روز تفکرت مبارک

روز تفکرت مبارک

نویسنده : Tardast

من فکر می‌کنم ما انسان‌ها اصولا گونۀ خودخواه و از خود‌ متشکری هستیم. البته نه برای کشتن میلیون‌ها درخت و هزاران گونه جانوری و حتی نه به خاطر معدوم کردن دیگر انسان‌ها. من روشن‌ترین دلیل فکرم را در جشنی دیدم که در روز تولدمان می‌گیریم.

اینکه آدم‌ها هرسال درست در روزی که اولین نفس‌هایشان را تجربه کرده‌اند محفل شادی برپا می‌کنند، ابدا اتفاقی نیست و جالب است بدانید که در گونه انسان هیچ اتفاقی اتفاقی نیست.

از دید آدم‌ها، روز تولد یک روز معمولی نیست. آدم نمی‌تواند در آن روز معمولی رفتار کند، معمولی لباس بپوشد یا معمولی حرف بزند. گاهی حتی جاهای معمولی هم نمی‌تواند برود و تنها کاری که باید انجام دهد این‌است که خوشحال باشد حتی اگر اصلا نداند برای چه به دنیا آمده‌است.

 آدم‌های زیادی را می‌شناسم که حق ندارند به خاطر حضورشان در جهان جشن بگیرند و اتفاقا در مواردی جای آن است  که در آن روز مجلس عزایی ترتیب دهند تا اندکی غم حضورشان تسلی یابد. جشن گرفتن روز تولد یک درخت یا یک پرنده برای من بسیار لذت‌بخش تر از حضور در جشن تولد انسانی است که حتی در روز تولدش هم دست از رنجاندن دیگران برنمی‌دارد.

و من دنیایی را تصور می‌کنم که در آن هر کس یک روز تفکر داشته‌باشد، نه روز تولد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١٠/١٨
٠
٠
اره داشتم فکر میکردم جالبه که مثلا خیلیامون از زندگی و خیلی چیزا راضی نیستیم حتی ولی این روز رو یعنی روز ورودمون به همین دنیایی که ازش راضی نیستیم رو بازم جشن میگیریم. جالبه واقعا. / «جشن گرفتن روز تولد یک درخت یا یک پرنده برای من بسیار لذت‌بخش تر از حضور در جشن تولد انسانی است که حتی در روز تولدش هم دست از رنجاندن دیگران برنمی‌دارد.» خیلی عالی بود این قسمت :)
Tardast
Tardast
٩٧/١١/١٧
٠
٠
بله درسته،دنیایی که گاهی ما ازش راضی نیستیم و گاهی‌ هم اون از ما راضی نیست ممنون از نظرتون :))
javad_ghf
javad_ghf
٩٧/١٠/١٩
٠
٠
متن قشنگی بود
Tardast
Tardast
٩٧/١١/١٧
٠
٠
ممنونم:)
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٧/١٠/٢٠
٠
٠
چه قشنگ ....واقعا !!
Tardast
Tardast
٩٧/١١/١٧
٠
٠
ممنون:))
پربازدیدتریـــن ها