جنگ بقا در تئاتر رویاها
حذف یکی از دو غول لیگ قهرمانان در الدترافورد

جنگ بقا در تئاتر رویاها

نویسنده : مازیار حکاک

این‌قدر بازی منچستر و رئال در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی اروپا جذاب، دیدنی و فراتر از حد انتظارات بود که می‌توان از همین لحظه برای شنیدن صدای سوت بازی برگشت دو تیم در ورزشگاه قدیمی اما پرخاطره منچستر چشم کشید. رئال علیرغم بازی به نسبت خوب مقابل منچستر در بازی رفت نتیجه مطلوبی نگرفت و منچستر با ارئه بازی منطقی و البته درخشش دخیا توانست یاران آقای خاص را در سانتیاگو برنبائو متوقف کنند. حالا هر دو تیم برای ماندن در لیگ قهرمانان 90 دقیقه فرصت دارند؛ 90 دقیقه‌ای که حکم مرگ و زندگی است و از همین حالا می‌توان ارائه بازی فرارتر از استانداردهای جهانی و سراسر جذاب و دیدنی را تضمین کرد. یکی از دو تیم رئال و منچستر در پایان بازی سه‌شنبه شب با لیگ قهرمانان خداحافظی زودهنگام و تلخی را خواهد داشت. باید دید بازیکنان رئال با چشمانی اشک آلود تئاتر رویاها را به مقصد مادرید ترک می‌کنند یا بازیکنان منپستر در پیشگاه هواداران‌شان.

 

* چرا رئال می‌تواند برنده این بازی باشد؟

1| رئال سرمست از دو برد شیرین در ال کلاسیکو است. قوهای سپید مادرید چهارشنبه هفته گذشته در نیوکمپ و شنبه در سانتایگو برنابئو حریف دیرینه‌‎شان را با نتایج 3 بر 1 و 2 بر 1 شکست دادند تا با دو پیروزی دلچسب عازم منچستر شوند. این دوبرد دلیل خوبی است تا رئالی‌ها با روحیه بالا پای به عرصه رقابت بگذارند.

2| رئال در بازی‌های انجام شده در اولدترافورد عملکرد خوبی داشته است در لیگ آن‌ها در دوبازی آخر در اولدترافورد توانسته‌اند یکی را ببرند و دیگری را باگل زده بالا (هتریک رونالدو در سال 2003) واگذار کنند که در نوع خود نتیجه خوبی محسوب می‌شود.

3| رئال و منچستر چهار بار در مرحله حذفی مقابل هم قرار گرفتند که 3 بار رئالی‌ها حریف را ازصعود به مرحله بعد واگذاشتند و یک بار هم منچستر؛ در این شرایط تاریخ هم به نفع رئالی‌ها رای می‌دهد.

4| درست است که رئال با وضع موجود شانس زیادی برای قهرمانی در کوپا دل‌ری (جام حذفی اسپانیا) دارد اما این عنوان نمی‌تواند برای تیم کهکشانی مادرید کافی و به اندازه باشد. از این حیث رئالی‌ها سخت خواهند جنگید تا بعد از 12 سال جام را به مادرید ببرند. جالب است بدانید رئال به عنوان پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان تنها یک قهرمانی با دو رقمی شدن قهرمانی‌هایش در این رقابت‌ها فاصله دارد.  

5| مورینیو سرمربی جنجالی قوهای سپید قبلاً 2 بار در این مرحله از چمپیونز لیگ مقابل منچستر یونایتد قرار گرفته که آغاز موفقیت‌هایش با پورتو با حذف یونایتد شروع شد اما دیگر تیم تحت هدایت او یعنی اینتر در یک شانزدهم نهایی 2008-2009 به یونایتدها باخت تا فرگوسون با موروینیو در لیگ قهرمانان بی‌حاسب باشند. اما برگ زرین کارنامه مورینیو در مقابل شیاطین سرخ مربوط به دوران سرمربی‌گری او در چلسی است. در طول 3 سال حضور او در لندن، رکورد مورینیو مقابل شیاطین سرخ 5 برد، 4 تساوی و تنها یک شکست است که از این حیث می‌توان پوئن ویژه برای سرمربی رئال منظور کرد.

