پله هفتم، بطری خالی، خشونت و بیمارستان
اندر حکایات حال و روز بیمار والیبال؛

پله هفتم، بطری خالی، خشونت و بیمارستان

نویسنده : مژده رنگیان

باور بفرمایید تا این لحظه آماری از کشته شدگان و یا زیر آوار ماندگان به دست ما نرسیده است، خدایی نکرده برق گرفتگی نیز گزارش نشده، از گاز گرفتگی و گیر کردن داخل چاه نیز خبری منتشر نشده دیگر چه برسد به گیر کردن انگشتان در چرخ گوشت که البته این موضوع ما را دلگرم تر می‌کند و شک‌مان به خودمان کم‌تر می‌شود!

راستش را بخواهید هیچ نیت بد و رویمان به دیوار شومی نداشتیم، فقط از ذوق بسیار جوگیر شده و خواستیم این‌گونه هم خودمان را خلاص کرده و هم تبریک و خداقوتی گفته باشیم.

 

چندی پیش تیم والیبال میزان خراسان در لیگ برتر کشور کار خود را پایان داد و توانست از بین این همه جایگاه و رده خوب‌تر و بالاتر به پله هفتم قناعت کند و همان‌جا با بچه‌های تیم بنشینند تا سال آینده! این در حالی است که اگر یادتان باشد در اواخر نیم فصل اول، مطلبی نوشتیم با نام والیبال با طعم میزان؛ در آن زمان بازهم اگر خاطر مبارکتان باشد گفتیم که نماینده استان‌مان در جایگاه بسیار خوب و رویایی سوم قرار دارد و حتی بالاتر نیز خواهد رفت (در حالی این مطلب را می‌نویسم که اشک در چشمانم حلقه زده) اما این رویا دیری نپایید و با اجازه شما با مخ آمدیم زمین! متاسفانه تیم میزان در نیم فصل دوم لیگ نتوانست خود را جمع و جور کند و مقابل تیم‌های قعر جدولی تن به شکست داد اما با این حال باز هم بعضی اوقات مقابل غول‌های لیگ به پیروزی می‌رسید که ما آخرش نیز نفهمیدیم آن‌ها ما را گرفته بودند و سر کار گذاشته بودند یا رویمان به دیوار خودشان را!

به هر حال تجربه کردن پنج شکست پشت سر هم برای هر تیمی می‌تواند ضربه روحی بدی باشد و حتی می‌توانست کار را به جاهای بدتر و پایین‌تر نیز بکشد اما این اتفاق نیافتاد و میزان آخرین دیدار در این فصل را با پیروزی به پایان رساند، البته بعد از این همه روزهای بد والیبالی، قوچان‌نژاد سرمربی تیم شهر و استان‌مان از عملکرد خودشان با توجه به بضاعتشان اعلام رضایت کرد و از آن‌جایی که ما نیز نه ته پیاز بودیم و نه سر پیاز، بلکه خود پیاز! یعنی یک طرفدار دو آتشه والیبال! تصمیم گرفتیم تن به تقدیر داده و همین عدد هفت را که مقدس نیز است قبول کنیم تازه این رده ما را به یاد سفره هفت سین نیز می‌اندازد و ذوق می‌کنیم.

 

حالا برمی‌گردیم به آن چند خط ابتدایی، این‌که چرا به خودمان شک کرده بودیم، زیرا دقیقا بعد از آن که مطلب ما به چاپ رسید و از شما جیمی‌های والیبالی دوست داشتنی درخواست به همراهی این تیم کردیم، قسمت آبروریزی شروع شد و میزان هی باخت! و باز هم هی باخت، چند شب اول خوابمان نمی‌برد، گفتیم نکند ما چشمشان کردیم به همین دلیل پیش چشم پزشک نیز رفتیم و بعد از آزمایشات فراوان اظهار کردند که چشمان‌مان شور نیست و ما خیالمان راحت شد ولی بعد که روی یک صندلی (از آن‌هایی که این‌طوری هی عقب و جلو می‌رود و مادربزرگ‌ها رویش بافتنی می‌بافند) نشستیم و چشمان‌مان را تنگ کردیم و به گذشته برگشتیم دیدیم که ای دل غافل!!!!

چند مورد نیز به همین شکل دوباره رخ داده است، مثل مصاحبه با یوسف کرمی پیش از المپیک و بعد از آن، اتفاقات تلخ این ورزشکار. یا مصاحبه با مشعل‌دار و بوکسور کاروان ایران در المپیک و آن ناداوری اعصاب خورد کن، و یک چند موضوع دیگر که بی‌خیالش می‌شویم. از این سیاحت در گذشته به این نتیجه رسیدیم که ما روی هر کسی که انگشت می‌گذاریم، طفلکی‌ها یک جوری می‌شوند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم دیگر روی کسی انگشت نگذاریم.

