مشکی دوم رو عشقه!
پیرامون درخشش تیم سیاه جامگان در رقابت‌های لیگ دسته دوم

مشکی دوم رو عشقه!

نویسنده : مازیار حکاک

این روزها که از تیم ابومسلم بخاری بلند نمی‌شود و در روز شکست حریفانش بازی را واگذار می‌کند تا کور سوی امیدی هم برای صعود این تیم به لیگ برتر وجود نداشته باشد، از دیگر نماینده استان بخار که هیچ، دود بلند می‌شود. دودی که چشم خیلی از رقبای این تیم را در لیگ دسته دوم کور کرده و تیم سیاه جامگان مشهدالرضا در رتبه دوم رقابت‌ها قرار دارد و با توجه به محاسبات روی کاغذ، تنها دو برد تا صعود به لیگ آزادگان فاصله دارد. هر چند مقایسه لیگ دسته دوم با لیگ آزادگان قیاس درستی نیست، اما جوانان سیاه جامگان کار بزرگی را انجام داده‌اند که ستودنی است. شاید اگر تیم سیاه جامگان در کشور اروپایی وجود داشت، تمام مردم و رسانه‌ها به نماینده شهرشان دغدغه داشتند اما در ایران که تمام توجهها معطوف به لیگ برتر است موفقیتهای این تیم مغفول واقع شده است.

 

سایه ابومسلم پر رنگتر از تیم اصلی

سال گذشته محمدرضا عباسی مدیر عامل سابق باشگاه ابومسلم به هر دری زد تا تیم سابقش را پس بگیرد، اما تلاشش فایده‌ای نداشت. این بهانه‌ای بود برای ورود به باشگاه‌داری در لیگ دسته دوم،  پس با کمک گرفتن از خداداد عزیزی و کاظم غیاثیان رایزنی برای خرید تیمی از دسته دوم آغاز شد. جلساتی هم با مسئولان تیم‌های برق شیراز، شهرداری یاسوج و حتی خیلی جدی‌تر پرسپولیس گناوه برگزار شد اما تلاش مسئولان استان‌ها مبنی بر حفظ امتیاز تیم در استان‌شان مانعی بود برای خرید امتیاز این تیم‌ها. با این حال سیاه جامگان با خرید امتیاز گلیچن رباط کریم، وارد رقابت‌های لیگ دسته دوم شد. بازیکنان بزرگی مثل مهدی هاشمی نسب و نیما نکیسا هم به این تیم پیوستند تا گام محکمی برای صعود به لیگ دسته اول برداشته شود اما جدایی بعضی از بازیکنان و حتی کادر مربیگری این تیم و پیوستن‌شان به ابومسلم در نیم فصل این تیم را در راه صعود ناکام گذاشت تا این‌که دراین فصل با کادری جدید و بازکینان جوان با قدرت، پای به عرصه مسابقات لیگ دسته دوم گذاشتهاند و تا این‌جای کار نتیجه هم گرفته‌اند.

 

درخشش فانوس به دستان

تیم سیاه جامگان با هزینه سفرها با رقمی نزدیک به یک میلیارد تومان بسته شده است. سقف قرارداد بازکینان این تیم بین 12 تا 15 میلیون تومان است. جالب است بدانید این تیم در حالی در هفته بیست و یکم رقباتها بعد از تیم سونگون مس آذربایجان در رده دوم قرار گرفته است که یک امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و تا هفته قبل صدر نشین رقابت‌ها بود و این درخشش وقتی معنا پیدا می‌کند که بدانیم تیم‌های خوب و نام آشنایی مثل استیل آذین تهران، سایپا مهر کرج، شموشک در این گروه حضور دارند و اوضاع‌شان چندان هم مساعد نیست. تازه این در حالی است که در لیگ دسته دوم نظارت‌ها کمتر است و این فرصتی است برای زد و بندها و یا داوری‌های ضعیف که همه در نتایج تیم‌ها موثر است. مشکی پوشان مشهدی از ابتدای فصل در مشهد گلی را نخورده و با 7 گل خورده بهترین عملکرد دفاعی را داشته است، به علاوه این‌که بیشتر بازیکنان این تیم بومی هستند و تنها سه بازیکن از شهرهای دیگر در این تیم حضور دارند. شاید جالب باشد که بعضی از بازیکنان قدیمی ابومسلم مثل روح الله بهرامی، مجید قدیمی و مصطفی شهرکی امروز حاضر به بازی در این تیم هستند و در موفقیت این تیم نقش به سزایی دارند.

 

صعود سیاه جامگان عیدی فوتبالی

تیم سیاه جامگان تا صعود به لیگ دسته اول یا همان آزادگان 5 بازی در پیش دارد که با توجه به انصراف یکی از تیم‌ها و احتساب امتیاز برای مشکی‌پوشان این تیم می‌تواند با دو برد در دو مسابقه آتی صعودش را قطعی کند و عیدی خوبی به فوتبال دوستان مشهدی به ویژه هوداران بی‌شمارش که عمدتاً هواداران دل زده تیم ابومسلم هستند، بدهد. در مورد سیاه جامگان گفته می‌شود که این تیم با برنامه 5 ساله قصد حضور در لیگ برتر دارد، دو سال برای تثبت و صعود در لیگ دسته دوم، دوسال برای تثبیت و صعود در لیگ آزادگان و سال پنجم حضور قدرتمند در لیگ برتر. برنامهای که تا این‌جای کار عملی شده و باید دید در ادامه چه روندی خواهد داشت. شاید سیاه جامگان مشهدالرضا سودای حضور در لیگ برتر را برای هواداران بی‌شمار فوتبال در استان محقق کنند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/١٩
٣
٠
آره اگه حمایت شه تیم خوبی میشه اگه مثل ابومسلم از هم نپاشوننش ابومسلم رده چهار لیگ کجا این ابومسلم کجا!هعیییییییییی
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/١٩
٢
٠
لایک.
m-nas
m-nas
٩١/١٢/١٩
٢
٠
به نظر من خیلی تیم خوبیه.............من اکثر بازی هاش رو دنبال میکنم...............فقط صدا وسیما خیلی نامرده چون خیلی از بازی های این تیم رو پخش نکرد و حتی در اخبار استان هم اسمی از این تیم نیاورد
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/٢٠
١
٠
توی مطلبم گفته شد. شاید اگه این تیم مال یه شهر کوچیک بود و یا توجه رسانه های ما تنها و تنها به لیگ برتر نبود شاید تمام این مشکلات حل می شد. و همه ما برای صعودی تیمی از شهر خودمون افتخار می کردیم.
parisa
parisa
٩١/١٢/١٩
٢
٢
ابومسلم و عشق اس......
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/١٩
٠
٠
به امید روزی که توی لیگ برتر اینجوری بدرخشن!روح الله بهرامی و مصطفی شهرکی تو سیاه جامگانن الان؟؟؟
m.hakkak
m.hakkak
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
بله...تو این تیم بازی می کنند و نقش اساسی هم در موفقیتش دارند.
٩١/١٢/٢١
٠
٠
به هر حال مشدی جماعت باید هوای همشهری شو داشته باشه