کار من «گل کاشتن» است
گزارش جیم از صاحبان مشاغلی که نوروز هم نمی‌تواند تعطیل‌شان کند

کار من «گل کاشتن» است

نویسنده : سایت جیم

شاید سوژه این گزارش به قول ژورنالیست‌ها نخ نما شده باشد، اما هیچ گاه آدم‌های این گزارش از یادها نخواهند رفت و به نظرم باید هر سال از آن‌ها نوشت. از آن‌هایی که لحظه سال تحویل کنار خانواده خود نیستند، از پزشکی که در اورژانس جان بیماری را نجات می‌دهد، از سربازی که در نقطه صفر مرزی کشیک می‌دهد تا دشمن نگاه چپ به خاک وطن نیندازد، حتی باید نوشت از راننده‌ها و خلبان‌ها، از مردان 125 و حتی از همکاران واحد سیار و اتاق فرمان(!) رسانه دوست داشتنی ملی و ... همه و همه که هنگامی که ما «حوّل حالنا اِلی اَحسَن الحال» را زمزمه می‌کنیم آن‌ها در کنار همکاران خود در تلاشند تا نوروز ما شیرین‌تر شود...

 

احمدرضا را وقتی دیدم که در آیلند میانی خیابان احمدآباد مشهد، بیلی در دست داشت و همراه 4، 5 نفر دیگر، سخت مشغول زیر و رو کردن خاک‌هایی بود که قرار بود گل‌های تازه از گلدان درآمده، درون‌شان جای بگیرند و یکی دو ماه شهر را زیبا کنند! احمد رضا 29 سال دارد و به قول خودش تازه اول چل‌چلی‌اش شده! هم به خاطر این‌که تازه داماد است و هم به خاطر رسیدن بهار! از او درباره شغلش و رونقش در این ایام می‌پرسم که می‌گوید: «خب بهار برای ما یعنی شروع دوباره همه چیز! یک شروع خوب؛ هم هوا خوب است و هم بازار. گل و گیاه در این فصل خیلی پرطرفدار است. همه جای شهر قرار است گل بکارند. مردم هم برای سر سفره هفت سین و برای هدیه، تمایل زیادی به خرید گل و گلدان دارند.»

وقتی درباره ساعات کاری‌اش در این ایام می‌پرسم، می‌گوید: «من از یک هفته قبل، مشغول گلکاری خیابان‌های شهر شده‌ام. سنتی که چند سالی است در مشهد انجام می‌شود و الحق و انصاف، چهره شهر را دگرگون کرده است. تقریبا روزی 10 تا 12 ساعت از وقتم به این کار اختصاص پیدا می‌کند. به علاوه، در یک کارگاه تولیدی گل مشغول هستم که این روزها اوج کاری‌اش به حساب می‌آید و سرکشی از گل‌ها و آبیاری آن‌ها و گلدان کردن گل‌هایی که جان گرفته‌اند هم حدود 4 ساعت از من زمان می‌گیرد.»

از احمد رضا خواستم برایمان بگوید کدام گل‌ها در این ایام پرطرفدارتر هستند که گفت: «نزدیک عید که می‌شود، خرید گل‌هایی آپارتمانی خیلی زیاد می‌شود. سنبل، شب بو و شمع‌دانی هم پرطرفدارترین گل‌های این روزها هستند. البته جدیدا «گل لاله» هم به  جمع این گل‌ها اضافه شده است.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/١٣
٠
٠
خسته نباشه...منم امسال لاله خریدم....کلا گل دوست دارم
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/١٣
٠
٠
دستشون درد نکنه!خسته نباشن!عیدشونم مبارک
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٣
٠
٠
کلا دست همگی درد نکنه.....
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خدا قوت و خسته نباشن....یه تشکر ویژه دارن واقعا گل کاشتن مثل هر سال(:
mahshid
mahshid
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خداقوت
سهره
سهره
٩٢/٠٢/٣١
٠
٠
خدا قوت به همه ی اونایی که اینقدر زحمت میکشن.
پربازدیدتریـــن ها