Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - افسانه کرپسلی www.jeem.ir
افسانه کرپسلی
معرفی سومین کتاب از مجموعه عیدانه گروه ادب و هنر جیم

افسانه کرپسلی

نویسنده : سایت جیم

افسانه کرپسلی

نویسنده: دارن شان

کسانی که مجموعه داستان‌های «سرزمین اشباح» و «نبرد با شیاطین» را خوانده‌اند دیگر با دنیا و قلم‌ «دارن ‌شان» آشنایی کامل دارند. دارن در قالب فانتزی که آثاری مثل «هری پاتر» یا «ارباب حلقه‌ها» در آن جای می‌گیرند، گامی بسیار بلند به سمت خشونت ناب برداشته و با قلم خوبش چنان به توصیف این صحنه‌های خشونت‌آمیز می‌پردازد که یادم هست یک روز که داشتم سرزمین گرگ‌ها (جلد 8 از نبرد با شیاطین) را می‌خواندم، یکی از اقوام کتاب را از دست‌ام گرفت و تا نیمه‌های صفحه اول کتاب را خواند و هرچه جلوتر می‌رفت، حس اشمئزاز در نگاهش بیشتر می‌شد و آخرش هم نتوانست آن صفحه را تا پایان بخواند و کتاب را کنار انداخت. تا مدت‌ها هم می‌گفت این چه کتاب‌هایی است تو می‌خوانی؟

 

اما شکی نیست که دارن شان یک نویسنده و قصه‌گوی تمام عیار است. دنیای خوبی برای فانتزی‌هایش خلق می‌کند. شخصیت‌های خوبی می‌سازد و به تدریج آن‌ها را به درستی بسط می‌دهد، ریتم قصه را خوب حفظ می‌کند و به موقع به اثرش اوج و فرود می‌دهد و در نهایت هم با اکشن‌ها و حواددث خوب یک نقطه پایان تأثیرگذار برای اثرش خلق می‌کند.

 

داستان مجموعه کتاب جدید او به نام افسانه یا »حماسه کرپسلی» در واقع پیش از قصه سرزمین اشباح اتفاق می‌افتد و به زندگی یکی از شخصیت‌های اصلی آن کتاب می‌پردازد و ما را با بخشی از افسانه‌های کوهستان سایه آشنا می‌کند. یعنی چیزهایی که در مجموعه قبلی فقط اسم‌شان برده می‌شد اما جزئیات وقایع و شرح جنگ‌ها را باید در این مجموعه بخوانیم. 

 

اما دلیل معرفی این کتاب، جدا از قلم خوب نویسنده، احیای آن حس انتظاری است که ما در زمان مطالعه هری پاتر تجربه کردیم. یک انتظار دوست داشتنی تا ببینیم در جلد بعدی چه اتفاقی برای قهرمان قصه ما می‌افتد. آن زمان که من شروع به خواندن هری پاتر کردم 4 جلد اول مجموعه منتشر شده بود و تا پایان جلد هفتم سال‌ها من و امثال من درگیر دنیای هاگوارتز بودیم و به قول معروف با آن زندگی کردیم. افسانه کرپسلی هم هنوز در دست انتشار است و تاکنون 3 جلد آن با ترجمه خوب فرزانه کریمی به بازار آمده است و هنوز یک جلد دیگرش مانده و این قابلیت را دارد که ما را مدتی با عوالم خودش درگیر کند. 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
t.m
t.m
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
به نظر کتاب جالبی میاد...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
"حس اشمئزاز " یعنی چی :دی!! لغات سخت به کار نبرید !! ساده نویسی کنید !! :)))))
hamta
hamta
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
من سرزمین اشباحو خوندم واقعا جالب بود!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
یه کتابی که توش یارو دست های زنش رو ببنده ... بعد با انبردست ناخون ها و دندون های زنش رو بکنه ... و نوک قیچی رو وارد حفره ی بینی زنش بکنه و دماغش رو قیچی کنه ... و در نهایت با در یل جمجمه ی زنش رو سوراخ بکنه ... خلاصه میخواستم بگم از این کتاب ها نگیرید ...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
انشاالله میره توی لیست کتابهایی که قراره بخونم و اگه عمری باقی موند میخونم.با تچکر
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
افسانه ؟؟؟؟ واقعیهارو ب زور قبول میکنم ، چ برسه ب افسانه ...
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠١/٢٨
٠
٠
همه رو خوندم.
پربازدیدتریـــن ها