6| ایکر کاسیاس دروازه‌بان اصلی رئال از بند مصدومیت رها شده و این می‌تواند نوید خوبی برای هورادران مادرید باشد. از سوی دیگر رونالدو در اوج آمادگی به سر می‌برد که همین آمادگی او برای پیروزی رئال کافی است. گو این‌که او بعد از 6 سال بازی برای منچستر به الدترافورد باز می‌گردد که در نوع خود بسیار جالب و دیدنی است. از سوی دیگر موراتا که در بازی شنبه با بارسا به جای رونالدو به کارگفته شد، عملکرد بسیار خوبی داشت و می‌تواند ذخیره طلایی مورینیو در بازی برگشت باشد.

 

*چرا منچستر می‌‎تواند برنده بازی باشد؟

1| شیاطین سرخ در ورزشگاه الدترافورد یعنی ورزشگاه خانگی‌شان به میدان می‌روند. جو ورزشگاه و حمایت همه جانبه هواداران این تیم یک امتیاز مثبت در روحیه بازیکنان خواهد بود.

2| نتیجه دیدار رفت تا حد زیادی به نفع من‌یو رقم خورده به گونه‌ای که آن‌ها با یک تساوی بدون گل هم می‌توانند رهسپار مرحله بعد شوند. به ویژه این‌که دخیا دروازه‌‎بان اسپانیایی منچستر این روزها شرایطی آرمانی دراد و در بازی رفت عملکرد خیره کننده‌ای داشت.

3| هر چقدر اوضاع رئال در لیگ اسپانیا مساعد نیست، منچستر در این چند هفته، فرار و فاصله گرفتن از منچسترسیتی را تجربه کرده است به گونه‌ای که از همین حالا هم می‌توان قهرمانی لیگ جزیره را به نام منچستر سند زد. گو این‌که بازی این هفته این تیم در لیگ جزیره و درخشش شینجیکاگاوا ژاپنی هم نوید منچستری رویایی را برای این بازی می‌دهد.

4| در تیم فعلی منچستر دو بازیکن سابقه حضور در رقابت پیشین منچستر و رئال را دارند؛ این ویژگی است که تنها کاسیاس از بازیکنان تیم ماردیدی آن را داراست. پل اسکولز و رایان گیگز با تجربه بالا می‌توانند عصای دست فرگوسن در رویایی با رئال باشند.

5| فرگوسن بزرگ‌ترین وزنه برای منچستر است. هر چقدر که آن طرف خوزه مورینیو عملکرد خوبی در مقابل منچستر داشته باز هم با آمار و ارقام قهرمانی‌های سرالکس فرگوسن قابل مقایسه نیست. مرد سیری‌ناپذیر اسکاتلندی دوست دارد که جام قهرمانان را یک بار دیگر بالای سر ببرد و همین دوست داشتن برای تبدیل شدن به واقعیت برای او کافی است.

