Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - ذره بین جادویی من! www.jeem.ir
ذره بین جادویی من!
غربال خوب و بد

ذره بین جادویی من!

نویسنده : سارا جعفری

 

خیلی پیش ترها، شاید در اوایل جوانی، ذره بینی داشتم که با آن، در همان بدو ورودم به هر جمعی، تمام افراد دور و برم را رصد می‌کردم و غربالشان می‌کردم. فرقی نداشت که این جمع، جمع همکلاسی‌هایم در دانشگاه باشد یا استادانی که آن ترم با آنها درس دارم. ذره بین من همیشه فعال بود و بر پایه و اساس معیارهایی که خودم هم نمی‌دانستم چه بودند، آدم‌ها را آنالیز می‌کرد و به اصطلاح خوب را از بد "سوا" می‌کرد.

بعد از آن ، تصمیم می‌گرفتم همیشه با همان‌هایی که "خوب" تشخیص داده شده بودند، باشم و از "بد" ها دوری بجویم. اگر کسی پشت سر آن "خوب" ها حرف بدی می‌زد، با شجاعت تمام قد علم می‌کردم و شروع به دفاع از او می‌ کردم. بیچاره آن "بد" ها که حتی جواب سلامشان را هم به زور می‌دادم. شاد و سرخوش از ذره بینی که داشتم، به روابطم با آدم ها ادامه می‌دادم و خوشحال بودم که از همان اول وقتم را با آدم‌های درستی می‌گذرانم که ناگهان، حقیقت خود را بر من نمایان کرد. دوستم که او را"خوب" تشخیص داده بودم، دهن لق از آب درآمده بود. استادی که همه جوره قبولش داشتم و خود را یک جورهایی "مرید " او می‌دانستم و با جان و دل برای درسش مایه گذاشته بودم، شانسی نمره می‌داد و اصلا انگار برگه‌هایش را تصحیح نمی‌کرد! و هزارها اتفاق از این دست.

پیش آنهایی که جلویشان حسابی از "خوب" ها تعریف کرده بودم ، حسابی شرمنده شده بودم و برایم یک سوال پیش آمده‌ بود که چرا؟ چرا آن قدر که نشان می‌دادند کامل و بی‌عیب و نقص نبودند؟ همان روزها یک نفر به من گفت وقتی یک نفر را در ذهن خود تا حد "خدا " بالا می‌بری خدا هم یک جورهایی از خجالتت درمی‌آید و نشانت می‌دهد که کامل مطلق فقط خودش است!...

آن ذره بین را مدت هاست دور انداخته‌ام. دیگر به خوبی می‌دانم آدم ها همه مثل هم هستند، هر کس یک جاهایی عیب هایی دارد و یک جاهایی هم خوبی هایی، همان طور که خودم هم کامل نیستم. برای همه احترام قائل هستم و با همه یک جور رفتار می‌کنم. دیگر بین آدم ها تمایز قائل نمی‌شوم و همه را به یک اندازه دوست دارم. از همه مهم‌تر فهمیده‌ام که برای شناخت آدم‌ها ، مدت‌های طولانی زمان نیاز است و آن ذره بین در حقیقت، توهمی بیش نبود.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٨/٠٢/٢٤
١
٠
حقیقتا تجربه ثابت کرده بهم همیشه بهترین دوستام اونایی میشن که ازشون بدم میاد یا میترسم نمیدونم دلیلش چیه شاید به خاطر همین نگاه فیلتر دار باشه که خیلی ها درگیرشیم!!!
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٨/٠٢/٢٦
١
٠
بله درسته.. اونایی که روشون یه حساب دیگه ای باز میکنیم گند میزنن به باورمون.خدا قوت :)
sara_j
sara_j
٩٨/٠٢/٢٩
٠
٠
بله همین طور عزیزم زنده باشید :)