Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بیــــغ... آقا کارتت رو بزن! www.jeem.ir
بیــــغ... آقا کارتت رو بزن!
با متدهای من کارت نزدن آشنا شوید!

بیــــغ... آقا کارتت رو بزن!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

دوران طفولیت در محله ما شخصی بسیار شناخته شده و مطرح زندگی می‌کرد که به «کامبیز بلیط» معروف بود و توانایی منحصر به فردی در پیچاندن رانندگان اتوبوس داشت. به طوری که از شمال به جنوب شهر و از غرب به شرق مشهد سفر می‌کرد بدون آن‌که ریالی پول خرج کند.

اما سال‌هاست از کامبیز خبری ندارم و احتمالا لقب کنونی او باید «کامبیز من کارت»یا «کامبیز کارتی» باشد. شاید هم توبه کرده باشد و همراه با انقلاب الکترونیک سازمان اتوبوس رانی او نیز به راه راست هدایت شده باشد.

بسیار پیش آمده است که با این پدیده در اتوبوس مواجه شویم؛ افراد خیلی طبیعی کارت نمی‌زنند و از اتوبوس خارج می‌شوند، مثلا همین چندی پیش در اتوبوس نشسته بودم، راننده به یک خانم اعتراض کرد که چرا کارت نزدید و آن خانم با اعتماد به نفس جلو آمدند و فرمودند عقب کارت زدم شما ندیدی!

بماند که اتوبوس مذکور کلا دارای یک کارت خوان بود آن هم در جلو واقع شده بود. 

* کارتم شارژ ندارد

وارد اتوبوس می‌شوید و خوب می‌دانید که کارت‌تان خالی است اما برای نشان دادن این قضیه به دیگران کارت خود را به دستگاه نزدیک کرده و بوق معروف را به صدا در می‌آورید و حالا باید قیافه‌ای مظلوم مانند گارفیلد را بگیرید و تمام علوم آدم شناسی‌تان را بکار بگیرید تا بفهمید از چه کسی در خواست من کارت کنید (کودکان و نوجوانان مظلوم، بهترین گزینه هستند) که اولا به سرعت با شما همکاری کرده و کارت خود را بدهد و ثانیا پول خرد همراه خود نداشته باشد و شما هم که طبق معمول پول خرد همراه ندارید وکلا قضیه ماست مالی می‌شود.

 

* ورود گروهی 

سعی کنید در ایستگاه‌های شلوغ وارد شوید و در انبوه صدای من کارت‌ها، خود را گم کنید و من کارت‌تان در دست‌تان باشد که اگر راننده خشمگین از جایش بلند شد و به سمت شما آمد شما کاملا آماده پاسخ‌گویی باشید و من کارت‌تان را با غرور به رخش بکشید.

 

* من کارت برای بچه‌ها

در بعضی شهربازی‌ها قد افراد مهم است و مثلا بالای یک متر باید بلیط تهیه کنند! در تله کابین سن مطرح است و برای افراد بالای سه سال باید هزینه کنند اما در اتوبوس کاملا به راننده آن باز می‌گردد، فرزند شما تا 15 سالگی نیاز به من کارت ندارد و به هیچ وجه زیر بار زور نروید و حتی الامکان برای راحتی خودتان فرزندتان را در ساک دستی، کوله پشتی، جیب عقب و...  مخفی کنید.

 

* من کارت در مترو

در قطار شهری مشهد مسافت طی شده شما مهم نیست و شما اگر فاصله یک ایستگاه یا ده ایستگاه سوار شوید باید مبلغ 500 تومان را پرداخت کنید، البته همین‌طور که پیداست بسیار ظلم و نامردی است! برای همین خود قطار شهری هم همکاری کرده و به جز گیت ورودی مکان‌های دیگری هم برای ورود تعبیه شده که هم مامور ندارد و هم رایگان است و فقط کمی به آمادگی بدنی برای پرش و کمی هم حرکاتی ژانگولری نیاز دارد که باعث طراوت و شادابی بدن خود شما هم می‌شود.

----------------------------

پ.ن1: در پایان هم همه شما را صمیمانه به خریدن و استفاده از من کارت و سهیم بودن در ارتقاء ناوگان حمل و نقل عمومی دعوت می‌کنیم!