6| فن پرسی این روزها در منچستر فوق‌العاده است. فراموش نکنیم که اگر ضربه او در بازی رفت به جای تیرک دروازه راهی به سوی گل پیدا می‌کرد امروز هیچ دلیل برای صعود رئال وجود نداشت؛ در کنار او ولبک هم دیدار رفت فوق العاده بود. اضافه کنید به این‌ها درخشش وین رونی و شینجی کاگاوا را در بازی‌های اخیر منچستر که همه می‌توانند زنگ خطر جدی برای رئال باشند.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/١٤
١
٢
فقط بارسا !! :))) نادید رئال باخته! ها ! حرفیه!!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
حرفی نیست...ولی نادید نظر میدی کلاه سرت میذارند!!!
tanha
tanha
٩١/١٢/١٤
١
٠
ادمین هرکاری میکنم نمیتونم با نام کاربریم وارد اینجا بشم....جون من یه کاریش بکن:(((((((((((
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
ادمین پرتوان برس به داد این ناتوان!
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٢/١٤
١
٢
فقط منچستر!.... مطمئن باش شیاطین سرخ رئالو سولاخ سولاخ میکنن ...خخخخخخخخخخ
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
این سولاخی که شما میگی مرحله بعد از سوراخ دیگه...یعنی می خوای عمق فاجعه رو نشون بدی؟!!
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
ههههههههه ینی 1 درصد
m-nik110
m-nik110
٩١/١٢/١٤
٢
٣
هر چی رئال سوراخ کنه عشقه!!!!!!!!!!!!!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
منظور این خواهرمون احتمالاً پانچ، قیچی و اشیای نوک تیزه.... :) من نمی فهمم چرا این اشیاء عشق شما محسوب میشن...روشنگری بفرمائید لطفاً...
sahar
sahar
٩١/١٢/١٥
٠
٠
خیلی لایک دوستم
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
اصن اینجا مال رئالیا و من یو ایهاس.... بل، بارسا رو نکشین وسط لدفن
m-nik110
m-nik110
٩١/١٢/١٥
٠
٠
اقای حکاک تازه هرکسی که شیرینی دامادی ندهند هم سوراخ میکنه ها!!!!!!!!قیچی و پانچ و اینها را میگم!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٦
٠
٠
خواهر من بیشتر از هر موجود دیگری شیرینی دامادی دادم...نمونه‌اش کارخونه ای که مادرم در اون کار می کنند با نزدیک به 400-500 نفر پرسنل..دست از سر پرموی ما بردارید...
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/١٤
٠
٠
دوست دارم رئال ببره چون طرفدارشم ولی منچستر تیمی با پتانسیل های رئال و در سطح رئاله پس واقعا یه فوتبال پایاپای وناب میبینیم راستی بعضیها بدون شعور ورزشی وارد شدند برگردند شعور ومنطق رو بردارندو بیاین بشینیم دور هم گپ بزنیم!!!!!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
١
٠
نه به اون تحلیل ورزشی‌ات، نه به این تذکر غیر ورزشی.. ما کدومشو باور کنیم...
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
عاورین
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩١/١٢/١٤
٠
٠
من که دوست دارمرئال ببره قهرمان لالیگا که نمیشه حداقل قهرمان اروپاکه بشه
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
مرسی
A_lemna
A_lemna
٩١/١٢/١٥
٠
٠
من اهل این کارا نیستم ولی فقط منچستر
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
همچین نوشتیم این کارها انگار با مواد مخدر طرفین... بعدشم شما که اهل این فسق و فجور نیستی چه جوری طرفدار منچستری؟
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/١٥
٠
٠
مطمئنم رئال می بره...
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
100%
سیدمهدی خاتمی
سیدمهدی خاتمی
٩١/١٢/١٥
١
١
شیاطین سرخ مثل اینکه اون بازی های خاطره انگیز اوایل قرن 21 رو فراوش کردند که چطور دوبار توسط قوهای سپید تحقیر شدند مخصوصا اون لایی معروفی که فرناندو ردوندو به یاپ استامپ زد
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
٠
بابا بچه‌ها اینجا در حد دکتر صدر خاطره فوتبالی دارند... ولی محض یادآوری شما تعویض باخت 3-0 با 4-3 رو در الدترافورد که به یاد دارید... ضربه کاشته بکهام در اوج دعواهاش با فرگوسن را چطور؟!! :)
سیدمهدی خاتمی
سیدمهدی خاتمی
٩١/١٢/١٦