 

و اما اگر جویای قهرمان لیگ برتر والیبال هستید باید بگویم که حالش خوب نیست و نیاز به بستری در بیمارستان دارد! بعد از این‌که مشخص شد تیم‌های کاله آمل، سایپا، پیکان و متین ورامین به عنوان چهار تیم برتر به مرحله پلی.آف صعود کردند، مسابقات این مرحله نیز آغاز شد. در مرحله پلی.آف کاله با پیکان و نیز سایپا و متین باید به صورت سه مسابقه رفت و برگشت رقابت کنند و هر تیمی که دو بازی از مجموعه سه بازی را پیروز شود، به مرحله فینال راه می‌یابد و در آن مرحله نیز باید چهار بازی انجام شود تا قهرمان این فصل مشخص شود. البته مسیر بسیار سخت و طولانی و طاقت فرسایی برای تیم‌ها خواهد بود.

در بازی اول کاله و متین ورامین مقابل حریفان خود پیروز شدند که این دیدارها نیز با حاشیه و بداخلاقی های زیادی همراه بود. دیداری که آخرش پر بود از بطری خالی آب و بییییییییب. در بازی دوم پیکان و سایپا به قصد انتقام رفتند تا نگذارند حریفان‌شان به این آسانی به فینال صعود کنند و به همین دلیل توانستند به سختی به پیروزی برسند و این موضوع حواشی زیادی ایجاد کرد و طرفداران متین ورامین حسابی داغ کردند و باز هم دیداری که آخرش پر بود از بطری خالی آب و بییییییییب. مشخص شدن فینالیست به بازی سوم موکول شد اما همه چیز همین‌جا تمام نمی‌شود زیرا فدراسیون والیبال اعلام کرد که بازی سوم در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد و این موضوع صدای تیم‌های متین ورامین و پیکان را که توانسته بودند به سختی حق میزبانی در پلی.آف را به دست آوردند، در آورد. و در اقدامی مصطفی کارخانه، سرمربی متین اعلام کرد که به همین خاطر از ادامه رقابت‌ها کنار می‌کشیم که در این صورت سایپا به راحتی به فینال می‌رسد.

رییس سازمان لیگ والیبال نیز لطف کردند و کم نگذاشتند و اظهار کردند مختار هستید که هر تصمیمی را بگیرید ولی در هر صورتی مسابقات در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.

بله دوستان جیمی، این هم از اوضاع گل و بلبل والیبال که به این حواشی کشیده شد و باید دید که در 25 اسفند ماه چه تیمی قهرمان این تورنمت نفس گیر می‌شود...

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٢١
١
٠
خوب میشه :) والیبال خراسان جای کار زیادی داره باید بچه های تیم همت کنن...
{т.ℳ {Nuℳbℯя7
{т.ℳ {Nuℳbℯя7
٩١/١٢/٢١
١
٠
عی باوا خوفه دو روز نبودم جای منو گرفتین!
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٢٤
٠
٠
بله علی جون. خوب می شه ولی از قدیم گفتن: تا گوساله گاو شود / دل مادرش کباب شود (البته من ضرب المثل رو کمی تحریف کردم) :-)
{т.ℳ {Nuℳbℯя7
{т.ℳ {Nuℳbℯя7
٩١/١٢/٢١
١
٠
والیبال هم از دست رفت:(
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٢٤
٠
٠
هی روزگار... :-(
m-nik110
m-nik110
٩١/١٢/٢١
٠
١
خیلی طولانیه!بعدا میخونم!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٢١
١
٠
هی ی ی ی ی ی بابا!فرهنگ ایرانیمونو کجا گم کردیم خدا میدونه!خدا لعنت کنه هرکی باعث بی فرهنگی این مملکت شد!یه فحشایی میشنوی تو این سالنا که تا 7نسل بعدت که بدنیا میان از خجالت لپاشون سرخه!این میزانم که بابا چی بگیم دیگه!ابومسلم کم بود که این میزانم اینجوری!اون اولش امیدوارمون کرد ولی بعدش ...!
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٢٤
٠
٠
هاشم بیا گریه کنیم :-(
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٢٣
٠
١
چقد زیاد بود !!!!! ایشالا در فرصت مناسب میخوانمش !!!!!
sahar
sahar
٩١/١٢/٢٣
٠
١
چقد طولانی! یکی بخونه لطفا چکیدشو بهم بگه...
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٢٣
٢
٠
بله هی باخت هی باخت مرسی مژده بانو:)))ب