آگهی مناقصه تنظیم فشار اینترنت
یادداشتی طنز در مورد وضعیت اینترنت کشور

آگهی مناقصه تنظیم فشار اینترنت

نویسنده : ghohestan
امروز اعلام شد که در بین یکی از اسناد منتشره ویکی لیکز یک سند برگزاری مناقصه برای تنظیم فشار اینترنت وجود دارد که تاریخ این سند ۱۱سپتامبر ۱۳۸۷ است.
در این سند مناقصه مهم آمده است:
الف-شرح مناقصه:
کاهش هر چه بیشتر سرعت اینترنت در مواقع خاص و مناسبتی بنا به صلاحدید
ب-تخصص و تجهیزات لازم:
۱-تجهیزات کنترل اینترنت: اگرچه متولیان امر دارای چندین و چند مدرک فوق تخصصی مکاتبه ای غیر حضوری از دانشگاه های مجازی و خیالی آکسفورد و بلفورد هستند اما ترجیحاً تجهیزات پیچیده ساخته نشده باشند. مثلاً چند تا کلید خاص داشته باشد که با خاموش روشن کردن آن ایمیل و مسنجر و … کار کنند یا کار نکند و البته اینکه کلید اصلی اتاق کنترل هم دست خودم باشد!
ضمناً حقوق و مزایای برادران همکار خارجی با ارزهای بسیار معتبر روبل و يوآن پرداخت خواهد شد.
۲-مقادیری مسئول دلسوز، خدوم و عاشق خدمتگزاری بی منت با قابلیت بازی سازی و اتلاف وقت در میانه میدان و تسلط کامل گفتاری و نوشتاری به زبان قُلاب سنگ کردن مردم!
۳-تعدادی کوسه ماهی و لنگر کشتی دست آموز و گوش به فرمان (با حقوق و مزایای مکفی!) ضمناً برای اطمینان از آمادگی همیشگی این کوسه ها و لنگرها هر از گاهی چند دقیقه کلاً همه اینترنت فیلتر یا رفع فیلتر شود تا ملت شاد و یا زَهره تَرَک بشوند.
۴-یک عدد شیر فلکه برای کنترل وضعیت سرعت اینترنت شامل سه وضعیت اصلی کُندی  (زجر دهنده) و یا کُندی بیشتر (دق دهنده) در نهایت کُندی خیلی خیلی بیشترتر (فُحش دهنده!!)
ج-مبلغ مناقصه: از قرار اقلاً! سه هزار میلیارد تومان بوده که از طریقی! به طور کامل تامین شده است. (خیالتان راحت!)
د-مدت قرارداد: حداکثر نُه ماه
ه-تعهدات مجری مناقصه:
مجری مناقصه باید طوری فشار اینترنت را تنظیم کند که در زمانهای عادی افراد حتی بتوانند از فیلتر هم رد بشوند و اشتغالزایی زودبازده ۲/۵ میلیونی از محل فروش کانکشن عبور از فیلتر محقق شود! اما در مواقع خاص انواع ایمیل و مسنجر و هر نوع کانکشن HTTPS را به نحوی ببندد که خودش هم نتواند از آن عبور کند.
و-تعهدات رسانه ای مناقصه دهنده
باید رسانه های دولتی و نیمه دولتی با تعجب هر بار بپرسند که چی شد؟ مسئولش کیست؟ بعد بروند مصاحبه کنند که فیبر نوری حوالی خلیج فارس فقط برای برخی سایتها قطع شده! است.
منبع: وب شهر
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سجاده ی رنگی
سجاده ی رنگی
٩١/٠٨/١٨
١
٠
سرعت کم اینترنت و فیلتر کردن مثه نوارهای ویدیو ی سالهای نچندان دوره که زیر پیراهن این ور اون ور می بردیم و الان کلی می خندیم به اون موقع که بابا با یه دونه نوار ویدیو مگه چه جنایتی می شه انجام داد؟؟؟
پربازدیدتریـــن ها