پ.ن2: با پرداخت الکترونیکی هزینه حمل و نقل انتظار می‌رفت که بازنشستگان از استفاده رایگان بهرمند شوند ولی خبری نشد و فقط در مقام حرف باقی ماند و شاید هنوز بسیاری از بازنشستگان منتظرند که کارت منزلت‌شان را برای اتوبوس و مترو در شهر استفاده کنند و حداقل این کارت به یک دردی بخورد!

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
مطلب جالبی بود جناب وکیلی.مورد من کارت در مترو رو خوب اومدی.اینجوری اگه حساب کنیم من هر روز پول رفت و آمدم به دانشگاه میشه 1400 تومن.آخه ظلم نیست در حق یه دانشجو!:(((
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
منم اگه از حمل نقل عمومی استفاده کنم همین قیمت میشه!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
خب من ماشین ندارم.مجبورم.مثل شما مایه دار نیستم ماشین داشته باشم.
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
واقعا ظلمه...
shahrzad_z
shahrzad_z
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
نهههههههههههههههههههههههههههههههه
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
تازه من یبار حواسم نبود.اتوبوس شلوغ بود من کارتم دوتا خورد.هرچی گفتم مسئولش قبول نکرد!:(((
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
دیگه سوتی دادین خخخخخخ الان منم سوتی دادم اینطوری شده مطلب!تا چند دقیقه دیگه درست میشه:))))))))))))
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
١
٠
ضمنا بیق صدا میده فکر کنم!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
نمیدونم چرا ناشناس شدم من دوباره!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
آخ جون درست شد.دمت گرم مستر وکیلی:)))
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
خداروشکر
raaahil.m
raaahil.m
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
آخ آخ آخ داغ دلم تازه شد
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
شمام راننده اتوبوس بودین؟
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
شایدم مامور مترو:)))
raaahil.m
raaahil.m
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
نه من بلیط فروش بودم!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٩
١
٠
خیلی جالبه! این گرون کردن بلیت اتوبوس و مترو درست هم زمان شد با اولین روز (دومین روز برای بلیت مترو) شروع مدارس و دانشگاه ها در سال جدید و این به نظر من اصلا اتفاقی نیست و شرکت اتوبوسرانی حساب ویژه ای برای پول در اوردن از دانش آموزان و دانشجویان باز کرده، خود من قبلا با 600 تومن مسیرم رو میرفتم حالا شده 1200 تومن!! دقیقا دو برابر!درصورتی که در خیلی از کشور ها دنیا اصلا از قشر دانش آموز و دانشجو برای استفاده از وسایل حمل نقل عمومی پولی دریافت نیمشه، تازه جنبه فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی رو هم داره... اما متاسفانه تنها چیزی که مسولین بهش فکر نمی کنند همین فرهنگ سازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومیِ ، خیلی از مشکلات ترافیکی ما هم ریشه در همینا داره...// ای داد بی داد کو گوش شنوا !! یک عده هستند که فقط به فکر منافع خودشونن!!
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
دو طرف حق دارند!
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
١
٠
بابا همین جوریش اتوبوسا جا نداره. مجانیش کنن که باید رو میله ها به صورت دو طبق بشینیم. البته میشه زیر صندلی ها هم دراز کشید!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٩
٢
٠
دیگه سوار شدن قطار شهری برای من نمی صرفه :))) قبلا برای من حرم رفتن با اتبوس 400 تومن آب میخورد و با مترو 300 ، حالا دیگه نمی صرفه با مترو برم :دی !!
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٣
٠
خدایی 500 تومن نامردیه
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٢
٠
پیاده بری فکر کنم بیشتر از همه میصرفه. ثواب هم داره. البته ریا نشه ها!
٩٢/٠١/٢٠
١
٠
اره ما هم تا حد ممکن میخام مترو رو تحریم کنیم
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
ممنونم محمد حسین ،مطلب جالبی بود :))
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
قربانت
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
ممنون البته خوب بود یه یاد اوری می کردین که این استفاده رایگان از حمل ونقل شهری یا غیر شهری یه جور حق الناسه به گردن کامبیز من کارت و امثالهم تا خیلی خوشحال نباشند که راننده اتوبوس رو پیچوندن خدا رو چه جوری میخوان بپیچونن..
mhv
mhv