٠
٠
اولا که سه هیچ نبود سه یک بود بعدشم بازی رفت رو سه یک باخته بودید و در مجموع رئال 6 بر 5 به دور بعد صعود کرد و در فینال بایرلورکوزن رو شکست داد با گل استثنایی زیدان
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/١٥
٢
٠
کاملا ورزشی و به جا بود دوست عزیز حرفای از روی تعصب و بی فکری بچه هل رو بخونی متوجه میشی چرا اینو گفتم یعنی هیچکدومتون نمیخواین شعور ورزشی داشته باشین خیلی زشته یه کم فکر کنین راستی اگه اوضاع اینطور پیش بره میخام بدونم چه طور میشه از عضویت در جیم انصراف داد داهنمایی کنید لطفا
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
١
٠
نارحت نشو عزیز دل.... من فکر می کنم ما باید برای نظر همه احترام قائل باشیم... خواه با قائده و خواه بی قائده... به ویژه در کل کل طرفداری که هرکس یه نظری داری از ادبیات مرسوم استفاده میکنه... درعین حال از ما به دل نگرید...
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/١٥
٠
٠
سلام آقاي حکاک... يه صندلي داغ مهمونمون ميشي؟ تشريف بيارين يه صندلي داغ در خدمت تون باشيم... موافقيد؟
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٥
٠
١
به نظرتون من گزینه خوبی برای سوژه صندلی داغم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/١٥
٠
٠
گزینه خوبی نیستید...گزینه عالی هستید... از شما چه پنهون جناب فروزان نیا سفارش کردن شما رو روی صندلی تحویل بگیریم... تشریف میارید؟
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٦
٠
٠
ما در خدمتیم....
sahar
sahar
٩١/١٢/١٦
٠
٠
آخ جون...باید صندلی داغ خوبی باشه!
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/١٥
١
٠
از حذف بارسلونا و صعود رئال مطمئن مطمئنم...
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
حس شیشم رو عشقه...دمت گرم
sahar
sahar
٩١/١٢/١٥
٠
٢
رئال مثل همیشه سوراخه. :))))
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
١
٠
!!!!!!!!!!!!
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
١
٠
من امشب بشدت طرف رئالم...
t.m
t.m
٩١/١٢/١٥
٠
٠
ینی کل کل رو عشقه...چی هیشکی نیس؟
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/١٥
٢
٠
خب چه قدر کل کل درسته لوسم ولی ناراحت نشدم میگم طرفداری کردن به شیوه خورد کردن حریف خیلی بده یه مدت طولانیه که جوونای ایرونی اینطوری کل کل میکنن که بیشترش به دعوا و توهین و بی احترامی به علایق دیگران تموم میشه من کمتر حرف میزنم چون اینطوری بلد نیستم و میخام از کسایی که از حرفم ناراحت شدند عذرخواهی کنم .ببخشید.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٢/١٥
٠
٢
بهتره بدون شناخت از محیطی و کسانی که اینجا به هر نحوی با هم شوخی میکنند و گاهی رنگ همین کل کل ها رنگ شوخی را میگیرد در مورد ان جمع قضاوت نکنید!
٩١/١٢/١٥
٠
٠
سلام/ حالا ما هی بیایم بگیم یوونتوس شما برید از تیمای در پیت گزارش بذارید!
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/١٦
٠
١
کلاً فکر کنم اگه یونتوس تو ایران 100 تا هواردار داشته باشه...شما جز با اعتمادبه نفس ترین‌هاشون هستین...
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
یوونتوس؟
sahar
sahar
٩١/١٢/١٥
٠
٢
رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه رئال سوراخه خخخخخخخخ
m-nik110
m-nik110
٩١/١٢/١٥
٠
٣
دوست جان!ادمین رئالی میباشد ها!!!!!!!!!مواظب باش پرت نشی بیرون!
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
١
٠
واسه همین دیشب داغ گذاش رو دل من یونایتد؟خخخخخخخخخخخخ
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/١٥
٢
٠
راست میگید نه شما من رو میشناسید و نه من شما رو در ضمن این موضوع رو کلی گفتم و جهت اطلاع از همه عذرخواهی کردم یه سوال دارم چه طور میشه از عضویت انصراف داد و کلام آخر خداحافظ
٩١/١٢/١٦
٠
١
واضح و مبرهن !!! است که رئال میبره...................
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
١
٠
ینی عشق کردم با گل رونالدو
پربازدیدتریـــن ها