کلیک کن، پول بگیر!
پیرامون تبلیغات کلیکی و موجی که روز به روز فراگیرتر می‌شود؛

کلیک کن، پول بگیر!

نویسنده : مازیار حکاک

این روزها بحث تبلیغات همه جای دنیا پول زاست. آن‌قدر پول در تبلیغات است و رقم‌های کذایی در تبلیغات وجود دارد که مخ آدم را به هیچ فرصتی به سوت کشیدن وا می دارد. شما فکر کنید پولی خیلی بیشتر از لیگ برتر فوتبال ایران! همین ارقام بالا دلیلی است برای برنامه‌ریزی هر چه بیشتر برای این سرمایه بی پایان. این روزها همه و همه سعی دارند تبلیغات را با علم و تکنولوژی و حتی اختراعات جدید پیوند بزند و از این راهی پولی بزنند بر بدن برای دیزی، جوجه و جاده بالا که اگر کارشان بگیرد خیلی بیشتر این‌ها را هم جواب می‌دهد.

یکی از سبک‌های مختلف تبلیغات، تبلیغات کلیکی است که این روزها در بین کاربران اینترنتی از جایگاه خوبی برخوردار است. در ایران هم تبلیغات کلیکی چند سالی است که آغاز شده و امروز طرفداران زیادی پیدا کرده و روز به روز در حال رشد و فراگیری است. همین موضوع بهانه‌ای بود تا با پیشنهاد شما به این موضوع بپردازیم.

*داستان تبلیغات از نوع کلیکی
معمولا رشد تکنولوژی فرصتی است که هر چیزی را به آن پیوند بزنند. فراگیر شدن اینترنت در بین مخاطبان هم فرصتی بود تا سایت‌های مختلف با حذف درگاه‌های معمول به فکر تبلیغات از راه اینترنت بیفتند. در سایت‌های خارجی شاید پیشگام‌ترین و معتبرترین سایت تبلغاتی Neobux باشد که مخاطب میلیونی در تمام کشورهای جهان دارد و پرداخت‌های مطمئنی دارد. اما در سایت‌های ایرانی شروع کننده Teobux بود که تنها در یک حرف با رقیب خارجی‌اش فرق دارد و به گفته خود سایت تاکنون 160 میلیون تومان پرداخت داشته است، آن هم در شرایطی تبلیغات کلیکی‌اش برای هر کاربر در حالت استاندارد روزانه بین 50 تا 90 تومان درآمد دارد. اما در کنار تئوباکس، آسمان باکس، پی باکس، باکس 98 از قدیمی‌ها هستند. البته سایت‌های جدیدی هم روی دست سایت‌های قدیمی زده‌اند که با پرداخت پول بیشتر به ازای هر کلیک سعی در جذب مخاطب بیشتر دارند. جالب‌تر این‌که تمام سایت‌های ایرانی بدون استثنا مدعی مجوز از وزارت ارشاد هستند که کمی عجیب و غیر واقعی به نظر می‌رسد. یعنی اگر این‌طور باشد یک بخشی در وزارت ارشاد باید روز به روز برای این سایت‌ها مجوز صادر کند و بخش دیگری هم به حل اختلافات بپردازد که با این شلوغی ارشاد کمی غیر منطقی به نظر می‌رسد.

* کلیک کن، پول بگیر!
کلیت چیزی که از واژه تبلغات کلیکی به ذهن هر کسی می‌رسد، این است که شما می‌روید روی چند تبلیغ کلیک می‌‌کنید و سایت‌های تبلیغی هم پول را واریز می‌کنند به حساب شما. به همین راحتی و به همین خوشمزگی! البته این تعریف ابتدایی خیلی هم اشتباه نیست، فقط چند تا فن و قاعده دست و پاگیر وجود دارد. برای پولدارتر شدن هر چه بیشتر شما. از جمله این‌که از هر ip تنها یک کاربر اجازه کلیک دارد. دیگر این‌که در طول مدت زمانی که بر روی تبلغ کیلک می‌کنید نباید به جای دیگر سر بزنید و باید میخ کوب تبلیغ باشید. نوع کاربری شما در تعداد، قیمت، زمان تبلیغات موثر است. این زمان هم از این نظر مهم است که هر چه زمان تیبلغ بالاتر باشد پول بیشتری به حساب شما می‌رود. نوع کاربری هم در سایت‌ها مربوط به تبلیغات کلیکی در حالت عادی استاندارد است و امکان ارتقا به وسیله وایز پول و یا هزینه از درآمد کسب شده به حالت نقره‌ای (Silver) و طلایی (Gold) وجود دارد. کلیک زیرمجموعه مستقیم و یا اجاره‌ای هم درآمدزاست و حرفه‌ای‌ها بیشتر از این راه درآمد کسب می‌کنند. البته این تنها بخشی از آن قوانین دست و پا گیر است و هزاران هزار قاعده و قانون برای درآمدزایی از این راه وجود دارد.