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
بدون شک هدف از نوشتن این مطلب دور زدن قانون و راننده اتوبوس نبوده :)
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
١
٠
دور زدن مسافرا بوده که تو رودر بایسی من کارتشون رو یه تکونی بدن بلکم بعد سالی یه بوقی ازش شنیده بشه!
شیعه زاده
شیعه زاده
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
عجبا!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
مرسی جالب بود
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
قربانت
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
ممنون همینطوره
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
کدوم طور
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
بعضی راننده ها خیلی گیر میدن. خدا نکنه وقتی که حسابی دیرت شده یکی از این مدلیاش به پستت بخوره. سر هر ایستگاه که ده دقیقه معطل میشی, از هر 2 نفر هم کی یکی من کارت نداره اگه هم داره شارژ نداره . باز باید صدای داد و بی داد راننده رو بشنوی! بعد هم به مرحله اعتراض مسافرا میرسی و در کل باید از رفتن به مقصد صرف نظر کنی و برای اینکه پولت هم حلال بشه راننده رو تا آخر مقصد همراهی کنی تا هم یه هوایی به مغزت بخوره و هم اعصاب آسفالت شدت التیام پیدا کنه!اووووفففف باز طولانی شد!
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
اگه همه به وظیفشون عمل کنن خیلی از مشکلات حله شاید هم تمام مشکلات!
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
به به چه جواب دندان شکنی. دندان هایم ترک برداشت :)/)
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢٠
٢
٠
همین چند روز پیش سوار اتوبوس شده بودم.... یه دختر خانی سوار شد وقتی من کارتشو زد شارژ نداشت.... مسئولش گفت: شارژ نداره.... گفت: باشه، پیاده میشم..... آقاهه هم دلش سوخت گفت نمیخواد به خاطر 200 تومن پیاده شی..... بیا.... نمیخواد پول بدی..... اینم روشیه...... :)))))خخخخخ
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
ایشون پیش کسوت بودن:)))))))
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٣
٠
٠
عجب چشمه ایی رو کرده!!!! آخرین متد بده...
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٢٠
١
٠
من کارت داری؟خخخخ اولش راه های از زیر کارت زدن دررفتن نشون ما می دین بعد پی نوشت دعوت فرهنگی می کنین چرا آدمو تو برزخ می ذارین خب:)
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
خب شما اصل مطلبو بگیر، پی نوشتو نخون:)))))))))))
بی حوصله
بی حوصله
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
حوصله نداشتم نطر بدم در کل به نظرایی که بچه ها داده بودن لایک زدم
mhv
mhv
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
همینشم کلی پیشرفته
بی حوصله
بی حوصله
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
آره بابا
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢١
١
٠
والا یه بار نزدیک ایستگاه بودم دیدم اتوبوس داره میاد.اتوبوس به سرعت از من سبقت گرفت و رفت ولی چون دیگه دویدن دنبال اتوبوس پدر مادر نداره منم پامو گذاشتم رو گازو خودمو به در اتوبوس آویزون کردم که راننده دلش به حال در سوخت و نگه داشت. اومدم کارت بزنم و هنوز کارت رو جلو دستگاه نبرده بودم که این بوق آبرو برش فضای اتوبوس رو پر کرد. راننده هم با مهربانی گفت برو پایین شارژ کن زود بیا. منم خوشحال از حرف راننده به سرعت پیاده و به سمت باجه شارژ دویدم. دویدن من همانا و گاز دادن اتوبوس همانا. چنان آسفالتی شدم بر کف خیابان که تا 2 ساعت با هیچ وسیله ایی نمیشد جمم کرد!!!!
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
مسخره کردن با این من کارت.......واقعا بعضیاشون به شخصیت آدم توهین میکنن:|دیگه200تومن این حرفار نداره..راستی با تشکر از متدهای شما!حالا امتحان میکنیم ببینیم چی میشه!:))
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٣
٠
٠
آره 200 ارزش نداره اما 500000/.. 200 ارزش داره!!! از اینا هم استفاده نکن. همش قدیمیه و لو رفته.. سعی کن خلاق باشی و از روش های حدید و خاص استفاده کنی...
sahar-s
sahar-s
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
جالب بود مرسی
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٢/٠٦
٠
٠
من تاحالا واسه چند نفر کارت زدم هیشکی پولشو بم نداده بخاطر همین قضیه خرده نداشتن. پشت دستمو داغ کردم. هرکی بگه میگم شارژ ندارم. شمام گول نخورین
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
ممنون اگر شد به کار میگیریم