خرید تنهایی، ضد حاله!
چگونه یک همراه خوب برای خرید رفتن انتخاب کنیم

خرید تنهایی، ضد حاله!

نویسنده : سید مصطفی موسوی اصل

هرچه به روز های آخر سال نزدیک می شویم و به استقبال سال نو می‌رویم، همه به فکر خرید لوازم نو برای خود و خانه‌شان هستند و هرکسی برای این‌که در خرید تنها نباشد دنبال فردی می‌گردد که او را همراهی کند.

کسی که می‌خواهید همراه خود به خرید ببرید باید یکسری ویژگی‌ها داشته باشد، از جمله:

 

1. جنس شناس باشد: مثلا اگر قرار است بروید و یک جفت کفش بخرید همین که فرق کفش کتانی و چرم را بداند کافی نیست، باید یک ذره در مورد خصوصیات یک کفش خوب اطلاع داشته باشد. بهترین راه انتخاب یک آدم جنس شناس نگاه کردن به وسایل خودش است چون کچل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!

 

2. خوش لباس باشد: اما به میزان خوش لباسی باید توجه شود چون وقتی می‌روید خرید کنید نباید لباس پلوخوری‌تان را بپوشید چون ممکن است خدایی نکرده به نظر برسد که از آن آدم‌های مرفه و پسته خوری هستید و جنس مورد نظر را تا چهل برابر بیشتر در آستین‌تان فرو کنند.

 

3. صاحب نظر باشد: وقتی در مورد جنس وسیله مورد نظر از او نظر خواستید، نظری داشته باشد، مثلا بتواند کلمات "خوبه" یا "بده" را راحت تلفظ کند.

 

4. مردمی و خوش اخلاق باشد: خیلی مهم است که فرد کاندیدا برای همراهی شما تا فروشگاه توانایی درک این نکته را داشته باشد که چانه زدن برای چند هزار تومان ارزش دعوا ندارد.

 

5. با حوصله باشد: وقتی به خرید می‌روید لازم است بتوانید چند مغازه را ببینید تا کالایی را که بیشتر به نظر شما نزدیک است را انتخاب کنید خوبی یک دوست با حوصله این است که مجبورتان نکند اولین لباسی را که می‌بیند را بخرید.

 

6. شما را تلکه نکند: یک همراه خوب نباید به جایی این‌که شما را در خرید مشایعت کند، دائم از شما بخواهد که چیزی که او نیاز دارد برایش بخرید در صورت مشاهده چنین موردی سریعا متواری شده و صحنه را ترک کنید.

 

7. خوش سلیقه باشد: وقتی نظر او را در مورد مثلا کفش می‌پرسید، کفش‌های بابا نوئل را به شما پیشنهاد نکند و درباره لزوم استفاده از مدهای جدید و فلسفه خوش سلیقگی خانوادگی‌شان را توضیح ندهد.

 

8. اهل چانه زدن و تخفیف گرفتن باشد: یک تخفیف‌گیر واقعی باشد یعنی وقتی قرار است تخفیف بگیرد به فروشنده نگوید آقا تخفیف بده شیرینی شما محفوظه! و درک درستی از تخفیف گرفتن داشته باشد. در ضمن از قبل باید توجیه شده باشد که در قبال این عمل پسندیده نباید تقاضا اجر مادی داشته باشد.

 

9. پولدار باشد: حتما حتما باید توجه داشته باشید شخص مورد نظر یک عدد  "من کارت" دارای اعتبار حداقل 200 تومان همراه داشته باشد تا بعد از خرید دچار معظل چگونگی بازگشت به خانه نشود.

 

