Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - هیولای مونتاک و شارژر پیازی! www.jeem.ir
هیولای مونتاک و شارژر پیازی!
شایعات بزرگی که همه باور کردند

هیولای مونتاک و شارژر پیازی!

نویسنده : H@$$@N

در این مطلب به 9 شایعه بزرگ تاریخ وب که خیلی‌ها در سراسر جهان آن‌ها را باور کرده بودند می‌پردازیم.

 
1. هیولای مونتاک (2008)
در جولای سال 2008 انتشار مقاله‌ای در روزنامه محلی مونتاک واقع در نیویورک به همراه یک عکس منجر به پخش شایعه هیولای مونتاک شد. در این مقاله جنازه موجودی عجیب و ترسناک نشان داده می‌شد که به گفته این روزنامه در سواحل مونتاک پیدا شده بود. نکته جالب این‌جاست که اگر چه صحت این موضوع هیچ وقت تایید نشد، اما هیچ خبر و اطلاعیه‌ای هم در نفی آن منتشر نشد و هنوز هم هیچ‌کس نمی‌داند که آیا این موجود ترسناک واقعاً وجود داشته و در این صورت چه اسمی می‌توان برای آن گذاشت ؟ یک راکون؟ یک لاک پشت دریایی بدون لاک؟ یا یک سگ بوکسور! 2. چگونه آیپادتان را با یک پیاز شارژ کنید (2007)
یک سایت فیلمی را در یوتیوب منتشر کرد که نشان می‌داد چطور می‌توان یک دستگاه آی پاد را تنها با یک پیاز شارژ کرد! نکته جالب این بود که آن‌قدر در این ویدیو دلایل علمی و منطقی برای این موضوع بیان می‌شود که در نگاه اول کاملاً باورپذیر است و به همین دلیل بود که این آموزش در ده‌ها روزنامه به چاپ رسید و کلی از ملت آیپادهای‌شان را به پیاز وصل کردند. اما بعد از گذشته یک هفته این سایت نوشت: سر کار بودی داداش! 3. پری شهر دربی (2006)
Dan Baines انگلیسی به عنوان دروغ اول آوریل سال 2006 در سایتش نوشت که توانسته لاشه یک پری را پیدا کند و حاضر است که آن را در eBay به فروش برساند. ظاهراً پری قلابی Dan زیادی خوب ساخته شده بود، چون سایتش به راحتی 20000 ویزیتور پیدا کرد و حتی بعد از این‌که اعلام شد این پری قلابی است.  Danایمیل‌هایی دریافت می‌کرد مبنی بر این‌که بهتر است قبل از این‌که نفرین پری او را بگیرد جنازه‌اش را طی مراسمی به خاک بسپارد! 4. دختر 15 ساله یوتیوب (2006)
در سال 2006 دختری به ظاهر 15 ساله شروع به انتشار سری ویدیوهایی کرد که در آن‌ها خیلی ساده درد و دل و از زندگی سختش با والدینی با عقاید عجیب و غریب مذهبی تعریف می‌کرد . این سری ویدیوها ناگهان به شدت محبوب شدند و با این‌که 2 ماه بعد معلوم شد که ساختی و دارای فیلم‌نامه هستند و حتی اسم بازگیر نوجوان هم معلوم شد (جسیکا رز) تا اواخر سال 2008 همچنان جزو پر بازدیدهای یوتیوب باقی ماندند.5. تلویزیون گوگل (2007)
 شایعه تاسیس تلویزیون گوگل سال‌هاست که بگوش می‌رسد. بنابرین تعجبی نداشت که وقتی مارک اریکسون باهوش ویدیویی بسیار خوش ساخت به نام چطوری به سرویس بتای تلوزیون گوگل دسترسی پیدا کنیم منتشر کرد، ملت موبه‌مو آموزش او را اجرا کردند و البته به باقالی‌ها راهنمایی شدند! با وجود این‌که تلویزیون گوگل وجود خارجی ندارد، ولی سایتی ساخته شد که به‌طور شگفت‌آوری به ویدیوی منتشر شده توسط مارک شبیه است.

