است. وی همچنین با تصمیم اتحادیه اروپا برای برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان سال 2013 در اسراییل به شدت مخالفت کرد و هجوم های وسیعی علیه باشگاه آغاز نمود.

در مدت اخیر اتحادیه فوتبال انگلستان تصمیم گرفت به خواسته های بازیکنان مسلمانان خود احترام بگذارد و بعد از انتخاب بهترین بازیکن فصل، در صورت مسلمان بودن به جای شراب، به وی یک بطری نوشیدنی گیاهی طبیعی اهدا گردد.

در مورد جشن‌های غیر اسلامی نیز «مسعود اوزیل» بازیکن مسلمان رئال مادرید بر روی پایگاه‌های ارتباط جمعی اعلام کرد که به عنوان یک مسلمان با روز دوستی و عشق مخالف است.

«اریک ابیدال» بازیکن بارسلونای اسپانیا نیز قبل از ورود به زمین بازی، بر خواندن سوره الحمد تاکید می‌کند که این مساله از سوی تماشاچیان مورد تشویق قرار گرفت.

مسایلی از این دست نشان می دهد که بازیکنان مسلمان، با وجود مشهور شدن هنوز هم به آموزه های دینی و اعتقادی خود پای بند هستند و این وفاداری می تواند چهره دیگری از اسلام به اروپا نشان دهد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠١
١
٠
فکر کنم اینا همشون از فوتبالیستای ما الگو برداری میکنن :)
wolf
wolf
٩٢/٠٢/٠١
٠
١
خخخخخخخخ
ati200
ati200
٩٢/٠٢/٠١
١
٠
لایک
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
سپاس
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
ایول..افرین...
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٠١
٢
٠
اعتقاد نداشتن به خدا جای تعجب داره
احسان
احسان
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
حالا بازیگرا و فوتبالیستای ایرانی ما برن از این مسلمونا مسلمونی یاد بگیرن و خودشونو توی جوامع بین المللی خراب نکنن
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
اونوقت بعضی از ورزشکارای ما اونجا که می‌رن وقتی بهشون شراب تعارف می‌کنن انگار یادشون می‌ره مسلمونن... (البته این در مورد بعضی از افراد سست عنصر اطلاق می‌شه). تشکر.
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
دمش گرم.../مطلب جالبی بود ممنونم.
باران
باران
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
پای عقیده ایستادن مرد میخاد.............
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
ممنون نمیدونستم ابیدال مسلمونه
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠٢/٢٥
٠
٠
آفرین بهشون... مسلمون واقعی اینا هستند... :)
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/١٢
٠
٠
ایول
پربازدیدتریـــن ها