اگر با چنین فردی به خرید بروید مطمئنا می‌توانید اجناسی با کلاس و شیک از بازار بخرید به گونه‌ای که چشم بازار را از کاسه درآورید!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
نگارا
نگارا
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
منكه جز مامانم با هيچكي ديگه نميرم خريد!اگ نباشه باهم بخووام چيزي بخرم 100 بار زنگ ميزنم توضيح ميدم كه چي ميخوام بخرم حالا تو ميگي خوبه بخرم يا نه!
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/٢٠
٢
٠
منکه هر وقت با مامانم میرم خرید از همدیگه ناراحت میشیم.... آخه هر چیزیو که من میگم خوبه مامان گل ما میگن نه و برعکس هر چی من میگم بده مامی میگن خیلی خوبه
firuze
firuze
٩١/١٢/٢١
٠
٠
دقیقا
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
بنظر من خرید با دوستانو هم سنو سالا بهتره.... آخه سلیقه ها بهم نزدیکتره
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من معمولا اکثر خریدامو با صمیمی ترین دوستم میکنم... از 9 مورد ذکر شده 6 تاشو داره...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من و مامانم سلیقه هامون تقریبا مثل همه ... همه خریدهامونو با همدیگه میریم هیچوقت تنهایی خرید نرفته و نمیرم مامانم مثل خواهرم می مونه البته تفاوت سنیمون هم خیلی زیاد نیست یه همچین مامانی دارم من ... دلتون بسوزه :))
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
الی جون شما که خواهر داری چرا گفتی خاله نمیشم؟؟؟؟؟؟؟
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
سوتی داد خب بی خیال :))))
eli-soltani
eli-soltani
٩١/١٢/٢١
٠
٠
خواهر که ندارم عزیزم خاله که نمیشم مامانم مثل خواهرمه ساراجون
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٢١
٠
٠
ببشقید عزیزم.... من خوب نخوندم.... دچار سوءتفاهم شدم.....
parisa
parisa
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من معمولا با مامانم و بابام و خالم میرم خرید.....
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
دوستان من از همینجا اعلام میکنم من همه شرایط بالا رو دارم!غیر از اون قسمت چانه زدن!هرکی خواست بره خرید ما پایه ایم! :)))))))
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من چونه زدنم خوبه!
m-mousavi
m-mousavi
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
خانواده ما هروقت به خرید اجناس گران قیمت، مانند طلا می روند دایی ام را هم با خود می برند چون یک بازاری است و در چانه زدن بسیار حرفه ای است.
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
رفتم 2 بار! هرسري از يه جا اومد بازم ناشناسم؟! مسئول مربوطه لطفا پي گيري كنيد علت چيست.آيا؟؟؟؟ فقط برا مطالبي كه بنر دارن اينجوري ميشه ها؟!
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
:) منم کلا تو چونه زدن ید طولایی دارم ،هروقت با دوستا آشناها میرم خرید براشون کم کم یک 10-20% تخفیف می گیرم :))) همین امروز رفته بودیم نمایشگاه برای رفیقم 6 هزار تخفیف گرقتم از یک جنس 33 هزار تومنی تازه اگر می زاشت می خواستم رندش کنم 25 بدم بره ولی پول رو داد دیگه!! نا مردا انگار نه انگار نمایشگاهِ تازه 1000 تومن هم از بیرون گرون تر میداد!... دستت درد نکنه مصطفی جان مطلب مفیدی بود :))
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
(-_-) هيشكي منو دوست نداره!!! هيشكي با من نمياد خريد!! اصلن منم از خريدكردن خوشم نمياد(ه_ه) اينقد سخت پسندم هيچ كس بيشتر از يه بار باهام خريد نمياد! اگرم بياد, قاعدتا با هزار وعده وعيد الكي گولش زدم!!!!!خودمم اگه برام چيزي بخرن باهاشون ميرم خريد($_$) نه خودم نه اونايي كه باهام ميان خريد هيچكدوم از موارد بالا رو هم نداريم! ولي بازم چش بازارو درمياريم!!!!!!
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخ:)) نگران نباش :)))
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
منم کلا خودم میرم خرید!تنها!مگه کسی خودشو بندازه و بخواد بیاد!
Milad
Milad
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من تنهای تنها میرم خرید...خودم یه تنه همه ی موارد بالا رو دارم مخصوصا 1 و 2 رو!
s.a
s.a
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
با مامانم میرم خرید..... خیلی خوبه....... سلیقه مامانمو قبول دارم! فقط یه مشکلی هست....... گاهی وقتا مثلا از یه چیزی خوشم اومده، ولی کاربرد نداشته برام....... مامانم به جای اینکه بگن نمیخواد اینو بخری، بدتر مجبورم میکنه بخرمش........ کلا ایدئولوژی مامانم اینه که ممکنه بعد یه مدت حسرت بخوری که چرا مثلا فلان لباسو نخریدم! البته یه نکته دیگه هم اینه که مامانم برای من تخفیف نمیگیره کلا........ فوقش میگه دانشجویی حساب کنین...... من بدبخت هم بلد نیستم چونه بزنم..... هعی....... ولی در کل خوبه....
mo_so
mo_so
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
من که تنها خرید می کنم
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
معمولا با خانواده میرم بابام که اصلن چونه بی چونه هستن..... مگه اینکه مامانم یه چیزی بگن..... الانم که بیشتر با همسرم میرم خرید ایشون هم جنس شناسه هم حوصله داره زیاد..... هم خب چونه میزنه..... :))))))
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
ها راس میگی
نسیم
نسیم
٩١/١٢/٢١
٠
٠
تو دوست و آشناهای ما هر کی می خواد بره خرید زنگ می زنه به من!! فکر کنم اونا هم فهمیدن من تو خونه بیکارم می خوان سرگرم باشم!! اما خودم یا با خواهرم و دامادمون می رم خرید یا با دوست صمیمیم.
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٢١
٠
٠
من با دوستمو یا داداشامو خانوماشون می رم!مامی همراهی نمی کنه به دلایلی،اما هرکی با من بیاد ............
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٢١
١
٠
خل میشه :)))))))
٩١/١٢/٢١
٠
٠
یه دفعه بگو با اتی برین خرید..والا ..خونه ما هرکی میخواد بره خرید منو می بره ...ازنظراتم استفاده کنه
shabah145
shabah145
٩١/١٢/٢٥
٠
٠
به جز گزينه2و8 بقيه را دارا مي باشيم
mohammad
mohammad
٩١/١٢/٢٥
٠
٠
خیلی بابا حال گیریه
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٧
٠
٠
تا به حال که تهنایی میرفتم خرید... خودم خیلی خوش سلیقه ام.. !! ولی ازین به بعد...؟؟