6. بیل گیتس به شما همین‌طوری پول می‌دهد ( 2007 )
این درست است که بیل گیتس از طریق کمپانی بیل و ملیندا گیتس در سراسر جهان به مردم کمک رسانی و کارهای خیریه انجام می‌دهد، اما شایعه‌ای که در صورت فوروارد کردن یک سری ایمیل مربوط به مایکروسافت به حساب شما پول واریز می‌شود به هیچ وجه صحت نداشت. ماجرا از این قرار بود که ایمیل‌هایی به دست ملت می‌رسید که مایکروسافت و Aol در حال تست یک برنامه جدید ردیابی ایمیل هستند و به حساب کسانی که این ایمیل را به دوستانشان فوروارد کنند بسته به تعداد فوروارد پول واریز می‌کند. جالب این‌که ماجرا هنوز هم ادامه دارد و عده‌ای همچنان مشغول فوروارد کردن این ایمیل هستند! 7. عنکبوت‌های غول پیکر در عراق (2004)
 این ماجرا هم از طریق یک ایمیل شروع شد. به این ترتیب که در آن از مردم خواسته می‌شد که برای سربازان آمریکایی در عراق دست به دعا بردارند. نه بخاطر این‌که جنگ خطرناک است یا آن‌ها از خانوادشان دور هستند بلکه به خاطر عنکبوت‌های غول پیکر ماقبل تاریخ که در بیابان‌های عراق به سربازان حمله می‌کنند. این شایه البته به صورت خیلی محدودتر در جنگ اول خلیج فارس در سال 1993 ساخت شده بود که در آن بیان می‌شد که این عنکبوت‌ها 25 مایل در ساعت سرعت دارند. می‌توانند 10‌ها متر در هوا بپرند و می‌توانند تا 10 اینچ طول داشته باشند.
ماجرا از آن‌جا قابل باور شد که همراه این ایمیل عکسی هم بود که سربازی را در حالی که یکی از این عنکبوت‌ها را در دست داشت نشان می‌داد. جالب‌تر این‌که این عنکبوت‌ها واقعاً وجود دارند اما نه به بزرگی و وحشتناکی که در عکس نشان داده می‌شد. بلکه این زاویه خاص عکس بود که عنکبوت زبان بسته را این‌قدر ترسناک نشان می‌داد! 


 
8. سگ هرکولی (2007)
             
در سال 2007 عکسی منتشر شد که در آن سگی به اسم هرکول، با وزنی مادل 282 پوند و اندازه‌ای تقریباً برابر یک اسب نشان داده می‌شد. گرچه این عکس فوتوشاپی بود اما جالب این‌که قبلاً سگی به همین نام به عنوان بزرگترین سگ جهان معرفی شده بود و همین باعث باور پذیر شدن عکس شد. اما به طور مسلم این هرکول، اون هرکول نبود ! 9. جنازه بزرگ پا (2008)
سال گذشته 2 شایعه پران حرفه‌ای کفرانس مطبوعاتی به راه انداختند و در آن عکسی از جنازه یک بزرگ پا نشان دادند. شدت پخش این شایعه و عکس در سطح وب به قدری بود که حتی شبکه CNN هم به آن پوشش خبری داد. یک علاقه‌مند ساده هم 50000 دلار برای خرید این بزرگ پا به شایعه پراکنان پرداخت و تنها بسته بزرگی از یخ دریافت کرد. یکی از دو شایعه پران که پلیس بود از کار اخراج و نفر دیگر هم دادگاهی شد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٥
١
٠
خوب من به دلیل زیاد وب گردی نکردن به هیچدکدوم اینا بر نخوردم ولی جالب بودن
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٢٥
١
٠
متشکرم، خیلی قدیمی !
f.kh
f.kh
٩٢/٠١/٢٥
١
٠
خيلي جالب بود،منم فيلم اون دختره رو ديده بودم ولي فكر نمي كردم سركاري باشه
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠١/٢٥
١
٠
ممنون
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٦
١
٠
من که ندیده بودمشون ولی اون سگه و عنکبوته چقدر زشت بودن!! تشکر.
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جالب بود!مچکر.اون عسک اولیرم دیدم حالم بد شد:))
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جالب بو د بعضی هاشو ندیده بودم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
سپاس
sahar-s
sahar-s
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جاالب بوودن مرسی
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جالب بود..
پربازدیدتریـــن ها