خلیج همگی!
وقایع احتمالی در صورت ادامه رژیم پهلوی

خلیج همگی!

نویسنده : محسن انصاری نژاد
 20 فروردین 1389 (روز ملی فناوری هسته ای)
در این روز شاهنشاه آریامهر با حضور در راکتور تحقیقاتی تهران اعلام کرد: «برای اولین بار دانشمندان آمریکایی توانستند در ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم دست پیدا کنند.» ایشان به پاس خدمات دانشمندان امریکایی، هدایای ویژه ای به آنها دادند. همچنین بخاطر تعلیم دانشمندان ایرانی در نحوه صحیح چای ریختن و دستمال کشیدن سانتریفیوژها، پاداش چند هزار دلاری اعطا کردند. در پایان شاهزاده رضا پهلوی که بخاطر نخوردن کیک زرد ناراحت شده بود با چشم هایی اشکبار مراسم را ترک کرد.
 
14 بهمن 1387 (روز فناوری فضایی)
امروز برگ زرین جدیدی به توانمندی های حکومت شاهنشاهی ایران اضافه نشد. ماهواره HOPE که توسط متخصصان ایرانی مونتاژ و به فضا پرتاب گردید، با شکست مواجه شد که دلیل آن عدم مونتاژ صحیح قطعات اعلام شد. شهبانو فرح که برای برپایی این مراسم بسیار تدارک دیده بودند از این مسئله بسیار ناراحت شدند و به شاه دستور دادند حداقل یک بادبادک هوا کنند تا زحمات او به هدر نرود. بالاخره با درایت همایونی و پرتاب یک فروند هواپیمای کاغذی، امروز به نام روز «ملی فناوری کاغذی» نامگذاری شد.
 
10 اردیبهشت 96 (روز ملی خلیج فارس)
شاهنشاه که به دست و دلبازی در جهان معروف است بعد از عروس کردن بحرین اینبار خلیج فارس را هم شوهر داد و به خلیج همگی! نامگذاری کرد. دلیل این نامگذاری افزایش روابط دوستانه با همسایگان معرفی شد. بدیهی است شاه که به تازگی در امور خیر فعالیت میکند امر فرمودند بگردند و هر دختر مجردی (قطعه زمین یا جزیزه یا دریا یا ...) که پیدا شد را به او معرفی کنند تا برای آن‌ها دنبال شوهر بگردد. در این راستا شاهزاده رضا پهلوی به پدر خود جزیزه ابوموسی را پیشنهاد کرد تا شوهر بدهند برود خانهی شوهرش. منابع موثق اعلام کردند دلیل این پیشنهاد، دعوای چند روز پیش ربع با پدر موسی، پسر خاله ایشان بوده است.
 
25 آذر 90 (روز پژوهش)
شاهزاده رضا پهلوی با حضور در دانشگاه تهران و ایراد سخنرانی به تمامی دانشجویان قول دادند برای افزایش حق آزادی آنها بزودی کارت های دانشجویی در اختیارشان قرار خواهد گرفت که دیگر نیاز نباشد جهت رای دادن بر روی آنها مهر زده شود. ایشان در این سخنرانی پژوهش را امر مهمی معرفی کردند و گفتند: «خیلیم خوب! در پایان این سخنرانی که 30 ثانیه بیشتر طول نکشید شاهزاده با خوردن یک لیوان آب سخنرانی را به اتمام رساند.»
17 مرداد 1389 (روز خبرنگار)
شهبانو فرح در دیدار جمع کثیری از خبرنگاران و روزنامه نگاران قول مساعدت در وضعیت معیشتی و رفاهی آنها دادند. ایشان که از این دیدار ابراز خوشحالی و شعف میکردند به خبرنگاران پیشنهاد دادند که او و خاندان پهلوی را نقد کنند و در این زمینه از کسی ترس نداشته باشند. در پایان این دیدار به یُمن حضور ملکه، یک پرس چلوکباب با نوشابه به همه خبرنگاران زندانی داده شد.
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٨/٠١/١٥
١
١
یکم واضح‌تر میگفتین تا بفهمیم، الان بازی با اسامی بود یا بازی با تاریخای مندرج؟ یا هردو؟ طعنه‌ای هم اگه توش بود خیلی مبهم بود که مخاطبشو نفهمیدم