* کسب درآمد اینترنتی با تخمه و آجیل
اگر شما هم خوردن یک عدد پسته برای‌تان در نوروز امسال به آرزو تبدیل شده و هر جا که می‌روید جز بِر و بِر نگاه کردن فامیل، کاری دیگری ندارید. با کلیک بر روی تبلیغات سایت‌ها و مدیرت مناسب می‌توانید آن‌قدر پولدار شوید که نه یک پسته و نه دو پسته بلکه یک کیلو پسته بخرید و در کنار صرف آن‌ها با کلیک بر روی تبلیغات درآمدزایی کنید. اما یکی از نکاتی که مورد این نوع کسب درآمد وجود دارد در واقع اعتماد به پرداخت‌هاست. باید بدانید در تمامی سایت‌های ذکر شده پولدار شدن کار یک روز دو روز نیست. شما باید سایت درست و درمانی را انتخاب کنید و از مدیریت در آن‌جا پول به جیب بزنید. ضمن این‌که کلیک بازها درآمد حاصله از این راه را صرف خرید و فروش داخل همان سایت می‌کنند و به اعداد پایین قانع نیستند. باید بدانید در هر مرحله شما تنها می توانید بخشی از درآمد خود را آن هم در سقف معین شده برداشت کنید. از جایی که سایت برای تبلیغات از شرکت، موسسه و یا هر ارگان که سفارش می‌دهد پول دریافت می‌کند و همین‌طور ارتقا عضویت برای سایت درآمد زاست، پرداخت پول به ازای کلیک غیرمنطقی به نظر می‌رسد، البته در هر سایتی و نه هر کلیکی. در واقع اعتماد به درآمدزایی از راه تبلیغات کلیکی با توجه به عدم نظارت آن چنانی بر فضای مجازی نوعی ریسک است که اگر در نهایت چیزی عایدتان نشود چیز خاصی را هم از دست نمی‌دهید. (بجز وقت که ارزشش را خودتان می‌دانید نه ما!)

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٤
١
٠
به نظر من که جالبه/خودش یک درامد زایی دیگه...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/١٤
٣
٢
من تجربه اینو چندین سال پیش زمانی که توی ایران از این خبرا نبود بدست آوردم!به نظر بنده چیزی جز اتلاف وقت نیست!من نزدیک یک ماه بکوب کار کردم و نزدیک 15دلار درآوردم!!!که اونم توی ایگولد گم شد و نمیدونم کجا رفت!و تنها چیزی که برام موند وقت و عمر از دست رفتم بود!
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٤
٢
١
خیلی طولانی بود............
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/١٤
١
٣
من چن سال پیش از سایت های ایرانی درآمد داشتم.اما الان بی خیال شدم
٩٢/٠١/١٤
٢
١
منم امتحان کردم ولی بعد از واریز وجه برای ارتقای حساب و وقت زیادی که گذاشتم متاسفانه موفق به برداشت نشدم و هنوز هم دلیلشو نفهمیدم
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٤
٤
١
یک سوال اینا حلال هم هست؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/١٥
٣
١٠
چیزی ب نام حلال مگه هنوز وجود داره؟
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٥
٩
١
هنو خیلی ادما هستن که این چیزا براشون مهمه اقا ارشام.......نباید که توهین کنی........
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٧
٧
٠
آرشام خان شما رو نمی‌دونم اما واسه من وجود داره...
امیر
امیر
٩٣/٠٧/٢٩
٤
٠
بله که وجود داره
چرا ناشناس مهشیدم
چرا ناشناس مهشیدم
٩٢/٠١/١٥
٣
١
حوصله ندارم بخونم با عرض پوزش
ati200
ati200
٩٢/٠١/١٦
٢
٠
مرسی...این موضوع سوژه پیشنهادی من بود..مرسی که بالاخره یکی درموردش چیزی نوشت..بفهمیم ..قضیه ش راسته یادروغ
مرضیه
مرضیه
٩٤/٠٤/٠٩
٢
٠
سلام حلال نیست چون این سایت ها پول میگیرن تا تبلیغ کنن و مشتری جمع کنن اما پولی که میگیرن بخش ناچیزی رو تازه اگه بدن میدن به من که دارم بازدید میکنم و میام بیرون و هیچ ارزشی برام نداره و درواقع برای کسی که خواسته تبلیغ کنن کار خاصی انجام نمیشه به نظر من حرامه
پربازدیدتریـــن ها